*

Αποστολέας Θέμα: Αξίζει πλέον να πάει κάποιος αναπληρωτής από την καινούρια σχολική χρονιά;  (Αναγνώστηκε 60201 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Να συμπληρώσω και κάτι, καταβάλλοντας υπεράνθρωπη προσπάθεια να διατηρήσω την ψυχραιμία μου και το... φιλολογικό μου ήθος και να μην κατεβάσω... τετραβάγγελα >:( σε ορισμένους που έχουν ύφος όχι 40, αλλά 800 καρδιναλίων και εμφανίζονται φιλοπαίγμονες εν ου παικτοίς (ή μάλλον εν ου... παισίν ;)).
Καλό θα ήταν να μη γίνεται αντικείμενο ειρωνείας η απόφαση ενός συναδέλφου, και δη και μητέρας, που καλείται Τετάρτη βράδυ να αποφασίσει για την Πέμπτη το πρωί αν θα αφήσει πίσω ένα 2χρονο παιδάκι, και αποφασίζει να το κάνει, γιατί δεν έχει καμία εμπιστοσύνη στο ότι θα ισχύσουν τελικά όσα είπε το υπουργείο για το κλείδωμα της προϋπηρεσίας. Και, αφού το αποφασίζει, το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να ζει με τις ενοχές της απόφασης αυτής και να ... τσακίζεται να είναι κάθε ΣΚ κοντά του με κάθε κόστος. Γιατί, ... πληροφοριακά να πω σε ορισμένους παντογνώστες του φόρουμ, ότι τα παιδάκια, δυστυχώς, δεν καταλαβαίνουν τι σημαίνει 24μηνο, προϋπηρεσία, κλείδωμα του πίνακα και λοιπές τοιούτου είδους έννοιες. Τα παιδάκια, το μόνο που καταλαβαίνουν είναι ότι ο γονιός τους λείπει από κοντά τους. Και έχουν και μια κακή συνήθεια, τα άτιμα. Να θέλουν να σε βλέπουν, ω ντροπή τους! Α, και μια άλλη, να σε ρωτάνε: μαμά, γιατί φεύγεις και δεν είσαι κοντά μου;

Ζητώ συγγνώμη για το κατεβατό, αλλά ειλικρινά, απορώ και εξίσταμαι με την αναισθησία, την αναλγησία και την επιφανειακή αντιμετώπιση των πραγμάτων από ορισμένους, όπως προείπα, φιλοπαίγμονες εν ου παισί κατόχους... παιδαγωγικής επάρκειας.  :P
Παρακαλώ, συνεχίστε τη συζήτηση για τις συγκοινωνίες, τα άσκοπα ΣΚ, την παντελή άγνοια της δουλειάς, τη γκρίνια ....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Δε μιλούσα για μικρού κυβισμού αυτοκίνητα. Ξέρω δύο περιπτώσεις μετατροπής για 1600 cc και 1800 cc.

σκέφτομαι κι εγώ για υγραεριοκίνηση αλλά έχω μικρό αμαξι και πολύς κόσμος μου είπε οτι στα μικρά αυτοκίνητα
βγάζει πρόβλημα,κάτι με βαλβίδες που δεν κατάλαβα.
στα μεγάλα αυτοκίνητα δουλεύει μια χαρά και κάνει πραγματικά οιοκονομία
μάλιστα όποιος κινεί το αμάξι συχνά και κάνει πολλά χιλιόμετρα, θα κάνει απόσβεση μέσα σε μήνες

αν κάποιος  έχει βάλει υγραέριο ή γνωρίζει κάποια πράγματα ας μας πει να μαθαίνουμε
νομίζω πως αυτά είναι τα σημαντικά της αναπλήρωσης και του διορισμού πλέον...τρόποι να εξοικονομούμε χρήματα

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εβαλα υγραεριο στο συτοκινητο μου πριν 2 χρονια οταν εμαθα οτι το δυσπροσιτο μειονοτικο στο οποιο ειχα παρει αποσπαση απειχε 70 χλμ απο την πολη της Κομοτηνης.Εκανα αποσβεση σε λιγους μηνες μιας και τα χλμ ηταν πολλα..Για καποιον που κανει μεγαλες διαδρομες θα το προτεινα ανεπιφυλακτα αλλα να προσεξει που θα κανει την εγκατασταση.Στα συν οτι εχει πεσει η τιμη εγκαυαστασης και υπαρχουν πλεον πολλα πρατηρια.
Στα μειον οτι οσο παει αυξανεται η τιμη του και τα πιθανα προβληματα που μπορει να προκαλεσει στην  αποδοση της  μηχανης

