*

Αποστολέας Θέμα: "Αποδέσμευση" απο οργανική?  (Αναγνώστηκε 8761 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 08, 2011, 01:58:02 μμ »
... θα εξετασθει μετα απο τις αιτησεις των συναδελφων στη διαθεση..!!
που την στηρίζεις αυτή την πληροφορία συνάδελφε; αυτό που βρήκα εγώ στο ίντερνετ δεν ισχύει;
Παράθεση
Αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ και σε υπηρεσίες, φορείς του ΥΠΕΠΘ

Οι αιτήσεις για αποσπάσεις ακολουθούν την ανακοίνωση των μεταθέσεων, οπότε και ανακοινώνεται η σχετική εγκύκλιος των αποσπάσεων.
Αιτήσεις σε φορείς και υπηρεσίες του ΥΠΕΠΘ προηγούνται των υπολοίπων αποσπάσεων και η ικανοποίηση της αίτησης απόσπασης σε φορέα ή υπηρεσία του ΥΠΕΠΘ, αποκλείει την ικανοποίηση αιτήματος απόσπασης σε ΠΥΣΔΕ.
Αιτήσεις για απόσπαση στον ίδιο νομό (εντός ΠΥΣΔΕ), γίνονται την ίδια χρονική περίοδο.
Μετά την κοινοποίηση των αποσπάσεων από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ από το ΚΥΣΔΕ, κάθε ΠΥΣΔΕ κοινοποιεί τα υπάρχοντα λειτουργικά κενά και συνεξετάζοντας τις αιτήσεις προτίμησης

    * όσων αποσπάστηκαν στο νομό,
    * αυτών που ζητούν απόσπαση ενώ είναι ήδη τοποθετημένοι σε σχολείο του νομού
    * των εκπαιδευτικών που παραμένουν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ

τοποθετεί τους εκπαιδευτικούς στα λειτουργικά κενά του νομού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:14:18 »

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 08, 2011, 02:09:50 μμ »
.... στην περιοχη μου υπάρχουν 2 λειτουργικά κενά και 5 σε διάθεση ΠΥΣΔΕ ( ο ένας με περνάει σε μόρια ... όταν κάναμε δηλώσεις σχολέιων επέλεξε να μην δηλώσει το σχολέιο με την οργανική για να πάει στο καλό λειτουργικό ... εγώ επέλεξα την οργανική με την λογική "μια οργανική είναι καλό να έχει κανείς και βλέπουμε αργότερα" )
Αυτοί που είναι σε διάθεση ΠΥΣΔΕ μένουν λοιπόν στα λειτουργικά κενά και όταν κάνω αίτηση για απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ ( εχω ξεχρεώσει την οργανική μου ) μου λένε πως ήδη έχουν τοποθετημένους εκεί ....Κα΄που εκεί μπαίνει το "πολύ μας μπερδεύεις ... δεν λες καλά που είσαι εδώ και έχεις και οργανική ... δεν βλέπεις τι γίνεται ( θα μου πουν φέτος ) " .... και με μένω με το .... ΕΠΑΛ στο χέρι.

Συναδελφε, δεν μπορεις να εχεις και το σκυλο χορτατο και την πιτα ολοκληρη.....

Συνάδελφε ... δεν διάβασες καλά τον τίτλο του τόπικ . ( Αποδέσμευση )

"Χαρίζω" την οργανική μου ... για ένα λειτουργικό κενό ( δεν ψάχνω λειτουργικό κενό κρατώντας καβάτζα την οργανική μου ... )
Και για να είμαι συγκεκριμένος ( και να μην αδικήσω και εσένα ) το χαρίζω για "καποια" λειτουργικά κενά ( ήδη πηγα'ινω σε 2 σχολεία οπότε ... )


@ happiness
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες ... ελπίζω τα φετινά ΠΥΣΔΕ να γίνουν στο τέλος της χρονιάς και όχι Σεπτέμβριο όπως πέρυσι.
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 08, 2011, 02:14:48 μμ »

Μετά την κοινοποίηση των αποσπάσεων από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ από το ΚΥΣΔΕ, κάθε ΠΥΣΔΕ κοινοποιεί τα υπάρχοντα λειτουργικά κενά και συνεξετάζοντας τις αιτήσεις προτίμησης

    * όσων αποσπάστηκαν στο νομό,
    * αυτών που ζητούν απόσπαση ενώ είναι ήδη τοποθετημένοι σε σχολείο του νομού
    * των εκπαιδευτικών που παραμένουν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ

τοποθετεί τους εκπαιδευτικούς στα λειτουργικά κενά του νομού.


