*

Αποστολέας Θέμα: Παραίτηση από στρατιωτική σχολή.  (Αναγνώστηκε 27069 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση από στρατιωτική σχολή.
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 26, 2011, 06:18:23 μμ »
Κάτσε βρε Landau , δηλαδη σε ενόχλησε η τοποθέτηση της klio  και δε σε ενόχλησε τούτο δω:

Βλεπω οτι η δουλεια του δασκαλου ειναι οτι μου πρεπει. Εξαιρετικο ωραριο, στανταρ καλοκαιρια-Γιορτες, χαλαρες σχεσεις με τους ανωτερους, και χρηματα οσα θα επαιρνα σαν ανθυπολοχαγος.
Αυτο που δεν ξερω, ειναι αν τελειωσω τα Παιδαγωγικα, αν με προσλαβουν γρηγορα.

Ίσως να μαι πια πολύ μεγάλη και συγχωρέστε με αν κάνω λάθος αλλά για να γίνεις δάσκαλος δεν (υποτίθεται ότι ) πρέπει να σου αρέσει η διδασκαλία, να θες να προσφέρεις, να διδάξεις και να αποτελέσεις παράδειγμα για τους νέους;
Γιατί εγώ όταν διαβάζω εξαιρετικό ωράριο, στάνταρ καλοκαίρια -γιορτές, χαλαρές σχέσεις με ανωτέρους το μυαλό μου πάει στο καθισιό - όχι στη δουλειά....   ??? ???
++++++++++++++
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Παραίτηση από στρατιωτική σχολή.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:11:53 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση από στρατιωτική σχολή.
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 26, 2011, 06:20:56 μμ »
Κάτσε βρε Landau , δηλαδη σε ενόχλησε η τοποθέτηση της klio  και δε σε ενόχλησε τούτο δω:

Βλεπω οτι η δουλεια του δασκαλου ειναι οτι μου πρεπει. Εξαιρετικο ωραριο, στανταρ καλοκαιρια-Γιορτες, χαλαρες σχεσεις με τους ανωτερους, και χρηματα οσα θα επαιρνα σαν ανθυπολοχαγος.
Αυτο που δεν ξερω, ειναι αν τελειωσω τα Παιδαγωγικα, αν με προσλαβουν γρηγορα.

Ίσως να μαι πια πολύ μεγάλη και συγχωρέστε με αν κάνω λάθος αλλά για να γίνεις δάσκαλος δεν (υποτίθεται ότι ) πρέπει να σου αρέσει η διδασκαλία, να θες να προσφέρεις, να διδάξεις και να αποτελέσεις παράδειγμα για τους νέους;
Γιατί εγώ όταν διαβάζω εξαιρετικό ωράριο, στάνταρ καλοκαίρια -γιορτές, χαλαρές σχέσεις με ανωτέρους το μυαλό μου πάει στο καθισιό - όχι στη δουλειά....   ??? ???

Αυτό κι αν είναι εξοργιστικό. Κάποιος που θέλει να γίνει εκπαιδευτικός, πρέπει να έχεις έστω ίχνος ενδιαφέροντος για τη μάθηση και μετάδοση γνώσεων και αρχών. Όπως και με τους γιατρούς.. να θέλει πρώτα απ' όλα και πάνω απ' όλα να θεραπεύει τους συνανθρώπους του (και όχι να χτίζει βίλες στην Εκάλη, όπως κάνουν διάφοροι μεγαλογιατροί και πανεπιστημιακοί...).

Η νοοτροπία του βολέματος και της καλοπέρασης, αδιαφορώντας για την ουσία της δουλειάς και τον προσωπικό ενδιαφερόν για αυτήν, έχει γίνει καρκίνωμα στην κοινωνία καιρό τώρα. Δεν θα κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας..
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση από στρατιωτική σχολή.
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 26, 2011, 06:23:50 μμ »
Ακριβώς!! (  και χαίρομαι που συμφωνείς) . Ωστόσο η klio  τα παραπάνω σχόλια του ImCancer νομίζω πως σχολίασε και συ της την "έπεσες" άγρια....ε εκεί με μπέρδεψες!!! :P
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση από στρατιωτική σχολή.
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 26, 2011, 06:36:53 μμ »
Δεν το συνδύασα.. διότι η απάντησή της δεν φαινόταν που αναφερόταν (υπάρχει και το quote  :P) και έτσι ήταν απλά ένα μήνυμα ξεκάρφωτο, γεμάτο θυμό και προσβλητικά επίθετα, και μάλιστα υποκρύπτει υποστήριξη στις απαρχαιωμένες και ηλίθιες πρακτικές των στρατιωτικών κλπ  ;D
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Παραίτηση από στρατιωτική σχολή.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:11:53 »

Αποσυνδεδεμένος ----

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 782
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση από στρατιωτική σχολή.
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 26, 2011, 06:41:41 μμ »
Ο στρατός και η αστυνομία προϋποθέτουν υψηλή επαγγελματική συνείδηση.
Όχι ότι αυτό δεν αφορά γενικά.
Αλλά έχουν σχέση με την ασφάλεια που είναι βασική για κάθε κοινωνία
Πάρτε  για παράδειγμα τις δηλώσεις Χρυσοχοΐδη : http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4612534
Την κρίση του για την αστυνομία(«δεν εκπληρώνει το ρόλο της να προστατεύσει την κοινωνία») και τις μυστικές υπηρεσίες, Ε.Υ.Π, ("δεν υπηρετεί την αποστολή της να προστατεύει την Ελλάδα και το γεγονός είναι ότι είναι επικίνδυνη για την εθνική ασφάλεια εξαιτίας των πολλών ελλείψεών της, όχι μόνο εξαιτίας του συνδικαλισμού")...
Είναι δυνατόν ο καθ' ύλην τότε υπουργός δημόσιας τάξης να αποφαίνεται τόσο απερίφραστα;
Κάθε άλλο νομίζω, μιας και τα σώματα ασφαλείας έγιναν και αυτά ένα άντρο λούφας και παραλλαγής με αποτέλεσμα την τεράστια αναποτελεσματικότητα τους…

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Παραίτηση από στρατιωτική σχολή.
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 27, 2011, 09:35:02 πμ »
Επειδή ο δημιουργός του θέματος δεν ρώτησε τίποτα από αυτά που συζητούνται τώρα, και επειδή την ερώητησή του την απάντησαν όσο καλύτερα μπορούσαν κάποια μέλη, το θέμα κλειδώνεται.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 326
Σύνολο: 329

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.