*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ  (Αναγνώστηκε 86458 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος irdar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 29, 2011, 06:21:06 μμ »

Προσέξτε το : "γ) «Επικύρωση πινάκων αποσπάσεων από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ για το σχολικό έτος 2011-2012»."

Δηλαδή σήμερα τι έγινε τελικά;
Τους πούλησε η Μηχανογράφηση του ΥΠΔΒΜΘ;


Εκεί ήθελα να σταθώ και εγώ, αφού μιλάνε για επικύρωση, αυτό δεν σημαίνει πως οι πίνακες είναι έτοιμοι έστω και ανεπίσημα; Ή εγω δεν ξέρω καλά ελληνικά;

υποθετω πως περιμενουν το συστημα να βγαλει τους πινακες να τους τσεκαρουν για λαθη και να τους προσυπογραψουν..ισως εκει παει η επικυρωση...ως δουλεια τους δηλαδη πανω στο θεμα ειναι να επικυρωσουν αυτο που θα βγει...τωρα μπορει να εχει βγει μπορει και οχι...αυτο δε μπορω να το ξερω..υποθετω οτι δεν εχει βγει ομως ακομα..οπως λενε αν ολα πανε καλα αυριο...τι να πω..δε ξερω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:04:53 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 29, 2011, 06:29:24 μμ »
Ο Μπράτης είναι εκλεγμένος με την κυβερνητική παράταξη και παλιά καραβάνα του "πασοκικου συνδικαλισμού".
Είναι εξαιρετικό επικοινωνιακό τέχνασμα να παίζει το ρόλο του καλού, του συμπαραστάτη που ενημερώνει, συμπονά το συνάδελφο και τον κάνει φίλο στο facebook και ταυτόχρονα να ΥΠΕΡΨΗΦΙΖΕΙ ολα τα κυβερνητικά εκτρώματα! Εννοείται πως είναι στα πλαίσια της δουλειάς του τα "ρεπορτάζ" που συνηθίζει και μπράβο του στην τελική για τα 5λεπτα που αφιερώνει να τα γράψει, αλλά η κύρια δουλειά του δεν είναι αυτή. Είναι να υπερασπίζεται υπηρεσιακά το συνάδελφο, ακόμα κι αν χρειαστεί να τα "χώσει" στο υπουργείο, όχι από τις ιστοσελίδες όπως κάνουμε κι εμείς που δεν είμαστε εκλεγμένοι, αλλά μέσα στα συμβούλια - εκεί ακριβώς που δε βλέπουμε και δεν ακούμε τίποτα, αλλά μόνο από τις ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ανακοινώσεις μαθαίνουμε τι έγινε!
Τα ίδια μας έλεγε και για τις αμοιβαίες μεταθέσεις, δεν το ξεχνάω γιατί έκανε πολλούς να ελπίζουμε ότι μπορεί να γίνει ανταλλαγή εκπαιδευτικών σε διάθεση και ... ω, τι κρίμα!!!! Εδωσε μάχη με το κακό υπουργείο, αλλά δυστυχώς ... φούμαρα!!! Τα ίδια και τώρα! Το κακό υπουργείο... (Εννοείται ότι είναι πανάθλιο, αλλά μην τσαλακώσουμε τις κάλτσες μας με τόση διαπάλη την ώρα των διεκδικήσεων για το συνάδελφο!!)
Συγνώμη αν ξεφεύγω με το ύφος μου, αλλά βαριέμαι ασύστολα αυτό το παιχνιδάκι.
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος Poppee

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Οφείλουμε να επαγρυπνούμε πάνω στις πράξεις μας.
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 29, 2011, 10:08:14 μμ »
Συνάδελφοι, δεν έχω να πω τίποτε άλλο.
Έστω και αυτοί που συμμετείχατε στην συζητησούλα μας με καλύψατε, αλλά και καλύψατε (κατά τη γνώμη μου) πλήρως, όλους τους άλλους συναδέλφους που πέρασαν τυχαία σήμερα από το φιλόξενο αυτό forum και διάβασαν τούτες εδώ τις γραμμές και κατάλαβαν - ελπίζω όλοι - ότι "εμπαιζόμεθα" Κυρίες και Κύριοι συνάδελφοι, σφόδρα από τους "Κυρίους" εκλεγμένους μας.
Προς γνώση και συμμόρφωση λοιπόν την επόμενη φορά που θα κληθείτε να εκλέξετε, "Ποιούς και γιατί" ;

