*

Αποστολέας Θέμα: Πρωτάρηδες του ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 14196 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Έλενα ΣΟΥ.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρωτάρηδες του ΑΣΕΠ
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 06, 2011, 06:43:02 μμ »
Μπα!Εγώ θα λέω βλακείες!!Η προκύρηξη κατά πάσα πιθανότητα φθινόπωρο δεν θα γίνει??Ναι dessi αυτό εννοώ!Θα έχω τελειώσει τη σχολή αλλά χωρίς ορκομωσία!Πάντως η σχολή δίνει βεβαίωση ολοκλήρωσης σπουδών (και ότι εκκρεμεί ορκομωσία) για να την προσκομίσουμε στην εργασία μας ή σε ένα βιογραφικό. Μπορεί να ισχύει και για τον ΑΣΕΠ.Μακάρι!Θα ψάξω να βεβαιωθώ γιατί έχω αγχωθεί!
[/quote


καλησπέρα!!!μην αγχώνεσαι καθόλου!!εγώ και πολλές άλλες συμφοιτήτριες μου μόνο με τη βεβαίωση ότι περάσαμε όλα τα μαθήματα,
 δώσαμε τον ασεπ του 2006!!και μετά ορκιστήκαμε!!!καλή επιτυχία!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρωτάρηδες του ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:48:09 »

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρωτάρηδες του ΑΣΕΠ
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 06, 2011, 06:43:49 μμ »
Μπα!Εγώ θα λέω βλακείες!!Η προκύρηξη κατά πάσα πιθανότητα φθινόπωρο δεν θα γίνει??Ναι dessi αυτό εννοώ!Θα έχω τελειώσει τη σχολή αλλά χωρίς ορκομωσία!Πάντως η σχολή δίνει βεβαίωση ολοκλήρωσης σπουδών (και ότι εκκρεμεί ορκομωσία) για να την προσκομίσουμε στην εργασία μας ή σε ένα βιογραφικό. Μπορεί να ισχύει και για τον ΑΣΕΠ.Μακάρι!Θα ψάξω να βεβαιωθώ γιατί έχω αγχωθεί!

Στείλε email στο ΑΣΕΠ. Μάλλον θα σου απαντήσουν, για σίγουρα  :D

Δες και το ΦΕΚ προκήρυξης του διαγωνισμού του 2008 μήπως βρεις τίποτα  :)

http://www.asep.gr/portal-files/dynamic/c273327/fek.file/515_8_10_08_el_GR.pdf

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρωτάρηδες του ΑΣΕΠ
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 06, 2011, 06:45:21 μμ »
Μπα!Εγώ θα λέω βλακείες!!Η προκύρηξη κατά πάσα πιθανότητα φθινόπωρο δεν θα γίνει??Ναι dessi αυτό εννοώ!Θα έχω τελειώσει τη σχολή αλλά χωρίς ορκομωσία!Πάντως η σχολή δίνει βεβαίωση ολοκλήρωσης σπουδών (και ότι εκκρεμεί ορκομωσία) για να την προσκομίσουμε στην εργασία μας ή σε ένα βιογραφικό. Μπορεί να ισχύει και για τον ΑΣΕΠ.Μακάρι!Θα ψάξω να βεβαιωθώ γιατί έχω αγχωθεί!

Στείλε email στο ΑΣΕΠ. Μάλλον θα σου απαντήσουν, για σίγουρα  :D

Δες και το ΦΕΚ προκήρυξης του διαγωνισμού του 2008 μήπως βρεις τίποτα  :)

http://www.asep.gr/portal-files/dynamic/c273327/fek.file/515_8_10_08_el_GR.pdf

Αποσυνδεδεμένος p@n

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Πρωτάρηδες του ΑΣΕΠ
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 06, 2011, 06:53:41 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!!Κατά πάσα πιθανότητα δεν υπάρχει πρόβλημα!Επέλεξα να μην πάω σε κάποιο φροντιστήριο (δεν τα συμπαθώ) γιατί καλά καλά δεν έχει τελειώσει η σχολή κι έτσι δεν θα είμαι κατάλληλα προετοιμασμένη. Όμως θέλω πολύ να δώσω τουλάχιστον για την εμπειρία!Όμως είναι τόοοοοσο πολύ μπλέξιμο!!!!Ξημεροβραδιαζομαι κυριολεκτικά εδώ!Ευτυχώς που υπάρχει αυτό το φορουμ!Σώζει κόσμο!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρωτάρηδες του ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:48:09 »

