*

Αποστολέας Θέμα: sos πρώτα συμπλήρωση με περιβαλλοντική και μετά διάθεση για συμπληρωση?  (Αναγνώστηκε 1135 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Αγαπητοί φίλοι, μου είπαν ότι δε μπορείς να πάρεις ένα ή δυό προγράμματα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης προτού καλυλφθούν οι ανάγκες των σχολείων με την ειδικότητά σου. Π.χ. στην οργανική μου έχω 10 ώρες (με υποχρεωτικό ωράριο 19). με στέλνουν για 9 ώρες σε άλλο σχολείο. Στο σύλλογο όμως που θα κάνουμε τη Δευτέρα θα πάρω περιβαλοντικη εκαπίδευση άλλες 2 ώρες, άρα θα έχω ωράριο 12. Αιρετός του ΠΥΣΔΕ μου είπε ότι προέχει να συμπληρώσω με ώρες του μαθήματός μου και μετά αν θέλω να πάρω περιβαλοντική στο σχολείο μου, ισχύει.?????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
όντως ισχύει

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
από το "όντως ισχύει" μέχρι την παρουσίαση του νόμου ή της εγκυκλίου υπάρχει μεγάλη απόασταση, χωρίς παρεξήγηση. Υπάρχει συγκεκριμένη εγκύκλιος?? γιατί εδώ που φτάσαμε ή μάλλον μας έφτασαν θα καταλήξουμε γραφειοκράτες αντί εκπαιδευτικοί...

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
δεν νομίζω να χρειάζονται εγκύκλιοι για τα αυτονόητα.πρώτη προτεραιότητα είναι η συμπλήρωση ωραρίου με διδασκαλία.η περιβαλλοντική εκπαίδευση δεν είναι πρόγραμμα συμπλήρωσης ωραρίου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
 ..Η περιβαλλοντική εκπαίδευση έχει κάποιους άλλους σκοπούς και δεν μπορεί να είναι εξαρτημένη από το αν συμπληρώνεται ή όχι το υποχρεωτικό μας ωράριο. Τότε με τις μειώσεις προσλήψεων..έτσι όπως πάμε θα καταργηθεί από μόνη της..Αλλά βλέπω είναι θέμα σωστού χειρισμού από μας γιατί δεν έιδα κάτι συγκεκριμένο στην εγκύκλιο.Εννοώ πως αν καταφέρουμε να το βάλουμε ως θέμα στη συνέλευση των καθηγητών, τότε αν όλοι συμφωνήσουν θα πειστεί και ο διευθυντής να την πάρουμε...Εγώ είμαι διατεθειμένη να την πάρω και ως υπερωρία αν δεν πάρει κάποιος τις δυο ώρες που θα αφήσω..Ευτυχώς ο διευθυντής δείχνει να κατανοεί τον σκοπό της περιβαλλοντικής και βλέπει πόσο το ζητούν οι μαθητές αλλιώς δεν ξέρω αν θα κατάφερνα να κάνω κάτι..Αν έχει κάποιος κάτι πιο συγκεκριμένο που να μας το διευκρινίζει θα του ήμουν υπόχρεη!
...στη θάλασσα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 514
Σύνολο: 515

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.