*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012  (Αναγνώστηκε 502207 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3696 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 10:48:06 πμ »
Εντάξει θα πάρω τηλ τη Δευτέρα μήπως βγάλω άκρη...
Να ρωτήσω και κάτι άλλο, ξέρουμε τι μισθό παίρνει ο αναπληρωτής στην ειδική αγωγή τώρα με τα καινούρια δεδομένα? Γιατί θα πρέπει να νοικιάζω σπίτι κλπ οπότε θα έχω αυξημένα έξοδα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:58:14 »

Αποσυνδεδεμένος mkam

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3697 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 11:12:26 πμ »
δεν εχω καταλαβει ακομα κατι για τον μισθο του αναπληρωτη!!! παντως το επιδομα το κοψανε απο οτι ακουσα.
Κατι για 800 ευρω μου ειπανε αλλα δεν ειμαι και σιγουρη!

Αποσυνδεδεμένος ευρηκα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3698 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 11:27:06 πμ »
Παιδια μπορει να το ειχε επιλεξει ο επομενος στις προτιμησεις του, εσυ δηλωσες τον Πειραια?

Αποσυνδεδεμένος mkam

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3699 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 11:32:55 πμ »
Παιδια μπορει να το ειχε επιλεξει ο επομενος στις προτιμησεις του, εσυ δηλωσες τον Πειραια?

σωστό κι αυτό! δεν το είχα σκεφτεί! Ειναι και θέμα τι επιλογές εχουμε βάλει πέρα απο το κουτάκι για όλη την Ελλάδα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:58:14 »

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3700 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 11:49:49 πμ »
H B' φάση παράλληλη στηριξη για τις υπόλοιπες ειδικότητες τι απέγινε???πήρε 48 φιλολόγους και αυτό ηταν???

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3701 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 12:01:04 μμ »
δεν εχω καταλαβει ακομα κατι για τον μισθο του αναπληρωτη!!! παντως το επιδομα το κοψανε απο οτι ακουσα.
Κατι για 800 ευρω μου ειπανε αλλα δεν ειμαι και σιγουρη!


Υποθέτω οτι το 800 ειναι τελείως τυχαίο, απλά ανεφερες ενα νούμερο.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3702 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 12:03:24 μμ »
συγχαρητηρια! προφανως ανοιξαν οι θεσεις μονο για μακρινες περιοχες γι αυτο και πηγες εκει! Μπορει η περιοχη σου να μην ειχε αλλα κενα (αμφιβαλλω) ή απλα μπορει να μην εδωσαν πιστωση για την περιοχη σου! Το εχουν κανει αλλωστε σε πολλες περιοχες με κενα!!!

Όχι!!! Εγώ Αθήνα δήλωσα!!! Και άτομο μετά από μένα το πήραν Πειραιά άρα υπήρχαν κενά!!! Εγώ έψαξα και είδα ότι το άτομο αυτό δεν είναι από Αθήνα αλλά από πολύ μακρια!!! Με ποια λογική λοιπόν δεν πήραν εμένα Πειραιά και εκείνον στο μέρος που με πήραν εμένα??

Δεν υπάρχει περίπτωση καμία να σου πήραν τη θέση εκτός κι αν προκειται για άτομο του πίνακα Α που ετσι κι αλλιως προηγείται. Επίσης το πρόγραμμα του υπολογιστή το φτιαχνουν άνθρωποι.

Αποσυνδεδεμένος mkam

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3703 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 01:47:15 μμ »
δεν εχω καταλαβει ακομα κατι για τον μισθο του αναπληρωτη!!! παντως το επιδομα το κοψανε απο οτι ακουσα.
Κατι για 800 ευρω μου ειπανε αλλα δεν ειμαι και σιγουρη!


Υποθέτω οτι το 800 ειναι τελείως τυχαίο, απλά ανεφερες ενα νούμερο.

οχι δεν το ειπα τυχαια καποιος μου ειπε οτι ακουσε για 800 αλλα δεν μπορω να εγγυυθω για αυτο! ξερει καποιος αλλος κατι πιο εγκυρο να μας πει?

Αποσυνδεδεμένος mkam

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3704 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 02:11:46 μμ »
και για να μη λεμε πραγματα στον αερα για δειτε εδω τι βρηκα:

http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item571
Με υπολογισμους που εκανα βγαινει ΠΛΗΡΩΤΕΕΣ  ΜΗΝΙΑΙΕΣ  ΑΠΟΔΟΧΕΣ   834,00

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3705 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 02:16:27 μμ »
Παιδια μπορει να το ειχε επιλεξει ο επομενος στις προτιμησεις του, εσυ δηλωσες τον Πειραια?

Εγώ είχα βάλει πρώτο Α Αθήνας πλήρους και μετά όλα τα υπόλοιπα μειωμένου σε όλη την Αθήνα και Πειραιά και κάτι άλλα μέρη. Το άτομο που προσέλβαν Πειραιά είναι από πολύ μακριά και τον βρήκα στον πίνακα για τους ωρομίσθιους της περιοχής του. Άρα είναι απίθανο να δήλωσε Πειραιά πλήρους...μάλλον έβαλε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα... Αλλά ακόμα και να δήλωσε Πειραιά, σίγουρα το δήλωσε μετά την δική του περιοχή άρα δεύτερο τουλάχιστον. Άρα εγώ που δήλωσα πρώτο Αθήνα, έπρεπε αυτό να ληφθεί υπόψιν και να με πάρουν στο κοντινότερο μέρος της πρώτης μου επιλογής δλδ τον Πειραιά....δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργούν. Τώρα πιστεύω ότι ούτε κι εγώ ούτε κι εκείνος είμαστε ευχαριστημένοι με τις τοποθετήσεις....

