*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012  (Αναγνώστηκε 502258 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος agrinio30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2674 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:31:05 μμ »
Να ενημερώσω τους συναδέλφους της Δευτεροβάθμιας Ειδικής Αγωγής ότι τη σχολική χρονιά 2010-2011 προσελήφθησαν 1115 καθηγητές στην Ειδική αγωγή ενώ σύμφωνα με τον προγραμματισμό που έγινε στο Υπουργείο τον Ιανουάριο του 2011 για την Ειδική αγωγή τη σχολική χρονιά 2011-2012 πρόκειται να προσληφθούν 1190 αναπληρωτές πλήρους ωραρίου. Όλες οι παραπάνω πληροφορίες υπάρχουν σε έγγραφο του τμήματος κοινοβουλευτικού ελέγχου του ΥΠδΒΜΘ με υπογράφουσα την κα. Χριστοφιλοπούλου στις 27/07/2011. Όποιος το θέλει το έχω σε pdf να του το στείλω.
ΠΕ03 - Μαθηματικός

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:21:15 »

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2675 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:35:21 μμ »
Αγαπητέ, "η νύχτα φεύγει, εσύ έρχεσαι", όλες οι αποφάσεις αναρτώνται πρώτα στο σάιτ της διαύγειας και με κάποια καθυστέρηση αναρτώνται στις σελίδες των σχετικών υπουργείων...

η τρομολαγνεία και η αγένεια είναι πρακτικές του υπουργείου!!! εδώ δεν χωράνε!!!
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος enigmatic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2676 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:36:21 μμ »
Οι διευθυντές που προέρχονται απο δευτεροβάθμια σπάνια ζητάνε δασκάλους...τουλαχιστον ετσι υποστήριζε κ επραττε  ο περσινος διευθυντης του εεεεκ που δουλευα...
Συμφωνώ και επυξαύνω. Και η περσινή μου διευθύντρια το ιδιο.Ομως υπάρχουν και πολλοί από πρωτοβάθμια. Τις δικές τους επιλογές φοβάμαι. Συγκεκριμένα στην περιοχή που με ενδιαφέρει είδα πολλές προσλήψεις δασκάλων ειδικής και μου δημιουργήθηκε η περιέργια μήπως καλύψαν και θέσεις στα ΕΕΕΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος enigmatic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2677 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:38:40 μμ »
Συγχαρητήρια και απο μένα! Και καλή υπομονή στους "δευτεροβάθμιους"...

Εχω μια απορία: πόσους φιλολόγους ειδικής πήραν πέρσι; Μπορεί κάποιος να μου πει έναν αριθμό στο περίπου;

α΄φάση 229
Α φάση τόσους πολλούς;;;;;; Δηλαδή συνολικά πόσους;;!!

300+
Stin a fasi 229 synolika ligo panw apo 440

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:21:15 »

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2678 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:39:17 μμ »
Οι διευθυντές που προέρχονται απο δευτεροβάθμια σπάνια ζητάνε δασκάλους...τουλαχιστον ετσι υποστήριζε κ επραττε  ο περσινος διευθυντης του εεεεκ που δουλευα...
Συμφωνώ και επυξαύνω. Και η περσινή μου διευθύντρια το ιδιο.Ομως υπάρχουν και πολλοί από πρωτοβάθμια. Τις δικές τους επιλογές φοβάμαι. Συγκεκριμένα στην περιοχή που με ενδιαφέρει είδα πολλές προσλήψεις δασκάλων ειδικής και μου δημιουργήθηκε η περιέργια μήπως καλύψαν και θέσεις στα ΕΕΕΕΚ.
οι αναπληρωτές της πρωτοβάθμιας προσλαμβάνονται μόνο στα ειδικά δημοτικά. αυτό που, δυστυχώς, συμβαίνει, είναι οι μόνιμοι - αποσπασμένοι δάσκαλοι να καλύπτουν και θέσεις στα εεεεκ...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:45:59 μμ από brad »
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος enigmatic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2679 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:48:57 μμ »
Οι διευθυντές που προέρχονται απο δευτεροβάθμια σπάνια ζητάνε δασκάλους...τουλαχιστον ετσι υποστήριζε κ επραττε  ο περσινος διευθυντης του εεεεκ που δουλευα...
Συμφωνώ και επυξαύνω. Και η περσινή μου διευθύντρια το ιδιο.Ομως υπάρχουν και πολλοί από πρωτοβάθμια. Τις δικές τους επιλογές φοβάμαι. Συγκεκριμένα στην περιοχή που με ενδιαφέρει είδα πολλές προσλήψεις δασκάλων ειδικής και μου δημιουργήθηκε η περιέργια μήπως καλύψαν και θέσεις στα ΕΕΕΕΚ.
οι αναπληρωτές της πρωτοβάθμιας προσλαμβάνονται μόνο στα ειδικά δημοτικά. αυτό που, δυστυχώς, συμβαίνει, είναι οι μόνιμοι - αποσπασμένοι δάσκαλοι να καλύπτουν και θέσεις στα εεεκ...
An kai den einai kana flegon zitima entelws pliroforiaka:otan oi dieyuintes zitane ti eidikotites xreiazontai gia tin nea xronia epilegoun apo mia lista.sti lista ayti yparxei kai epilogi gia daskalo.an eixes prosexei otan kaname kai tis aitiseis anaplrwtwn ypirxe epilogi gia tous daskalous na doulepsoun kai se eeeek.Anyway, elpizoume gia ta kalitera.

