*

Αποστολέας Θέμα: Ημερομηνια πτυχιου  (Αναγνώστηκε 1973 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TOX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Ημερομηνια πτυχιου
« στις: Οκτώβριος 10, 2009, 09:11:57 μμ »
Αν καποιος εχει περασει ολα τα μαθηματα αλλα λογω στρατου ορκιστει στην επομενη εξεταστικη,το πτυχιο δεν θα επρεπε να γραφει την ημερομηνια της πρωτης ορκωμοσιας?Σε μενα γραφει τη δευτερη ημερομηνια ορκωμοσιας.Μπορω να το αλλαξω και να γρφει την ημερομηνια οταν ειχα περασει και το τελευταιο μαθημα?Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ημερομηνια πτυχιου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:00:53 »

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ημερομηνια πτυχιου
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 09:21:18 μμ »
Το πτυχίο πρέπει να γράφει την ημερομηνία που ορκίστηκες...

Όπως και να έχει εσύ πρέπει να ζητήσεις από τη γραμματεία της σχολής σου μία βεβαίωση για το πότε κρίθηκες άξιος πτυχίου και αυτή θα χρησιμοποιήσεις στις προκηρύξεις...

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Ημερομηνια πτυχιου
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 09:25:20 μμ »
το πτυχιο γραφει την ημερομηνια που περασες το τελευταιο μαθημα....οχι ποτε ορκιστηκες.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ημερομηνια πτυχιου
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 09:27:34 μμ »
το πτυχιο γραφει την ημερομηνια που περασες το τελευταιο μαθημα....οχι ποτε ορκιστηκες.

το δικο μου πτυχιο παντως γραφει την ημερομηνια που ορκιστηκα κ οχι το ποτε περασα το τελευταιο μου μαθημα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ημερομηνια πτυχιου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:00:53 »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ημερομηνια πτυχιου
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 09:30:08 μμ »
το πτυχιο γραφει την ημερομηνια που περασες το τελευταιο μαθημα....οχι ποτε ορκιστηκες.

το δικο μου πτυχιο παντως γραφει την ημερομηνια που ορκιστηκα κ οχι το ποτε περασα το τελευταιο μου μαθημα
Το δικό μου τις αναφέρει και τις 2 ημερομηνίες .  ;D

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Ημερομηνια πτυχιου
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 09:31:11 μμ »
σοβαρα?   σε καποιον εδωσαν μαιμου ;D.... τι ναπω.... εγω τελειωσα οκτωβρη και ορκιστηκα δεκεμβριο και το πτυχιο γραφει οκτωβριο... :-\

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ημερομηνια πτυχιου
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 09:40:51 μμ »
απ'ο,τι βλεπω ολες οι σχολες λειτουργουν με τον ιδιο ακριβως τροπο.
η αληθεια ειναι βεβαια οτι το τελευταιο μου μαθημα το περασα οκτωβρη κ ορκιστηκα 21 νοεμβρη. οποτε ειναι το ιδιο πραγμα.
στα τει κρητης ομως που σε ορισμενα τμηματα κανουν ορκομωσια καθε 2 χρονια ειναι λογικο οτι στην ημερομηνια κτησης πτυχιου θα εχουν το ποτε περασαν το τελευταιο μαθημα κ οχι το ποτε ορκιστηκαν

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ημερομηνια πτυχιου
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 09:56:58 μμ »
Θα σας πω το εξής..Έχω δει αρκετά πτυχία από πολλές και διαφορετικές σχολές...Τα πτυχία γράφουν:
1)μερικά την ημερομηνία που κρίθηκες άξιος πτυχίου,
2)μερικά την ημερομηνία ορκομωσίας και
3)μερικά και τα δύο!

Όποιος έχει σκοπό να κάνει τα χαρτιά του στο δημόσιο, αν ανήκει στη 2η κατηγορία να ζητήσει τη βεβαίωση που ανέφερα και πιο πάνω, γιατί θα τρέχει όταν το χρειαστεί και δε θα φτάνει!

Αν ανήκει στην 1η ή 3η έχει καλώς...

Παράθεση
η αληθεια ειναι βεβαια οτι το τελευταιο μου μαθημα το περασα οκτωβρη κ ορκιστηκα 21 νοεμβρη. οποτε ειναι το ιδιο πραγμα.

Δεν είναι καθόλου το ίδιο πράγμα!Εγώ για 3 μέρες κατέβηκα στον πίνακα αναπληρωτών/ωρομισθίων γύρω στις 10 θέσεις...

