*

Αποστολέας Θέμα: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο  (Αναγνώστηκε 16251 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 29, 2012, 10:06:24 μμ »
Έχω κάνει κι εγώ παλιά θερινή στη διευθυνση. 4 ώρες αρχειοθέτηση.... σε τρια δωμάτια γεμάτα φακέλους... Δουλεία υπάρχει αν θέλουν να δώσουν. Τοιχο δεν προλαβα να κοιτάξω...   :D
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:16:12 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 29, 2012, 10:19:52 μμ »
εδώ δεν εμπιστευόμαστε τους δικους μας για αρχειοθετηση, θα βάλεις έναν που δεν τον ξέρεις κιόλας τι καπνό φουμάρει; Υπάρχει δουλειά, και μάλιστα μπόλικη... αλλά η κάθε δουλειά απο την πιο σύνθετη ως την πιο απλή ( το να βαράς ας πούμε σφραγίδες ) γίνεται με συγκεκριμένο τρόπο και ενέχει κάποια ευθύνη.
Κυριολεκτώ - ακόμα και το να βαράς σφραγίδα πρέπει να γίνει με συγκεκριμένο τρόπο (κρατώντας το ίσιο κομμάτι της σφραγίδας με πρόσωπο προς τα έξω) και να μπει σε συγκεκριμένη θέση ( αριστερά της υπογραφής και ενδιάμεσα στον τίτλο του υπογράφοντα και το όνομά του).

εξάλλου, δεν έχει νόημα να κάνεις θερινή υπηρεσία στην διεύθυνση και ούτε προβλέπεται απο κάπου. Θερινή υπηρεσία υφίσταται μόνο στα σχολεία που είναι ανοιχτά μόνο μια μέρα την εβδομάδα -αν πχ κάποιος χρειαστεί ένα αντίγραφο απολυτηρίου, να καταθέσει μια αίτηση κτλ).

και όχι, δεν είμαι large τύπος ξαφνικά ( είμαι περισσότερο του άμα το λέει εγγράφως έχει καλώς αλλιώς άντε πνίξου) αλλά όχι και να ταλαιπωρούμε τόσο κόσμο όταν δεν προκύπτει καμία υποχρέωση τέτοια από οπουδήποτε.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Λυδία

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 29, 2012, 10:42:27 μμ »
To θέμα δεν είναι η δουλειά ως δουλειά.Μακάρι να μας δώσουν κάτι να κάνουμε.Έτσι θα περάσει και η ώρα πιο γρήγορα..Δεν το βλέπω όμως..Αλλά είναι αυτό που είπε η bitch..Πώς μπορείς να εμπιστευτείς σε κάποιον που δε γνωρίζεις να κάνει το ο,τιδήποτε;Μπορεί ο άλλος να έχει εμπειρία στη διοίκηση,να έχει υπηρετήσει σε Διεύθυνση/Γραφείο κτλπ,μπορεί όμως να είναι και εντελώς άσχετος..Το ρισκάρεις;Για τρεις ώρες;Βασικά,όπως και να το δω,μου φαίνεται τελείως άκυρο όλο αυτό.

Gauss

  • Επισκέπτης
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 30, 2012, 12:09:16 πμ »
Λοιπόν, επειδή δε θέλω ούτε να αυτοπροβληθώ, παίζοντάς το... σωτήρας, αλλά ούτε και να παρεξηγηθώ, μετά λύπης μου σβήνω ό,τι είχα γράψει, και απαντώ μόνο στο μήνυμα της συναδέλφου παρακάτω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2012, 11:11:24 πμ από Gauss »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:16:12 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 30, 2012, 12:23:19 πμ »
Υπάρχει και το διοικητικό ατόπημα του εγχειρήματος. Μια απλή υπογραφή είναι η απόδειξη αποδοχής μιας διοικητικής πράξης ( πχ μιας μετάθεσης ή μιας τοποθέτησης). Αν αυτή δεν υπάρχει και δεν υπάρχει σχετικό έγγραφο για να τη δικαιολογεί ο εγκαλών θεωρείται αδικαιολόγητα απών με ό,τι αυτο συνεπάγεται.
Αν ας πούμε εγώ το Νοέμβριο πάω να περάσω αίτηση οριστικής τοποθέτησης - και αυτό το κανουμε βασει των ενυπόγραφων πράξεων ανάληψης , για το διάστημα απο 29/06 έως 31/08 τι υπηρέτηση θα βάλω ; 

