*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;  (Αναγνώστηκε 115706 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 789
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #378 στις: Αύγουστος 17, 2011, 08:29:56 μμ »
Fafa η εγκύκλιος λέει από 26,6 μόρια και πάνω. Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν μπορείς να να κάνεις τα χαρτιά σου για διορισμό. Όυτως ή άλλως 55 άτομα θα διορίσει στις νηπιαγωγούς, οπότε δεν θα ήσουν μέσα.

Και μια συμβουλή για τις κοπέλες που διορίζονται φέτος. Μην προκαλείτε την τύχη σας, επιλέξτε να διοριστείτε φέτος. Πηγαίνετε όπου σας στείλουν. Διάφορα θέματα έχουμε όλοι μας. Ξέρω όμως πολλά άτομα  που περιμένουν κάθε  χρονιά να διοριστούν και όταν βλέπουν τις περιοχές λένε "άσε θα διοριστώ του χρόνου, που μπορεί να βγουν καλύτερες περιοχές" και όταν έρχεται η επόμενη χρονιά και βλέπουν και πάλι τις περιοχές "τραβάν τα μαλλιά τους" γιατί είναι χειρότερες από τις περσινές. Οι περιοχές δεν αλλάζουν, ίσα -ίσα που κάθε χρόνο γίνονται χειρότερες από πέρσι (πάντοτε θα έχει όλο νησιά). Ξαναλέω λοιπόν μην προκαλέιτε την τύχη σας γιατί με την κατάσταση που ζούμε δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα όχι από χρόνο σε χρόνο, αλλά ούτε από μέρα σε μέρα. Καλή σταδιοδρομία σε όσες διορίζονται.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:15:45 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #379 στις: Αύγουστος 17, 2011, 09:54:56 μμ »
Fafa η εγκύκλιος λέει από 26,6 μόρια και πάνω. Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν μπορείς να να κάνεις τα χαρτιά σου για διορισμό. Όυτως ή άλλως 55 άτομα θα διορίσει στις νηπιαγωγούς, οπότε δεν θα ήσουν μέσα.

Και μια συμβουλή για τις κοπέλες που διορίζονται φέτος. Μην προκαλείτε την τύχη σας, επιλέξτε να διοριστείτε φέτος. Πηγαίνετε όπου σας στείλουν. Διάφορα θέματα έχουμε όλοι μας. Ξέρω όμως πολλά άτομα  που περιμένουν κάθε  χρονιά να διοριστούν και όταν βλέπουν τις περιοχές λένε "άσε θα διοριστώ του χρόνου, που μπορεί να βγουν καλύτερες περιοχές" και όταν έρχεται η επόμενη χρονιά και βλέπουν και πάλι τις περιοχές "τραβάν τα μαλλιά τους" γιατί είναι χειρότερες από τις περσινές. Οι περιοχές δεν αλλάζουν, ίσα -ίσα που κάθε χρόνο γίνονται χειρότερες από πέρσι (πάντοτε θα έχει όλο νησιά). Ξαναλέω λοιπόν μην προκαλέιτε την τύχη σας γιατί με την κατάσταση που ζούμε δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα όχι από χρόνο σε χρόνο, αλλά ούτε από μέρα σε μέρα. Καλή σταδιοδρομία σε όσες διορίζονται.
Συμφωνώ κι εγώ με τη vickym. Κάλλιο πέντε και στο χέρι παρά δέκα και καρτέρι.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος fafa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #380 στις: Αύγουστος 17, 2011, 10:01:31 μμ »
ευχαριστω,καλη επιτυχια σε ολους

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #381 στις: Αύγουστος 17, 2011, 10:12:55 μμ »
F
Και μια συμβουλή για τις κοπέλες που διορίζονται φέτος. Μην προκαλείτε την τύχη σας, επιλέξτε να διοριστείτε φέτος. Πηγαίνετε όπου σας στείλουν. Διάφορα θέματα έχουμε όλοι μας. Ξέρω όμως πολλά άτομα  που περιμένουν κάθε  χρονιά να διοριστούν και όταν βλέπουν τις περιοχές λένε "άσε θα διοριστώ του χρόνου, που μπορεί να βγουν καλύτερες περιοχές" και όταν έρχεται η επόμενη χρονιά και βλέπουν και πάλι τις περιοχές "τραβάν τα μαλλιά τους" γιατί είναι χειρότερες από τις περσινές. Οι περιοχές δεν αλλάζουν, ίσα -ίσα που κάθε χρόνο γίνονται χειρότερες από πέρσι (πάντοτε θα έχει όλο νησιά). Ξαναλέω λοιπόν μην προκαλέιτε την τύχη σας γιατί με την κατάσταση που ζούμε δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα όχι από χρόνο σε χρόνο, αλλά ούτε από μέρα σε μέρα. Καλή σταδιοδρομία σε όσες διορίζονται.

