*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1782808 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7084 στις: Αύγουστος 29, 2017, 05:07:02 μμ »
Φαντάζομαι το + σημαίνει κενά και το - πλεονάσματα. Βλέπω 55 κενά στην Α Αθηνών και 60 και 49 στην Α και Β Θεσσαλονίκης 22 στη Γ και 12 στη Δ Αθήνας, Β Αθήνας δεν υπάρχει, 2 πλεονάσματα στη Δυτ Αττική 8 στον Πειραιά ενώ Β Πειραιά δε βλέπω. Σε σχέση με πέρσι που στην Α φάση είχαμε Α,Β,Γ,Δ Αθηνών 0 κενά κάτι δεν πάει καλά. Μήπως αυξήθηκαν οι ώρες του μαθήματος και δεν το πήραμε χαμπάρι; Η μήπως το - σημαίνει κενά και το + πλεονάσματα;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2017, 05:26:09 μμ από Aiantas91 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:48:43 »

Αποσυνδεδεμένος klados_PE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7085 στις: Αύγουστος 29, 2017, 05:27:02 μμ »
Φαντάζομαι το + σημαίνει κενά και το - πλεονάσματα. Βλέπω 55 κενά στην Α Αθηνών και 60 και 49 στην Α και Β Θεσσαλονίκης 22 στη Γ και 12 στη Δ Αθήνας, Β Αθήνας δεν υπάρχει, 2 πλεονάσματα στη Δυτ Αττική 8 στον Πειραιά ενώ Β Πειραιά δε βλέπω. Σε σχέση με πέρσι που στην Α φάση είχαμε Α,Β,Γ,Δ Αθηνών 0 κενά κάτι δεν πάει καλά. Μήπως αυξήθηκαν οι ώρες του μαθήματος και δεν το πήραμε χαμπάρι;
Δυστυχώς. το αντίθετο ισχύει. Το - σημαίνει κενά και το + πλεονάσματα. Για αυτό και στις αντίστοιχες Α/θμιες Δ/νσεις (π.χ. Β Θεσσαλονίκης) δεν πήρε αποσπασμένους. Το υπουργείο τους πληροφορικούς β/θμιας Αθήνας, Θεσσαλονίκης τους λογίζει σαν πλεονάζον προσωπικό, που αφού συνεδριάσουν οι σύλλογοι και γίνουν οι αναθέσεις, θα διατεθούν στην Α/θμια. Και εν τω μεταξυ θα έχουν προσληφθεί ήδη άλλες ειδικότητες π.χ. θεατρολόγοι, και θα πάρουν ώρες ειδικότητας στα ολοήμερα κλπ. ενώ εμείς θα συζητάμε πότε θα γίνει και για μας η πρόσληψη. ΖΖήσε μάη μου δηλαδή για ακόμη μια χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7086 στις: Αύγουστος 29, 2017, 07:42:25 μμ »
Νόμιζα πως ήταν και αβάθμια και ββάθμια. Συγνώμη. Και κάνοντας μια πρόχειρη άθροιση βρήκα πλεονάζων προσωπικό στη ββάθμια 543 άτομα!! Βέβαια επειδή από ότι καταλαβαίνω μετακίνηση από αβάθμια και ββάθμια μπορεί να γίνει μόνο σε ίδια διεύθυνση θα δουλέψουμε και φέτος κάποιοι. Προφανώς ελάχιστοι σε Αττική, Θεσσαλονίκη.

Αποσυνδεδεμένος plirkos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕ Η ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΣΑΣ
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7087 στις: Αύγουστος 30, 2017, 05:06:15 πμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΘΑΦΕΡΑΙΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥ klados_PE19 ΜΕΤΑΞΥ ΤΗΣ Β ΦΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΩΝ ΚΕΝΩΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΕΙΝΑΙ 317 ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ + 38 ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:48:43 »

Συνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7088 στις: Αύγουστος 30, 2017, 12:02:05 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΘΑΦΕΡΑΙΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥ klados_PE19 ΜΕΤΑΞΥ ΤΗΣ Β ΦΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΩΝ ΚΕΝΩΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΕΙΝΑΙ 317 ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ + 38 ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ.
Τα 38 κενα ειδικη αγωγη αφορα την ΠΕ

Συνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7089 στις: Αύγουστος 30, 2017, 12:15:06 μμ »
Καλά κάνεις κ τα γράφεις έτσι αναλυτικά γιατί έχουμε χάσει λίγο τον μπούσουλα με τις αποσπάσεις κ.λπ.