Η υπουργική εντολή δε με καλύπτει ως διοίκηση γιατί δεν υπάρχει αποσαφήνιση της έννοιας διευκόλυνση. Καταλαβαίνω και κατανοώ το ανθρώπινο ενδιαφέρον και συγχαίρω και τον υπουργό για την ευαισθησία που επέδειξε. Αλλά εδώ έχουμε δύο μέτρα και δύο σταθμά. Γιατί δλδ δικαιολογείται η απουσία κάποιου απο τον Έβρο αλλά όχι η απουσία κάποιου απο την Αχαία; Και αφού δεν απαλλάσσει κανένα απο την υποχρέωση θερινής υπηρεσίας τότε για ποιά οικονομία μιλάμε;
Και επισης, όταν ο αποσπασμένος όλο τον χρόνο ( και άρα αυτός που έχει γλυτώσει ενοίκια και άλλες μετακινήσεις πάσχα -χριστούγεννα κλπ) είναι ευνοημένος από την ίδια την απόφαση απόσπασης γιατί θα πρέπει περαιτέρω να ευνοηθεί σε σχέση με εκεινον που δεν ήταν τόσο τυχερός με τις αποσπάσεις ή εκείνον που διανύει την υποχρεωτική διετία στον  τόπο διορισμού;

Αν προκύψει παρόμοια εγκύκλιος του χρόνου καλό θα είναι να είναι απολύτως σαφής πάντως ώστε να υπάρχει και κοινή γραμμή στη διοίκηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2012, 11:24:12 πμ από newseditor »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Gauss

  • Επισκέπτης
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 30, 2012, 11:45:57 πμ »
Συναδέλφισσα,

Δυστυχώς αυτά μας φάγανε: Τα "διοικητικά ατοπήματα" και οι τυπολατρείες. Αν έρθει από 'κει που δουλεύεις ένας επιθεωρητής δημόσιας διοίκησης και ψάξει αν εφαρμόστηκαν κατά γράμμα οι νόμοι, δεν έχεις ούτε μία πιθανότητα στο εκατομμύριο να μείνεις εκτός φυλακής ή στην καλύτερη, εκτός υπηρεσίας. Κι αυτό, όχι επειδή φταις εσύ, αλλά επειδή υπάρχουν χιλιάδες σοβαρές νομικές λεπτομέρειες, τις οποίες δεν εφαρμόζουμε, απλά επειδή δεν μας τις έδειξε κανείς. Και φυσικά, δε θέλω να χαρακτηρίσω επιχειρήματα του στυλ  "έτσι γινόταν ως τώρα", ή "έτσι μου είπε να κάνω ο τάδε προϊστάμενος".

Στο συγκεκριμένο θέμα τώρα: Ποιος είπε ότι δεν πρέπει να υπάρχει σχετικό έγγραφο που να δικαιολογεί την έλλειψη της υπογραφής; Η υπογραφή (και κατά συνέπεια η πράξη ανάληψης) πρότεινα να γίνεται στη Δ/νση που είναι ο αποσπασμένος. Ελπίζω να διάβασες την πρότασή μου, για να μην τα ξαναλέω.

