*

Αποστολέας Θέμα: Δε ξαναδηλώνω Ωρομίσθιος - Τέρμα πια τα ψέματα!!  (Αναγνώστηκε 7343 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Δε ξαναδηλώνω Ωρομίσθιος - Τέρμα πια τα ψέματα!!
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 03:12:35 πμ »
Εντύπωση πάντως μου έκανε το γεγονός πως κάποια κοπέλα είχε όλα τα δικαιολογητικά, ακόμα και αυτά που δεν τα συμπεριελάμβανε η πρόσκληση. Τυχαίο, δε νομίζω.

αν την πατήσεις μια φορά, την επόμενη απλά είσαι προετοιμασμένος.

ακριβώς! Και εγώ ήμουν από τους προετοιμασμένους, γιατί είδα να καταθέτονται ECDL και να διδάσκουν χρήση Η/Υ με αυτό πέρυσι και να αποκλείονται αυτοί με το μεταπτυχιακό στους υπολογιστές!!!
Ναι αν έχεις επαίνους απο το δημοτικό να τους πας. Φέτος θα περαστούν ΟΛΑ τα στοιχεία σε βάσεις δεδομένων (υποθέτω σαν τη φόρμα των ΣΔΕ αφού είναι στο ΙΔΕΚΕ όλα) και θα βγει κατάταξη. Ναι μεν αποφασίζει ο διευθυντής, αλλα αν διεκδικήσουμε έστω και με εισαγγελικές πράξεις αυτά που δικαιούμαστε πίστεψε με δεν τον σώζει τίποτα....
ΥΓ. Έχω ήδη μία ένσταση έτοιμη....
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δε ξαναδηλώνω Ωρομίσθιος - Τέρμα πια τα ψέματα!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:48:19 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Δε ξαναδηλώνω Ωρομίσθιος - Τέρμα πια τα ψέματα!!
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 04:26:24 μμ »
Δε θα μου αξιολογήσουν τη ξένη γλώσσα, διότι δε κατέθεσα το απαραίτητο δικαιολογητικό. Αυτά για το μέλος palioseira.
Δε ξέρω εάν το προσκομίσω τώρα μετά από όλα αυτά εάν πάλι μου το δεχτούν...είναι στη κρίση του διευθυντή ο οποίος δε γνώριζε εάν θα μετρήσει ή όχι!!

Ξέρω φίλε την εκπάιδευση απο έξω και ανακατωτα..δασκαλους συγγενεις έχω, διευθυντές, σχολικους συμβούλους φίλους που συνεργάζονται με το υπουργείο...αλλά τετοια Μλ@κία πρώτη φορα συνάντησα.

Τετοια κωλοφαρα σαν τους εκπαιδευτικους (ειδικά τους δασκάλους) δεν εχω ξανασυνατήσει. Κάθε μέρα φασαρία στο γραφείο για ανούσια πράγματα. Ειδικά οι νέοι είναι...και μη χειρότερα...νομίζουν έχουν πιάσει θέση...πρωθυπουργού...έλεος παιδιά cool.


Εντάξει...
Δώστε του καμιά ώρα στο ΙΕΚ να ησυχάσει....
Αφού δεν καταλαβαίνει τα αυτονόητα.

Η συνάδελφος στη γραμματεία στην ουσία τον προστάτεψε... κι αυτός χαμπάρι δεν παίρνει !!
Εκτός αν θα προτιμούσε να μην του πούνε τίποτα.
Τουλάχιστον έτσι έχει την ευκαιρία να καταθέσει τα υπόλοιπα αύριο-μεθαύριο.
Σε όλες τις υπηρεσίες, όχι μόνο στα ΙΕΚ, ότι δεν υπάρχει επικυρωμένο δεν γίνεται δεκτό, αυτός είναι ο κανόνας. Και ότι υπάρχει στο βιογραφικό, άσχετο ή σχετικό, πρέπει να επισυνάπτεται.

Και μια που μας χαρακτηρίζει κολωφάρακαι απορώ γιατί κανείς δεν αντιδρα σε τέτοια απαξίωση, άναρωτιέμαι τι να επαγγέλεται, γιατί δε τον κόβω για συνάδελφο.

