*

Αποστολέας Θέμα: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!  (Αναγνώστηκε 9803 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 02:01:53 μμ »
Η εποχη των παχιων αγελαδων για διορισμους και ποιοτητα εργασιας οικονομικη αποσπασεις κτλγια τους εκπαιδευτικους προφανως τελειωσαν.Φιλος μου διορισμενος με το 24μηνο μου λεει''καλα που προλαβα βεβαια στο μισθο αστα  δουλευει και τα απογεματα.Αξιζει να ξεσπιτωθω; τον ρωταω,γιατι με το νεο συστημα 3με4 χρονακια τα θες αναπληρωτρια και μετα τριετια,και μου απανταει αν ειναι κοντα στο σπιτι ή΄στη περιοχη σου πλεον!(Μιλαμε για οικογενειαρχη/ισσα ή υποψηφιο οικογενειαρχη/ισσα). Τον αναφερω γιατι ειναι συνδικαλιστης και ολο κατι παιρνει τ'αυτι του.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 26, 2011, 02:03:59 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:52:39 »

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 02:28:00 μμ »
Πριν αρκετό καιρό ειχα δει μια αγγελία που ζητούσε καθηγητές για ιδιαίτερα μεσω ιντερνετ...Τυχαίο ;; δε νομίζω...Επίσης θα ξαναπω με βεβαιότητα πλέον οτι η υπουργος μας,αυτη η καλη και ομορφη κυρια(σλουπ) ;D ;Dπρέπει να διαβάζει το συγκεκριμένο φόρουμ....γιατι ειχε πέσει και εδω η ιδέα για ιδιαίτερα μεσω ιντερνετ πριν πααααααρα πολυ καιρό... ;)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 03:24:25 μμ »
Πριν αρκετό καιρό ειχα δει μια αγγελία που ζητούσε καθηγητές για ιδιαίτερα μεσω ιντερνετ...Τυχαίο ;; δε νομίζω...Επίσης θα ξαναπω με βεβαιότητα πλέον οτι η υπουργος μας,αυτη η καλη και ομορφη κυρια(σλουπ) ;D ;Dπρέπει να διαβάζει το συγκεκριμένο φόρουμ....γιατι ειχε πέσει και εδω η ιδέα για ιδιαίτερα μεσω ιντερνετ πριν πααααααρα πολυ καιρό... ;)

Την ιδεα για την ηλεκτρονικη διαβουλευση δηλαδη αποφασιζουμε και διαταζουμε.......απο που την εκλεψε??

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 06:15:15 μμ »
Όταν εγώ έγραφα τον περασμένο Ιούνιο εδώ http://www.pde.gr/index.php?topic=19416.msg322568#msg322568 ότι σιγά σιγά η τεχνολογία θα μας αντικαταστήσει χαρακτηρίστηκα από ορισμένα μέλη του forum σκοταδιστής και αντί-τεχνολογικός εκπαιδευτικός.

Γευτείτε τα τώρα!

Η ΠΔΣ μας τελείωσε και έχουμε το site του ΥΠουργείου με τους εκπαιδευτικούς-ρομπότ να εκπαιδεύουν!
Ερχονται και άλλα. Ετοιμαστείτε για το τηλεσχολείο!!

Αντιγράφω εδώ το κείμενο που είχα δημοσιεύσει πριν από μερικούς μήνες:
Συνάδελφοι αντισταθείτε!!!
ΟΧΙ στα μηχανήματα του διαβόλου στα σχολεία μας!!!  :P

Αυτό είναι το πρώτο βήμα για την αντικατάσταση του εκπαιδευτικού. Σε λίγα χρόνια κάθε σχολείο θα χρειάζεται μόνο 1 μαθηματικό, 1 φιλόλογο, 1 θεολόγο κλπ. Αυτός θα κάνει το μάθημα σε μια αίθουσα, και τα υπόλοιπα τμήματα θα παρακολουθούν με βιντεοδιάσκεψη το μάθημα από τις τάξεις τους σε videowalls.

Το σύστημα αυτό ήδη γίνεται στα πανεπιστήμια της χώρας μας. Ακούστε πως λειτουργούν αρκετά από αυτά (και σύντομα και τα υπόλοιπα και μελλοντικά και τα σχολεία) για όσους δεν έχετε ιδέα: 
υπάρχει μόνο 1 καθηγητής που κάνει το κάθε μάθημα.
Το μάθημα γίνεται αναμετάδοση σε άλλες 2 μεγάλες αίθουσες καθώς επίσης και μέσω ιντερνετ.
Αν κάποιος μαθητής θέλει να ρωτήσει απορία, υπάρχει ασύρματο μικρόφωνο στην καθε τάξη όπου το παίρνει και ρωτάει την απορία του.
Ο καθηγητής στην κεντρική αίθουσα που βρίσκεται έχει πάνω στην έδρα 5 οθόνες όπου βλέπει την κάθε τάξη χωριστά.
Ο πίνακας έχει αντικατασταθεί από τον ηλεκτρονικό πίνακα, ο οποίος είναι συνδεδεμένος με αισθητήρες στο πίσω μέρος. Αυτά που γράφει ο καθηγητής, αναμεταδίδονται σε ηλεκτρονικούς πίνακες και στις υπόλοιπες τάξεις.
Τέλος υπάρχει το ηλεκτρονικό σφουγγάρι, όπου ο καθηγητής όταν σβήσει κάτι , θα σβηστεί αντίστοιχα και από τις άλλες αίθουσες.

