*

Ψηφοφορία

Τι συμβαίνει με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στο σχολείο σας?

Υπάρχει πρόσβαση μόνο από το γραφείο του Δντη και ενίοτε δεν ενημερωνόμαστε σωστά
8 (38.1%)
Υπάρχει πρόσβαση μόνο από το γραφείο του Δντη αλλά θεωρώ ότι ενημερωνόμαστε σωστά
5 (23.8%)
Υπάρχει πρόσβαση και σε κοινόχρηστο ΗΥ για όλους τους συναδέλφους (μόνο ανάγνωση)
4 (19%)
Τη διαχείριση την έχει συνάδελφος και ενίοτε δεν ενημερωνόμαστε σωστά
2 (9.5%)
Τη διαχείριση την έχει συνάδελφος και θεωρώ ότι ενημερωνόμαστε σωστά
2 (9.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 21

Η ψηφοφορία έληξε: Μάρτιος 30, 2014, 08:15:39 μμ

Αποστολέας Θέμα: Πρόσβαση στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου  (Αναγνώστηκε 6320 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσβαση στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 25, 2014, 04:49:10 μμ »
το θέμα της καθαρίστριας προφανώς αφορά την καθαρίστρια και μόνο. Σου είπα : και μεις στην Διεύθυνση αναρτούμε τα πάντα εκτός των απολύτως προσωπικών ( όπως πχ θα ήταν το θεμα της καθαρίστριας).

Για το αν η ενημέρωση απο την Διεύθυνση είναι πλήρης ή όχι , στο έθιξα ήδη : σου έγραψα πως υπάρχουν μέσα τα αιρετά μέλη των εκπαιδευτικών και αναλαμβάνουν εκείνα την ενημέρωση του κλάδου.

Σε ένα έγγραφο που συντάσσει μόνος του ο κάθε Διευθυντής Σχολείου, ποιος εκπρόσωπος του Συλλόγου υπάρχει ώστε να ενημερώσει ;

Το Υπουργείο είναι σαφές ως προς την ενημέρωση του Συλλόγου Διδασκόντων : ορίζει τον Υποδιευθυντή , και όταν αυτός δεν υπάρχει , τον Διευθυντή υπεύθυνους για την ενημέρωση του Συλλόγου για την αλληλογραφείο του σχολείου. Ο νόμος 1566 και φεκ1340 ( καθηκοντολόγιο) δεν κάνουν ΚΑΝΕΝΑΝ διαχωρισμο ως προς το ποια έγγραφα θα γνωστοποιούνται στον σύλλογο και ποια όχι.  Λέει απλά "έγγραφα" !

Για το ΕΕΕΕΚ όχι, δεν ζητήθηκαν κενά δασκάλων. Ζητήθηκαν προτάσεις για νέες ειδικότητες. Όταν όμως παίζονται κενα΄- τα όποια κενά - για εμένα, αν μη τι άλλο, είναι ηθικά επιβεβλημένο να ενημερωθεί ο κάθε Σύλλογος και να συναποφασίσει! ειδικά στις μέρες που ζούμε....

κατά τα άλλα, αποκλείεται να είσαι το κέντρο του κόσμου - διότι αυτό είμαι Εγώ!!  ;D ;D ;D ;D ;D

το read only είναι τεχνικά εφικτό. All it takes είναι να οριστεί ένας server.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 25, 2014, 04:50:56 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Πρόσβαση στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 25, 2014, 05:36:47 μμ »
Και απλά να ρυθμιστεί ο reader μόνο υπολογιστής να μη σβήνει από το server.
Ένα τικ είναι

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Πρόσβαση στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 25, 2014, 06:59:57 μμ »
 Bitch δεν κατάλαβες μάλλον τι είπα.
Μίλησα για ερώτημα στον δντη και ρώτησα γιατί δεν το κάνουν στο Σύλλογο; το προσπέρασες

Αν δεν αναφέρει τι έγγραφα τότε γιατί να μην ενημερωθώ και για την καθαρίστρια. Όλα στο φως και τα άπλυτα της κυρίας.