Και εγώ ξέρω πως ό,τι ισχυρίζεσαι ότι κατέχεις, πρέπει να το αποδεικνύεις....
Τελικά, από ό,τι καταλαβαίνω και συνδυάζοντας το και με άλλες συζητήσεις, σε αυτή τη χώρα  και για ό,τι μας συμβαίνει φταίνε οι δάσκαλοι και μετά (γαι τους πολιτικούς κυρίως) ο ΣΥΡΙΖΑ....

Να πω ότι δεν είμαι δασκάλα και ούτε και οπαδός/φίλος του ΣΥΡΙΖΑ....
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Δε ξαναδηλώνω Ωρομίσθιος - Τέρμα πια τα ψέματα!!
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 15, 2011, 11:58:24 μμ »
Δε θα μου αξιολογήσουν τη ξένη γλώσσα, διότι δε κατέθεσα το απαραίτητο δικαιολογητικό. Αυτά για το μέλος palioseira.
Δε ξέρω εάν το προσκομίσω τώρα μετά από όλα αυτά εάν πάλι μου το δεχτούν...είναι στη κρίση του διευθυντή ο οποίος δε γνώριζε εάν θα μετρήσει ή όχι!!

Ξέρω φίλε την εκπάιδευση απο έξω και ανακατωτα..δασκαλους συγγενεις έχω, διευθυντές, σχολικους συμβούλους φίλους που συνεργάζονται με το υπουργείο...αλλά τετοια Μλ@κία πρώτη φορα συνάντησα.

Τετοια κωλοφαρα σαν τους εκπαιδευτικους (ειδικά τους δασκάλους) δεν εχω ξανασυνατήσει. Κάθε μέρα φασαρία στο γραφείο για ανούσια πράγματα. Ειδικά οι νέοι είναι...και μη χειρότερα...νομίζουν έχουν πιάσει θέση...πρωθυπουργού...έλεος παιδιά cool.


Εντάξει...
Δώστε του καμιά ώρα στο ΙΕΚ να ησυχάσει....
Αφού δεν καταλαβαίνει τα αυτονόητα.

Η συνάδελφος στη γραμματεία στην ουσία τον προστάτεψε... κι αυτός χαμπάρι δεν παίρνει !!
Εκτός αν θα προτιμούσε να μην του πούνε τίποτα.
Τουλάχιστον έτσι έχει την ευκαιρία να καταθέσει τα υπόλοιπα αύριο-μεθαύριο.
Σε όλες τις υπηρεσίες, όχι μόνο στα ΙΕΚ, ότι δεν υπάρχει επικυρωμένο δεν γίνεται δεκτό, αυτός είναι ο κανόνας. Και ότι υπάρχει στο βιογραφικό, άσχετο ή σχετικό, πρέπει να επισυνάπτεται.

Και μια που μας χαρακτηρίζει κολωφάρακαι απορώ γιατί κανείς δεν αντιδρα σε τέτοια απαξίωση, άναρωτιέμαι τι να επαγγέλεται, γιατί δε τον κόβω για συνάδελφο.
Μπορείς να μην δώσεις τίποτα επικυρωμένο και να έχεις στα συνημμένα υπεύθυνη δήλωση που λέει ότι είναι φωτοαντίγραφα των πρωτότυπων. Επίσης μπορείς να μην δώσεις τίποτα από ότι λέει το βιογραφικό σου ( εκτός από τα βασικά που ζητάει μια προκήρυξη), γράφοντας στην υπεύθυνη δήλωση ότι τα στοιχεία του βιογραφικού είναι αληθή και ότι έχεις στην κατοχή σου τα πρωτότυπα πιστοποιητικά που αποδεικνύουν αυτά τα στοιχεία και θα τα προσκομίσεις μετά την πρόσληψη. Γενικά, κάποτε αυτή η ανούσια διαδικασία με τους πάκους φωτοαντιγράφων και τις ουρές για επικυρώσεις πρέπει να αλλάξει.

Αποσυνδεδεμένος vagus venato

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Δε ξαναδηλώνω Ωρομίσθιος - Τέρμα πια τα ψέματα!!
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 07:58:10 πμ »

Εντάξει...
Δώστε του καμιά ώρα στο ΙΕΚ να ησυχάσει....
Αφού δεν καταλαβαίνει τα αυτονόητα.

Τι έγινε αγπητό μέλος evan σου θίξαμε το λειτούργημα??? Αμ έχεις πρόβλημα αντίληψης εσύ....αλλό σχολιάζουμε εδω. Πάντως εάν θέλεις μπορείς να μου δώσεις μία από τις δικές σου ώρες, ευχαρίστως!!   