Αποσυνδεδεμένος katy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρωτάρηδες του ΑΣΕΠ
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 06, 2011, 11:12:26 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!!Κατά πάσα πιθανότητα δεν υπάρχει πρόβλημα!Επέλεξα να μην πάω σε κάποιο φροντιστήριο (δεν τα συμπαθώ) γιατί καλά καλά δεν έχει τελειώσει η σχολή κι έτσι δεν θα είμαι κατάλληλα προετοιμασμένη. Όμως θέλω πολύ να δώσω τουλάχιστον για την εμπειρία!Όμως είναι τόοοοοσο πολύ μπλέξιμο!!!!Ξημεροβραδιαζομαι κυριολεκτικά εδώ!Ευτυχώς που υπάρχει αυτό το φορουμ!Σώζει κόσμο!

Πραγματικά για εμας τους πρωτάρηδες είναι σωτήριο!!!!!!
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρωτάρηδες του ΑΣΕΠ
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 08, 2011, 09:33:41 μμ »
Μπα!Εγώ θα λέω βλακείες!!Η προκύρηξη κατά πάσα πιθανότητα φθινόπωρο δεν θα γίνει??Ναι dessi αυτό εννοώ!Θα έχω τελειώσει τη σχολή αλλά χωρίς ορκομωσία!Πάντως η σχολή δίνει βεβαίωση ολοκλήρωσης σπουδών (και ότι εκκρεμεί ορκομωσία) για να την προσκομίσουμε στην εργασία μας ή σε ένα βιογραφικό. Μπορεί να ισχύει και για τον ΑΣΕΠ.Μακάρι!Θα ψάξω να βεβαιωθώ γιατί έχω αγχωθεί!

Μπορείς με τη βεβαίωση ολοκλήρωσης σπουδών να κάνεις αίτηση για το διαγωνισμό  του ΑΣΕΠ και να συμμετάσχεις κανονικά και ας εκκρεμεί η ορκομωσία σου.
Μου είχε συμβεί στον προηγούμενο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ, δεν είχα προλάβει να ορκιστώ, αλλά είχα περάσει όλα μαθήματα  της σχολής και με δέχτηκαν κανονικά αφού κατέθεσα τη βεβαίωση ολοκλήρωσης σπουδών.
Είχα επικοινωνήσει με το Ασεπ και μου είχαν πει οτι αυτή η βεβαίωση με καλύπτει.
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος p@n

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Πρωτάρηδες του ΑΣΕΠ
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 12, 2011, 04:49:06 μμ »
Ωραία ωραία!Το τσέκαρα  κι εγώ και στη γραμματεία της σχολής!Ξεκινώ διάβασμα λοιπόν!!!Λέω να ξεκινήσω με τη γραμματολογία της λογοτεχνίας!Σίγουρα θα δώ τις εισαγωγές των βιβλίων του Λυκείου!Για την ακρίβεια σκέφτομαι να τις φωτοτυπίσω (100-120 σελίδες και τα 3 βιβλία μαζί) και πάνω σε αυτές να προσθέτω τις λεπτομέρειες του Πολίτη σίγουρα και μπορεί και του Μαστροδημήτρη!Είμαι τύπος που για να μάθω πρέπει να τα γράψω πρώτα δυστυχώς..Πώς το βρίσκετε σαν τρόπο?Υπολογίζω να μου πάρει κανά 2-3 εβδομάδες...Είπαμε...για την εμπειρία πάω....το βλέπω επομένως μόνο σαν μια καλή επανάληψη τώρα που τελειώνω τη σχολή!!

Αποσυνδεδεμένος alexis2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: Πρωτάρηδες του ΑΣΕΠ
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 12, 2011, 05:55:34 μμ »
απλα σου λεω οτι η γραμματολογια του Πολιτη εχει καποιες διαφορες με τα σχολικα κι αυτοι να ξερεις οτι δεχονται τις απντησεις των σχολικων βιβλιων.επιπλεον στο γυμνασιο διανεμεται στους μαθητες μια γραμματολογια της νεοελληνικης λογοτεχνιας που ειναι πολυ καλη και μια των αρχαιων που επισης θα σου χρειαστει για τα αρχαια.