Οι ειδικότητες μάλλον εννοείς τα εργαστήρια, τομείς δεν έχουν καμία σχέση με τα μαθήματα που λες (μαθηματικά, γλώσσα), ότι και να δηλώσει θα κάνει τα μαθήματα. Το ποιος θα τα κάνει το αναφέρει ο νόμος, οπότε μπορεί να ζητήσει δασκάλους όπως μπορεί να ζητήσει μαθηματικούς ή φιλολόγους. Το παράδειγμα σου θα είχε βάση αν μίλαγες για μαθήματα εργαστηριακά.

Όσο για το άλλο που λες για την συναποφαση με τον σύλλογο,  τι θα γίνει αν ο Σύλλογος έχει απόψεις που είναι αντικρουόμενες με άλλα λόγια το κοντό και μακρύ του ο καθένας. Βέβαια τότε γιατί να μην ερωτηθούν και οι γονείς και οι μαθητές;
Αλήθεια για να βγει το οργανόγραμμα σας έγινε συνέλευση προσωπικού και ο δντης της δες σας άκουσε για την πρόταση σας ;

Ωραία είναι να τα λέμε εδώ αλλά η πραγματικότητα δεν αλλάζει έτσι. Θέλει διοικητική απόφαση από κάπου για να αλλάξει το πράγμα τόσο.

Υπάρχουν κάπου οδηγίες για τον σέρβερ, ώστε να το ζητήσουμε στο σχολείο;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσβαση στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 25, 2014, 07:28:30 μμ »
Bitch δεν κατάλαβες μάλλον τι είπα.
Μίλησα για ερώτημα στον δντη και ρώτησα γιατί δεν το κάνουν στο Σύλλογο; το προσπέρασες
γιατί την απάντηση θα την στείλει ο Διευθυντής. Αλλά δεν απαγορεύει κάπου να ζητήσει τη γνώμη του Συλλόγου.
Αν δεν αναφέρει τι έγγραφα τότε γιατί να μην ενημερωθώ και για την καθαρίστρια. Όλα στο φως και τα άπλυτα της κυρίας.
δεν απαγορεύεται να ενημερωθείς και γι αυτο. Απλά αυτο ειναι πιο ξεκάθαρο ότι αφορά ένα και  μόνο άτομο.

Οι ειδικότητες μάλλον εννοείς τα εργαστήρια, τομείς δεν έχουν καμία σχέση με τα μαθήματα που λες (μαθηματικά, γλώσσα), ότι και να δηλώσει θα κάνει τα μαθήματα. Το ποιος θα τα κάνει το αναφέρει ο νόμος, οπότε μπορεί να ζητήσει δασκάλους όπως μπορεί να ζητήσει μαθηματικούς ή φιλολόγους. Το παράδειγμα σου θα είχε βάση αν μίλαγες για μαθήματα εργαστηριακά.


Όσο για το άλλο που λες για την συναποφαση με τον σύλλογο,  τι θα γίνει αν ο Σύλλογος έχει απόψεις που είναι αντικρουόμενες με άλλα λόγια το κοντό και μακρύ του ο καθένας. Βέβαια τότε γιατί να μην ερωτηθούν και οι γονείς και οι μαθητές;
ό,τι γίνεται και σε άλλες παρόμοιες περιπτώσεις. Μετρώνται οι ψήφοι και σε περίπτωση ισοψηφίας προσμετράται διπλή η ψήφος του προεδρεύοντος. Απλό.

Ωραία είναι να τα λέμε εδώ αλλά η πραγματικότητα δεν αλλάζει έτσι. Θέλει διοικητική απόφαση από κάπου για να αλλάξει το πράγμα τόσο.
καμία διοικητική αποφαση δεν χρειάζεται για το συγκεκριμένο! Δεν απαγορεύεται στον σύλλογο να λαμβάνει γνώση των μη εμπιστευτικών εγγράφων. Επομένως -εντελώς αυθαίρετα τελικά οπως αποδεικνύεται - αποφασίζει ο κάθε Διευθυντής τι ενδιαφέρει τον κάθε εκπαιδευτικό.

Υπάρχουν κάπου οδηγίες για τον σέρβερ, ώστε να το ζητήσουμε στο σχολείο;

θα επικοινωνήσεις με τον ΚΕΠΛΗΝΕΤ της διεύθυνσής σου.

για το θέμα τωνειδικοτήτων θα σου γράψω αργότερα. Έχω να πάω και για ποδήλατο λέμε!

