*

Αποστολέας Θέμα: Ακύρωση αίτησης αναπληρωτή - ωρομίσθιου  (Αναγνώστηκε 4763 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sotiria87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ακύρωση αίτησης αναπληρωτή - ωρομίσθιου
« στις: Αύγουστος 02, 2011, 04:17:37 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε μέχρι πότε μπορώ να ακυρώσω αίτηση αναπληρωτή..Το πρόβλημα είναι ότι δε θα μπορώ να δουλεύω  μέχρι το Φεβρουάριο..σύμφωνα με τους περσινούς πίνακες έμαθα ότι θα με έπαιρναν τέλος νοεμβρίου..Φέτος λόγο της κατάστασης ίσως να μη με πάρουν και καθόλου..η εγκύκλιος αναφέρει ότι μπορώ ανά πάσα στιγμή μέσα στο σχολικό έτος να την ακυρώσω..γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω; γιατί στην περίπτωση που με πάρουν και αρνηθώ δε θα μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου την επόμενη χρονιά.. Please αν ξέρει κάποιος ας μου στείλει! Ευχαριστώωω και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλους!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ακύρωση αίτησης αναπληρωτή - ωρομίσθιου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:24:25 »

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση αίτησης αναπληρωτή - ωρομίσθιου
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 02, 2011, 04:22:33 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε μέχρι πότε μπορώ να ακυρώσω αίτηση αναπληρωτή..Το πρόβλημα είναι ότι δε θα μπορώ να δουλεύω  μέχρι το Φεβρουάριο..σύμφωνα με τους περσινούς πίνακες έμαθα ότι θα με έπαιρναν τέλος νοεμβρίου..Φέτος λόγο της κατάστασης ίσως να μη με πάρουν και καθόλου..η εγκύκλιος αναφέρει ότι μπορώ ανά πάσα στιγμή μέσα στο σχολικό έτος να την ακυρώσω..γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω; γιατί στην περίπτωση που με πάρουν και αρνηθώ δε θα μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου την επόμενη χρονιά.. Please αν ξέρει κάποιος ας μου στείλει! Ευχαριστώωω και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλους!!!! :)

opote thes kaneis apenergopoihsh ths aithshs mia mera prin thn proslhpsh....
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση αίτησης αναπληρωτή - ωρομίσθιου
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 03, 2011, 01:10:18 πμ »
πρόβλημα είναι ότι δε θα μπορώ να δουλεύω  μέχρι το Φεβρουάριο..σύμφωνα με τους περσινούς πίνακες έμαθα ότι θα με έπαιρναν τέλος νοεμβρίου..

τι εννοείς εδώ?
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση αίτησης αναπληρωτή - ωρομίσθιου
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 03, 2011, 01:28:40 πμ »
πρόβλημα είναι ότι δε θα μπορώ να δουλεύω  μέχρι το Φεβρουάριο..σύμφωνα με τους περσινούς πίνακες έμαθα ότι θα με έπαιρναν τέλος νοεμβρίου..

τι εννοείς εδώ?

μάλλον εννοεί ότι με βαση τα περσινα δεδομένα συναδέλφους με τα μόρια της τους καλέσαν τελη νοεμβρίου, οπότε πιθανολογει πως καπου εκει θα την καλέσουν και αυτη. όμως για κάποιο λόγο είναι αδύνατον να δουλέψει πριν το φεβρουάριο.

ΥΓ. αν ο λόγος είναι εγκυμοσύνη οι αναπληρωτες δικαιούνται χοντρικα δυο μηνες πριν και δυο μήνες μετα τη γέννα άδεια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ακύρωση αίτησης αναπληρωτή - ωρομίσθιου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:24:25 »

Αποσυνδεδεμένος sotiria87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση αίτησης αναπληρωτή - ωρομίσθιου
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 03, 2011, 02:37:54 μμ »
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω υποτροφία για ένα μεταπτυχιακό που κάνω (το οποίο τελειώνει Φεβρουάριο) και δε μου επιτρέπουν να εργαστώ, γιατί θα μου την κόψουν δυστυχώς και είναι σημαντικά τα χρήματα για μένα.. Να σας ρωτήσω και κάτι τελευταίο; Ως αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου αποκτάς μόρια τα οποία σε βοηθάνε κάπου; Επίσης, τα χρήματα τα παίρνεις κάθε μήνα, ή με καθυστερήσεις; Συγγνώμη αν σας κούρασα και πάλι σας ευχαριστώ πολύ!!! :)

Αποσυνδεδεμένος dreaming

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση αίτησης αναπληρωτή - ωρομίσθιου
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 03, 2011, 04:21:26 μμ »
Τα μορια μετρανε μονο σαν προσαυξηση στον διαγωνισμο του ΑΣΕΠ  .Επισης μετρουν στη μεταθεση σου οταν διοριστεις.Εχουν ομως πολυ μικρη αξια.Τα χρηματα που παιρνεις ως αναπληρωτης η ωρομισθιος σου καταβαλονται απο 2-4 μετα την αναφορα αναληψης.

Αποσυνδεδεμένος sotiria87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση αίτησης αναπληρωτή - ωρομίσθιου
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 05, 2011, 11:58:02 πμ »
Τι εννοείς από 2 έως 4? Του μήνα? Δηλαδή όσα μόρια και αν έχει κάποιος ως αναπληρωτής για παράδειγμα, θα πρέπει να γίνει ασεπ για να διοριστεί ε? Αν κατάλαβα σωστά.. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση αίτησης αναπληρωτή - ωρομίσθιου
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 05, 2011, 12:08:07 μμ »
Τι εννοείς από 2 έως 4? Του μήνα?
2-4 μήνες...  >:(
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση αίτησης αναπληρωτή - ωρομίσθιου
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 06, 2011, 09:49:37 μμ »
Ως αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου αποκτάς μόρια τα οποία σε βοηθάνε κάπου; Επίσης, τα χρήματα τα παίρνεις κάθε μήνα, ή με καθυστερήσεις; Συγγνώμη αν σας κούρασα και πάλι σας ευχαριστώ πολύ!!! :)
τα μόρια πλέον και πλήρους ωραρίου να είσαι είναι σχεδόν άχρηστα. Βοηθάν πολύ λίγο στον ΑΣΕΠ (σα να έχεις 1 επιπλέον ερώτηση σωστή). Μη σε απασχολούν τα μόρια. Τα χρήματα τα παίρνεις με καθυστέρηση ειδικά αν είσαι ΕΣΠΑ. Αλλά το κακό είναι ότι με το ενιαίο μισθολόγιο αν εφαρμοστεί θα είναι πολύ λίγα. Ένα συμβασιούχος στον δημόσιο τομέα παίρνει 900 ευρώ. Άρα ένας αναπληρωτής με 21 ώρες β/θμια θα παίρνει 900. Ο μειωμένου ωραρίου ακόμα λιγότερο βάση των ωρών. Νομίζω καλύτερα να κάνεις το μεταπτυχιακό σε συμφέρει πιο πολύ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159611
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 444
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 405
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.