*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010  (Αναγνώστηκε 35559 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος isovitis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
  • ισόβια εξεταζόμενος....
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #168 στις: Αύγουστος 25, 2010, 03:32:30 μμ »
Συνάδελφοι γειά σας! Ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση: Υπάρχει περίπτωση να πάρουν αναπληρωτές φυσικούς (ακω ή αμω) και από τον πίνακα αναπληρωτών μηδενικής προϋπηρεσίας?  Ζητώ συγνώμη αν η ερώτηση αυτή ακούγεται αστεία ή αφελής στους πιο έμπειρους συναδέλφους, αλλά θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να με διαφωτίσετε.

Καμία περίπτωση.
Με τον καιρό να ΄ναι κόντρα έχει τιμή σα πετάς...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:10:48 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #169 στις: Αύγουστος 25, 2010, 03:45:56 μμ »
Συνάδελφοι γειά σας! Ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση: Υπάρχει περίπτωση να πάρουν αναπληρωτές φυσικούς (ακω ή αμω) και από τον πίνακα αναπληρωτών μηδενικής προϋπηρεσίας?  Ζητώ συγνώμη αν η ερώτηση αυτή ακούγεται αστεία ή αφελής στους πιο έμπειρους συναδέλφους, αλλά θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να με διαφωτίσετε.

Καμία περίπτωση.

Εκτός κι αν.. στην απίθανη περίπτωση που δήλωσαν παντού, και τύχει σε μια απομακρυσμένη περιοχή να μην δήλωσε κανένας με προϋπηρεσία. Πολύ απίθανο βέβαια.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος fys98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #170 στις: Αύγουστος 25, 2010, 05:51:42 μμ »
Την πρόσληψη 15.000 αναπληρωτών εκπαιδευτικών για την κάλυψη κενών θέσεων στα σχολεία ανακοίνωσε η υπουργός Παιδείας, Άννα Διαμαντοπούλου.

Κατά τη συνάντηση που είχε με τα μέλη του διοικητικού συμβουλίου της Διδασκαλικής Ομοσπονδίας Ελλάδας (Δ.Ο.Ε.), η κ. Διαμαντοπούλου ανακοίνωσε ότι η τοποθέτηση των 15.000 αναπληρωτών -εκ των οποίων οι 7.800 θα είναι δάσκαλοι και νηπιαγωγοί- θα προχωρήσει απρόσκοπτα, καθώς έχουν ήδη εξασφαλιστεί οι απαραίτητες πιστώσεις σε συνεννόηση με το υπουργείο Οικονομικών.

Υπενθυμίζεται ότι η Δ.Ο.Ε. ζήτησε χθες κατεπείγουσα συνάντηση με την υπουργό, προκειμένου να εξεταστούν από κοινού τα προβλήματα (κενά και ελλείψεις) ενόψει της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς.

Είχε προηγηθεί η δήλωση της κ. Διαμαντοπούλου ότι φέτος θα είναι ίσως η δυσκολότερη σχολική χρονιά από τη μεταπολίτευση και μετά. «Έχουμε το μισό αριθμό διορισμών και μεγάλο αριθμό συνταξιοδοτήσεων», είχε τονίσει.


που είναι η ΟΛΜΕ; κοιμάτε μήπως;

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #171 στις: Αύγουστος 25, 2010, 06:30:54 μμ »



που είναι η ΟΛΜΕ; κοιμάτε μήπως;

άσε τα μήπως!!!! 
κοιμάται!!!    http://www.youtube.com/watch?v=uxnmyC_AaPo&feature=related
 :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:10:48 »

Αποσυνδεδεμένος semiramis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #172 στις: Αύγουστος 25, 2010, 06:39:55 μμ »
Συνάδελφοι γειά σας! Ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση: Υπάρχει περίπτωση να πάρουν αναπληρωτές φυσικούς (ακω ή αμω) και από τον πίνακα αναπληρωτών μηδενικής προϋπηρεσίας?  Ζητώ συγνώμη αν η ερώτηση αυτή ακούγεται αστεία ή αφελής στους πιο έμπειρους συναδέλφους, αλλά θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε να με διαφωτίσετε.

Καμία περίπτωση.

Εκτός κι αν.. στην απίθανη περίπτωση που δήλωσαν παντού, και τύχει σε μια απομακρυσμένη περιοχή να μην δήλωσε κανένας με προϋπηρεσία. Πολύ απίθανο βέβαια.



Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Κι εγώ το θεωρώ απίθανο αφού άλλωστε δεν έχω καν δηλώσει όλη την Ελλάδα και τις περιοχές που έχω δηλώσει τις δηλώνουν πάρα πολλοί απ'όσο ξέρω. Απλώς ήθελα και τη γνώμη κάποιου πιο έμπειρου.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #173 στις: Αύγουστος 26, 2010, 05:02:34 μμ »
πιο εμπειρο απο το landau δε θα βρεις ;)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #174 στις: Αύγουστος 26, 2010, 05:07:38 μμ »
πιο εμπειρο απο το landau δε θα βρεις ;)