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Πρόσβαση στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου
« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 25, 2014, 08:26:47 μμ »
Παράθεση
γιατί την απάντηση θα την στείλει ο Διευθυντής. Αλλά δεν απαγορεύει κάπου να ζητήσει τη γνώμη του Συλλόγου.

φυσικά και δεν απαγορεύει να ζητήσει γνώμη του συλλόγου, αν έχει χρόνο να συγκαλέσει σύλλογο ας το κάνει, αν δεν έχει ας ρωτήσει όσους βρει, αλλά στην τελική αυτός αποφασίζει τι απάντηση θα δώσει εκτός και αν διαφορετικά ορίζει η νομοθεσία.

Παράθεση
καμία διοικητική αποφαση δεν χρειάζεται για το συγκεκριμένο! Δεν απαγορεύεται στον σύλλογο να λαμβάνει γνώση των μη εμπιστευτικών εγγράφων. Επομένως -εντελώς αυθαίρετα τελικά οπως αποδεικνύεται - αποφασίζει ο κάθε Διευθυντής τι ενδιαφέρει τον κάθε εκπαιδευτικό.

μιλάμε για αποφάσεις και εσύ μιλάς για ενημέρωση, άλλο λέω εγώ άλλο εσύ.
Δεν διαφωνώ για την ενημέρωση και στα περισσότερα σχολεία γίνετε.
Για να έχει δικαίωμα ο σύλλογος όμως να συναποφασίζει για τα πάντα που έρχονται χρειάζεται το αντίστοιχο νομοθετικό πλαίσιο. Υπάρχει ? όχι. Ότι προβλέπετε μόνο γίνετε. Όταν κάτι προβλέπετε να γίνει με συγκεκριμένο τρόπο δεν μπορεί να λέμε εμείς ότι μας κατέβει. Αν είναι όμως φλου τότε ας κάνει ο καθένας ότι νομίζει, ότι και να κάνει δεν μπορεί να κατακριθεί.

Προσωπικά όταν ήμουν σε ένα σχολείο υπεύθυνος έστελνα ότι ερχόταν για εκπαιδευτικούς στα email τους. Τα πάντα.
Όταν όμως ερχόταν κάτι για τον δ/ντη δεν μπορούσα να το στείλω αφού ήταν για αυτόν. Αν θεωρούσε αυτός ότι έπρεπε να ενημερωθεί ο σύλλογος θα το έκανε αυτός και ήταν δικαίωμα του και ευθύνη του.

Αυτή η έλλειψη εμπιστοσύνης προς τους συναδέλφους που χειρίζονται το email με σοκάρει. Αν έχετε τόσο μεγάλο θέμα στα σχολεία σας γιατί δεν ζητάτε να μπαίνετε υπεύθυνοι στην αρχή της χρονιάς.
Εγώ το έκανα μια χρονιά στο σχολείο οπότε την επόμενη που μπήκε άλλος αναγκάστηκε να ακολουθήσει ότι έκανα, αφού τα έστελνα όλα και επομένως μπορούσαμε οι συνάδελφοι να καταλάβουμε την ροή.

Όσο για το κεπληνέτ που λες, θα σου πω μια ιστορία πριν από χρόνια. Ήμουν σε σχολείο και ο σύλλογος δεν είχε έναν υπολογιστή να μπορεί να κάνει βασικά πράγματα. Ζήτησα λοιπόν από την δ/ντρια να μας δώσει έναν (εγώ ήμουν με φορητό και δεν με αφορούσε αλλά οι αλλοι ήταν κότες). Μετά από πιέσεις και πιέσεις έφτασε στο σημείο να μας πει ότι ο κεπληνετ είπε ότι δεν προβλέπετε να έχει ο σύλλογος υπολογιστή.


« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 25, 2014, 08:31:37 μμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος alfa137

