*

Αποστολέας Θέμα: Πολύ θα γούσταρα αν ...  (Αναγνώστηκε 13685 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:04:09 μμ »
...και για να μη βγούμε εκτός θέματος, ΠΟΛΥ ΘΑ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΑΝ...η αννούλα δεν καταργούσε το 24μηνο και δεν εκμηδένιζε την προϋπηρεσία μας! Παιδιά (της ΠΕΑΕ) διεκδικήστε το αυτό...Καλή τύχη και χαρά στο κουράγιο σας, που θα έρθετε πρόσωπο με πρόσωπο με την αξιότιμη κυρία υπουργό μας!!! ΉΡΩΕΣ!!!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:34:11 »

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:04:10 μμ »

 προληπτική δεν είμαι αλλά ΑΝ;;;;;;; ;D


δεν υπαρχει πιο καταλληλη απαντηση απ αυτη:


Αν - Δ. Μητσοτάκης & Ευδαίμονες.wmv

http://www.youtube.com/watch?v=fj8piAlMUto

αν αναφερθει και τριτη φορα το συγκεκριμενο ονομα νομιζω οτι θα πρεπει ν'αποχαιρετησουμε το φορουμ!

 ;D
υπάρχει τελικά κι ένα όνομα που μας φοβίζει περισσότερο από της Αν (νας)...

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:04:48 μμ »
Eγώ πάλι έχω πάθει σοκ... Μόλις διάβασα στην αρχική σελίδα ότι το Υπουργείο Παιδείας επικοινώνησε τηλεφωνικά με την ΠΕΑΕ εκ μέρους της Υπουργού για συνάντηση αύριο!  :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Δηλαδή, ...υπάρχουμε τελικά;!  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Ελπίζω να μην κάνει πλάκα κανένας πάλι...


ο συνάδελφος απότο δσ που σήκωσε το τηλέφωνο ρώτησε αν του κάνουν φάρσα από την ελληνοφρένεια :P ;D :D
εγώ πάντως θα πάω αύριο και θα της πω... πιάσε με, μη με φοβάσαι, δεν είμαι φάντασμα, είμαι αδιόριστη!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:05:07 μμ »
σορυ παιδια, σορυ rozy  που επαναληφθηκα!!!  δε το ειχα δει....

fotini   μου δεν ειπα για καταργηση.....

Lila μου ,  τί ? παραταση της μεταβατικης? Ε, οχι !!! ΠΟΤΕ
η μεταβατικη συναδελφισσα κρατησε 15 χρονια καιρος να παρει τελος αυτη η ιστορια.
Δε καταλαβα, καλα εμενα χ@@σε με, εχω καλη δουλεια και δεν με ενδιαφερει τοσο, αλλα τα νεα παιδια στο καιάδα?
η μεταβατικη επρεπε να εχει ληξει ηδη.....XTES
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:07:21 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:34:11 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:12:46 μμ »
Μάρκο, το ξέρω πως εσύ δε μίλησες για κατάργηση, δεν εννοούσα εσένα και επίσης συμφωνώ μαζί σου για τη μεταβατική.
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:13:21 μμ »
και επειδή βλέπω συνέχεια το "πείτε κι αυτό, πείτε και το άλλο και μη φύγετε αν δεν κλπ..." τι νομίζετε; ότι θα πάμε, θα πούμε και θα γίνουν;;; το αυριανό θεωρώ ξεκάθαρα ότι είναι επικοινωνιακό τρικ από πλευράς της. Στριμώχτηκε με το δεν υπάρχουμε και το μπάχαλο στα σχολεία και θέλει να φτιάξει τη μούρη της. Προφανώς και δε θα της κάνουμε τη χάρη. συγκεκριμένες δεσμεύσεις θα ζητηθούν για τα πάντα και θα περιμένουμε συγκεκριμένες απαντήσεις. Συνεχίζω να πιστεύω, όμως, ότι όσα κι αν πούμε, όσο ωραία κι αν τα πούμε, αν δεν έχει κορμιά, συνάδελφοί μου, δε θα γίνει κάτι, ακόμα κι αν αύριο πει ότι μεθαύριο μας διορίζει όλους... και για να μην αλλάζω θέμα
Αν το Σάββατο στο Σύνταγμα είμαστε χιλιάδες, αν από εδώ και πέρα γίνεται χαμός, αν δε λειτουργούμε με λογικές εκπροσώπησης, αλλά μαζικά και αμεσοδημοκρατικά, αν καταλάβουμε τη δύναμή μας...

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:18:25 μμ »

εγώ πάντως θα πάω αύριο και θα της πω... πιάσε με, μη με φοβάσαι, δεν είμαι φάντασμα, είμαι αδιόριστη!