Αγαπητή ΠΕ0404 είσαι μέσα στο νόημα.
Όσο αφορά στο: "Εννοείται πως είναι στα πλαίσια της δουλειάς του τα "ρεπορτάζ" που συνηθίζει και μπράβο του στην τελική για τα 5λεπτα που αφιερώνει να τα γράψει...", να σε πληροφορήσω ότι δεν γράφει, αλλά και ούτε απαντά ο ίδιος, αλλά παιδιά που Internet-απασχολεί για να είναι media-κός.
Τις αναρτήσεις, τους τις δίνει και τις ανεβάζουν μόνοι τους. Αν πρόκειται δε για απλές απαντήσεις σε ερωτήματα συναδέλφων, είναι εξουσιοδημένοι να απαντούν μονολεκτικά και αν χρειαστεί κατόπιν συννεόησης μαζί του. Ένα site θέλει χρόνο (ακόμη και αν είναι δυναμικό). Δεν θα έκανε ποτέ αυτή τη δουλειά μόνος. (Μην ξεχνάτε ότι έχει δώσει και κινητά, σταθερά κλπ). Δεν θα μπορούσε να είναι πανταχού παρόν και τα πάντα πληρών!
Είναι και αυτό αποκύημα των ημερών που τους θέλει όλους "in".
Εκείνο βέβαια που λείπει είναι η ουσία που έχει να κάνει με τα προβλήματα των συναδέλφων...

Να είστε όλοι καλά. Υπομονή μέχρι αύριο παλι.
Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσους περιμένουν απόσπαση.
Ευχαριστώ για την συντροφιά.
...P....

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 29, 2011, 10:33:33 μμ »
Συνάδελφοι, δεν έχω να πω τίποτε άλλο.
Έστω και αυτοί που συμμετείχατε στην συζητησούλα μας με καλύψατε, αλλά και καλύψατε (κατά τη γνώμη μου) πλήρως, όλους τους άλλους συναδέλφους που πέρασαν τυχαία σήμερα από το φιλόξενο αυτό forum και διάβασαν τούτες εδώ τις γραμμές και κατάλαβαν - ελπίζω όλοι - ότι "εμπαιζόμεθα" Κυρίες και Κύριοι συνάδελφοι, σφόδρα από τους "Κυρίους" εκλεγμένους μας.
Προς γνώση και συμμόρφωση λοιπόν την επόμενη φορά που θα κληθείτε να εκλέξετε, "Ποιούς και γιατί" ;

Αγαπητή ΠΕ0404 είσαι μέσα στο νόημα.
Όσο αφορά στο: "Εννοείται πως είναι στα πλαίσια της δουλειάς του τα "ρεπορτάζ" που συνηθίζει και μπράβο του στην τελική για τα 5λεπτα που αφιερώνει να τα γράψει...", να σε πληροφορήσω ότι δεν γράφει, αλλά και ούτε απαντά ο ίδιος, αλλά παιδιά που Internet-απασχολεί για να είναι media-κός.
Τις αναρτήσεις, τους τις δίνει και τις ανεβάζουν μόνοι τους. Αν πρόκειται δε για απλές απαντήσεις σε ερωτήματα συναδέλφων, είναι εξουσιοδημένοι να απαντούν μονολεκτικά και αν χρειαστεί κατόπιν συννεόησης μαζί του. Ένα site θέλει χρόνο (ακόμη και αν είναι δυναμικό). Δεν θα έκανε ποτέ αυτή τη δουλειά μόνος.
(Μην ξεχνάτε ότι έχει δώσει και κινητά, σταθερά κλπ). Δεν θα μπορούσε να είναι πανταχού παρόν και τα πάντα πληρών!
Είναι και αυτό αποκύημα των ημερών που τους θέλει όλους "in".
Εκείνο βέβαια που λείπει είναι η ουσία που έχει να κάνει με τα προβλήματα των συναδέλφων...

Να είστε όλοι καλά. Υπομονή μέχρι αύριο παλι.
Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσους περιμένουν απόσπαση.
Ευχαριστώ για την συντροφιά.

Έχεις δίκιο. Πρέπει να έχει επιτελείο. Πω πω... Επαγγελματίες.....
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:04:53 »

Αποσυνδεδεμένος Poppee

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Οφείλουμε να επαγρυπνούμε πάνω στις πράξεις μας.
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 29, 2011, 10:44:38 μμ »
Συγνώμη που επανέρχομαι, αλλά τέτοια ανακοίνωση δεν πρέπει να αποσιωπηθεί.
Δείτε τι ανακοίνωση έβγαλε το alfavita για συμπληρωματικές αποσπάσεις, ανακλήσεις, διορθώσεις εκπαιδευτικών ΠΕ.
Και οι από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ καλά κρατούν....
Στο site δε του Υπουργείου δεν υπάρχει αυτό το έγγραφο....
Τι γίνεται θα μας τρελλάνουν;
Υπάρχει παράγκα ή μαγαζάκια του Υπουργείου που δρούν αντ' αυτού;
 >:(
...P....

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 31, 2011, 06:34:33 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Έχω πάρει απόσπαση σε ΠΥΣΠΕ και μου ζήτησαν να τους προσκομίσω όλα τα χαρτιά που είχα δώσει και στην αίτηση (πιστοποιητικό οικογενιεακής κατάστασης, εντοπιότητα, συνυπηρέτηση κλπ).
1)Αυτό γίνεται για να ελέγξουν εάν καλώς έχω πάρει την απόσπαση?
2) Μήπως γίνεται για να κριθεί η τοποθέτηση (πάει με τετοιου είδους κριτήρια?)?
3) Σε εσάς (όσους αποσπαστήκατε) ζητάνε κάτι ανάλογο?

