*

Αποστολέας Θέμα: Σκάνδαλο!!! Ακόμη δεν έχουν εγκριθεί πιστώσεις για τους αναπληρωτές  (Αναγνώστηκε 12582 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Markazone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Στην αρχή γίνεται μόνο αυτό.(δηλ.τους 2 πρώτους μήνες).Μετά πληρώνεσαι κάθε 1 του μηνός.
Δηλαδή συγνώμη,δεν θα πληρωθούν καθόλου;Πώς γίνεται αυτό;Μήπως σου είπαν ότι θα καθυστερήσουν οι πληρωμές;;

Δεν έχει ανακοινωθεί ξανά τέτοιο πράγμα ούτε έχει γίνει ποτέ καθυστέρηση πληρωμών.Πρώτη φορά τα τελευταία 20 χρόνια τους ανακοίνωσαν ότι δεν θα πληρωθούν τους επόμενους 2 μήνες γιατί δεν υπάρχουν λεφτά.
Αριστοτέλης - στα Ηθικά Νικομάχεια - χαρακτήριζε τον πράο άνθρωπο ως εξής: "Πράος δεν είναι εκείνος που δεν εκνευρίζεται. Όποιος δεν θυμώνει ποτέ είναι ηλίθιος. Πράος είναι αυτός που θυμώνει όταν πρέπει"..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Kαι τι θα κάνουν δηλαδή οι άνθρωποι;Θα δουλεύουν..από χόμπι:;;Δεν μπορεί,κάποιος τρόπος θα υπάρχει.Δεν έχουν κάποιο εκπρόσωπο,κάτι;;;Tραγικό είναι αυτό..Τι νομίζουν δηλαδή σε αυτή τη χώρα,ότι θα δουλεύουμε τσάμπα;;;;;;;
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Kαι τι θα κάνουν δηλαδή οι άνθρωποι;Θα δουλεύουν..από χόμπι:;;Δεν μπορεί,κάποιος τρόπος θα υπάρχει.Δεν έχουν κάποιο εκπρόσωπο,κάτι;;;Tραγικό είναι αυτό..Τι νομίζουν δηλαδή σε αυτή τη χώρα,ότι θα δουλεύουμε τσάμπα;;;;;;;

Και εμείς οι αναπληρωτές από χόμπι πάμε 2-3 μήνες στη δουλειά..και μετά μας κάνουν τη χάρη να μας πληρώσουν. Αφού είναι απαράδεκτοι οι άνθρωποι..τι να λέμε.

Αποσυνδεδεμένος BATMAN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Φύλο: Άντρας
  • NICK BAT
    • Προφίλ
εγω  παντως  περυσι  πληρωθηκα  1/10    ,στην  δ/θμια  μαγνησιας. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εγω  παντως  περυσι  πληρωθηκα  1/10    ,στην  δ/θμια  μαγνησιας. 
Tι να πω,μάλλον μίλησες με την τύχη σου!!Όπως και να χει κάθε πέρυσι και καλύτερα!!Προσωπικά-ο γνωστός γκαντέμης άνθρωπος-ποτέ δεν έχω πληρωθεί 1/10.Και φέτος,περιμένω 1/11.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
παιδιά μόλις με ενημέρωσαν οτι οι αναπληρωτές από πρωτοβάθμια κορινθίας θα πληρωθούν αύριο
βασικά μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό!! παρόλα αυτά ελπίζω! αν δώ money θα σας ενημερώσω κ εσάς

Αποσυνδεδεμένος ka69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
 Με πρόσληψη πέρυσι Β φάση 18/9 πληρώθηκα 1/10 στην Αρκαδία. Φέτος παρόλο που πήγα Α φάση ούτε κουβέντα για πληρωμή Οκτώβριο. Παίζει ρόλο σε ποιο νομό είσαι; 

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Το «έλα να δεις» γίνεται στα Γραφεία Εκπαίδευσης, καθώς ενώ αρχικά οι αρμόδιοι υπάλληλοι είχαν ενημερωθεί ότι οι αναπληρωτές θα πληρωθούν μέσω της  Ενιαίας Αρχής Πληρωμών , αιφνιδιαστικά πληροφορήθηκαν ότι η ΕΑΠ δεν μπορεί να τους εντάξει στο σύστημά του , με αποτέλεσμα τη διαδικασία θα πρέπει να την αναλάβουν τα Γραφεία Εκπαίδευσης.