... όλοι αυτοί μπαίνουν σε κατάταξη με βάση τα μόρια τους και μοιράζονται τα λειτουργικά κενά σύμφωνα με το ποιος προηγείται σε μόρια ( και ανάλογα με τα σχολεία που έχει δηλώσει ) ?
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 08, 2011, 02:20:59 μμ »
Κάνεις αίτηση βελτίωσης. Αν βγει οργανικό κενό, το διεκδικείς μαζί με αυτούς που ζητούν οριστική τοποθέτηση. Οπότε αν υπάρχει κάποιος με περισσότερα μόρια, αυτός θα το καλύψει οργανικά. Αν δε βγει οργανικό κενό παραμένεις εκεί που είσαι. Στην τελευταία περίπτωση, κάνεις αίτηση για απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ (συνήθως οι αιτήσεις γίνονται  μέσα Ιουνίου) και με βάση τη σειρά των μορίων όλων των ενδιαφερόμενων θα γίνει η κάλυψη των όποιων λειτουργικών κενών. Προηγούνται οι χαρακτηρισμένοι υπεράριθμοι. Ισχύουν αυτά που έγραψε η happiness. Έχω την εντύπωση, όμως, ότι μεταξύ αιτούντος απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ και αποσπασμένου από άλλο ΠΥΣΔΕ, προηγείται ο πρώτος αν είναι οργανικά τοποθετημένος στην ίδια περιοχή μετάθεσης ανεξαρτήτως μορίων. Δηλαδή, αν ανήκω οργανικά σε σχολείο της Β' Αχαϊας ,έχω 40 μόρια και ζητάω απόσπαση στο κενό που έχει π.χ. το 1ο ΓΕΛ Αιγίου, προηγούμαι στην τοποθέτηση εκεί έναντι αποσπασμένου π.χ. από Αθήνα με 100 μόρια. Αλήθεια, αν ξέρει κανείς, ισχύει αυτό που λέω;Τουλάχιστον, έτσι δικαιολόγησαν το ό,τι δε με τοποθέτησαν στο σχολείο που είχα ζητήσει μετά από απόσπαση! Καλά, αν το ψάξουμε γίνεται τις κακομοίρας!!! ;D
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:14:18 »

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 08, 2011, 02:27:34 μμ »
... όλοι αυτοί μπαίνουν σε κατάταξη με βάση τα μόρια τους και μοιράζονται τα λειτουργικά κενά σύμφωνα με το ποιος προηγείται σε μόρια ( και ανάλογα με τα σχολεία που έχει δηλώσει ) ?
ναι. εσύ να προσέξεις να κάνεις την αίτηση απόσπασης μέσα στις ημερομηνίες, και μη σε νοιάζει για το ΠΥΣΔΕ. Θα συνεδριάσει όποτε συνεδριάσει (με βάση αυτές τις πληροφορίες μετά την ανακοίνωση των αποσπάσεων από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ).

Παράθεση
Έχω την εντύπωση, όμως, ότι μεταξύ αιτούντος απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ και αποσπασμένου από άλλο ΠΥΣΔΕ, προηγείται ο πρώτος αν είναι οργανικά τοποθετημένος στην ίδια περιοχή μετάθεσης ανεξαρτήτως μορίων. Δηλαδή, αν ανήκω οργανικά σε σχολείο της Β' Αχαϊας ,έχω 40 μόρια και ζητάω απόσπαση στο κενό που έχει π.χ. το 1ο ΓΕΛ Αιγίου, προηγούμαι στην τοποθέτηση εκεί έναντι αποσπασμένου π.χ. από Αθήνα με 100 μόρια. Αλήθεια, αν ξέρει κανείς, ισχύει αυτό που λέω;Τουλάχιστον, έτσι δικαιολόγησαν το ό,τι δε με τοποθέτησαν στο σχολείο που είχα ζητήσει μετά από απόσπαση! Καλά, αν το ψάξουμε γίνεται τις κακομοίρας!!! ;D
Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Έπρεπε να τους ζητήσεις διάταξη που να το ορίζει, αλλά φαντάζομαι για να μην το τραβήξεις δεν θα σε ενδιέφερε πολύ. Από την άλλη βέβαια, κακώς ενδιαφερόμαστε για την ορθότητα των ενεργειών της διοίκησης μόνο όταν μας καίει. Πρέπει να το κάνουμε κάθε φορά.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 08, 2011, 03:09:56 μμ »