Σχετικά με τον όρο "διευκόλυνση", συμφωνώ μαζί σου, αλλά φρονώ πως δεν υπήρχε χρόνος για κάτι καλύτερο και πιο αναλυτικά (με περιπτώσεις κτλ) διατυπωμένο. Είναι όμως ένας πολύ καλός λόγος για να επιτρέψει τόσο στους αποσπασμένους, όσο και σε αρκετούς δ/ντές, να μην παρανομήσουν (όπως γινόταν ως τώρα,αφήνοντας ανυπόγραφα πρακτικά για το Σεπτέμβρη ή βάζοντας οι ίδιοι υπογραφή...).

Ελπίζω κι εγώ τουχρόνου να υπάρξει κάτι καλύτερο και πιο σαφές.

ΥΓ Νομίζω πως οι απόψεις μας θα έπρεπε να είναι ακριβώς αντίθετες: Εγώ, ως στέλεχος εκπ/σης, να υποστηρίζω την τυπολατρεία, κι εσύ, ως αποσπασμένη εκπ/κός στη Δ/νση, τους συναδέλφους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2012, 11:51:53 πμ από Gauss »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 30, 2012, 12:07:12 μμ »
κατ΄αρχήν δεν είμαι εκπαιδευτικός οπότε δικαιολογημένα αναφέρομαι στο διοικητικό κομμάτι.  ;)

Κατά δεύτερον ο υπολογισμός των μορίων συνθηκών διαβίωσης κάθε άλλο παρά τυπολατρεία είναι - ξέρετε πολύ καλά πως για χιλιοστά του εκατοστού παίζονται μεταθέσεις και οργανικές. Επομένως, φρονώ πως δεν πρέπει να τα αντιμετωπίζουμε ελαφρά τη καρδία.

Σαφώς και πρέπει να υπάρξει έγγραφο που να δικαιολογεί την έλλειψη της υπογραφής -θα συμφωνήσω σε αυτό μαζί σας. Ωστόσο, επί του πρακτέου και επί του παρόντος τέτοιο έγγραφο δεν υπάρχει οπότε δεν δικαιολογείται και τίποτα.

Την πρότασή σας την διάβασα και σε πολλά συμφωνώ μαζί σας. Δεδομένου όμως ότι το έγγραφο του Υπουργείου δεν ήταν τόσο αναλυτικό και σαφές δεν μπορούμε να προσδιορίσουμε αφ εαυτού μας την όποια πρωτοβουλία.  Εσείς δηλαδή θα αποδεχόσασταν ως Δ/ντής του Σχολείου να αναγράψετε πράξη ανάληψης υπηρεσίας σε εκπ/κό που έλαβε οργανική πχ στο 38ο Γ/σιο Αθηνών με το σκεπτικό ότι κωλύεται για οικονομικούς λόγους να προσέλθει στο εν λόγω σχολείο; Και η πράξη ανάληψης στο δικό σας πρακτικό τι ακριβώς αποδεικνύει ; ότι ανέλαβε καθήκοντα σε άλλο σχολείο;

Διαφωνώ μαζί σας σχετικά με το "δεν υπήρχε χρόνος". Δεν είναι αδύνατο ή δύσκολο να συνταχθεί ένα έγγραφο σαφές και περιεκτικό που να αποσαφηνίζει κάποια πράγματα. Πχ, ( και ξεκινώ τώρα να το γράφω που είναι 12,01μμ) χρονομετρήστε πόσο θα χρειαστώ να γράψω το εξής κείμενο :

Παρακαλούνται οι Διευθυτές Εκπ/σης να διευκολύνουν τους αποσπασμένους στην Περιφερειακή τους Ενότητα εκπ/κούς ως προς την πράξη ανάληψης υπηρεσίας τους την 29/06/2012. Επειδή οι δεδομένες οικονομικές συγκυρίες και οι εξ αυτών δυνατότητες των εκπαιδευτικών να μετακινούνται ειναι περιορισμένες κατ' εξαίρεση φέτος καλούνται
α. οι αποσπασμένοι σε άλλα ΠΥΣΔΕ απο αυτό της οργανικής τους να αναλάβουν υπηρεσία στη Δ.Δ.Ε αποσπασης την 29/06/2012
β. οι μετατιθέμενοι σε άλλα ΠΥΣΔΕ ( είτε έλαβαν οργανική στο νέο τους ΠΥΣΔΕ είτε παρέμειναν στη διάθεση )  να αναλάβουν επίσης υπηρεσια στη ΔΔΕ απόσπασης .