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσβαση στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου
« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 25, 2014, 10:44:45 μμ »
Αν ο διευθυντής καθίσει να ΔΙΑΒΑΣΕΙ όλα τα μέιλ, δεν θα έχει χρόνο για τίποτε άλλο. Έτσι, συχνά αποφασίζει αν κάτι με ενδιαφέρει μόνο από τον τίτλο του μηνύματος. Ακόμα και έτσι όμως όλο και κάτι θα του ξεφύγει. Και έτσι μπορεί να χάσουν τα παιδιά έναν διαγωνισμό χημείας ή ένας συνάδελφος κάποιο σεμινάριο.
Και όλα αυτά με έναν καλοπροαίρετο διευθυντή - όχι ότι είναι και όλοι τέτοιοι.
Όσο για το «εγώ αποφασίζω» του διευθυντή, νομίζω ότι νομικά είναι λίγες οι αποφάσεις για τις οποίες δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν. Μην τον μπερδεύουμε με σχολάρχη. Τουλάχιστον όχι ακόμα!
Τα λίγα μηνύματα που αφορούν αποκλειστικά αυτόν νομίζω ότι μπορούν να του μεταφερθούν αλλιώς (π.χ. με διαβάθμιση «απόρρητο» ή με όποιον άλλο τρόπο)!
Εγώ απλώς ζητάω να έχω ηλεκτρονική πρόσβαση σε ΟΛΑ τα έγγραφα που είναι ΥΠΟΧΡΩΜΕΝΟΣ να τυπώσει και να τα βάλει στο φάκελο «ενημέρωση καθηγητών». Κάτι που δυστυχώς σε πολλά σχολεία δεν γίνεται.
Δεν νομίζω πως ζητάω πολλά και θα διευκόλυνε τη ζωή όλων.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Πρόσβαση στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 25, 2014, 11:26:47 μμ »
alfa137 γιατί δεν το αναλαμβάνεις εσύ, οπότε και καλή δουλειά να κάνεις και να ελευθερώσεις τον δ/ντη σου.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσβαση στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου
« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 26, 2014, 11:44:05 πμ »
φυσικά και δεν απαγορεύει να ζητήσει γνώμη του συλλόγου, αν έχει χρόνο να συγκαλέσει σύλλογο ας το κάνει, αν δεν έχει ας ρωτήσει όσους βρει, αλλά στην τελική αυτός αποφασίζει τι απάντηση θα δώσει εκτός και αν διαφορετικά ορίζει η νομοθεσία.
η Διοίκηση Ολικής Ποιότητας σας έρχεται ολοταχώς. Τουτ' έτσιν, έχει δεν έχει χρόνο θα ψάξει να βρει και θα ρωτάει τον Σύλλογο ακόμα και αν μπορεί να αφοδεύσει! Πάντως , αυτό το "αυτός αποφασίζει" ενταξει, εμένα κομμάτι δικτατορικό μου ακούγεται. Καλό θα ήταν ειδικά για θέματα που καίνε τον Σύλλογο ολόκληρο -όπως πχ τα κενά - αν δεν ερωτάται, τουλάχιστον να ενημερώνεται εγκαίρως ο Σύλλογος. Επιμένω στο "εγκαίρως"... δεν ωφελεί να στείλεις εσύ τα κενά και να πεις μετά αααα ξέρετε, έστειλα κενά και βγαίνετε πε΄ντε άτομα υπεράριθμοι!!!

μιλάμε για αποφάσεις και εσύ μιλάς για ενημέρωση, άλλο λέω εγώ άλλο εσύ.
το ίδιο πράγμα λέμε - και γω για ενημέρωση μιλάω... αλλά σε κάποιες περιπτώσεις η ενημέρωση συνεπάγεται και συναπόφαση, ή έστω "ακούω και την γνώμη των υπολοίπων"....

Δεν διαφωνώ για την ενημέρωση και στα περισσότερα σχολεία γίνετε.
Για να έχει δικαίωμα ο σύλλογος όμως να συναποφασίζει για τα πάντα που έρχονται χρειάζεται το αντίστοιχο νομοθετικό πλαίσιο. Υπάρχει ? όχι. Ότι προβλέπετε μόνο γίνετε. Όταν κάτι προβλέπετε να γίνει με συγκεκριμένο τρόπο δεν μπορεί να λέμε εμείς ότι μας κατέβει. Αν είναι όμως φλου τότε ας κάνει ο καθένας ότι νομίζει, ότι και να κάνει δεν μπορεί να κατακριθεί.
πολλά πράγματα δεν προβλέπονται - ίσως και κακώς - αλλά ο Διευθυντής του Σχολέιου πρωτίστως οφείλει να συνεργάζεται με τον Σύλλογό του και δευτερευόντως με τον Διευθυντή Εκπαίδευσης. Γνώμη μου...