Μετά την κοινοποίηση των αποσπάσεων από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ από το ΚΥΣΔΕ, κάθε ΠΥΣΔΕ κοινοποιεί τα υπάρχοντα λειτουργικά κενά και συνεξετάζοντας τις αιτήσεις προτίμησης

    * όσων αποσπάστηκαν στο νομό,
    * αυτών που ζητούν απόσπαση ενώ είναι ήδη τοποθετημένοι σε σχολείο του νομού
    * των εκπαιδευτικών που παραμένουν στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ


Πρωτα και κυρια να επισημανω οτι το εν λογω αποσπασμα δεν στηριζεται σε σαφως ορισμενη νομοθεσια αλλα αποτελει ενημερωση αιρετων σχετικα με την πρακτικη τοποθετησης των εκπαιδευτικων σε λειτουργικα κενα.


Παράθεση
Έχω την εντύπωση, όμως, ότι μεταξύ αιτούντος απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ και αποσπασμένου από άλλο ΠΥΣΔΕ, προηγείται ο πρώτος αν είναι οργανικά τοποθετημένος στην ίδια περιοχή μετάθεσης ανεξαρτήτως μορίων. Δηλαδή, αν ανήκω οργανικά σε σχολείο της Β' Αχαϊας ,έχω 40 μόρια και ζητάω απόσπαση στο κενό που έχει π.χ. το 1ο ΓΕΛ Αιγίου, προηγούμαι στην τοποθέτηση εκεί έναντι αποσπασμένου π.χ. από Αθήνα με 100 μόρια. Αλήθεια, αν ξέρει κανείς, ισχύει αυτό που λέω;Τουλάχιστον, έτσι δικαιολόγησαν το ό,τι δε με τοποθέτησαν στο σχολείο που είχα ζητήσει μετά από απόσπαση! Καλά, αν το ψάξουμε γίνεται τις κακομοίρας!!! ;D
Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Έπρεπε να τους ζητήσεις διάταξη που να το ορίζει, αλλά φαντάζομαι για να μην το τραβήξεις δεν θα σε ενδιέφερε πολύ. Από την άλλη βέβαια, κακώς ενδιαφερόμαστε για την ορθότητα των ενεργειών της διοίκησης μόνο όταν μας καίει. Πρέπει να το κάνουμε κάθε φορά.

Κλασικη περιπτωση οπου εχουν δικιο και οι δυο πλευρες...

Η διχογνωμια οφειλεται ακριβως στην απουσια σαφους και κατηγορηματικου νομοθετικου πλαισιου αναφορικα με τις τοποθετησεις σε λειτουργικα κενα και ειδικα σε ο,τι αφορα το ζητημα της προταξης ή οχι των εσωτερικα αποσπαζομενων εναντι των αποσπασμενων απο αλλα ΠΥΣΔΕ, οπερ σημαινει οτι εναποκειται στην ευχερεια του καθε υπηρεσιακου συμβουλιου να ορισει τα εσωτερικα κριτηρια τοποθετησης των εκπαιδευτικων της αρμοδιοτητας του. Επισης, ακομη και στο πλαισιο του ιδιου ΠΥΣΔΕ, η νομοθετικη ασαφεια λειτουργει ως προκρουστεια κλινη και μπορει να καταγραφουν και περιπτωσεις οπου τα ΠΥΣΔΕ, προφασιζομενα διαφορες ποταπες δικαιολογιες, αναιρουν την απαρεγκλιτη εφαρμογη των ιδιων τους των κριτηριων, αφου αυτα στην πραγματικοτητα ειναι εωλα.

Τελος, υπενθυμιζω οτι στο κειμενο που συζητειται στην αρμοδια επιτροπη για την αναμορφωση του ΠΔ περι μεταθεσεων και αποσπασεων περιλαμβανεται, επιτελους, και ρυθμιση του ζητηματος των τοποθετησεων με σαφη τροπο. Συμφωνα λοιπον με την τελευταια διαρροη προτεινοταν η εξης σειρα:

5. Διαδικασία αποσπάσεων και τοποθετήσεων

5.1. Οι αποσπάσεις διενεργούνται με την εξής σειρά:

α. Αποσπάσεις στην κεντρική υπηρεσία του Υπουργείου ΠΔΒΜΘ
β. Αποσπάσεις στις περιφερειακές διευθύνσεις, στις διευθύνσεις και στα γραφεία εκπαίδευσης
γ. Αποσπάσεις σε φορείς αρμοδιότητας του Υπουργείου ΠΔΒΜΘ
δ. Αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ
ε. Αποσπάσεις σε ΣΜΕΑΕ, σε τάξεις υποδοχής των λοιπών σχολείων και σε ΚΕΔΔΥ, σε πειραματικά σχολεία, σε καλλιτεχνικά σχολεία,σε σχολεία διαπολιτισμικής εκπαίδευσης, σε μειονοτικά σχολεία, σε μουσικά σχολεία
στ. Αποσπάσεις από σχολείο σε σχολείο του ίδιου ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ

5.2. Ειδικότερα περιφερειακά υπηρεσιακά συμβούλια, αποσπούν ή τοποθετούν τους εκπαιδευτικούς με την εξής σειρά:

α. Αποσπάσεις και τοποθετήσεις  υπεραρίθμων
β. Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών που είναι στη διάθεση του ΥΣ
γ. Αποσπάσεις από σχολείο σε σχολείο της περιοχής αρμοδιότητας του συμβουλίου
δ. Τοποθετήσεις αποσπασμένων από άλλες περιοχές
ε. Προσωρινές τοποθετήσεις νεοδιόριστων
στ. Προσωρινές τοποθετήσεις μεταταχθέντων
ε. Τοποθετήσεις αναπληρωτών
5.3. Όταν ικανοποιείται το αίτημα εκπαιδευτικού για μια κατηγορία απόσπασης, δεν εξετάζονται οι αιτήσεις που τυχόν έχει υποβάλει για άλλες κατηγορίες απόσπασης.
 
Πρόταση ΔΟΕ: Οι αποσπάσεις των περιπτώσεων 5.2.γ και 5.2.δ να συνεξετάζονται.
 
 




« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 08, 2011, 03:12:19 μμ από Damien »
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 08, 2011, 03:41:08 μμ »
Damien, δε θα μπορούσες να είσαι πιο κατατοπιστικός-αναλυτικός-ουσιαστικός :)
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 08, 2011, 03:50:18 μμ »
Πρωτα και κυρια να επισημανω οτι το εν λογω αποσπασμα δεν στηριζεται σε σαφως ορισμενη νομοθεσια αλλα αποτελει ενημερωση αιρετων σχετικα με την πρακτικη τοποθετησης των εκπαιδευτικων σε λειτουργικα κενα.
Τι κρίμα. Και γω νόμιζα ότι είναι ορισμένο σε κάποια διάταξη  :(

Αποσυνδεδεμένος antonis2200

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 08, 2011, 04:51:21 μμ »
παραθεση απο Dadi
Συνάδελφε ... δεν διάβασες καλά τον τίτλο του τόπικ . ( Αποδέσμευση )

"Χαρίζω" την οργανική μου ... για ένα λειτουργικό κενό ( δεν ψάχνω λειτουργικό κενό κρατώντας καβάτζα την οργανική μου ... )
Και για να είμαι συγκεκριμένος ( και να μην αδικήσω και εσένα ) το χαρίζω για "καποια" λειτουργικά κενά ( ήδη πηγα'ινω σε 2 σχολεία οπ....

Συναδελφε διαβασα πολυ καλα το τopic..απλα αυτο που λες δεν υπαρχει,οποτε σου απαντησα μονο για τις δυο πιθανοτητες που εχεις..!! "χαριζω οργανικη ή αποδεσμευομαι απ αυτη" ..οπως το λες δεν υφισταται...γι αυτο οταν διαλεγουμε οργανικη ειμαστε πολυ προσεκτικοι και δηλωνουμε μονο αυτη που θελουμε κι οχι αυτη που πιανουμε με τα μορια που εχουμε..!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 08, 2011, 04:58:47 μμ από antonis2200 »

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 08, 2011, 04:52:35 μμ »
οταν διαλεγουμε οργανικη ειμαστε πολυ προσεκτικοι και δηλωνουμε μονο αυτη που θελουμε κι οχι αυτη που πιανουμε με τα μορια που εχουμε..!!
Σωστό!