Μόνο αυτό μην της πεις γιατί....δεν υπάρχουν αδιόριστοι  ;D

«Έχω δεχτεί επίθεση κραυγών από μία ¨ιστορία¨ αδιόριστων καθηγητών οι οποίοι δεν υπάρχουν. Δεν τους έχουμε βρει και δεν έχουν εμφανιστεί ποτέ, παρόλο που τους έχω καλέσει δημόσια μέσα από την τηλεόραση για διάλογο. Είναι άτομα με μεγάλη ένταση. Αυτά ως προς τις αποδοκιμασίες».
Α.Δ.
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:21:59 μμ »
για αυτό θα της το πω...  ;)
αν, αν ήταν η αννούλα κρουασαν, μπορεί οι εκπαιδευτικοί να μην έκαναν αμάν (με αφορμή το αγαπημένο τραγούδι που ανέβασε η ρόζυ)

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:23:22 μμ »

εγώ πάντως θα πάω αύριο και θα της πω... πιάσε με, μη με φοβάσαι, δεν είμαι φάντασμα, είμαι αδιόριστη!


Μόνο αυτό μην της πεις γιατί....δεν υπάρχουν αδιόριστοι  ;D

«Έχω δεχτεί επίθεση κραυγών από μία ¨ιστορία¨ αδιόριστων καθηγητών οι οποίοι δεν υπάρχουν. Δεν τους έχουμε βρει και δεν έχουν εμφανιστεί ποτέ, παρόλο που τους έχω καλέσει δημόσια μέσα από την τηλεόραση για διάλογο. Είναι άτομα με μεγάλη ένταση. Αυτά ως προς τις αποδοκιμασίες».
Α.Δ.


δεν υπαρχω?  ??? ??? ???
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:24:33 μμ »

εγώ πάντως θα πάω αύριο και θα της πω... πιάσε με, μη με φοβάσαι, δεν είμαι φάντασμα, είμαι αδιόριστη!


Μόνο αυτό μην της πεις γιατί....δεν υπάρχουν αδιόριστοι  ;D

«Έχω δεχτεί επίθεση κραυγών από μία ¨ιστορία¨ αδιόριστων καθηγητών οι οποίοι δεν υπάρχουν. Δεν τους έχουμε βρει και δεν έχουν εμφανιστεί ποτέ, παρόλο που τους έχω καλέσει δημόσια μέσα από την τηλεόραση για διάλογο. Είναι άτομα με μεγάλη ένταση. Αυτά ως προς τις αποδοκιμασίες».
Α.Δ.


Αν(ατρίχιασα). Πολύ μεταφυσικό μου ακούγεται αυτό. Να παίρνεις τηλέφωνο σε κάποιους που και δεν υπάρχουν αλλά και τους έχεις καλέσει τόσες  ::) φορές σε ...διάλογο και τελικά αυτοί να απαντάνε... Μπρρρ! Θυμηθήκαμε σήμερα και τον γκαντέμη, άντε να μας κολλήσει ύπνος απόψε

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:26:20 μμ »
και επειδή βλέπω συνέχεια το "πείτε κι αυτό, πείτε και το άλλο και μη φύγετε αν δεν κλπ..." τι νομίζετε; ότι θα πάμε, θα πούμε και θα γίνουν;;; το αυριανό


δε νομιζω τιποτα. πιστευω ομως οτι αν ζητησουμε πραγματα εφικτα μπορει να δεσμευτει σε κατι.
η διεξαγωγη του διαγωνισμου και ποιο το νεο στυλ του ειναι κατι που δεν κοστιζει να μας ενημερωσει εγκαιρα.


όμως, ότι όσα κι αν πούμε, όσο ωραία κι αν τα πούμε, αν δεν έχει κορμιά, συνάδελφοί μου, δε θα γίνει κάτι,....


να φερω τη κορμαρα μου τοτε....


Αν το Σάββατο στο Σύνταγμα είμαστε χιλιάδες,


δεσμευομαι. Θα ειμαι!

Μάρκο, το ξέρω πως εσύ δε μίλησες για κατάργηση, δεν εννοούσα εσένα και επίσης συμφωνώ μαζί σου για τη μεταβατική.

ΟΚ. σορυ, ειπα και γω?  αλλα θελω να γραψω και αλλα γραφω?  ;D

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:30:30 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:35:38 μμ »
σορυ παιδια, σορυ rozy  που επαναληφθηκα!!!  δε το ειχα δει....

fotini   μου δεν ειπα για καταργηση.....