(Γιατί όμως άλλος αιρετός έδωσε άλλα κενά;;;; Συγκεκριμένα 591 κενά και 8 πλεονάσματα;  :-\ )
αnneta...συμφωνω μαζι σου οτι εχουμε χασει τον μπουσουλα με τις διαφορετικες αναρτησεις..ΠΕβοιωτιας αναρτηση πριν απο μια μερα μηδεν κενα απο καποιον...αποφαση πριν απο λιγο απο την ιδια την ΠΕ 19 κενα...

Αποσυνδεδεμένος klados_PE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7090 στις: Αύγουστος 30, 2017, 12:44:33 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΘΑΦΕΡΑΙΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥ klados_PE19 ΜΕΤΑΞΥ ΤΗΣ Β ΦΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΩΝ ΚΕΝΩΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ. Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΕΙΝΑΙ 317 ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ + 38 ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ.
και δεν είναι μόνο αυτοί, χτες έγιναν συμπληρωματικές αποσπάσεις, και τα κενα στην α/θμια μειώθηκαν και άλλο, (π.χ. Κιλκίς, Χαλκιδική τέλος από κενά, τρομερό νέο αν είσαι από βόρεια Ελλάδα).
http://www.pde.gr/index.php?page=9257
Δεν θέλω να είμαι μάντης κακών εξελίξεων, αλλά αν σκοπεύει το υπουργείιο να "κατεβάσει" όλους τους "διαθεσίτες" στην α/θμια, αντί να συμπληρώσουν ωράριο με κάποιο τρόπο στην β/θμια (π.χ. β αναθέσεις, ώρες σε ιεκ κ.α.), τα βλέπω πολύ δύσκολα τα πράγματα, ειδικά για όσους είναι ψηλά στον πίνακα και έχουν συνηθίσει να δηλώνουν λίγες περιοχές. Πολλοί που δεν παρακολουθούν πολύ τα νέα, μπορεί να βρεθούν προ εκλήξεων.

Συνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7091 στις: Αύγουστος 30, 2017, 01:10:19 μμ »
και δεν είναι μόνο αυτοί, χτες έγιναν συμπληρωματικές αποσπάσεις, και τα κενα στην α/θμια μειώθηκαν και άλλο, (π.χ. Κιλκίς, Χαλκιδική τέλος από κενά, τρομερό νέο αν είσαι από βόρεια Ελλάδα).
http://www.pde.gr/index.php?page=9257
Δεν θέλω να είμαι μάντης κακών εξελίξεων, αλλά αν σκοπεύει το υπουργείιο να "κατεβάσει" όλους τους "διαθεσίτες" στην α/θμια, αντί να συμπληρώσουν ωράριο με κάποιο τρόπο στην β/θμια (π.χ. β αναθέσεις, ώρες σε ιεκ κ.α.), τα βλέπω πολύ δύσκολα τα πράγματα, ειδικά για όσους είναι ψηλά στον πίνακα και έχουν συνηθίσει να δηλώνουν λίγες περιοχές. Πολλοί που δεν παρακολουθούν πολύ τα νέα, μπορεί να βρεθούν προ εκλήξεων.
θα ξεκινησω απο τα κενα που αναρτηθηκαν ..εγω συμφωνω με την αναρτηση 580 κενα περιπου στηνΠΕ ..καθε χρονο οι μετακινησεις απο δε σε πε ειναι περιπου 200..Εφετος εγιναν καποιοι διορισμοι...ειχαμε ομως και τις αποσπασεις πανω απο 50 μονιμων σε διαφορους φορεις νουμερο που δεν ειχαμε τις αλλες χρονιες..Εγω ειμαι παντα αισιοδοξος ..οπως καθε χρονο ετσι και φετος θα ρισκαρω και θα πω οτι οι προσληψεις σε ΠΕ-ΔΕ-ΕΙΔΙΚΗ θα ειναι πανω απο 470 προσληψεις...