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 08, 2011, 09:26:45 μμ »
παραθεση απο Dadi
Συνάδελφε ... δεν διάβασες καλά τον τίτλο του τόπικ . ( Αποδέσμευση )

"Χαρίζω" την οργανική μου ... για ένα λειτουργικό κενό ( δεν ψάχνω λειτουργικό κενό κρατώντας καβάτζα την οργανική μου ... )
Και για να είμαι συγκεκριμένος ( και να μην αδικήσω και εσένα ) το χαρίζω για "καποια" λειτουργικά κενά ( ήδη πηγα'ινω σε 2 σχολεία οπ....

Συναδελφε διαβασα πολυ καλα το τopic..απλα αυτο που λες δεν υπαρχει,οποτε σου απαντησα μονο για τις δυο πιθανοτητες που εχεις..!! "χαριζω οργανικη ή αποδεσμευομαι απ αυτη" ..οπως το λες δεν υφισταται...γι αυτο οταν διαλεγουμε οργανικη ειμαστε πολυ προσεκτικοι και δηλωνουμε μονο αυτη που θελουμε κι οχι αυτη που πιανουμε με τα μορια που εχουμε..!!

Μαλλον δεν τα ξέρεις πολύ καλά ... όταν υπάρχει οργανική που δεν την δηλώνει κανείς , την παίρνει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ο έχων τα λιγοτερα μόρια ( την δηλώσει δεν την δηλώσει )

... και όμως !!!

Ημουν ο τελέυταίος σε μόρια και έτσι πήρα υποχρεωτικά την οργανική και στις επόμενες τοποθετήσεις νεοδιόριστων ( παρόλο που υπήρχε 1 διάθεση ΠΥΣΔΕ και κανένα οργανικό κενο ) έφεραν αλλους 4-5 που τους έβαλαν σε λειτουργικά κενα !!!


« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 08, 2011, 09:34:14 μμ από Dadi »
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 08, 2011, 09:34:26 μμ »
Πρωτα και κυρια να επισημανω οτι το εν λογω αποσπασμα δεν στηριζεται σε σαφως ορισμενη νομοθεσια αλλα αποτελει ενημερωση αιρετων σχετικα με την πρακτικη τοποθετησης των εκπαιδευτικων σε λειτουργικα κενα.
Τι κρίμα. Και γω νόμιζα ότι είναι ορισμένο σε κάποια διάταξη  :(

Δυστυχως οχι.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος antonis2200

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 08, 2011, 10:11:19 μμ »
παραθεση απο Dadi
Συνάδελφε ... δεν διάβασες καλά τον τίτλο του τόπικ . ( Αποδέσμευση )

"Χαρίζω" την οργανική μου ... για ένα λειτουργικό κενό ( δεν ψάχνω λειτουργικό κενό κρατώντας καβάτζα την οργανική μου ... )
Και για να είμαι συγκεκριμένος ( και να μην αδικήσω και εσένα ) το χαρίζω για "καποια" λειτουργικά κενά ( ήδη πηγα'ινω σε 2 σχολεία οπ....

Συναδελφε διαβασα πολυ καλα το τopic..απλα αυτο που λες δεν υπαρχει,οποτε σου απαντησα μονο για τις δυο πιθανοτητες που εχεις..!! "χαριζω οργανικη ή αποδεσμευομαι απ αυτη" ..οπως το λες δεν υφισταται...γι αυτο οταν διαλεγουμε οργανικη ειμαστε πολυ προσεκτικοι και δηλωνουμε μονο αυτη που θελουμε κι οχι αυτη που πιανουμε με τα μορια που εχουμε..!!

Μαλλον δεν τα ξέρεις πολύ καλά ... όταν υπάρχει οργανική που δεν την δηλώνει κανείς , την παίρνει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ο έχων τα λιγοτερα μόρια ( την δηλώσει δεν την δηλώσει )

... και όμως !!!

Ημουν ο τελέυταίος σε μόρια και έτσι πήρα υποχρεωτικά την οργανική και στις επόμενες τοποθετήσεις νεοδιόριστων ( παρόλο που υπήρχε 1 διάθεση ΠΥΣΔΕ και κανένα οργανικό κενο ) έφεραν αλλους 4-5 που τους έβαλαν σε λειτουργικά κενα !!!
Συναδελφε τα ξερω πολυ καλα..!τωρα το ο,τι ησουν ο τελευταιος στα μορια που να το ξερω?να μυρισω τα δαχτυλα μου..?εισαι απλα ενας απο τους ατυχους..

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: "Αποδέσμευση" απο οργανική?
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 08, 2011, 11:00:08 μμ »
τεσπα ... η απάντηση στην ερώτηση περι αποδέσμευσης ειναι αρνητική.
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.