*

Αποστολέας Θέμα: Νέα-αδιόριστη με απορία  (Αναγνώστηκε 1815 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marilou26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νέα-αδιόριστη με απορία
« στις: Ιούνιος 16, 2011, 11:09:39 μμ »
Έχω διαβάσει πολλά θέματα στο τόπικ,αλλά παρ όλα αυτά ζητώ συγνώμη αν επαναφέρω κάποιο θέμα που έχει συζητηθεί.Τελείωσα το Φ.Π.Ψ το 2008 και σαφώς δεν έχω καμία προυπηρεσία-ελπίδα να με πάρουν αναπληρώτρια.Είδα λοιπόν σαν μόνη ελπίδα στο πεδίο τα εκκλησιαστικά(μήπως παρ'ελπίδα δεν εχουν δηλώσει πολλοί).Πήρα με τα χίλια ζόρια τη συστατική και περιμένω.Πέρσυ ζητούσαν και βιογραφικό,τι τύπου όμως?όπως πάμε σε όλες τις δουλειές ή να γράψουμε και κάτι ακόμα?Γνωρίζει κανείς αν θα πάρουν και φέτος στα εκκλησιαστικά?Και πότε επιτέλους θα βγει η εγκύκλιος για αναπληρωτές?Καθώς απ' ότι άκουσα η Αννούλα μας μένει αμανάτι........ 8)Ευχαριστώ εκ των προτέρων και μάλλον απορίες έπρεπε να γράψω στον τίτλο....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέα-αδιόριστη με απορία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:03:39 »

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέα-αδιόριστη με απορία
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 17, 2011, 12:13:35 πμ »
Καλησπερα marilou26 . Στην αιτηση για αναπληρωτες περυσι υπηρχε και το κουτακι για τα εκκλησιαστικα αλλα και το περιθωριο να τα δηλωσεις στις επιλογες σου . Προσωπικα εβαλα ναι και σε αυτο το κουτακι αν και δεν πιστεψα ποτε πως θα με καλουσαν σε τετοιο σχολειο . Απο οτι θυμαμαι και ειδα πηρανε λιγους αναπληρωτες σε ολες τις ειδικοτητες , σε αυτα τα σχολεια , οπως αλλωστε και στην Σιβιτανιδειο ( παλιοτερα εκει εμπαιναν μονο βυσματα γερα αν δεν το γνωριζεις ) . Αναφορικα με το βιογραφικο που λες εγω οπως και πολλοι αλλοι φανταζομαι , υπεβαλλα ενα συνηθες CV αλλα συστατικη δεν υπεβαλλα και δεν ξερω αν πραγματικα θα βοηθουσε κατι τετοιο ακομη και να την ειχα . Δεν ξερω αν η συστατικη βοηθησε πραγματικα καποιον δηλαδη...Φυσιολογικα και την επομενη χρονια κατι θα παρει και εκει στα εκκλησιαστικα  οπως και στα αλλα τυπικα σχολεια απλα πραγματικα δεν μπορω να εκτιμησω αριθμο . Η υπουργος μας παραμενει στο Υπουργειο οπως ολα δειχνουν οποτε δεν περιμενω αλλαγες σε κατι που να αφορα τον εκπαιδευτικο κοσμο. Για τις αιτησεις τοσο ο Μπρατης ( Πρωην Προεδρος ΔΟΕ ) οσο και ο κ.Καψαλακης ( αιρετος πρωτοβαθμιας Ηρακλειου ) αναφερουν πως μεχρι τελη του τρεχοντος μηνος πρεπει να βγει . Εκτος και βαρεσει κανενα κανονι το Ελληνικο Κρατος (!) .........Ποτε δεν ξερεις !!! Φιλικα ...καλο βραδυ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 17, 2011, 12:22:29 πμ από Γιώτα06 »

Αποσυνδεδεμένος marilou26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα-αδιόριστη με απορία
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 17, 2011, 12:25:00 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή αου!!Απ'ότι έχω διαβάσει για τα εκκλησιαστικά χρειάζεται μέσο(μεγαλόσχημο κατά προτίμηση),που εκτός του οτι δεν διαθέτω,θα αρνούμουν να χρησιμοποιήσω κι όλας....απλά ψάχνομαι προς αυτή την κατεύθυνση γιατί στον πίνακα περιμένει κόσμος με μόρια και προυπηρεσία που μόχθησε ν' αποκτήσει...μακάρι να πάρουν και φέτος για να έχω τουλάχιστον μια ελπίδα...καρφωμένοι λοιπόν μέχρι να βγει η εγκύκλιος(αν δε βουλιάξουμε όπως προείπες).....Και μη ξεχνάμε,η Αννούλα πρέπει να αποτελειώσει το έργο της πριν μας κουνήσει το μαντήλι γι άλλες πολιτείες......... :P :P