Προσωπικά όταν ήμουν σε ένα σχολείο υπεύθυνος έστελνα ότι ερχόταν για εκπαιδευτικούς στα email τους. Τα πάντα.
Όταν όμως ερχόταν κάτι για τον δ/ντη δεν μπορούσα να το στείλω αφού ήταν για αυτόν. Αν θεωρούσε αυτός ότι έπρεπε να ενημερωθεί ο σύλλογος θα το έκανε αυτός και ήταν δικαίωμα του και ευθύνη του.
μιλάμε για τον Διευθυντή όχι για τον "υπεύθυνο στη θέση του υπεύθυνου Διευθυντή¨

Αυτή η έλλειψη εμπιστοσύνης προς τους συναδέλφους που χειρίζονται το email με σοκάρει. Αν έχετε τόσο μεγάλο θέμα στα σχολεία σας γιατί δεν ζητάτε να μπαίνετε υπεύθυνοι στην αρχή της χρονιάς.
δεν παίρνουν οι εκπαιδευτικοί επίδομα για τη θέση ευθύνης ώστε να πρέπει να κάνουν καιι τη δουλειά του Διευθυντή και κεινος να το παίζει ανέμελα αρχηγόπουλο... Συγνώμη κιόλας... και μη μου αρχίσετε τα "σιγά το επίδομα" γιατί ξέρω πάρα πολύ καλά πόσο κόβονται ορισμένοι και τι μέσα βάζουν για να το πάρουν αυτό το κ@λοεπίδομα και μετά να κυκλοφορούν και με ύφος δέκα καρδιναλίων... και μη μου πεις ότι το κάνετε γιατί αγαπάτε το λειτούργημα μπλα μπλα μπλα διότι αν ήταν έτσι δεν θα ετίθετο καν θέμα τύπου "δεν προλαβαίνω, δεν μπορώ, δεν ξέρω/δεν απαντώ".... Αν το κάνατε για το λειτουργημα θα καθόσασταν και μέχρι τις δέκα το βράδυ αν χρειαζόταν για να βγει η δουλειά!! τόσο απλά!!

Εγώ το έκανα μια χρονιά στο σχολείο οπότε την επόμενη που μπήκε άλλος αναγκάστηκε να ακολουθήσει ότι έκανα, αφού τα έστελνα όλα και επομένως μπορούσαμε οι συνάδελφοι να καταλάβουμε την ροή.

Όσο για το κεπληνέτ που λες, θα σου πω μια ιστορία πριν από χρόνια. Ήμουν σε σχολείο και ο σύλλογος δεν είχε έναν υπολογιστή να μπορεί να κάνει βασικά πράγματα. Ζήτησα λοιπόν από την δ/ντρια να μας δώσει έναν (εγώ ήμουν με φορητό και δεν με αφορούσε αλλά οι αλλοι ήταν κότες). Μετά από πιέσεις και πιέσεις έφτασε στο σημείο να μας πει ότι ο κεπληνετ είπε ότι δεν προβλέπετε να έχει ο σύλλογος υπολογιστή.
ο κεπληνετ αυτός ήταν για τα πανηγύρια!! Ενδεχομένως και η Διευθύντρια διότι θα μπορούσε απλά να του πει " είναι αποφαση συλλόγου μεσιέ οπότε βάλε τον πισινό σου κάτω και φέρε μας έναν υπολογιστή μη σε πάρει και σε σηκώσει"....

ωρέ, τώρα που τα ξαναδιαβάζω, λίγο άγρια τα γραψα.... τεσπά.... ξύπνησα με πονόδοντο και ίσως φταίει αυτό τελικά....  :P :P
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος jackbaron

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
  • Πρέπει να χεις λύσει πρώτα το βιοτικό....
    • Προφίλ
Απ: Πρόσβαση στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 31, 2014, 08:13:00 μμ »
Στο σχολείο υπάρχουν 2 όργαν αδιοίκησης , ο διευθυντής και ο σύλλογος. Το σωστό είναι όλοι να ενημερώνονται για όλα εκτός απο ελάχιστα πράγματα που χαρακτηρίζονται 'κάπως' απο κωδικοί, σχέδια κλπ
Το χειρισμό του ταχυδρομείου, τον αναθέτει ο σύλλογος και εκεί τελειώνει το θέμα..
under attack

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159500
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 196
Σύνολο: 196

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.133 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.