Αποσυνδεδεμένος Icarus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2680 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:51:04 μμ »
Οι διευθυντές που προέρχονται απο δευτεροβάθμια σπάνια ζητάνε δασκάλους...τουλαχιστον ετσι υποστήριζε κ επραττε  ο περσινος διευθυντης του εεεεκ που δουλευα...
Συμφωνώ και επυξαύνω. Και η περσινή μου διευθύντρια το ιδιο.Ομως υπάρχουν και πολλοί από πρωτοβάθμια. Τις δικές τους επιλογές φοβάμαι. Συγκεκριμένα στην περιοχή που με ενδιαφέρει είδα πολλές προσλήψεις δασκάλων ειδικής και μου δημιουργήθηκε η περιέργια μήπως καλύψαν και θέσεις στα ΕΕΕΕΚ.
οι αναπληρωτές της πρωτοβάθμιας προσλαμβάνονται μόνο στα ειδικά δημοτικά. αυτό που, δυστυχώς, συμβαίνει, είναι οι μόνιμοι - αποσπασμένοι δάσκαλοι να καλύπτουν και θέσεις στα εεεκ...
An kai den einai kana flegon zitima entelws pliroforiaka:otan oi dieyuintes zitane ti eidikotites xreiazontai gia tin nea xronia epilegoun apo mia lista.sti lista ayti yparxei kai epilogi gia daskalo.an eixes prosexei otan kaname kai tis aitiseis anaplrwtwn ypirxe epilogi gia tous daskalous na doulepsoun kai se eeeek.Anyway, elpizoume gia ta kalitera.

θα ήταν προτιμότερο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες...
Fly, on your way, like an eagle,
Fly as high as the sun...

Αποσυνδεδεμένος enigmatic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2681 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:54:59 μμ »
Οκει, Αι εμ σορι

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2682 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:57:31 μμ »
Οι διευθυντές που προέρχονται απο δευτεροβάθμια σπάνια ζητάνε δασκάλους...τουλαχιστον ετσι υποστήριζε κ επραττε  ο περσινος διευθυντης του εεεεκ που δουλευα...
Συμφωνώ και επυξαύνω. Και η περσινή μου διευθύντρια το ιδιο.Ομως υπάρχουν και πολλοί από πρωτοβάθμια. Τις δικές τους επιλογές φοβάμαι. Συγκεκριμένα στην περιοχή που με ενδιαφέρει είδα πολλές προσλήψεις δασκάλων ειδικής και μου δημιουργήθηκε η περιέργια μήπως καλύψαν και θέσεις στα ΕΕΕΕΚ.
οι αναπληρωτές της πρωτοβάθμιας προσλαμβάνονται μόνο στα ειδικά δημοτικά. αυτό που, δυστυχώς, συμβαίνει, είναι οι μόνιμοι - αποσπασμένοι δάσκαλοι να καλύπτουν και θέσεις στα εεεκ...
An kai den einai kana flegon zitima entelws pliroforiaka:otan oi dieyuintes zitane ti eidikotites xreiazontai gia tin nea xronia epilegoun apo mia lista.sti lista ayti yparxei kai epilogi gia daskalo.an eixes prosexei otan kaname kai tis aitiseis anaplrwtwn ypirxe epilogi gia tous daskalous na doulepsoun kai se eeeek.Anyway, elpizoume gia ta kalitera.
έχεις δίκιο, απλά τα τελευταία τρία χρόνια δεν έχω δει ή ακούσει να προσλαμβάνουν αναπληρωτές δασκάλους σε εεεεκ, σε αντίθεση με τους μόνιμους... εξάλλου, μέχρι και πέρυσι, οι σχετικοί πίνακες δασκάλων α/θμιας, αν δεν κάνω λάθος,  εξαντλούνταν, θα τους στέλνανε και στα εεεεκ; τέλος πάντων, το θέμα είναι να κατανεμηθούν δίκαια οι θέσεις για όλες τις ειδικότητες...
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2683 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:58:51 μμ »
Αγαπητέ, "η νύχτα φεύγει, εσύ έρχεσαι", όλες οι αποφάσεις αναρτώνται πρώτα στο σάιτ της διαύγειας και με κάποια καθυστέρηση αναρτώνται στις σελίδες των σχετικών υπουργείων...