Όχι τίποτε άλλο, αλλά έχει τρέξιμο όλο αυτό για να τα ξαναβγάλω...
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 31, 2011, 07:38:22 μμ »
Κάποιος έμπειρος συνάδελφος να μου απαντήσει? :)

Αποσυνδεδεμένος Lindape

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 01:30:04 πμ »
πιθανα για τοποθέτηση ...ναι τα κριτήρια ειναι , εγγαμος,παιδια, εντοπιοτητα

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 03:53:57 μμ »
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα ζητανε. Σε μενα δεν ζητησαν τιποτα. Εξαλλου η τοποθετηση θα γινει συμφωνα με την μοριοδοτηση των πινακων των αποσπασμενων οπου τα χαρτια σου εχουν ηδη περασει απο ελεγχο.
Αφου τα θελουν τοσο...τι να πω.Στους αλλους της περιοχης σου ειπαν τα ιδια;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 04:01:02 μμ »
Τελικά κι εμείς τα ζητησαμε σήμερα - για να υπολογίσουμε τα μόρια εντοπιότητας, συνυπηρέτησης και οικογενειακών λόγων. Αλλά ζητήσαμε τα ίδια με αυτά που κατατέθηκαν το καλοκαίρι με την αίτηση απόσπασης.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 04:04:12 μμ »
μμμ, τελικά, ΑΦΟΥ έκανα ώρες για να ξαναμαζέψω τα χαρτιά, ΑΦΟΥ ο προιστάμενος της οργανικής μου παιδευόταν ξανά και ξανά με το φαξ, ΑΦΟΥ έσκασα για να καταλάβω τι τα θέλουν, σήμερα που πήγα εκεί ανακάλυψα ότι δεν μου ζήτησαν τίποτα. Και όταν τους ρώτησα, μου είπαν "α, δεν θέλουμε τίποτα γιατί είστε από άλλο ΠΥΣΠΕ"....................................... >:(

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 04:06:39 μμ »
μμμ, τελικά, ΑΦΟΥ έκανα ώρες για να ξαναμαζέψω τα χαρτιά, ΑΦΟΥ ο προιστάμενος της οργανικής μου παιδευόταν ξανά και ξανά με το φαξ, ΑΦΟΥ έσκασα για να καταλάβω τι τα θέλουν, σήμερα που πήγα εκεί ανακάλυψα ότι δεν μου ζήτησαν τίποτα. Και όταν τους ρώτησα, μου είπαν "α, δεν θέλουμε τίποτα γιατί είστε από άλλο ΠΥΣΠΕ"....................................... >:(

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  ας μου το συγχωρέσουν οι δάσκαλοι αλλά ....οι πρωτοβάθμιες δεν παίζονται!!!
(κλαίω απ΄τα γέλια.... σόρρυ που γελάω με τον πόνο σου αλλά είναι πραγματικά αστείο..) ;D ;D ;D ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 04:07:20 μμ »
ΠΥΣΠΕ β Αθηνας , δεν ζήτησαν τίποτα , απλώς να τα καταγράψουμε στην αίτηση . Και αυτό ηλίθιο είναι εφόσον όλα τα στοιχεία υπάρχουν μηχανογραφημένα , τα μόρια μας εξάλλου υπάρχουν και στις καταστάσεις απόσπασης που δόθηκαν από το Υπουργειο . Απλώς μου φαίνεται οτι έχεις να κάνεις με τη γνωστή ανικανότητα κάποιων δημοσίων υπαλλήλων .

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 01, 2011, 04:14:25 μμ »
όχι ακριβώς έτσι  petzi..
η κατάσταση του υπουργείου αναφέρει αν δικαιούσαι μόρια ας πούμε συνυπηρέτησης αλλά δεν αναφέρει τον δήμο στον οποίο τα δικαιούσαι..
δεδομένου ότι όσοι αποσπάσθηκαν απο νομό σε νομό πήραν απόσπαση για όλο το νομό και όχι για μια συγκεκριμένη περιοχή του, το πυσδε/πυσπε απόσπασης - που δεν έχει τον φάκελο του εκπ/κού για να ξέρει όλα τα στοιχεία του - πρέπει κάπως να "ξεκλειδώσει" αυτές τις χρήσιμες πληροφορίες.
Στην περίπτωση αυτή κάποιες διευθύνσεις έχουν το προσωπικό να το ψάξουν αυτεπάγγελτα κάποιες άλλες πάλι όχι, οπότε τα ζητάν απο τους εκπ/κούς...

δεν πρόκειται πάντως, πάντα για ανικανότητα... ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159458
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 396
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 323
Σύνολο: 331

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.