Lila μου ,  τί ? παραταση της μεταβατικης? Ε, οχι !!! ΠΟΤΕ
η μεταβατικη συναδελφισσα κρατησε 15 χρονια καιρος να παρει τελος αυτη η ιστορια.
Δε καταλαβα, καλα εμενα χ@@σε με, εχω καλη δουλεια και δεν με ενδιαφερει τοσο, αλλα τα νεα παιδια στο καιάδα?
η μεταβατικη επρεπε να εχει ληξει ηδη.....XTES
Κι εγώ όταν ήμουν νέο παιδί,με π......αν οι άλλοι με τις προυπηρεσίες...Και γιατί όχι παράταση της μεταβατικής;;;;Δεν κατάλαβα....Εγώ και τόσοι άλλοι δεν δώσαμε ασεπ;;;Πώς δουλεύουμε δηλαδή;;;Στον Kαιάδα;;;;Kαι στην τελική τα νέα παιδιά όπως λες,να δώσουν,να φάνε αναπλήρωση και ωρομισθία σε όλη την Ελλάδα και να διεκδικήσουν μετά διορισμό.Να ισχύει ότι ίσχυε!!
Παράταση της μεταβατικής....χτες!!!Κι ας μην είμαι τσικό 24 χρονών που θα δώσει ασεπ με τα λεφτα του μπαμπά και θα διοριστεί αβασάνιστα.....Εγώ βλέπεις δούλευα από τα 17 μου,σπούδασα παράλληλα,και δούλευα και ξενυχτούσα για να διαβάζω για ασεπ 4 φορές.
Ίσωσς για αυτό να μην μπόρεσα να γράψω το πολυπόθητο 85+ και να διοριστώ μόνιμη....
Πώς τα λες έτσι χαλαρά αυτά...για μένα και για τόσους άλλους δεν είναι το ίδιο...
Και οι 35άρηδες+;;;;Στον Καιάδα:;;;Γιατί έτσι Μάρκο;;;;;
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:36:36 μμ »
βρε μάρκο, δεν το είπα για εσένα προσωπικά, για αυτό και δεν έκανα παράθεση... ως λογική το ανέφερα γενικότερα και όχι μόνο με αφορμή το αυριανό... δεν ξέρω τι εννοείς εφικτό και τι όχι, αλλά ακόμα κι αυτό που λες εσύ εφικτό, είμαι σίγουρη ότι το Υπουργείο μπορεί να στο ονομάσει ανέφικτο. Δε φταίνε τα "ανέφικτα αιτήματα", αλλά η πολτική της εκάστοτε ηγεσίας που δε θέλει δημόσιο, δωρεάν σχολείο και εργαζόμενους με μόνιμη δουλειά. Όσο για τον ΑΣΕΠ το έχουμε συζητήσει και παλιότερα... διαφωνούμε με το διαγωνισμό ως τρόπο διορισμού, γιατί δεν επιλύει προβλήματα, αλλά επιπλέον δημιουργεί και λειτουργεί ως άλλοθι για τους μη διορισμούς. Από εκεί και πέρα όσο τον έχουμε και θα διαφωνούμε και θα λέμε τι πρέπει να αλλάξει στην ίδια τη διεξαγώγη του, γιατί "καλύτερος" διαγωνισμός για εμάς, χειρότερος για αυτούς (τόσες παρεμβάσειςέχουμε κάνει πριν και μετά το διαγωνισμό, αλοίμονο)... και σιγά μην πάμε αύριο να πούμε ή καταργείς τον διαγωνισμό ή δε μιλάμε... φαντάζομαι έχει φανεί αυτο.
Και επιεδή κάποιος είπε κάτι για την ημερομηνία... και ο πανάρετος είπε τον ιούλιο ότι θα γίνει το 2011, αλλά εγώ δεν κοιμάμαι ήσυχη.
αν, αν ήταν αλλιώς το ελλαδιστάν! (παντα εντός θέματος)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πολύ θα γούσταρα αν ...
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:37:05 μμ »

εγώ πάντως θα πάω αύριο και θα της πω... πιάσε με, μη με φοβάσαι, δεν είμαι φάντασμα, είμαι αδιόριστη!


Μόνο αυτό μην της πεις γιατί....δεν υπάρχουν αδιόριστοι  ;D

«Έχω δεχτεί επίθεση κραυγών από μία ¨ιστορία¨ αδιόριστων καθηγητών οι οποίοι δεν υπάρχουν. Δεν τους έχουμε βρει και δεν έχουν εμφανιστεί ποτέ, παρόλο που τους έχω καλέσει δημόσια μέσα από την τηλεόραση για διάλογο. Είναι άτομα με μεγάλη ένταση. Αυτά ως προς τις αποδοκιμασίες».
Α.Δ.


δεν υπαρχω?  ??? ??? ???

ως αδιοριστη ρε παιδι μου δεν υπαρχεις....Υπαρχεις ομως ως μια μεταφυσικη οντοτητα !!! ως Ιδεα !!!! ;D
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 724
Σύνολο: 737

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.