Αποσυνδεδεμένος klados_PE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7092 στις: Αύγουστος 30, 2017, 01:29:10 μμ »
θα ξεκινησω απο τα κενα που αναρτηθηκαν ..εγω συμφωνω με την αναρτηση 580 κενα περιπου στηνΠΕ ..καθε χρονο οι μετακινησεις απο δε σε πε ειναι περιπου 200..Εφετος εγιναν καποιοι διορισμοι...ειχαμε ομως και τις αποσπασεις πανω απο 50 μονιμων σε διαφορους φορεις νουμερο που δεν ειχαμε τις αλλες χρονιες..Εγω ειμαι παντα αισιοδοξος ..οπως καθε χρονο ετσι και φετος θα ρισκαρω και θα πω οτι οι προσληψεις σε ΠΕ-ΔΕ-ΕΙΔΙΚΗ θα ειναι πανω απο 470 προσληψεις...
Πραγματικά έτσι πρέπει, να είμαστε όλοι μας αισιόδοξοι, και δεν ειρωνεύομαι, αλλά.... πιστεύεις ότι η Α+Β θεσσαλονίκης θα δώσουν 63 κενά; η χαλκιδική μέχρι πέρυσι έδινε εργασία σε 8+ αναπληρωτές, φέτος 0.
Πιθανώς συμβαίνει, επειδή άνοιξε μόνο η Χαλκιδική (και όχι η Θεσσαλονίκη) φέτος, και όσοι έπαιρναν απόσπαση για Θεσσαλονίκη, τώρα κατέληξαν στην Χαλκιδική. Αλλά γιατί συνέβη αυτό φέτος; μήπως επειδή αλλάζει η τακτική του υπουργείου. Δέχεται πιέσεις από τους μαθηματικούς για τις β' αναθέσεις;
Και ας είμαστε αισιόδοξοι, και θεωρούμε ότι τελικά τα κενά της Χαλκιδικής θα μετακυληθούν στην Θεσσαλονίκη για φέτος. Πιστεύεις ότι αυτό θα γίνει ανεκτό από τους μόνιμους; Εγώ πιστεύω όχι, θα ανοίξει το σύστημα για μια γ' φάση αποσπάσεων και τώρα θα πάρουν απόσπαση για Θεσσαλονίκη μόνιμοι με πολύ λιγοτερα μόρια από τις προηγούμενες χρονιές.  και θα έχουν κλείσει και η Θεσσαλονίκη και η Χαλκιδική, και πιθανώς να καθυστερήει και άλλο η φάση για εμάς. Και εσύ αναπληρωτή τρέχα στα δωδεκάνησα (αν τα δήλωσες).
Υ.Γ (η Χαλκιδική και η Θεσσαλονίκη ήταν ένα παράδειγμα, επειδή τα παρακολουθώ).
Υ.Γ. και εγώ πιστευω ότι η περσυνή χρονιά ήταν ο πάτος, χειρότερα τα πράγματα δεν μπορούσαν να πάνε για τους ΠΕ19-20. Αλλά, δεν ξέρω, πιστεύω ότι είμαστε οριακά και με το θέμα της πιστοποιησης β επιπέδου από τους δασκάλους για τα μικρά σχολεία, αν τελικα τους εκεί οι ΤΠΕ, θα είναι το τελειωτικό χτύπημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2017, 01:31:38 μμ από klados_PE19 »

Συνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7093 στις: Αύγουστος 30, 2017, 01:38:49 μμ »
Πραγματικά έτσι πρέπει, να είμαστε όλοι μας αισιόδοξοι, και δεν ειρωνεύομαι, αλλά.... πιστεύεις ότι η Α+Β θεσσαλονίκης θα δώσουν 63 κενά; η χαλκιδική μέχρι πέρυσι έδινε εργασία σε 8+ αναπληρωτές, φέτος 0.
Πιθανώς συμβαίνει, επειδή άνοιξε μόνο η Χαλκιδική (και όχι η Θεσσαλονίκη) φέτος, και όσοι έπαιρναν απόσπαση για Θεσσαλονίκη, τώρα κατέληξαν στην Χαλκιδική. Αλλά γιατί συνέβη αυτό φέτος; μήπως επειδή αλλάζει η τακτική του υπουργείου. Δέχεται πιέσεις από τους μαθηματικούς για τις β' αναθέσεις;
Και ας είμαστε αισιόδοξοι, και θεωρούμε ότι τελικά τα κενά της Χαλκιδικής θα μετακυληθούν στην Θεσσαλονίκη για φέτος. Πιστεύεις ότι αυτό θα γίνει ανεκτό από τους μόνιμους; Εγώ πιστεύω όχι, θα ανοίξει το σύστημα για μια γ' φάση αποσπάσεων και τώρα θα πάρουν απόσπαση για Θεσσαλονίκη μόνιμοι με πολύ λιγοτερα μόρια από τις προηγούμενες χρονιές.  και θα έχουν κλείσει και η Θεσσαλονίκη και η Χαλκιδική, και πιθανώς να καθυστερήει και άλλο η φάση για εμάς. Και εσύ αναπληρωτή τρέχα στα δωδεκάνησα (αν τα δήλωσες).
Υ.Γ (η Χαλκιδική και η Θεσσαλονίκη ήταν ένα παράδειγμα, επειδή τα παρακολουθώ).
Υ.Γ. και εγώ πιστευω ότι η περσυνή χρονιά ήταν ο πάτος, χειρότερα τα πράγματα δεν μπορούσαν να πάνε για τους ΠΕ19-20. Αλλά, δεν ξέρω, πιστεύω ότι είμαστε οριακά και με το θέμα της πιστοποιησης β επιπέδου από τους δασκάλους για τα μικρά σχολεία, αν τελικα τους εκεί οι ΤΠΕ, θα είναι το τελειωτικό χτύπημα.
Αναφερα για βοιωτια..μπες στην δδε ημαθιας και βρες τους 25 πλεοναζοντες με την αναρτηση κορδη...