Θα σας πουν ότι όλα αυτά είναι πολύ καλά γιατί αυτά που γράφει ο καθηγητής στον πίνακα δεν χρειάζεται να τα σημειώνουν οι μαθητές γιατί μπορούν να αποθηκευτουν σε ηλεκτρονική μορφή, και μετά να τα κατεβάσει ο μαθητής από το Internet.
Μην παρασυρθείτε από την τεχνολογία! Μην ενθουσιάζεστε από αυτά. Πάνε να μας καταργήσουν. Ξυπνήστε!!!

Ψηφίστε στους συλλόγους σας κατά την εισαγωγή τέτοιου είδους τεχνολογίας στα σχολεία.
Μην σκάβετε τον λάκο σας!

Ζήτω ο μαυροπίνακας!!  :D

Ζήτω ο Καθηγητής!!  :D

Όχι στον e-Καθηγητή   ::)


Και πείτε με ξανά σκοταδιστή. Χe$*%ka

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:52:39 »

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 06:31:01 μμ »
χαχαχαχ ζήτω η κιμωλία και οι λεκέδες στα δάκτυλα :)

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 07:11:57 μμ »
σαν ιδέα καλό,σαν εκτέλεση πολύ πολύ φτωχό.
Είναι δυνατόν κάτι τέτοιο να υποκαταστήσει την ΠΔΣ; σίγουρα ΟΧΙ

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 07:19:08 μμ »
Ετσι ειναι οι'' αλλαγες'' ξεκινησαν με τη ψηφιση του νεου νομοσχεδιου .....και πολλοι
 ειπαν ολα βαινουν προς την ισονομια αλλα λιγοι σκεφτηκαν οτι ολα κατευθυνονται προς μια στενη λιτοτητα που θα'ναι νομικα νομιμη απο θεσεις εργασιας εως και σε οτι αλλο προκυπτει.

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 26, 2011, 10:02:38 μμ »
και ας πουμε οτι αυτο βολευει τους μαθητες!! σε εναν τελειως ουτοπικο κοσμο βεβαια...
η συλλογιστικη πορεια του υπουργειου μας, ποια ειναι ακριβως??? :P εξαφανιζω τα φροντιστηρια, εξαφανιζω τα ιδιαιτερα, καιιιιιιιιιιι το επομενο βημμμμμμμμαααα εξαφανιζω τους καθηγητες των σχολειων!!!!!!ολεεεεεε!!!!
νομιζω πλεον συναδελφοι , και πιστευω θα συμφωνησετε μαζι μου, πως εμεις περιττευουμε!!!
συγκινηθηκα οταν φανταστηκα τον εαυτο μου στη θεση μαθητριας που μελεταει για πανελληνιες βασιζομενη σ αυτοοο... και που δεν θα μπορουσα να ρωτησω το βιντεακι που δειχνει την αναλυση , τις αποριες μου!ειλικρινα ενα δακρυ κυλησε απο το ματι μου!! αυτο περιμενα παντα!!! :'( :'( (δακρυα συγκινησης ειναι αυτα  :P )

εναν τοιχο παρακαλω να χτυπησω το κεφαλι μου! ευχαριστω! 8)
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος kyriakh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 09:04:46 πμ »
Η γυμναστικη πώς θα γινεται;