Η συνάδελφος στη γραμματεία στην ουσία τον προστάτεψε... κι αυτός χαμπάρι δεν παίρνει !!
Εκτός αν θα προτιμούσε να μην του πούνε τίποτα.
Τουλάχιστον έτσι έχει την ευκαιρία να καταθέσει τα υπόλοιπα αύριο-μεθαύριο.

Ωχ Παναγία μου!! Και γιατί να μας ταλαιπωρούν με το να πηγαίνουμε χαρτιά κάθε μέρα??
Δε λειτουργούμε με αυτή τη λογική εάν θέλουμε να πάμε μπροστά. Γιατί δε ρωτάς πρώτα εάν έχουμε χρόνο να πάμε από το ένα άκρό της Αττικής στο άλλο? Γιατί δε ρωτάς πρωτα έαν έχουμε και σε άλλα ιεκ να κάνουμε τα χαρτιά μας σε λίγες μέρες?
Αλλά έτσι είναι...λέμε κάτι πριν το σκεφτούμε!!

 
Σε όλες τις υπηρεσίες, όχι μόνο στα ΙΕΚ, ότι δεν υπάρχει επικυρωμένο δεν γίνεται δεκτό, αυτός είναι ο κανόνας. Και ότι υπάρχει στο βιογραφικό, άσχετο ή σχετικό, πρέπει να επισυνάπτεται.

Σου απάντησε ο Kakar πολύ εύστοχα και σωστά. Για το πρώτο σκέλος συμφωνώ για το δεύτερο είσαι εντελώς λάθος.

Και μια που μας χαρακτηρίζει κολωφάρακαι απορώ γιατί κανείς δεν αντιδρα σε τέτοια απαξίωση, άναρωτιέμαι τι να επαγγέλεται, γιατί δε τον κόβω για συνάδελφο.

Φοιτητής ΠΤΔΕ Πανεπιστημίου Αιγάιου, απόφοιτος ΑΣΠΑΙΤΕ/ΣΕΛΕΤΕ πρόγραμμα ΕΠΠΑΙΚ και υποψήφιός αναπληρωτής σε δευτεροβάθμια...σε κάλυψα? Αγαπητέ evan μόνοι σας απαξιώνεται το λειτουργημα του δασκάλου με τις συμπεριφορές σας κατά τη παρουσία σας εντός σχολείου. Αλλωστε δεν είναι δικά μου λόγια αυτά όπως εχω πει σε προηγούμενο ποστ μου, που προφανώς παρελειψες να διαβάσεις. Εδώ κοντεύεται να σκοτωθείται επειδή ό ένας διοριστηκε εκει και ο άλλος αλλού, αυτά γιατί δε τα σχολιάζεις?

@Κakar δυστυχώς για εμένα η γραμματεία που τόσο πολύ ήθελε να με προστατεύσει δε μου είπε τίποτα για υπευθυνη δήλωση, παρα μόνο "δε θα το λαβουμε υπόψιν". Κάποιοι άλλοι ήταν πιο τυχεροί από έμενα...έτυχαν μεγαλύτερης προστασίας.  ;)

Υ.Σ. Σταματάω να ασχολούμε. Τα θέλουμε και τα παθαίνουμε...καλά να μας κάνουν τότε...μέχρι να βάλουμε μυαλό.
Επρέπε να γίνω κακός για να πάρω μια πληροφορία ουσιώδη (Κακαρ, χωρίς παρεξήγηση). Τα λέμε λοιπόν του χρόνου, με όλα τα όπλα έτοιμα. 8) 

Το τροποποίησα μιας και θέλω να γίνω συνάδελφος...να μη θίγουμε το κλάδο.  :-X

Χαιρετώ!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2011, 08:10:15 πμ από vagus venato »
Όσο ζω...μαθαίνω και όσο μαθαίνω...ζω!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δε ξαναδηλώνω Ωρομίσθιος - Τέρμα πια τα ψέματα!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:48:19 »

Αποσυνδεδεμένος csemis10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δε ξαναδηλώνω Ωρομίσθιος - Τέρμα πια τα ψέματα!!
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 17, 2011, 07:08:03 μμ »
Στάλθηκε ειδική εγκύκλιος στα ΙΕΚ να δοθεί προτεραιότητα στους μόνιμους που δεν συμπληρώνουν ωράριο ...

περαστικά μας !!!

Άντε να δούμε ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159836
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 580
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.