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2375
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7094 στις: Αύγουστος 30, 2017, 01:40:37 μμ »
Και εγώ που δεν φημίζομαι για την αισιοδοξία μου, παρακολουθώντας τα τεκταινόμενα, θα συμφωνήσω με τον tolakis και έχω την εικόνα ότι οι φετινές προσλήψεις στο σύνολο για τους πληροφορικούς (γενική, ειδική, ΔΥΕΠ) θα είναι αυξημένες.
Εύχομαι μόνο να γίνουν σύντομα και να τηρηθεί κατ' ελάχιστον το fair play των προαναγγελθέντων, τύπου 70% κτλ, για ευνόητους λόγους.
Υ.Γ. Προς στιγμήν οι δάσκαλοι ενδιαφέρονται στο να ξανακάνουν τσιφλίκι τους το ολοήμερο. Δεν έχουν προς το παρόν ιδιαίτερες βλέψεις για τις ΤΠΕ. Αργότερα ίσως ανοίξει η όρεξη. Μέχρι τότε θα δούμε τι θα έχουμε διεκδικήσει κι εμείς......
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7095 στις: Αύγουστος 30, 2017, 02:05:01 μμ »
Ίσως επειδή είναι μονόωρο μάθημα δεν έχουν να κερδίσουν και πολλά πράγματα οι δάσκαλοι. Από την άλλη βέβαια σε μικρά νησιά με πχ 3θέσιο σχολείο δε συμπληρώνει κάποιος πληροφορικός ωράριο οπότε θα σου πουν κατ' εξαίρεση το δίνουμε σε δάσκαλο. Μακάρι να έχει δίκιο ο Τολάκης για τα κενά. Πάντως αν πρώτη φάση δώσουν το 70% των κενών τότε οι της πρώτης φάσης μπορούν να διαλέξουν πιο "βολικά" σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7096 στις: Αύγουστος 30, 2017, 03:34:02 μμ »
Και τα τελευταία νέα:
http://www.e-mesara.gr/index.php/2014-01-29-19-20-37/36431-enimerosi-gia-tin-a-fasi-proslipseon-anapliroton-se-a-thmia-kai-v-thmia-ekp-si
Με λίγα λόγια θα προσληφθούν εκπαιδευτικοί όλων των ειδικοτήτων για την Α/θμια και Β/θμια Εκπαίδευση από 05/09.
Λέτε; Μακάρι, θα είναι ρεκόρ, πρώτη φορά θα δω αγιασμό στη 13η χρονιά μου ως αναπληρωτής.

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #7097 στις: Αύγουστος 30, 2017, 05:34:48 μμ »
Και τα τελευταία νέα:
http://www.e-mesara.gr/index.php/2014-01-29-19-20-37/36431-enimerosi-gia-tin-a-fasi-proslipseon-anapliroton-se-a-thmia-kai-v-thmia-ekp-si
Με λίγα λόγια θα προσληφθούν εκπαιδευτικοί όλων των ειδικοτήτων για την Α/θμια και Β/θμια Εκπαίδευση από 05/09.
Λέτε; Μακάρι, θα είναι ρεκόρ, πρώτη φορά θα δω αγιασμό στη 13η χρονιά μου ως αναπληρωτής.

Όλων των ειδικοτήτων στη Β/θμια; Μάλλον εννοεί Φιλόλογους, Μαθηματικούς, Φυσικούς και Χημικοβιολόγους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159621
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 445

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.