*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ  (Αναγνώστηκε 100135 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2892
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #210 στις: Ιούνιος 16, 2024, 07:26:55 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:22:01 »

Αποσυνδεδεμένος betty2014

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #211 στις: Ιούνιος 17, 2024, 02:25:38 μμ »
Όταν λένε πως αύριο θα γίνει η συνεδρίαση σημαίνει ότι και αύριο θα ανακοινωθούν τα ονόματα η θα πάει για Τετάρτη;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2892
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #212 στις: Ιούνιος 17, 2024, 02:39:34 μμ »
Όταν λένε πως αύριο θα γίνει η συνεδρίαση σημαίνει ότι και αύριο θα ανακοινωθούν τα ονόματα η θα πάει για Τετάρτη;
Συνήθως χρειάζεται μια επιπλέον μέρα μετά τη συνεδρίαση μέχρι να υπογραφούν από τον υπουργό κ να ανακοινωθούν

Αποσυνδεδεμένος hhatziioannou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #213 στις: Αύγουστος 09, 2024, 08:37:36 μμ »
Μια βοήθεια εάν κάποιος γνωρίζει να ξεκαθαρίσω κάτι.
Αφορά την πόλη της Θεσσαλονίκης που είναι χωρισμένη σε Α και Β Θεσσαλονίκης.
Σενάριο :
Είμαι δημότης και κάτοικος της Α’ Θεσσαλονίκης (Ανατολική Θεσσαλονίκη).
Είμαι διορισμένος Δωδεκάνησα. Έμεινα κάποια χρόνια και ήρθε η ώρα για απόσπαση ή μετάθεση.
Ερώτηση 1 : Παίρνω μόρια εντοπιότητας για απόσπαση είτε για την Α Θεσσαλονίκη είτε για την Β Θεσσαλονίκη ασχέτως αν είμαι δημότης και κάτοικος της Α Θεσσαλονίκης ?
Ερώτηση 2 : Παίρνω μόρια εντοπιότητας για μετάθεση είτε για την Α Θεσσαλονίκη είτε για την Β Θεσσαλονίκη ασχέτως αν είμαι δημότης και κάτοικος της Α Θεσσαλονίκης ?

Συνέχεια Σεναρίου :
Κατάφερα και έπιασα μια Οργανική θέση στην Α ή Β Θεσσαλονίκης  και θέλει να έρθει και η σύζυγος μου (επίσης εκπαιδευτικός) με απόσπαση ή μετάθεση.
Ερώτηση 3 : Για απόσπαση - Παίρνει μόρια συνυπηρέτησης για να έρθει πχ στην Α Θεσσαλονίκης είτε είμαι εγώ στη Α Θεσσαλονίκης είτε στην Β Θεσσαλονίκης ? ή λαμβάνει τα μόρια συνυπηρέτησης ΜΟΝΟ εάν θέλει να έρθει στην αντίστοιχη που είμαι και εγώ?
Ερώτηση 4 : Για μετάθεση - Παίρνει μόρια συνυπηρέτησης για να έρθει πχ στην Α Θεσσαλονίκης είτε είμαι εγώ στη Α Θεσσαλονίκης είτε στην Β Θεσσαλονίκης ? ή λαμβάνει τα μόρια συνυπηρέτησης ΜΟΝΟ εάν θέλει να έρθει στην αντίστοιχη που είμαι και εγώ?

