*

Αποστολέας Θέμα: Πώς διορίζεται κανείς? SOS  (Αναγνώστηκε 5777 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mamamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πώς διορίζεται κανείς? SOS
« στις: Ιούλιος 04, 2011, 04:52:58 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Μετά από 40 κύματα πήρα κι εγώ τι πτυχίο μου και θα ήθελα την βοήθειά σας γιατί είμαι άσχετη τελείως. Τί πρέπει να κάνω τώρα? Πώς γράφομαι στον ενιαίο πίνακα κατάταξης? Υπάρχει προθεσμία? Μετά πρέπει να κάνω και κάποια αίτηση? Πού? Πώς? Βοήθειαααααα... Έχω πελαγώσει!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς διορίζεται κανείς? SOS
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:39:33 »

Αποσυνδεδεμένος pasxalisΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς διορίζεται κανείς? SOS
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 04, 2011, 04:53:56 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Μετά από 40 κύματα πήρα κι εγώ τι πτυχίο μου και θα ήθελα την βοήθειά σας γιατί είμαι άσχετη τελείως. Τί πρέπει να κάνω τώρα? Πώς γράφομαι στον ενιαίο πίνακα κατάταξης? Υπάρχει προθεσμία? Μετά πρέπει να κάνω και κάποια αίτηση? Πού? Πώς? Βοήθειαααααα... Έχω πελαγώσει!
Τι σχολή τελείωσες?

Αποσυνδεδεμένος mamamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς διορίζεται κανείς? SOS
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 04, 2011, 04:55:19 μμ »
Θεολογική...

Αποσυνδεδεμένος pasxalisΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς διορίζεται κανείς? SOS
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 04, 2011, 04:59:49 μμ »
Θεολογική...
Τότε αυτό που ρωτάς φαντάζει σαν ανέκδοτο. Είτε υποβάλλεις χαρτιά είτε όχι είναι μάταιο. Δεν υπάρχει καμία απολύτως πιθανότητα να σε καλέσουν πουθενά. Εάν προκυρηχθεί ΑΣΕΠ στα επόμενα χρόνια, μπορείς να δώσεις. Ωστόσο, εάν το επιθυμείς μπορείς σε λίγες μέρες που θα βγει η εγκύκλιος πρόσληψης αναπληρωτών, να πας σε κάποιο γραφείο δευτεροβάθμιας και να υποβάλλεις τα χαρτιά σου για τον πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας. Επαναλαμβάνω όμως πως είναι μάταιος κόπος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς διορίζεται κανείς? SOS
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:39:33 »

Αποσυνδεδεμένος mamamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς διορίζεται κανείς? SOS
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 04, 2011, 05:02:36 μμ »
Ευχαριστώ. Δεν πρέπει να εχω γραφτει σε κάποιον πίνακα? Και να σου πω. Τα παιδια μου δίνουν καθόλου μόρια? Έχω τρια.

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς διορίζεται κανείς? SOS
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 04, 2011, 05:10:37 μμ »
Οταν και αμα  ??? ??? ??? ??? θα προκηρυχθει επομενος διαγωνισμος ΑΣΕΠ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ :'( :'( :'( :'(  το καλο που θα κανεις ειναι να προετοιμαστεις παρα πολυ καλα καθως στην ειδικοτητα σου και οι θεσεις μεχρι σημερα ειναι ελαχιστες αρα και οι πιθανοτητες διορισμου μικρες . Κανε το επομενο διαστημα την αιτηση για τον πινακα αναπληρωτων-ωρομισθιων αλλα οπως θα δεις και εσυ υπαρχουν παρα πολλοι συναδελφοι σου στον πινακα Θεολογων που εργαζονται ηδη ως αναπληρωτες/ωρομισθιοι ...οποτε κανεις αιτηση και υπομονη γιατι λογω οικονομικης δυσπραγιας της χωρας και μη-διορισμων ολα ειναι δυσκολα εως και πολυ αναφορικα στην εκπαιδευση αλλα και γενικα στην εργασια ειτε στον ιδιωτικο ειτε και στον δημοσιο τομεα  . Καλο κουραγιο σε οτι κανεις και να χαιρεσαι τα παιδακια σου. Καλο καλοκαιρι !  :)

Αποσυνδεδεμένος mamamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς διορίζεται κανείς? SOS
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 04, 2011, 05:14:13 μμ »
Ευχαριστω. η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία...

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς διορίζεται κανείς? SOS
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 04, 2011, 05:14:50 μμ »
Ευχαριστώ. Δεν πρέπει να εχω γραφτει σε κάποιον πίνακα? Και να σου πω. Τα παιδια μου δίνουν καθόλου μόρια? Έχω τρια.
Ματίνα, καλησπέρα και καλή σταδιοδρομία, αφού πήρες το πτυχίο σου. Κάθε καλοκαίρι γίνονται αιτήσεις αναπληρωτών. Όσοι έχουν μόρια από προϋπηρεσία (1 μόριο κάθε μήνα) ή από ΑΣΕΠ (1 μόριο για κάθε βαθμό πάνω από τη βάση+ 0,5 μόριο για κάθε βαθμό πάνω από τη βάση στον προηγούμενο διαγωνισμό) ή και προυπηρεσία και μόρια από ασεπ μπαίνουν σε έναν πίνακα και μετά καταρτίζονται και οι πίνακες μηδενικής προυπηρεσίας. Οι τρίτεκνοι προσλαμβάνονται ως το 20% του συνολικού αριθμού αναπληρωτών. Τώρα μην έχοντας καθόλου μόρια δεν ξέρω τι θα συμβεί με εσένα. Δε χάνεις τίποτα βέβαια να κάνεις τα χαρτιά σου σε λίγες μέρες. Θα χρειαστείς φωτοτυπία ταυτότητας, πτυχίο (με αναλυτική αν σπούδασες Αθήνα), πιστοποιητικό οικ. κατάστασης (για να φαίνεται ότι είσαι 3τεκνη) και δε θυμάμαι τι άλλο. Έχε υπόψη σου ότι πιθανότατα αυτή είναι η τελευταία χρονιά που ισχύουν οι πίνακες αυτοί και στη συνέχεια μετά το νέο διαγωνισμό ασεπ θα καταρτίζεται 1 πίνακας ανά ειδικότητα από όπου θα αντλούνται οι μόνιμοι και οι αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς διορίζεται κανείς? SOS
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 04, 2011, 05:15:24 μμ »
Κατα λαθος οχι αναφορικα αλλα ανηφορικα ηθελα να πω...

