*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 849550 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 01:55:59 μμ »
Αύριο , Τετάρτη, θα ανακοινωθούν τα ονόματα των αναπληρωτών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, σύμφωνα με ενημέρωση που είχε πριν λίγο το esos.gr απ το υπ. Παιδείας . Πρόκειται να διοριστούν, σε

 πρώτη φάση, περίπου 3.000 καθηγητές. . Το esos.gr θα δημοσιεύσει αμέσως τα ονόματα , μόλις η υπουργός Παιδείας υπογράψει την σχετική απόφαση. Επίσης θα επανέλθουμε με νεότερο ρεπορτάζ εάν πληροφορηθούμε τον αριθμό των αναπληρωτών κατά ειδικότητα.


καλά κρασιά...


Της Δευτεροβάθμιας εννοείς. Άντε να δούμε τι θα δούμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:58:15 »

Αποσυνδεδεμένος vaseto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Res non verba!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 04:19:51 μμ »
Να ρωτησω και εγω κατι

ΑΠΟ ποιο πινακα θα βγαλουν τους αναπληρωτες στην ειδικοτητα μας , απο τον εννιαιο?
Res

Αποσυνδεδεμένος @pinky@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 04:39:28 μμ »
Αύριο , Τετάρτη, θα ανακοινωθούν τα ονόματα των αναπληρωτών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, σύμφωνα με ενημέρωση που είχε πριν λίγο το esos.gr απ το υπ. Παιδείας . Πρόκειται να διοριστούν, σε

 πρώτη φάση, περίπου 3.000 καθηγητές. . Το esos.gr θα δημοσιεύσει αμέσως τα ονόματα , μόλις η υπουργός Παιδείας υπογράψει την σχετική απόφαση. Επίσης θα επανέλθουμε με νεότερο ρεπορτάζ εάν πληροφορηθούμε τον αριθμό των αναπληρωτών κατά ειδικότητα.


καλά κρασιά...

smarw αναφερεσαι μονο σε αθμια?? γιατι συνηθως βγαινει πρωτα η αθμια και μετα απο 2 μερες η βθμια!
βαρεθηκα, ολο αναβολες ειναι! απο σημερα σε αυριο μας εχουν!! αντε να δουμε και αυριο τι θα γινει!! παντως εχω την εντυπωση οτι ο αριθμος της ειδικοτητας μας θα ειναι πολυ μικρος!μακαρι να διαψευστω!

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 05:27:57 μμ »
Το esos έγραφε ότι σήμερα θα βγουν της Πρωτοβάθμιας και αύριο της Ββάθμιας. Της Αβάθμιας δεν τα βλέπω ακόμα... Εκτός αν βγουν στις 10 το βράδυ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:58:15 »

Αποσυνδεδεμένος evita_thess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 06:07:47 μμ »
ο πίνακας αναπληρωτών έχει και το ονόματα αυτών που διορίστηκάν? λογικά δεν είναι εκκαθαρισμένος. και με αυτούς που έιναι ειδική κατηγορία, να μην τους υπολογίζουμε?θα διοριστούν άμεσα? ή θα φύγουν αναπληρωτές και αυτοί? ξέρει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 06:17:35 μμ »
Έχω την εντύπωση ότι ο πίνακας αναπληρωτών έχει εκκαθαριστεί από τους φετεινούς διοριστέους. Το ξέρω ότι ακούγεται σαν ψέμα καθώς η σειρά μεταβλήθηκε ελάχιστα..
Μην περιμένετε να ανεβείτε καμιά 200αρια νούμερα σαν άλλοτε. Μόνο οι 15 που διορίστηκαν αφαιρέθηκαν φέτος από τον πίνακα.
Τώρα για ειδικές κατηγορίες πχ τρίτεκνοι πάνε αναπληρωτές σε ποσοστό 20%. Δηλαδή 10 αναπληρωτές, 2 θα είναι τρίτεκνοι οι οποίοι βρίσκονται στον πίνακα ήδη με βάση τα μόρια τους.
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος NENH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 06:18:50 μμ »
ο πίνακας αναπληρωτών είναι εκκαθαρισμένος. οι πίνακες των αναπληρωτών είναι οι μόνοι στους οποίους έχει γίνει εκκαθάριση.

υπολογίζουμε κανονικά για αναπληρωτές και όσους είναι ειδική κατηγορία, αλλιώς δεν θα ήταν στον πίνακα. όσοι ήταν να διοριστούν διορίστηκαν.