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3706 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 02:20:01 μμ »
και για να μη λεμε πραγματα στον αερα για δειτε εδω τι βρηκα:

http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item571
Με υπολογισμους που εκανα βγαινει ΠΛΗΡΩΤΕΕΣ  ΜΗΝΙΑΙΕΣ  ΑΠΟΔΟΧΕΣ   834,00


Σ' ευχαριστώ για τον πίνακα! Όμως δεν καταλαβαίνω τίποτα απόσα λέει!!!   :P Κινέζικα μου φαίνονται!!! Τα 834 είναι για κάποιον που πρωτοπροσλήφθηκε στο δημόσιο τώρα? Γιατί εγώ έχω εργαστεί και 3 χρόνια ως ωρομίσθια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2011, 02:23:11 μμ από loella »

Αποσυνδεδεμένος mkam

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3707 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 03:28:16 μμ »
συμπληρωνεις μονο τη στηλη D (βαθμος) αναλογα με αυτο που λεει το κουτακι αν βαλεις το ποντικι πανω στο καθε κελι.
Και στο τελος κοιτας τερμα κατω στη σειρα 100 εκει που λεει ΠΛΗΡΩΤΕΕΣ  ΜΗΝΙΑΙΕΣ  ΑΠΟΔΟΧΕΣ   912,00
 εαν εχεις προυπηρεσια 3 χρονια και πανω
Με 3 χρονια ομως ωρομισθια εισαι στην πρωτη κατηγορια οποτε μαλλον ισχυει το 834

Ας επιβεβαιωσει και καποιος πιο εμπειρος απο εμενα

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3708 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 03:53:50 μμ »
Στην απογραφη που ζητησαν να κανουμε φετος οι αναπληρωτες στο πεδιο βαθμος μπαινει αυτοδικαια βαθμος Γ.Στις αποδοχες γιατι να αλλαζει λοιπον ο βαθμος??? :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος amer

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #3709 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 06:05:08 μμ »
Παιδια μπορει να το ειχε επιλεξει ο επομενος στις προτιμησεις του, εσυ δηλωσες τον Πειραια?

Εγώ είχα βάλει πρώτο Α Αθήνας πλήρους και μετά όλα τα υπόλοιπα μειωμένου σε όλη την Αθήνα και Πειραιά και κάτι άλλα μέρη. Το άτομο που προσέλβαν Πειραιά είναι από πολύ μακριά και τον βρήκα στον πίνακα για τους ωρομίσθιους της περιοχής του. Άρα είναι απίθανο να δήλωσε Πειραιά πλήρους...μάλλον έβαλε το κουτάκι για όλη την Ελλάδα... Αλλά ακόμα και να δήλωσε Πειραιά, σίγουρα το δήλωσε μετά την δική του περιοχή άρα δεύτερο τουλάχιστον. Άρα εγώ που δήλωσα πρώτο Αθήνα, έπρεπε αυτό να ληφθεί υπόψιν και να με πάρουν στο κοντινότερο μέρος της πρώτης μου επιλογής δλδ τον Πειραιά....δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργούν. Τώρα πιστεύω ότι ούτε κι εγώ ούτε κι εκείνος είμαστε ευχαριστημένοι με τις τοποθετήσεις....

Έτσι όπως μας τα λες και αν θεωρήσουμε ότι το άτομο αυτό είχε δηλώσει τον πειραιά ως πλήρους σε οποιαδήποτε από τις 30 επιλογές του, τότε το σύστημα έχει τρέξει σωστά. Δεν υπάρχει λάθος. (Το λάθος είναι το σύστημα από μόνο του, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα!)

Κοίτα τι έγινε, εσύ έχεις βάλει α αθήνας και μετά μειωμένου, άρα το σύστημα σε προσπερνάει αφού η θέση δεν είναι στην α αθήνας και είναι πλήρους. Και σε τοποθετεί αυτόματα στο τέλος της λίστας των προσλαμβανομένων για να πάρεις ότι περιοχή έχει περισσέψει λόγω κουτακίου...φτάνει στο άτομο αυτό..μέσα στις 30 επιλογές του υπάρχει ο πειραιάς..τον παίρνει.. φτάνει στο τέλος, όπου είσαι εσύ (και όποιος άλλος δεν καλύφθηκε από τις επιλογές του και έχει δηλώσει το κουτάκι.).τότε σε τοποθετεί στην κοντινότερη με βάση την α αθήνας περιοχή από αυτές που έχουν ξεμείνει στα αδήλωτα!

Έτσι δυστυχώς λειτουργεί ο αλγόριθμος, τα βγάζει υπολογιστής..μην το σκέφτεσαι, δεν πειράζει, του χρόνου όμως πρόσεξε πολύ τι θα δηλώσεις, το να βάζει κανείς το κουτακι δημιουργεί πολλά θέματα και θα πρέπει να σκεφτείς σοφότερα τις 30 επιλογες που έχεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 730
Σύνολο: 734

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.