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
^ευχαριστώ για την απάντηση
να σε ρωτήσω,όταν λες απόδοση της μηχανής εννοείς οτι δεν θα τρέχει όπως έτρεχε ή οτι βγάζει προβλήματα στην μηχανή;έχεις μεγάλο αμάξι αν επιτρέπεται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
To δικο μου ειναι δεκαετιας,1400 κυβικα.Εμενα μου εβγαλε προβλημα στη μηχανη αλλα δεν ξερω αν εφταιγε το υγραεριο.Αρχικα ο εγκαταστατης σου κανει καποιες ρυθμισεις για να λειτουργει σωστα.Αν κανεις πολλα χλμ καντο μην το σκεφτεσαι.Απλα να πας σε καποιον με χρονια εμπειριας γιατι εχουν βγει πολλοι ασχετοι τελευταια

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Παράκληση, επιστρέψτε αμέσως στο θέμα.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
DONCORLEONE1 ευχαριστώ για την απάντησή σου


να παρακαλέσω όποιον άλλον έχεις πληροφορίες για υγραεριοκίνηση να τις παραθέσει στο τόπικ Βαριέμαι στην Κοινότητα του PDE ή θα με κράξουν οι συντονιστές; ;D

συγνώμη για το off topic

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θα ζητήσω συγγνώμη από το Μάρκο, αλλά αν γίνεται παράθεσε τις πληροφορίες εδώ γιατί φαίνεται να ενδιαφέρουν πολύ κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
και γω το 'ιδιο πιστεύω

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Εγω παλι πιστευω πως στο τόπικ "θελω κατι να ρωτησω..." ειναι το πλεον καταλληλο.
Αν αρχισουμε τωρα τα μηχανολογικά, τα ενοικια, τις συγκοινωνιες, τις κλιματολογικες συνθηκες, τα ναυλα με αεροπλανο ή με βαπορι ή με τρενο ή με ΚΤΕΛ, ....ακρη ποτε δεν θα βρουμε και δε νομιζω πως το αυτοκινητο ειναι το προβλημα. Ρωτηστε ενα συνεργειο, αν αυτο σας λυνει την αναπληρωση!

Eπειδή ομως το ζητατε, το επιτρεπω, ελπίζω και οι διαχειριστες....(σπανια μεν αλλα ειμαι μεγαλοκαρδος)  ;D ;D ;D
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Με παρασυρατε....(para5)... :D  δεν κανω εγω συντονισμο σε αυτο το τοπικ... ;D ;D
παρολα αυτα θεωρω τη συζητηση περι μηχανολογιας εντελως off  ....

Ρωτηστε σε συνεργειο ειναι το καλυτερο νομιζω
και ακομα καλυτερο να μη αλλαξετε κατι γιατι θα εχετε αλλα χειριτερα προβληματα, που μονο οικονομια δεν θα εχετε τελικα....
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
άσε τα συνεργεία....
το καλύτερο είναι να ρωτάς ανθρώπους που έχουν βάλει

εγώ θεωρώ οτι η πολλή φιλοσοφία μας έφαγε και πως χρειάζεται ένα τόπικ που να έχει χρήσιμες,πρακτικές πληροφορίες για το πώς μπορούμε να μειώσουμε τα έξοδα μας κατά την αναπλήρωση(και τον διορισμό)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Ειναι εκτος θεματος.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ακόμα και να δεχτώ πως η απάντηση στην ερώτηση του θέματος είναι: "ναι αν βάλετε υγραέριο στο αμάξι σας", προφανώς οι μηχανολογικές λεπτομέρειες και ο οδηγός αγοράς δεν μπορούν να αφορούν το θέμα.
Δεν είναι θέμα φιλοσόφησης αλλά ουσιαστικής πληροφορίας.
Εγώ είμαι Μαθηματικός. Λέμε ότι στην Ελλάδα είσαι ότι δηλώσεις αλλά δεν είμαι μηχανικός. Δεν μπορώ να δώσω συμβουλές περί υγραεριοκίνησης.
Μπορείτε να ανταλλάξετε πληροφορίες με προσωπικά μηνύματα.

Νομίζω ότι συζητήθηκε αρκετά, ας επιστρέψουνε στο θέμα μας.

Μπορείτε να συνεχίσετε την συζήτηση στο Τρόποι μείωσης κόστους διαβίωσης εκπαιδευτικού

Ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2012, 07:44:12 μμ από Stelios »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159529
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 271
Σύνολο: 288

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.