Αποσυνδεδεμένος mamamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς διορίζεται κανείς? SOS
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 04, 2011, 05:20:09 μμ »
Ευχαριστώ. Δεν πρέπει να εχω γραφτει σε κάποιον πίνακα? Και να σου πω. Τα παιδια μου δίνουν καθόλου μόρια? Έχω τρια.
Ματίνα, καλησπέρα και καλή σταδιοδρομία, αφού πήρες το πτυχίο σου. Κάθε καλοκαίρι γίνονται αιτήσεις αναπληρωτών. Όσοι έχουν μόρια από προϋπηρεσία (1 μόριο κάθε μήνα) ή από ΑΣΕΠ (1 μόριο για κάθε βαθμό πάνω από τη βάση+ 0,5 μόριο για κάθε βαθμό πάνω από τη βάση στον προηγούμενο διαγωνισμό) ή και προυπηρεσία και μόρια από ασεπ μπαίνουν σε έναν πίνακα και μετά καταρτίζονται και οι πίνακες μηδενικής προυπηρεσίας. Οι τρίτεκνοι προσλαμβάνονται ως το 20% του συνολικού αριθμού αναπληρωτών. Τώρα μην έχοντας καθόλου μόρια δεν ξέρω τι θα συμβεί με εσένα. Δε χάνεις τίποτα βέβαια να κάνεις τα χαρτιά σου σε λίγες μέρες. Θα χρειαστείς φωτοτυπία ταυτότητας, πτυχίο (με αναλυτική αν σπούδασες Αθήνα), πιστοποιητικό οικ. κατάστασης (για να φαίνεται ότι είσαι 3τεκνη) και δε θυμάμαι τι άλλο. Έχε υπόψη σου ότι πιθανότατα αυτή είναι η τελευταία χρονιά που ισχύουν οι πίνακες αυτοί και στη συνέχεια μετά το νέο διαγωνισμό ασεπ θα καταρτίζεται 1 πίνακας ανά ειδικότητα από όπου θα αντλούνται οι μόνιμοι και οι αναπληρωτές.

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πώς διορίζεται κανείς? SOS
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 04, 2011, 06:11:51 μμ »
Ευχαριστώ. Δεν πρέπει να εχω γραφτει σε κάποιον πίνακα? Και να σου πω. Τα παιδια μου δίνουν καθόλου μόρια? Έχω τρια.
Ματίνα, καλησπέρα και καλή σταδιοδρομία, αφού πήρες το πτυχίο σου. Κάθε καλοκαίρι γίνονται αιτήσεις αναπληρωτών. Όσοι έχουν μόρια από προϋπηρεσία (1 μόριο κάθε μήνα) ή από ΑΣΕΠ (1 μόριο για κάθε βαθμό πάνω από τη βάση+ 0,5 μόριο για κάθε βαθμό πάνω από τη βάση στον προηγούμενο διαγωνισμό) ή και προυπηρεσία και μόρια από ασεπ μπαίνουν σε έναν πίνακα και μετά καταρτίζονται και οι πίνακες μηδενικής προυπηρεσίας. Οι τρίτεκνοι προσλαμβάνονται ως το 20% του συνολικού αριθμού αναπληρωτών. Τώρα μην έχοντας καθόλου μόρια δεν ξέρω τι θα συμβεί με εσένα. Δε χάνεις τίποτα βέβαια να κάνεις τα χαρτιά σου σε λίγες μέρες. Θα χρειαστείς φωτοτυπία ταυτότητας, πτυχίο (με αναλυτική αν σπούδασες Αθήνα), πιστοποιητικό οικ. κατάστασης (για να φαίνεται ότι είσαι 3τεκνη) και δε θυμάμαι τι άλλο. Έχε υπόψη σου ότι πιθανότατα αυτή είναι η τελευταία χρονιά που ισχύουν οι πίνακες αυτοί και στη συνέχεια μετά το νέο διαγωνισμό ασεπ θα καταρτίζεται 1 πίνακας ανά ειδικότητα από όπου θα αντλούνται οι μόνιμοι και οι αναπληρωτές.

Ευχαριστώ πάρα πολύ.
το πιστοποιητικό να είναι πρόσφατο, το πολύ εξαμήνου. Επίσης κάνε μια αναζήτηση στον πολύτιμο βοηθό γούγλη για οδηγό αναπληρωτή, οδηγό εκπαιδευτικού και άλλα παρόμοια. Και μην απογοητεύεσαι.  'Οσο για το πτυχίο νομίζω ότι ζητάνε εκείνο που έχει το βαθμό και όχι μόνο το χαρακτηρισμό. Αλλά για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρη. Κανε αντίγραφα και από τα 2 για να είσαι σίγουρη.
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 315
Σύνολο: 316

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.