η τρομολαγνεία και η αγένεια είναι πρακτικές του υπουργείου!!! εδώ δεν χωράνε!!!

Για ποια τρομολαγνεία μιλάς, τρομοκρατώ κάποιον και δεν το ξέρω; Είπαμε δεν το συνεχίζω ο καθένας ξέρει κάτι, άλλος πολύ άλλος περισσότερα, εγώ είπα ότι είχα μια πληροφόρηση από τπ Υπουργείο, δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να σε πληροφορεί κάποια υπηρεσία. Ο καθένας μπορεί να το κάνει αυτό για να μην αγχώνεται τσάμπα.

Αμα θέλετε να τρομοκρατηθείτε για τα καλά όμως, αν και δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες για αυτό το θέμα, αλλά είναι πολύ ανησυχητικό. Δείτε τι σχεδιάζουν με την εφεδρεία σύμφωνα με το σχέδιο νόμου και άμα βρούμε ξανά δουλειά ως αναπληρωτές ελάτε να μου πείτε.

Απορώ πως οι σύλλογοι εκπαιδευτικών, η ΟΛΜΕ, ΔΟΕ κ.τ.λ. δεν έχουν αντιδράσει ακόμα, ή έστω να ζητήσουν διευκρινήσεις

Μπορεί να το αντιλαμβάνομαι και λάθος, αλλά εδώ είναι:

http://www.pde.gr/index.php?topic=24316.0

Πιστεύω ότι πρέπει να πιέσουμε κάποιους ώστε να δώσουν διευκρινήσεις

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2684 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 06:08:44 μμ »
Ας βάλουμε μια τελεία και ας συζητάμε για το θέμα το συγκεκριμένο στο οποίο βρισκόμαστε και όχι για κάτι άλλο.
Όσο σημαντικό και αν είναι αυτό.

ΥΓ Όσο αφορά τη ΔΙΑΥΓΕΙΑ, η Α' Φάση της Γενικής Δευτεροβάθμιας πρώτα αναρτήθηκε στον ιστότοπο του Υπουργείου και μετά εκεί. Δεν ξέρω αν υπάρχει κανόνας και σειρά.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος panagos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2685 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 06:19:37 μμ »
Ξυπνηστε συνελληνες! σηκωθητε τωρα απο καρεκλες ντιβανια και τηλεφωνηστε... johny ασε μας στην αγωνια μας τωρα. ασε να βγουνε τωρα τα ονοματα της Βθμιας και μετα συζηταμε και τις θεωριες σου! 

JOHNNY LA GENTE ESTA MUY LOCA!  http://www.youtube.com/watch?v=XRx1HfZrj2c

και  στα ελληνικα μη μας πεταξει κι εξω ο adm. Γιαννη? Αυτος ο κόσμος θα με τρελανει (αφιερομενο και στο υπουργειο)  http://www.youtube.com/watch?v=ihShTNE20z0

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2686 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 06:26:44 μμ »
Ας βάλουμε μια τελεία και ας συζητάμε για το θέμα το συγκεκριμένο στο οποίο βρισκόμαστε και όχι για κάτι άλλο.
Όσο σημαντικό και αν είναι αυτό.

ΥΓ Όσο αφορά τη ΔΙΑΥΓΕΙΑ, η Α' Φάση της Γενικής Δευτεροβάθμιας πρώτα αναρτήθηκε στον ιστότοπο του Υπουργείου και μετά εκεί. Δεν ξέρω αν υπάρχει κανόνας και σειρά.

Ευχαριστώ
ok stelios,

απλά παραθέτω το εξής για να μην αγχωνόμαστε που δεν έχουν αναρτηθεί ακόμα οι προσλήψεις στη σελίδα του υπουργείου:
Όλες οι αποφάσεις δεν εκτελούνται αν δεν αναρτηθούν στον δικτυακό τόπο et.diavgeia.gov.gr. Mε την ολοκλήρωση της ανάρτησης η κάθε αποφαση αποκτά έναν μοναδικό Αριθμό Διαδικτυακής Ανάρτησης (ΑΔΑ), ο οποίος την πιστοποιεί.

Ευχαριστώ.
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος kattt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #2687 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 06:43:04 μμ »
Παιδιά δεν ξέρω αν αναφέρατε κάτι αλλά γνωρίζουμε πότε θα καλέσουν εσπα για πρωτοβάθμ??????????????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162171
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 791
Σύνολο: 803

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.