*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί ΠΕ04 2022  (Αναγνώστηκε 18300 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #98 στις: Ιούλιος 19, 2022, 08:13:44 μμ »
Επί  Παντή  γ.γ. η μόνη  αλλαγή  στις ώρες  βιολογίας ήταν  η μείωση  στο Γυμνάσιο  από  4 σε 3, μη γράφουμε  ανακρίβειες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:47:29 »

Αποσυνδεδεμένος kokkino_mpaloni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #99 στις: Ιούλιος 19, 2022, 09:50:23 μμ »
Εντάξει νομικά δεν υπάρχει πρόβλεψη άρνησης β ανάθεσης αν την αναθέσει υποχρεωτικά ο διευθυντής. Όμως αυτό είναι μια φτηνή δικαιολογία. Αφόρητη πίεση μπορούν να ασκήσουν και οι εκπαιδευτικοί και η ΕΛΜΕ ώστε να πειστεί ο Διευθυντής και το ΠΥΣΔΕ να μην κάνει βλακείες. Άλλωστε έχουν ήδη γίνει αρνήσεις είτε με.μερικη είτε με ολική επιτυχία . Υπάρχουν άνθρωποι να βοηθήσουν, αυτή τη δουλειά κάνουμε αλλά θέλει και αποφασιστικότητα από τον εκπαιδευτικό. Ναι κύριε θα πας και αλλού για να μην κλέψεις τις ώρες από άλλη ειδικότητα. Εκτός αν δεν έχει αλλού πχ.στην ομάδα σχολειων. Αλλά τις ξέρω αυτές τις περιπτώσεις που τοπυσδε ξέρει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μετακινηθεί ο παλιός που κάνει 20 ώρες β ανάθεση στο σχολείο του να μετακινηθεί να κάνει και λίγο Α δίπλα οπότε αρχίζει το ΠΥΣΔΕ αλυσιδωτά να μοιράζει β αναθέσεις και στους νεοδιοριστος.

gvasilis δεν είναι φτηνή δικαιολογία. Στην επαρχία, οι διευθυντές πιέζουν αφόρητα για να ξεμπερδεύουν. Στην περίπτωση αυτή που στην ομάδα σχολείων δεν υπάρχει άλλο κενό, κατάλαβα ότι πάνω κάτω είμαι υποχρεωμένη να πάρω και την κατεύθυνση β' ανάθεση;   

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ04 2022
« Απάντηση #100 στις: Ιούλιος 19, 2022, 10:10:30 μμ »
gvasilis δεν είναι φτηνή δικαιολογία. Στην επαρχία, οι διευθυντές πιέζουν αφόρητα για να ξεμπερδεύουν. Στην περίπτωση αυτή που στην ομάδα σχολείων δεν υπάρχει άλλο κενό, κατάλαβα ότι πάνω κάτω είμαι υποχρεωμένη να πάρω και την κατεύθυνση β' ανάθεση;
Δεν υπάρχει νόμος που να λέει κάτι για ομάδα σχολείων. Εγώ το έβαλα σαν παραδειγμα λογικού οριου. Αλλος θα πει εγώ πάω μόνο μέσα στην ίδια πόλη. Εγώ προσωπικά τη μια μέρα ήμουν στεριά και την άλλη στο νησί

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 325
Σύνολο: 333

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.