Χαχαχα ναι.. τώρα σε τι έμπειρο δεν ξέρω :P
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #175 στις: Αύγουστος 26, 2010, 05:12:45 μμ »
σε λιγο θα χουμε ασπρα μαλλακια στην καλυτερη των περιπτωσεων(υπαρχει και η καραφλιτσα), αγαπητε συναδελφε φυσικε και ακομα για διορισμο θα παλευουμε ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #176 στις: Αύγουστος 27, 2010, 04:59:14 μμ »
Υπομονή και επιμονή. Εμένα μου έκατσε ο διορισμός φέτος κι ας ήμουν λίγο έξω από το προβλεπόμενο νούμερο, κάποιοι δεν έκαναν χαρτιά..
Χτες πάντως ταρακουνήθηκε η Άννα, τουλάχιστον επικοινωνιακά έχασε, παίξανε τα κανάλια αδιόριστους να τρώνε ξύλο γιατί θέλουν να καλύψουν τα κενά. Αυτοί οι αδιόριστοι όταν διορίζονται δεν αποδέχονται το διορισμό τους σύμφωνα με τα λεγόμενα της ΄Αννας;;;

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #177 στις: Αύγουστος 27, 2010, 08:02:21 μμ »
http://www.esos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=8896:-qq-&catid=346:2009-12-02-06-54-27&Itemid=1079


πάντως, καταργεί συνεχως γραφεία....επί παραδείγματι τα γρα.συ.    και επιστρέφει τους καθηγητές στην τάξη......
μπας και της βγουν τα νούμερα!!!
είναι ικανή (αν μπορούσε θα το έκανε)....σε όλη τη χώρα να δημιουργήσει ένα και μόνο σχολείο!!!
οπότε, για του χρόνου.....όχι απλά μικρό καλάθι...θα έλεγα, ούτε ποτηράκι του καφέ για διορισμούς......
 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\''

πόσοι άραγε υπηρετούν στα γρα.συ. ;   ??? ??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #178 στις: Αύγουστος 28, 2010, 01:22:30 πμ »
http://www.esos.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=8896:-qq-&catid=346:2009-12-02-06-54-27&Itemid=1079


πάντως, καταργεί συνεχως γραφεία....επί παραδείγματι τα γρα.συ.    και επιστρέφει τους καθηγητές στην τάξη......
μπας και της βγουν τα νούμερα!!!
είναι ικανή (αν μπορούσε θα το έκανε)....σε όλη τη χώρα να δημιουργήσει ένα και μόνο σχολείο!!!
οπότε, για του χρόνου.....όχι απλά μικρό καλάθι...θα έλεγα, ούτε ποτηράκι του καφέ για διορισμούς......
 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\''

πόσοι άραγε υπηρετούν στα γρα.συ. ;   ??? ??? ??? ??? ???
Στην θέση αυτών θα λειτουργήσουν σύντομα άλλα με διαφορετικό όνομα και αναβαθμισμένο ρόλο...
Επίσης οι συνταξιοδοτήσεις είναι πάρα πολλές. Υπάρχει περίπτωση φέτος  να χρειαστούν και επιπλέον αναπληρωτές από τους 15.500..
Πρέπει να μιλάμε πλέον για ρεκόρ προσλήψεων φυσικών αναπληρωτών φέτος άρα του χρόνου δεν υπάρχει λόγος για νέα μείωση προσλήψεων μονίμων.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #179 στις: Αύγουστος 28, 2010, 12:01:35 μμ »
μια πολύ χοντρική αποτίμηση της κατάστασης στον κλάδο των πε04
συνταξιοδοτήθηκαν 934
προσλήφθηκαν 233
αναπληρωτές που κλήθηκαν στις φάσεις μέχρι χριστούγεννα 543

με βάση αυτά τα στοιχεία μιλάμε για 1244 κενά χωρίς να συμπεριληφθούν τα κενά της ειδικής αγωγής.

σε σημερινή εφημερίδα αναφέρεται ότι τα κενά θα συμπληρωθούν με αναπληρωτές μέχρι το Νοέμβριο!
Εύχομαι σε όσους έχουν παιδιά να σταθούν τυχεροί και τα παιδιά τους να έχουν καθηγητές με την έναρξη της σχολικής χρονιάς.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2010, 12:07:34 μμ από rozy4 »

Αποσυνδεδεμένος mauri_agelada

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • οταν η εκπαιδευση παιδευει και τους εκπαιδευτες
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #180 στις: Αύγουστος 28, 2010, 12:17:07 μμ »
καλημερα σε ολους.

θα ηθελα να ρωτησω κατι για τους μονιμους διορισμους! 
πιστευεται οτι υπαρχει πιθανοτητα να προβει η κυβερνηση σε συμπληρωματικους διορισμους μεσα στη χρονια ή οχι??
κατι τετοιο ακουστηκε και θα ηθελα να μαθω αν υπάρχει αυτή η πιθανότητα η εχει αποκλειστει ηδη κατι τέτοιο απο το υπουργειο!!!??

Ευχαριστώ!
ΠΕ0404
ετσι απλα....

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Πίνακας Αναπληρωτών φυσικών 2010
« Απάντηση #181 στις: Αύγουστος 28, 2010, 12:42:57 μμ »
Ωστόσο κι επειδή οι αδιόριστοι και διοριστέοι δεν αποχωρούσαμε από το Υπουργείο η υφυπουργός κ. Χριστοφιλοπούλου ήταν η επόμενη που καταδέχθηκε να μας συναντήσει. Φανερά εκνευρισμένη αλλά και άκρως κυνική μας δήλωσε κατηγορηματικά ότι φέτος επιπλέον διορισμοί μονίμων δεν θα γίνουν παρά το κύμα συνταξιοδοτήσεων και τα 23.000 επίσημα κενά και παραπέμποντάς τους στο 2011, δηλαδή στις καλένδες.

http://www.pde.gr/forum/index.php?page=1744

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 328
Σύνολο: 329

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.