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 06:48:55 μμ »
ο πίνακας αναπληρωτών έχει και το ονόματα αυτών που διορίστηκάν? λογικά δεν είναι εκκαθαρισμένος. και με αυτούς που έιναι ειδική κατηγορία, να μην τους υπολογίζουμε?θα διοριστούν άμεσα? ή θα φύγουν αναπληρωτές και αυτοί? ξέρει κανείς?
Απο την ειδική κατηγορία έκαναν διορισμούς.(3 άτομα στον κλάδο μας)1 απο τον πίνακα Α και 2 απο τον πίνακα Β και οι οποίοι δεν είναι πλέον στους πίνακες αναπληρωτών.Δεν υπάρχει περίπτωση να διορίσουν άλλους.

Αποσυνδεδεμένος talaipwros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 08:19:51 μμ »
Καλησπερα.Στους αναπληρωτές πρωτοβαθμιας που θα ανακοινωθουν-οταν ανακοινωθουν-θα εχει και ειδικότητες?Εμας δλδ μας αφορα? ???

Αποσυνδεδεμένος NENH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 08:24:35 μμ »
έλα ντε, ένας θεός ξέρει...
Η αλήθεια βέβαια είναι πως μέχρι τώρα πρώτα ανακοινώνονταν οι αναπληρωτές δάσκαλοι και νηπιαγωγοί και μετά από 2-3 μέρες έβγαινε η α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ06 στην Αβάθμια. Τώρα θα μου πείτε τι σχέση έχει η φετινή χρονιά με τις προηγούμενες......ζούμε μία κατάσταση άνευ προηγουμένου......αλλά πάντα ελπίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 11:03:24 μμ »
Άντε και στα δικά μας... Μπήκε το νερό στο αυλάκι τουλάχιστον! Άρα αύριο μεθαύριο θα βγουν και της Ββάθμιας...

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 11:46:51 μμ »
Ο αιρετός ΑΠΥΣΠΕ Καψαλάκης (που είναι εξαιρετικά ενημερωμένος), όταν τον ρώτησε πριν λίγο κάποιος στο φέισμπουκ αν θα ανακοινωθούν αναπληρωτές ειδικοτήτων στην Α/θμια, είπε κάτι του στυλ "δεν ξέρω.. ακόμα κατεβάζουν άτομα από τη Β/θμια, πρέπει να περιμένουμε να κατακάτσει η σκόνη, υπομονη...". Καλά κρασιά λέω εγώ. Κάτι μου λέει ότι πάλι, όπως και πέρσι, θα ανακοινωθούν όλοι οι άλλοι εκτός από μας. Πέρσι είχαν ως δικαιολογία τον ΑΣΕΠ, φέτος τη μετακίνηση πληθυσμών στην Α/θμια. Δεν ξέρω, είμαι πιο απαισιόδοξη από ποτε. Μακάρι να βγω ψεύτρα, μακαρι!

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 11:58:20 μμ »
Τουλάχιστον να πάρει έναν ικανοποιητικό αριθμό ΑΚΩ...

Αποσυνδεδεμένος @pinky@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 08, 2010, 09:22:14 πμ »
Ο αιρετός ΑΠΥΣΠΕ Καψαλάκης (που είναι εξαιρετικά ενημερωμένος), όταν τον ρώτησε πριν λίγο κάποιος στο φέισμπουκ αν θα ανακοινωθούν αναπληρωτές ειδικοτήτων στην Α/θμια, είπε κάτι του στυλ "δεν ξέρω.. ακόμα κατεβάζουν άτομα από τη Β/θμια, πρέπει να περιμένουμε να κατακάτσει η σκόνη, υπομονη...". Καλά κρασιά λέω εγώ. Κάτι μου λέει ότι πάλι, όπως και πέρσι, θα ανακοινωθούν όλοι οι άλλοι εκτός από μας. Πέρσι είχαν ως δικαιολογία τον ΑΣΕΠ, φέτος τη μετακίνηση πληθυσμών στην Α/θμια. Δεν ξέρω, είμαι πιο απαισιόδοξη από ποτε. Μακάρι να βγω ψεύτρα, μακαρι!

λετε να μας κανουν κανα περιεργο και να τα βγαλουν απο βδομαδα? δεν αντεχω??
εχει παρει κανεις τηλ στο υπουργειο?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 617
Σύνολο: 619

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.