  Σε μια ιδανικη ταξη 24 ατομων ,τους χωριζεις σε 6 ομαδες να δουλεψουν ενα ευκολο θεμα ,ας πουμε περιγραφω την Παπαριζου .Κυκλοφορεις αναμεσα τους και τους απαντας ή τους βοηθας τελος παντων και αυτο κραταει περιπου ενα τεταρτο.Αν πρεπει να απαντας -απο μια αιθουσα- σε 100 μαθητες,ποσο χρονο θα παρει;Απλη μεθοδος των τριών.
  Κι αν δουλευεις ενα project που η καθε ομαδα δουλευει κατι διαφορετικο και στο τελος διορθωνουμε ολοι μαζι τις 6 δουλειες απο τις 6 ομαδες (κατι που χρειαζεται συνολικα 45' στην καλυτερη) αν εχω 100 μαθητες ποσο χρονο θα μου χρειαστει; Οι ξενογλωσσες θα με καταλαβουν καλυτερα.Αυτοι που δε θα καταλαβουν ειναι οι τεχνοκρατες του Υπουργειου που θεωρουν οτι ενας καθηγητης κανει διαλεξη -cours magistral τυπου γαλλικο Πανεπιστημιο.Μηπως να πατησουν σε καμμια ταξη;Ο καθηγητης δεν μπορει να αντικατασταθει ουτε να υπο κατασταθει.
   Όσο για το τηλεφροντιστηριο αργήσαν να παρουν μπρος,ουτως ή αλλως το κανουμε,ποσες φορες τους παραπεμπουμε στα αντιστοιχα site για εμπεδωση.Τωρα αν τους απαντησουμε την αλλη μερα στις αποριες κι οχι στο τηλεφωνο δεν εγινε και τιποτα.Χθες ηρθαν σπιτι μου καρναβαλια με τρομακτικες μασκες κι αφου μου ειπαν τα αποκριατικα καλαντα-ωραιο τοπικο εθιμο-μια μαθητρια με ρωτησε με αλλοιωμενη φωνη ποια προθεση για ποιο ρημα .Γινονται αυτα με τα μηχανηματα;Ειμαστε Ελληνες θερμοαιμοι και αυθορμητοι ,δεν ειμαστε Γερμανοι
 

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 10:26:08 πμ »
Tα βίντεο είναι μια ευκαιρία για τον καλό μαθητή να κάνει μια επανάληψη. Από κει και πέρα, δεν είναι χρήσιμο για το μέσο μαθητή. Οι ασκήσεις και η θεωρία στο συντακτικό και στη γραμματική των αρχαίων ελληνικών πιο πολύ είναι χρήσιμη σε εμάς, τους διδάσκοντες. Βρήκα πολύ καλές τις σημειώσεις και καλές, για αρχή, τις ασκήσεις. Δε νομίζω ότι είναι ένα βοήθημα παρά ένα τηλεφροντιστήριο. Δεν μπορεί να υποκαταστήσει τον καθηγητή σε καμία περίπτωση.


ΥΓ: Μήπως, τώρα που θα μας καταργήσουν και το εξωδιδακτικό επίδομα να φτιάξουν και την υπηρεσία της τηλεδιόρθωσης; Να τους στέλνουμε τις εκθέσεις και τα διαγωνίσματα και την επόμενη ώρα να τα παίρνουμε διορθωμένα.  ;D ;D

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 06:53:39 μμ »
Μην υπερβάλλουμε.. το διαδίκτυο δεν θα αντικαταστήσει κανέναν καθηγητή, τουλάχιστον για τις επόμενες δεκαετίες (και ειδικά στην Ελλάδα, για κανά αιώνα τουλάχιστον  :D). Υποστηρικτικά μέσα πρέπει να υπάρχουν και η τεχνολογία μπορεί να βοηθήσει πολύ σε αυτό. Το θέμα είναι τι ακριβώς θέλουν να πετύχουν στον υπουργείο με αυτά.. κατά τη γνώμη μου, απλά να εντυπωσιάσουν, και ίσως μεσοπρόθεσμα να βγει κάτι θετικό από αυτό. Για την ώρα πολλή φασαρία για το τίποτα.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 01:38:24 μμ »
μια ερωτηση προς τους συναδελφους φιλολογους!!!
οποιος ειδε το πρωτο αγνωστο του τηλεφρονιστηριου για τα αρχαια κατευθυνσης, θελω να μου πει την γνωμη του στο εξης: υπαρχει στις αρχες του κειμενου το "απιστίαν αυτου" , το οποιο "αυτου" το χαρακτηριζει στην συνταξη που κανει σαν γενικη αντικειμενικη.
γιατι εμενα δεν μου κολλαει????? :o οσες φορες το εχω προσπαθησει μου βγαινει γενικη υποκειμενικη(μετατρεπομενο σε "απιστει αυτος" )
κανω κατι λαθος????? :-[
ποιο το σκεπτικο σας?
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 02:19:34 μμ »
http://www.alfavita.gr/artro.php?id=24667

Επικίνδυνα για τους υποψηφίους λάθη στο Ψηφιακό φροντιστήριο του ΥΠΔΒΜΘ, του Στέλιου Μαρίνη

Στο άρθρο μας “Φροντιστήριο η Αννούλα” αντιμετωπίσαμε σαρκαστικά το διαδικτυακό φροντιστήριο του Υπουργείου Παιδείας. Όταν εντοπίστηκε πολύ σοβαρό μαθηματικό λάθος με άρθρο στην αλφαβήτα, αποφασίσαμε την  πιο προσεκτική παρακολούθηση των ενοτήτων που αφορούν τα μαθηματικά κατεύθυνσης της Γ’  Λυκείου. Εκεί διαπιστώσαμε απίστευτα, επικίνδυνα λάθη που μπορεί να παρασύρουν τους υποψηφίους. Δειγματοληπτικά παρακολουθήσαμε προσεκτικά όλο το Κεφάλαιο 3, Ενότητα 1 Έννοια της παραγώγου – Παράγωγος και συνέχεια». Δεν υπήρξε υποενότητα στην οποία να μην υπήρχε είτε τσαπατσουλιά είτε σοβαρό λάθος!