Αποσυνδεδεμένος belas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Νέα-αδιόριστη με απορία
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 13, 2011, 10:42:08 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή αου!!Απ'ότι έχω διαβάσει για τα εκκλησιαστικά χρειάζεται μέσο(μεγαλόσχημο κατά προτίμηση),που εκτός του οτι δεν διαθέτω,θα αρνούμουν να χρησιμοποιήσω κι όλας....απλά ψάχνομαι προς αυτή την κατεύθυνση γιατί στον πίνακα περιμένει κόσμος με μόρια και προυπηρεσία που μόχθησε ν' αποκτήσει...μακάρι να πάρουν και φέτος για να έχω τουλάχιστον μια ελπίδα...καρφωμένοι λοιπόν μέχρι να βγει η εγκύκλιος(αν δε βουλιάξουμε όπως προείπες).....Και μη ξεχνάμε,η Αννούλα πρέπει να αποτελειώσει το έργο της πριν μας κουνήσει το μαντήλι γι άλλες πολιτείες......... :P :P

Έχει αλλάξει αυτό με νέα νομοθεσία.... η επιτροπή επιλογής θα πρέπει να δικαιολογήσει με σοβαρούς λόγους την ανακατάταξη του πίνακα....

Όσον αφορά το μέσον, σε άλλο ποστ είχε δημοσιευτεί κάτι του τύπου ότι:

"η έννοια του μέσου δεν έχει την σημασία που έχει σε άλλους χώρους, απλά πιστοποιείται ότι έχεις σχέση με τον εκκλησιαστικό χώρο... καλείσαι να διδάξεις σε υπόψηφιους ιερείς και βοηθάει αν έχει κανείς ανάλογη παιδεία... είναι πιο εύκολο και για τους μαθητές και για τον εκπαιδευτικό".




Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέα-αδιόριστη με απορία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:03:39 »

Αποσυνδεδεμένος marilou26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα-αδιόριστη με απορία
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 13, 2011, 05:57:01 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή αου!!Απ'ότι έχω διαβάσει για τα εκκλησιαστικά χρειάζεται μέσο(μεγαλόσχημο κατά προτίμηση),που εκτός του οτι δεν διαθέτω,θα αρνούμουν να χρησιμοποιήσω κι όλας....απλά ψάχνομαι προς αυτή την κατεύθυνση γιατί στον πίνακα περιμένει κόσμος με μόρια και προυπηρεσία που μόχθησε ν' αποκτήσει...μακάρι να πάρουν και φέτος για να έχω τουλάχιστον μια ελπίδα...καρφωμένοι λοιπόν μέχρι να βγει η εγκύκλιος(αν δε βουλιάξουμε όπως προείπες).....Και μη ξεχνάμε,η Αννούλα πρέπει να αποτελειώσει το έργο της πριν μας κουνήσει το μαντήλι γι άλλες πολιτείες......... :P :P

Έχει αλλάξει αυτό με νέα νομοθεσία.... η επιτροπή επιλογής θα πρέπει να δικαιολογήσει με σοβαρούς λόγους την ανακατάταξη του πίνακα....

Όσον αφορά το μέσον, σε άλλο ποστ είχε δημοσιευτεί κάτι του τύπου ότι:

"η έννοια του μέσου δεν έχει την σημασία που έχει σε άλλους χώρους, απλά πιστοποιείται ότι έχεις σχέση με τον εκκλησιαστικό χώρο... καλείσαι να διδάξεις σε υπόψηφιους ιερείς και βοηθάει αν έχει κανείς ανάλογη παιδεία... είναι πιο εύκολο και για τους μαθητές και για τον εκπαιδευτικό".

Mπερδευτηκα λιγο συναδελφε,δηλαδη αν καποιος εχει συστατικη απ τον Αρχιεπισκοπο για παραδειγμα αποδεικνυει οτι ειναι ικανοτερος για τον χωρο κι ενω δεν εχει αναλογη προυπηρεσια προσπερναει αλλους υποψηφιους στον πινακα και τον παιρνουν?δεν θα ναι αδικο?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159507
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 264
Σύνολο: 283

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.197 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.