Μετά από αυτή την εξέλιξη το πρόβλημα , μετατιθέμενο στα Γραφεία Εκπαίδευσης , δεν μπορεί να αντιμετωπιστεί έγκαιρα διότι δεν υπάρχει η απαραίτητη υλικοτεχνική υποδομή για τη σ, η τεχνογνωσία και το εξειδικευμένο προσωπικό για τη σύνταξη και την εκτύπωση των μισθοδοτικών καταστάσεων.

Για να μην  υπάρξει  καθυστέρηση στην καταβολή των μισθών των αναπληρωτών, οφείλει το υπ. Παιδείας σε συνεργασία με την ομάδα ΔΙΑΣ να αντιμετωπίσει άμεσα σε κεντρικό επίπεδο το ζήτημα αυτό.

http://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=9583:problimata-sta-grafeia-ekpaideisis-me-tin-pliromi-ton-anapliroton-ekpaideitikon&Itemid=1796

Αποσυνδεδεμένος stenik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
συνάδελφοι καλησπέρα..θα ήθελα να με ενημερώσετε πόσες μέρες άδεια για τις εκλογές δικαιούμαστε όσοι υπηρετούμε σε παραμεθόριες περιοχές,για παράδειγμα εγώ είμαι τοποθετημένος στη Γ Λέσβου...νομίζω 1 ημέρα παραπάνω. επίσης αν γνωρίζετε τί γίνεται με όσους τρέχουν σε 3 σχολεία.....αν έχουν εφημερίες,αν γίνονται υπεύθυνοι τμημάτων κτλ...ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Για να μην  υπάρξει  καθυστέρηση στην καταβολή των μισθών των αναπληρωτών, οφείλει το υπ. Παιδείας σε συνεργασία με την ομάδα ΔΙΑΣ να αντιμετωπίσει άμεσα σε κεντρικό επίπεδο το ζήτημα αυτό.

Η διαφαινόμενη απροθυμία για συνεργασία οφείλεται στην προσπάθεια εξοικονόμησης χρημάτων.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Ρε παιδια

Τελικα ο jetry απο Κορινθια που τον ενημερωσαν οτι θα πληρωθει αυριο δηλ 6/10 πληρωθηκε Ας μας πει να χαρουμε ή να λυπηθουμε?

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Ρε παιδια

Τελικα ο jetry απο Κορινθια που τον ενημερωσαν οτι θα πληρωθει αυριο δηλ 6/10 πληρωθηκε Ας μας πει να χαρουμε ή να λυπηθουμε?

Για να πληρωθούν οι αναπληρωτές πρέπει να υπάρχει ο αριθμός πίστωσης (ΑΒΥΔΕ). Το βλέπω χλωμό να πληρώθηκε η Γεωργία.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 12, 2010, 08:55:42 πμ από geok_salonika »
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Πάντως στην δευτεροβάθμια Ημαθίας που ανήκω (αναπληρωτής α΄φάσης) μου είπαν ότι ακόμη περιμένουν το ΑΒΥΔΕ για να πληρωθούμε, χωρίς αυτό δεν γίνονται πληρωμές. Πέρσι πάλι Α΄Ημαθίας α΄φάση που ήμουν 1/10 είχα πληρωθεί κανονικά.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Ρε παιδια

Τελικα ο jetry απο Κορινθια που τον ενημερωσαν οτι θα πληρωθει αυριο δηλ 6/10 πληρωθηκε Ας μας πει να χαρουμε ή να λυπηθουμε?

Για να πληρωθούν οι αναπληρωτές πρέπει να υπάρχει ο αριθμός πίστωσης (ΑΒΥΔΕ). Το βλέπω χλωμό να πληρώθηκε η Γεωργία.

παιδιά συγνώμη! φυσικά και δεν πληρώθηκα!!!!
Το μόνο καλό είναι οτι της Α φάσης θα πληρωθούμε από Νοέμβριο και μετά... από Β φ΄ση κ έπειτα μου είπαν οτι μπαίνει το εσπα στη μέση και τα χρήματα θα δωθούν όλα μαζί τον ιούνιο... δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει ή όχι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160925
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 730
Σύνολο: 745

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.