Αν θες άκουσέ με και ζήτα τη βεβαίωση και εννοείται δε θα δώσεις πουθενά το πρωτότυπο  :)

Και κάτι τελευταίο...
Αν έχεις κάνει τα χαρτιά σου για αναπληρωτής/ωρομίσθιος ή έδωσες ΑΣΕΠ φέτος και σου έχουν βάλει την ημερομηνία ορκομωσίας σου, πήγαινε σε ένα γραφείο της Β'βαθμιας και κάνε αίτηση αλλαγής της ημερομηνίας κτίσης του πτυχίου σου (όταν θα έχεις τη βεβαίωση σπουδών στα χέρια σου) και θα το αλλάξουν αυτόματα στο ΥΠΕΠΘ...και έτσι πιθανόν θα είσαι πιο πάνω στον πίνακα...

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ημερομηνια πτυχιου
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 10:01:35 μμ »
Θα σας πω το εξής..Έχω δει αρκετά πτυχία από πολλές και διαφορετικές σχολές...Τα πτυχία γράφουν:
1)μερικά την ημερομηνία που κρίθηκες άξιος πτυχίου,
2)μερικά την ημερομηνία ορκομωσίας και
3)μερικά και τα δύο!

Όποιος έχει σκοπό να κάνει τα χαρτιά του στο δημόσιο, αν ανήκει στη 2η κατηγορία να ζητήσει τη βεβαίωση που ανέφερα και πιο πάνω, γιατί θα τρέχει όταν το χρειαστεί και δε θα φτάνει!

Αν ανήκει στην 1η ή 3η έχει καλώς...

Παράθεση
η αληθεια ειναι βεβαια οτι το τελευταιο μου μαθημα το περασα οκτωβρη κ ορκιστηκα 21 νοεμβρη. οποτε ειναι το ιδιο πραγμα.

Δεν είναι καθόλου το ίδιο πράγμα!Εγώ για 3 μέρες κατέβηκα στον πίνακα αναπληρωτών/ωρομισθίων γύρω στις 10 θέσεις...

Αν θες άκουσέ με και ζήτα τη βεβαίωση και εννοείται δε θα δώσεις πουθενά το πρωτότυπο  :)

Και κάτι τελευταίο...
Αν έχεις κάνει τα χαρτιά σου για αναπληρωτής/ωρομίσθιος ή έδωσες ΑΣΕΠ φέτος και σου έχουν βάλει την ημερομηνία ορκομωσίας σου, πήγαινε σε ένα γραφείο της Β'βαθμιας και κάνε αίτηση αλλαγής της ημερομηνίας κτίσης του πτυχίου σου (όταν θα έχεις τη βεβαίωση σπουδών στα χέρια σου) και θα το αλλάξουν αυτόματα στο ΥΠΕΠΘ...και έτσι πιθανόν θα είσαι πιο πάνω στον πίνακα...

εχω κ τη βεβαιωση. δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει η ημερομηνια κτησης πτυχιου με τον πινακα των αναπληρωτων. οταν επισης εκανα τα χαρτια μου για το διορισμο η ββαθμια δεχοταν μονο το πρωτοτυπο πτυχιο. αλλα το πτυχιο διαφερει απο σχολη σε σχολη. για παραδειγμα στο ρεθυμνο ειναι ενα πτυχιο σε ωραιο χαρτι κ δεν ηθελαν να το δωσουν. εμενα που τελειωσα φιλολογια στο απθ ειναι απλως μια φωτοτυπια. ειχα παρει κ εξτρα πτυχια απο τη σχολη μου (6 ευρω το καθε χαρτι) οποτε δε με ενοιαζε να το δωσω αφου ηταν κ το τελευταιο που δινω  :D

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ημερομηνια πτυχιου
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 10:08:39 μμ »
Παράθεση
δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει η ημερομηνια κτησης πτυχιου με τον πινακα των αναπληρωτων

Όταν κάνεις 1η φορά τα χαρτιά σου για αναπληρωτής/ωρομίσθιος και τα μόριά σου είναι μηδενικά,πέρα από τις ειδικές κατηγορίες και τα άτομα με παιδ. επάρκεια που προτάσσονται, το κριτήριο κατάταξης είναι η ημερομηνία κτίσης πτυχίου...

Επίσης όταν είσαι στον πίνακα Β και ισοβαθμείς με κάποιον, πάλι κριτήριο είναι η ημερομηνία κτίσης πτυχίου...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159825
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 360
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.