Σας ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:22:01 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2620
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #214 στις: Αύγουστος 09, 2024, 08:51:38 μμ »
Μια βοήθεια εάν κάποιος γνωρίζει να ξεκαθαρίσω κάτι.
Αφορά την πόλη της Θεσσαλονίκης που είναι χωρισμένη σε Α και Β Θεσσαλονίκης.
Σενάριο :
Είμαι δημότης και κάτοικος της Α’ Θεσσαλονίκης (Ανατολική Θεσσαλονίκη).
Είμαι διορισμένος Δωδεκάνησα. Έμεινα κάποια χρόνια και ήρθε η ώρα για απόσπαση ή μετάθεση.
Ερώτηση 1 : Παίρνω μόρια εντοπιότητας για απόσπαση είτε για την Α Θεσσαλονίκη είτε για την Β Θεσσαλονίκη ασχέτως αν είμαι δημότης και κάτοικος της Α Θεσσαλονίκης ?
Ερώτηση 2 : Παίρνω μόρια εντοπιότητας για μετάθεση είτε για την Α Θεσσαλονίκη είτε για την Β Θεσσαλονίκη ασχέτως αν είμαι δημότης και κάτοικος της Α Θεσσαλονίκης ?

Συνέχεια Σεναρίου :
Κατάφερα και έπιασα μια Οργανική θέση στην Α ή Β Θεσσαλονίκης  και θέλει να έρθει και η σύζυγος μου (επίσης εκπαιδευτικός) με απόσπαση ή μετάθεση.
Ερώτηση 3 : Για απόσπαση - Παίρνει μόρια συνυπηρέτησης για να έρθει πχ στην Α Θεσσαλονίκης είτε είμαι εγώ στη Α Θεσσαλονίκης είτε στην Β Θεσσαλονίκης ? ή λαμβάνει τα μόρια συνυπηρέτησης ΜΟΝΟ εάν θέλει να έρθει στην αντίστοιχη που είμαι και εγώ?
Ερώτηση 4 : Για μετάθεση - Παίρνει μόρια συνυπηρέτησης για να έρθει πχ στην Α Θεσσαλονίκης είτε είμαι εγώ στη Α Θεσσαλονίκης είτε στην Β Θεσσαλονίκης ? ή λαμβάνει τα μόρια συνυπηρέτησης ΜΟΝΟ εάν θέλει να έρθει στην αντίστοιχη που είμαι και εγώ?

Σας ευχαριστώ πολύ

Δεν ποστάρουμε την ίδια ερώτηση σε πολλαπλά νήματα. Το μήνυμα σου στο νήμα των μεταθέσεων σβήστηκε.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5041
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #215 στις: Αύγουστος 09, 2024, 08:57:32 μμ »
Δεν ποστάρουμε την ίδια ερώτηση σε πολλαπλά νήματα. Το μήνυμα σου στο νήμα των μεταθέσεων σβήστηκε.
Πες την αλήθεια. Το έσβησες από εκεί για να σβήσεις και την απάντηση μου. Τέτχοιος είσαι

Αποσυνδεδεμένος hhatziioannou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #216 στις: Αύγουστος 09, 2024, 09:06:49 μμ »
Δεν ποστάρουμε την ίδια ερώτηση σε πολλαπλά νήματα. Το μήνυμα σου στο νήμα των μεταθέσεων σβήστηκε.
εχετε δικιο. απλά δεν ήξερα που ειναι πιο σωστό να το γράψω γιατι αφορούσε και αποσπάσεις και μεταθέσεις και συνυπηρέτηση.
Με συγχωρείτε.
Προς συνέχεια του μηνύματος που διαγράφτηκε, μου απάντησε ο φίλος @trust no one ότι στα μόρια της μετάθεσης / αποσπασης θα τα παίρνει μονο στην Α Θεσσαλονίκης (τοπος κατοικιας/δημότης) , και τα μορια συνυπηρέτησης μόνο εκει που θα ειμαι και εγώ (Α ή Β).
Ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2620
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #217 στις: Αύγουστος 09, 2024, 10:11:16 μμ »
Πες την αλήθεια. Το έσβησες από εκεί για να σβήσεις και την απάντηση μου. Τέτχοιος είσαι

Σε έχω άχτι. Θα δεις τι θα πάθεις.