Κατόπιν , οι Διευθυντές Εκπ/σης να αποστείλουν την πράξη ανάληψης των ανωτέρω στο ΠΥΣΔΕ οργανικής τους για ενημέρωση των Προσωπικών Μητρώων των Εκπ/κών ώστε η υπηρεσία τους να θεωρείται συνεχής.
Τα μόρια Δυσμενών Συνθηκών θα υπολογιστούν κανονικά σα να είχαν αναλάβει στο ΠΥΣΔΕ οργανικής.


Η ώρα είναι 12.05!! Μου πήρε μόλις 4 λεπτά... Και νομίζω ειναι σαφές ποιος αναλαμβάνει πού....
Μην κράζουμε την τυπολατρεία και δικαιολογούμε την ολιγωρία!
γ.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Gauss

  • Επισκέπτης
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 30, 2012, 12:18:53 μμ »
Χαχαχα!!! Είσαι γάτα!  :)
Ναι, πράγματι, θα μπορούσε να υπάρξει σαφέστερη διατύπωση, ακόμα και σε λίγες ώρες. Απλά, ως άνθρωπος, βλέπω -σχεδόν πάντα- το ποτήρι μισογεμάτο, και όχι το αντίθετο. Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, κι αυτό το ξέρουμε όλοι. Και εκ φύσεως εκτιμώ το καλό, ακόμα κι αν δε γίνει ποτέ καλύτερο. Και το επικροτώ, και το φωνάζω κιόλας. Φέτος έγινε ένα μικρό βήμα. Τουχρόνου ίσως υπάρξει ολοκληρωμένο, πλήρως νομοθετημένο, που θα απαλλάξει χιλιάδες συναδέλφους από την κοστοβόρα αυτή μετακίνηση.
Καλή σου μέρα!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 30, 2012, 12:29:07 μμ »
 ;D ;D ;D ;D νιάαααααααααααου!!!!

καλό μπάνιο σήμερα... Εγώ στο γραφείο τώρα!!! (αλλά στην παραλία οσονούπω!!! )
Μακάρι να οργανωθεί καλύτερα το θέμα του χρόνου.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Κυκλάμινο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 30, 2012, 03:28:51 μμ »

Και εγώ παρουσιάστηκα σήμερα στη Διεύθυνση και,αφού υπέγραψα,μου είπαν να διαλέξω ημερομηνία για να κάνω τη θερινή εφημερία. Εφημερία πού,ρωτώ..Αφού δεν έχουν γίνει ακόμα οι οργανικές τοποθετήσεις..Εδώ,μου λέει (με πολύ ύφος),στη Διεύθυνση.. Ναι,σωστά..Για να κοιτάω τους τοίχους,και εγώ και τόσοι άλλοι μαζί με εμένα,μέχρι να περάσει η ώρα.Άσε που εγώ στάνταρ θα μείνω στη διάθεση και κανονικά δεν είμαι υποχρεωμένη να κάνω εφημερία..Ό,τι να'ναι!!
Το ότι δεν έχεις πάρει οργανική θέση δεν σημαίνει ότι θα τη βγάλεις στην παραλία όλο το καλοκαίρι. Μπορείς κάλλιστα, αν χρειαστεί, να αντικαταστήσεις κάποιο συνάδελφο που τη συγκεκριμένη μέρα δεν θα μπορέσει να κάνει τη θερινή υπηρεσία στο σχολείο του για τον Α ή Β λόγο. Αυτό σημαίνει, άλλωστε, ότι παραμένει κάποιος στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ. Δηλ. διατίθεται εκεί που θα παρουσιαστεί ανάγκη για την υπηρεσία του.