 Θα δώσουμε κάποια χαρακτηριστικά παραδείγματα:

Στην υποενότητα 3, Σημαντικές παρατηρήσεις, στο βίντεο επισημαίνεται ως παρατήρηση με αριθμό 2, μια πρόταση η οποία στη συνέχεια στις εφαρμογές χρησιμοποιείται αναπόδεικτη για τη λύση ασκήσεων! Αν ένας υποψήφιος κάνει κάτι τέτοιο στις εξετάσεις και χάσει μόρια, ποιος θα ευθύνεται, αφού θα έχει στηριχθεί σε βίντεο του Υπουργείου; 

Στην ίδια υποενότητα και στην παρατήρηση 3 βλέπουμε ότι ένα κινητό με ταχύτητα μεγαλύτερη ή ίση του μηδενός κινείται «στη θετική φορά»! Με άλλα λόγια, ένα σημείο με ταχύτητα μηδενική κινείται!

Αντιπαρερχόμαστε τον γλωσσικό βαρβαρισμό «του μηδέν» λες και το μηδέν είναι άκλιτη λέξη, τη λανθασμένη χρήση του συμβόλου της ισοδυναμίας και την προχειρότητα γραφής στον πίνακα, ενώ σε ένα βίντεο μπορεί κάποιος να ξαναγυρίσει μια σκηνή για να είναι η εικόνα στον πίνακα σαφής, και πάμε  σε μαθηματικές ανακρίβειες.

Σε μια άσκηση γίνεται απαλοιφή παρονομαστών σε μια εξίσωση, χωρίς να τεθούν οι περιορισμοί! Έτσι, όταν από θεώρημα Μπολτζάνο αποδεικνύεται ότι η αντίστοιχη συνάρτηση έχει ρίζα, ο λύτης θεωρεί ότι αυτή είναι προφανώς ρίζα και της εξίσωσης, ενώ αυτό χρειάζεται απόδειξη, πολύ απλή εξάλλου, μιας και η εν λόγω ρίζα ανήκει στο (0,1) άρα ικανοποιεί τον περιορισμό που παραλείφθηκε.

Όσο αφορά το μεγάλο λάθος στις εφαρμογές του ΘΜΤ, πρόκειται για κάτι που κάθε έμπειρος μαθηματικός επισημαίνει στους μαθητές του να μην κάνουν! Το φροντιστήριο του Υπουργείου, αντίθετα, τους καθοδηγεί να κάνουν το λάθος αυτό!

Είμαστε σίγουροι ότι περαιτέρω μελέτη των βίντεο θα αποκαλύψει κι άλλα τέτοια επικίνδυνα λάθη που μπορεί να παρασύρουν τους υποψηφίους. Νομίζουμε ότι επιβάλλεται η άμεση απόσυρση της ιστοσελίδας, μέχρι τουλάχιστον να γίνει έλεγχος και να διορθωθούν τα λάθη, που είναι πάρα πολλά.

Στέλιος Μαρίνης

ΥΓ. Αλήθεια, έγινε κάποια προκήρυξη του Υπουργείου για το έργο; Με ποια κριτήρια επιλέχτηκαν οι συνεργάτες; Ποιος έχει την τελική ευθύνη;

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τηλεφροντιστήριο απ' το υπουργείο!
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 28, 2011, 02:23:06 μμ »
Και συνεχίζει ο Στέλιος Μαρίνος στο facebook:

Τα λάθη και οι τσαπατσουλιές είναι αμέτρητα. Στο http://www.study4exams.gr/math_k/mod/resource/view.php?id=754
μαθαίνουμε ότι και με μηδέν ταχύτητα το σώμα κινείται! Έλα Χριστέ και Παναγιά!
Στο http://www.study4exams.gr/math_k/mod/resource/view.php?id=764 κανείς περιορισμός στην εξίσωση όταν δαιρούμε με χ που ανήκει στο [0,1] κι όταν αρ...γότερα βρίσκουμε ρίζα, πάλι καμιά παρατήρηση ότι είναι δεκτή επεδή ανήκει στο ανοικτό (0,1). Όρεξη για γράψιμο να έχουμε και το ψηφιακό φροντιστήριο Αννούλα θα δώσει τροφή για κωμικοτραγικές παρατηρήσεις!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161741
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 465
Σύνολο: 483

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.