Αποσυνδεδεμένος pipo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #218 στις: Αύγουστος 16, 2024, 12:02:32 πμ »
 Γεια σας, παίρνω απόσπαση από ένα ΠΥΣΠΕ σε ένα άλλο. Στη διάρκεια της απόσπασης χρειάζομαι π.χ. ένα πιστοποιητικό υπηρεσιακών μεταβολών. Σε ποια Διεύθυνση απευθύνομαι; Στο ΠΥΣΠΕ που ανήκω ή εκεί που είμαι αποσπασμένος;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11537
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #219 στις: Αύγουστος 16, 2024, 12:04:25 πμ »
Γεια σας, παίρνω απόσπαση από ένα ΠΥΣΠΕ σε ένα άλλο. Στη διάρκεια της απόσπασης χρειάζομαι π.χ. ένα πιστοποιητικό υπηρεσιακών μεταβολών. Σε ποια Διεύθυνση απευθύνομαι; Στο ΠΥΣΠΕ που ανήκω ή εκεί που είμαι αποσπασμένος;
Ευχαριστώ
Στο ΠΥΣΠΕ της οργανικής σου απευθύνεσαι. Εκείνοι έχουν όλα τα στοιχεία που χρειάζεται να συμπεριληφθούν.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2892
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #220 στις: Αύγουστος 23, 2024, 07:54:10 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα. Καταρχάς συγχαρητήρια στους σημερινούς προσληφθέντες και καλή τοποθέτηση. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: βλέπω ότι δίνει ως ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας τις 5 και  6 Σεπτεμβρίου. Κάπου εκεί λογικά, ή ίσως κ λίγο αργότερα, θα δίνει και για τους αναπληρωτές που θα προσλφθούν την άλλη Παρασκευή (Βθμια και κοινές ειδικότητες) . Όσοι έχουμε πάρει απόσπαση σε αλλο ΠΥΣΠΕ από αυτό της οργανικής μας, πού θα πρέπει να παρουσιαστούμε την 1/9 (αφού ακόμα δεν θα έχουν τοποθετηθεί αναπληρωτές στην οργανική μας;)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11537
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #221 στις: Αύγουστος 23, 2024, 08:01:46 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα. Καταρχάς συγχαρητήρια στους σημερινούς προσληφθέντες και καλή τοποθέτηση. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: βλέπω ότι δίνει ως ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας τις 5 και  6 Σεπτεμβρίου. Κάπου εκεί λογικά, ή ίσως κ λίγο αργότερα, θα δίνει και για τους αναπληρωτές που θα προσλφθούν την άλλη Παρασκευή (Βθμια και κοινές ειδικότητες) . Όσοι έχουμε πάρει απόσπαση σε αλλο ΠΥΣΠΕ από αυτό της οργανικής μας, πού θα πρέπει να παρουσιαστούμε την 1/9 (αφού ακόμα δεν θα έχουν τοποθετηθεί αναπληρωτές στην οργανική μας;)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Όσοι πήρατε ήδη απόσπαση θα παρουσιαστείτε στην περιοχή της ΔΠΕ που πήρατε απόσπαση!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2024, 08:06:29 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2892
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #222 στις: Αύγουστος 23, 2024, 09:57:38 μμ »
Ευχαριστώ πολύ Lasid😊

Αποσυνδεδεμένος DimVou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #223 στις: Αύγουστος 28, 2024, 08:00:48 μμ »
Καλησπέρα σας, με αφορμή τις ανακλήσεις αποσπάσεων που αναμένονται αυτές τις μέρες ήθελα να ρωτήσω το εξής : Έχω πάρει απόσπαση και έχω τοποθετηθεί σε σχολείο. Παράλληλα έχω κάνει αίτηση για ανάκληση της απόσπασης. Σε περίπτωση που γίνει δεκτή η ανάκληση, τη Δευτέρα πού θα παρουσιαστώ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32740
  • Τελευταία: Chr_asl
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1177179
  • Σύνολο θεμάτων: 19392
  • Σε σύνδεση σήμερα: 471
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 2144
  • (Αύγουστος 21, 2024, 05:10:38 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 452
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.048 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.