Αποσυνδεδεμένος p@n

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Πρωτάρηδες του ΑΣΕΠ
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 12, 2011, 06:27:10 μμ »
Εννοείς  το "ιστορία της αρχαίας ελληνικής γραμματείας" και το "ιστορία νεοελληνικής λογοτεχνιας" και των 3 τάξεων ε?Όντως αυτά δεν τα έχω!Θα τα βρώ λοιπόν και θα βασιστώ σε αυτά συμπληρόνοντας από τα άλλα..Εντάξει...Πάλι καλά που έφτιαξαν αυτά τα συγκεντρωτικά βιβλία!Δεν είχε τέτοια πριν...
Επίσης έχω και άλλο θέμα που σκέφτομαι αν και είναι νωρίς αφού δεν έχω ξεκινήσει καν διάβασμα!Δεν ξέρω ποιό από τα τρία μαθήματα να επιλέξω για την ειδική διδακτική!Όταν ολοκληρώσω τις γραμματολογίες θα επανέλθω στο αντίστοιχο θέμα να το μελετήσω!Αν και νομίζω θα προτιμίσω τη γλώσσα..

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
πληροφορίες και χαρτιά για Ασεπ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 23, 2011, 09:10:31 μμ »
Πρόσφατα τελείωσα τη σχολή και σκέφτομαι τί να κάνω με τον Ασεπ :-\
Ξέρει κάποιος να μου πει αν ως απόφοιτη Ιστορικού Αρχαιολογικού ανήκω στην κατηγορία των φιλολόγων? Με την παιδαγωγική επάρκεια τί παίζει? Ακόμη πού βρίσκουμε τις πληροφορίες για την ύλη του Ασεπ, και όλα τα σχετικά? Για να δώσω Ασεπ πρέπει να κάνω κάποια χαρτιά ή απλά πάω και δίνω όταν προκηρυχτεί ο διαγωνισμός? Υπάρχει κάποια σελίδα του Υπουργείου που να ενημερώνει για όλα αυτά?

φιλικά,
αλεξια

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: πληροφορίες και χαρτιά για Ασεπ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 23, 2011, 09:13:33 μμ »
Το Υπουργείο θα σε ενημερώσει πάρα πολύ αργά μέσω ΦΕΚ(εφημερίδα Κυβερνήσεως)Εσύ αν περιηγηθείς λιγάκι στο pde στην ενότητα ΑΣΕΠ-Φιλόλογοι ΠΕ02 θα βρεις προτάσεις για να διαβάσεις βιβλία κατάλληλα.Καλό θα ήταν να αναζητήσεις την ύλη του προηγούμενου ΑΣΕΠ μέσω google.Πολύ φιλικά, adigoni :)

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: πληροφορίες και χαρτιά για Ασεπ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 23, 2011, 09:16:29 μμ »
ανήκεις στους φιλολόγους, δηλ στους πε02.

για τον ασεπ δεν κάνεις τίποτα. περιμένεις να βγει η προκήρυξη και κάνεις ό,τι και οι υπόλοιποι.

η παιδ.επάρκεια θα ισχύσει μετά από τους δύο επόμενους ασέπηδες.... ;D

 :)

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: πληροφορίες και χαρτιά για Ασεπ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 23, 2011, 09:20:26 μμ »
http://www.pde.gr/index.php?board=11.0

Διάβασα ό,τι πότειναν οι συνάδελφοι και τα πήγα πολύ καλά, με εξαίρεση τη διδακτική.Καλό θα ήταν να ξεκινήσεις από την Ιστορία της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας  του Λ.Πολίτη και τη Γραμματολογία της Αρχαίας Ελληνικής του Γεωργοπαπαδάκου, κυκλοφορούν κι άλλες, δε συνιστώ Lesky είναι ογκώδης.Επίσης εισαγωγές σχολικών βιβλίων αρχαίων, κειμένων νεοελλ. λογοτ. και παιδαγωγικά που κυκλοφορούν πολλά όπως και σχέδια μαθημάτων.Στα Public ή στον Παπασωτηρίου κι όπου αλλού να ρωτήσεις θα σου προτείνουν τις εκδόσεις που"φεύγουν" πιο πολύ :)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πρωτάρηδες του ΑΣΕΠ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 23, 2011, 10:12:51 μμ »
Το θεμα εχει συγχωνευθει με το "Πρωταρηδες του ΑΣΕΠ "

http://www.pde.gr/index.php?topic=20011.0

Ευχαριστουμε.

monogramma, αφου πρωτα σε καλωσορισουμε να σου πω πως στην κατηγορια αυτη μπορεις να βρεις και βιβλιογραφια. Εμεις να σου ευχηθουμε καλη τυχη !  ;)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 509
Σύνολο: 509

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.