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 30, 2012, 06:13:59 μμ »

Καλά,η ασχετοσύνη πάει σύννεφο.Αν διάβαζες λίγο το σχετικό νόμο,θα έβλεπες οτι σε ένα σχολείο κάνουν θερινή μόνο όσοι έχουν οργανική εκεί.Αλλά από το τρόπο που απαντάς στο συνάδελφο,καταλαβαίνω πολλά...Τουλάχιστον μάθε πριν μιλήσεις...
ΥΓ:Ναι,στις παραλίες θα τη περάσουμε όλο το καλοκαιρι.Γιατί?Γιατί απλώς μπορούμε...Και σε όποιον αρέσει...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2012, 11:54:56 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος Manic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 30, 2012, 08:24:11 μμ »
μπράβο στην ηγεσία του υπουργείου για τα άμεσα αντανακλαστικά.
μακάρι να συνεχίσουν έτσι. είναι γεγονός οτι η προηγούμενη κυρία (η διαμάντω) είχε μίσος για τον κλάδο μας και δεν έχανε την ευκαιρία να μας καψονάρει.
ελπίζω αυτά τα θέματα να λυθούν οριστικά για τον κλάδο μας.
ΟΥΤΕ  ένα ευρώ για τζάμπα μετακινήσεις, ούτε ΕΝΑΣ συνάδελφος να ταλαιπωρηθεί.

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 30, 2012, 09:05:38 μμ »
Καλά,η ασχετοσύνη πάει σύννεφο.Αν διάβαζες λίγο το σχετικό νόμο,θα έβλεπες οτι σε ένα σχολείο κάνουν θερινή μόνο όσοι έχουν οργανική εκεί.Αλλά από το τρόπο που απαντάς στο συνάδελφο,καταλαβαίνω πολλά...Τουλάχιστον μάθε πριν μιλήσεις...
ΥΓ:Ναι,στις παραλίες θα τη περάσουμε όλο το καλοκαιρι.Γιατί?Γιατί απλώς μπορούμε...Και σε όποιον αρέσει...

Δηλαδή στο σχολείο που ανήκω θα έπρεπε να κάνω τουλάχιστον 4 θερινές υπηρεσίες, μια και έχουμε οργανική μόνο 2 άτομα λόγω μεταθέσεων κλπ κλπ ε????  και άλλες 4 ο άλλος  :-)  Για τέτοιους λόγους πολλές διευθύνσεις τοποθετούν για το καλοκαίρι άτομα που είναι σε διάθεση σε σχολεία που δεν έχουν πολλοί οργανικές, για να κάνουν και μια υπηρεσία.Δεν το επικροτώ, γιατί αν δεν έχει πατήσει ο άλλος ποτέ στο συγκεκριμένο σχολείο εννοείται δεν ξέρει να βρει τιποτα...Αλλά δεν μπορεί να είμαστε κι εμείς όλο το καλοκαίρι στον τόπο διορισμού γιατί έχουμε οργανική. Άδικη λοιπόν η επίθεσή σου στον συνάδελφο...

Ερωδιός

  • Επισκέπτης
Απ: Επιστροφή αποσπασμένων στην οργανική τον Ιούνιο
« Απάντηση #69 στις: Ιούνιος 30, 2012, 11:51:10 μμ »

Ας χαλαρώσουμε και ας χαρούμε όλοι τα μπάνια στις πανέμορφες παραλίες μας ... Πάντως, εμένα μου έχει συμβεί αυτό που λέει το ''Κυκλάμινο". Πριν μερικά χρόνια ήμουν στη διάθεση ΠΥΣΔΕ. Τη μέρα που είχα ορίσει να κάνω τη θερινή μου υπηρεσία παρουσιάστηκα στη διεύθυνση και με έστειλαν για υπηρεσία σε ένα σχολείο της περιοχής αναπληρώνοντας συνάδελφο που είχε εισαχθεί σε νοσοκομείο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2012, 11:52:45 μμ από newseditor »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 349
Σύνολο: 349

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.