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:15:45 »

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #382 στις: Αύγουστος 17, 2011, 11:02:45 μμ »
Fafa η εγκύκλιος λέει από 26,6 μόρια και πάνω. Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν μπορείς να να κάνεις τα χαρτιά σου για διορισμό. Όυτως ή άλλως 55 άτομα θα διορίσει στις νηπιαγωγούς, οπότε δεν θα ήσουν μέσα.

Και μια συμβουλή για τις κοπέλες που διορίζονται φέτος. Μην προκαλείτε την τύχη σας, επιλέξτε να διοριστείτε φέτος. Πηγαίνετε όπου σας στείλουν. Διάφορα θέματα έχουμε όλοι μας. Ξέρω όμως πολλά άτομα  που περιμένουν κάθε  χρονιά να διοριστούν και όταν βλέπουν τις περιοχές λένε "άσε θα διοριστώ του χρόνου, που μπορεί να βγουν καλύτερες περιοχές" και όταν έρχεται η επόμενη χρονιά και βλέπουν και πάλι τις περιοχές "τραβάν τα μαλλιά τους" γιατί είναι χειρότερες από τις περσινές. Οι περιοχές δεν αλλάζουν, ίσα -ίσα που κάθε χρόνο γίνονται χειρότερες από πέρσι (πάντοτε θα έχει όλο νησιά). Ξαναλέω λοιπόν μην προκαλέιτε την τύχη σας γιατί με την κατάσταση που ζούμε δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα όχι από χρόνο σε χρόνο, αλλά ούτε από μέρα σε μέρα. Καλή σταδιοδρομία σε όσες διορίζονται.

Οι περιοχές διορισμού φέτος έχουν περισσότερο στεριά απο περυσι, που ήταν μόνο η Λακωνία!!!!

Το άσχημο είναι ο μικρός αριθμός προσλήψεων :-[

Αποσυνδεδεμένος CHRISTINA@@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #383 στις: Αύγουστος 17, 2011, 11:07:07 μμ »
Ειμαι διοριστέα νηπιαγωγος α φουρνιας. Οικογενειακοι λογοι δεν μου επετρεψαν να διοριστω τα 2 προηγουμενα χρονια γιατι οι περιοχές που δηλωνα δεν με καλυπταν. Το εχω μετανοιωσει φριχτα ειδικα την πρωτη χρονια που θα μπορουσα να παω 1 χρονο μακρια και μετα να παρω μεταθεση.Μετα εγινε η υποχρεωτικη τριετια...Φετος θα δηλωσω παντου. Το ιδιο νομιζω πρεπει να κανετε ολοι σας!!!

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #384 στις: Αύγουστος 17, 2011, 11:21:30 μμ »
Ειμαι διοριστέα νηπιαγωγος α φουρνιας. Οικογενειακοι λογοι δεν μου επετρεψαν να διοριστω τα 2 προηγουμενα χρονια γιατι οι περιοχές που δηλωνα δεν με καλυπταν. Το εχω μετανοιωσει φριχτα ειδικα την πρωτη χρονια που θα μπορουσα να παω 1 χρονο μακρια και μετα να παρω μεταθεση.Μετα εγινε η υποχρεωτικη τριετια...Φετος θα δηλωσω παντου. Το ιδιο νομιζω πρεπει να κανετε ολοι σας!!!
Ακριβώς, Χριστίνα! Πάρα πολύ την πάτησαν έτσι! όπως την πάτησαν και δάσκαλοι που έκαναν τους λόρδους και δεν διάβασαν στον ΑΣΕΠ με τη λογική ότι θα διοριστούν από τον πίνακα μετά από δύο χρόνια και τώρα 17 άτομα από τον πίνακα και τριετία. Πάρα πολλοί τραβάνε τα μαλλιά τους αλλά είναι αργά. Χαχαχα, ας πετάξω κι εγώ μια κακία. :P ::)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος epapan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έρχονται και καλύτερα. Don't panic!!!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #385 στις: Αύγουστος 18, 2011, 12:17:56 πμ »
Θα συμφωνήσω μαζί σας. Φέτος έχει όλο στεριά, αλλά οι θέσεις είναι μετρημένες. Το συμπέρασμα δηλώνετε τα πάντα όλα!!!! Εύχομαι του χρόνου να είναι καλύτερα τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #386 στις: Αύγουστος 18, 2011, 07:55:23 πμ »
Ειμαι διοριστέα νηπιαγωγος α φουρνιας. Οικογενειακοι λογοι δεν μου επετρεψαν να διοριστω τα 2 προηγουμενα χρονια γιατι οι περιοχές που δηλωνα δεν με καλυπταν. Το εχω μετανοιωσει φριχτα ειδικα την πρωτη χρονια που θα μπορουσα να παω 1 χρονο μακρια και μετα να παρω μεταθεση.Μετα εγινε η υποχρεωτικη τριετια...Φετος θα δηλωσω παντου. Το ιδιο νομιζω πρεπει να κανετε ολοι σας!!!

Καλό διορισμό

Αποσυνδεδεμένος dimitra_pirea

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #387 στις: Αύγουστος 18, 2011, 09:31:24 πμ »
Από την εμπειρία μου όσο μικρή και αν είναι έχω καταλήξει ότι ο,τι μπορείς να κάνεις σήμερα κάντο. Μην το αφήνεις για του χρόνου. Του χρόνου μπορεί να επιδεινωθούν τόσο πολύ τα οικονομικά στην Ελλάδα που να μην κάνει ούτε αυτούς τους ελάχιστους διορισμούς. Ή μπορεί να καταργήσει και την μινιμότητα!!!! Και αυτό παίζει πάρα πολύ. Όπου ναι να πας νεοδιόριστος δύσκολα είναι ειδικά αν δεν έχεις συνηθίσει το πέρα δώθε..

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #388 στις: Αύγουστος 18, 2011, 09:54:53 πμ »
Καλημέρα!
Πήγα ολιγοήμερες διακοπές και απο τα 100 ατόμα (το θεωρούσαμε και απαισιόδοξο) πέσαμε στα 55; Τι να πω, κάθε χρόνο και χειρότερα.
Εγώ διορίζομαι και οι περιοχές είναι πιο βολικές φέτος, αλλα εύχομαι καλό κουράγιο και υπομονή σε όσους δεν τα κατάφεραν.

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #389 στις: Αύγουστος 18, 2011, 10:22:53 πμ »
το εχετε αντιληφθει οτι με βαση το εκπαιδευτικο δυναμικο ,ποσοτικα, οι νηπιαγωγοι ειναι οι πιο σφαγμενοι σε ολες τις ειδικοτητες α'θμια και β'θμια μαζι??
το εχετε αντιληφθει οτι πετσοκοψε τους διορισμους μας για να μη φανουν πολλοι περισσοτεροι απο τους δασκαλους?? (εγκυρη πληροφορια μεσα απο το υπουργειο)

....εν κατακλειδι το εχετε αντιληφθει ποσο χ....... εχει τον κλαδο μας η @@@@@@@@??? (βριζω τωρα)

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #390 στις: Αύγουστος 18, 2011, 10:30:57 πμ »
εχεις απολυτο δικιο josua και παλι φετος ειμασταν οι αδικημενοι της υποθεσης δεν πηραν δασκαλους πετσοκοψαν εμας.

αιτωλοακαρανια ευρυτανιαι φωκιδα μεσσηνια ειναι στερια και οχι οτι καλυτερο 
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πόσοι νηπιαγωγοί θα διοριστούν φέτος;
« Απάντηση #391 στις: Αύγουστος 18, 2011, 10:47:02 πμ »
Το οτι τον έχει χ.... τον κλάδο μας το ξέρουμε απο καιρό και μόνο αν σκεφτείς οτι πάντα λένε πρωτοβάθμια=δάσκαλοι. Εγώ πρώτη φορά φέτος άκουσα απο το στόμα υπουργού την λέξη νηπιαγωγοί.
Αλλά τι περιμένεις εδω φέτος ο προιστάμενος σε σεμινάριο μας είπε οτι το νηπιαγωγείο δεν είναι σχολείο...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 366
Σύνολο: 387

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.