*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1782347 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #686 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 03:11:30 μμ »
Άρα είναι εκπρόθεσμοι! Γιατί αυτό έπρεπε να το είχαν κάνει μέχρι την προηγούμενη Παρασκευή!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:43:50 »

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #687 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 03:18:57 μμ »
Άρα είναι εκπρόθεσμοι! Γιατί αυτό έπρεπε να το είχαν κάνει μέχρι την προηγούμενη Παρασκευή!


και εκπρόθεσμοι αλλά και εκτός τόπου και χρόνου όλοι τους.κάθε χρόνο και χειρότερα
βλέπω και στο σχολείο των παιδιών μου:ότι να' ναι στην κυριολεξία φέτος.

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #688 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 03:20:58 μμ »
Το επιβεβαιώνω κι εγώ.
Να προσθέσω κάτι άλλο, θεωρώ πως όλες οι προσλήψεις που θα γίνουν στην ειδικότητά μας φέτος θα πραγματοποιηθούν μέσω ΕΣΠΑ.


Αν όλα κι όλα τα προγράμματα ΕΣΠΑ είναι αυτά που ανακοινώθηκαν, πουθενά δεν αναφέρονται ούτε πληροφορικοί, ούτε ξενόγλωσσοι παρά μόνο παράλληλη στήριξη ειδική αγωγή και κάτι τέτοια. Οπότε μάλλον θα είναι όλοι από τον κρατικό προϋπολογισμό, άρα πολλοί λίγοι σε αριθμό ...

Αποσυνδεδεμένος annadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #689 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 03:21:07 μμ »
Και πότε ήταν κάτι εμπρόθεσμο σε αυτή τη χώρα. Γιατί όλη αυτή η διαδικασία να μην γίνεται αμέσως μετά τη λήξη του εκπαιδευτικού έτους; Αλλά κάνουν όλοι τις διακοπούλες τους και έρχονται το Σεπτέμβρη να κλείσουν όλες τις τρύπες. Ελλαδάρα!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:43:50 »

Αποσυνδεδεμένος evasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #690 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 03:22:42 μμ »
Νομίζω ότι μέχρι την Παρασκευή είχαν δικαίωμα οι υπεράριθμοι και οι σε διάθεση να υποβάλουν αίτηση για απόσπαση στην πρωτοβάθμια. Υπάρχουν και κάποιοι που διατίθενται χωρίς αίτησή τους υποχρεωτικά...και στην Ημαθία πάντως χθες έγιναν αντίστοιχες διαθέσεις...

...και κάτι ενδιαφέρον από το χαιρετισμό του Καρτσιώτη που δημοσιεύτηκε σήμερα στις διευθύνσεις ...

Παράθεση
Οι προσπάθειες και οι προετοιμασίες που έγιναν από την πολιτική ηγεσία και από τα στελέχη του Υ.Π.Δ.Β.Μ.Θ., την Περιφερειακή μας Διεύθυνση και τις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης αρμοδιότητάς μας, την προηγούμενη χρονική περίοδο, δημιούργησαν τις προϋποθέσεις ώστε φέτος να ξεκινάμε τη σχολική χρονιά με ελάχιστες ελλείψεις σε διδακτικό προσωπικό, οι οποίες καλύπτονται ταχύτατα. Σε κάποιες μάλιστα ειδικότητες, ιδιαίτερα στους καθηγητές ειδικοτήτων της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, υπάρχει διαθέσιμο εκπαιδευτικό προσωπικό που αναμένεται έως το τέλος της εβδομάδας να τοποθετηθεί από τα υπηρεσιακά συμβούλια.

Πολύ ελπιδοφόρο ε;;; Ας μας ενημερώσει κάποιος υπεύθυνα για το τι να περιμένουμε (περίπου πότε και πόσους)! Αυτή η ομηρία μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #691 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 03:53:08 μμ »
Η ανακοίνωση του Μπράτη δεν είναι καθόλου ενθαρρυντική. Δείχνει επίσης και την τεράστια αδιαφορία των αιρετών για τον κλάδο μας

Πάνε να μας εκτοπίσουνε εμμέσως πλην σαφώς!!!!!!!!!!!
Εκτός και αν πάρει πολύ λίγους από μας και τους πληρώνει από τον κρατικό όπως είπε και κάποιος άλλος..
Και ερωτω πόσοι άραγε την πάτησαν φέτος και δεν τσέκαραν το κουτάκι μετά το περυσινό πανηγύρι???????? (Και δεν αναφέρομαι σε παντρεμένους με παιδιά)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #692 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 03:55:21 μμ »
Το τοπίο όσον αφορά θεατρολόγους, εικαστικών και μουσικής είναι πιο ξεκάθαρο οπότε είναι λογικό να γίνεται αναφορά, σε πρώτη φάση, μόνο σε αυτούς.

Δεν έχει τελειώσει ακόμη η διαδικασία διάθεσης και τοποθέτησης υπεράριθμων ξενόγλωσσων και Πληροφορικής οπότε το πιο πιθανό είναι να ανακοινωθούν από βδομάδα.

Τα παραπανω είναι εκτίμηση από πληροφορίες και όχι κάποια έγκυρη πληροφόρηση

Άσχετο, αλλά βλέπω τελικά η σανίδα σωτηρίας του κλάδου να μην είναι τα δημοτικά αλλά τα γυμνάσια...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος spidr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19 DTPS
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #693 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 03:59:39 μμ »
ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ! θυμάστε την διαφήμιση ?  ;D ;D
Ο άνθρωπος μπορεί να καταφέρει τα πάντα αρκεί να το πιστέψει και να προσπαθήσει. +++think positive+++

Αποσυνδεδεμένος annadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #694 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:00:16 μμ »
Εγώ πάντως δεν το τσέκαρα και είμαι χαρούμενη για αυτό. Αν το είχα τσεκάρει μπορεί να με έπαιρνων (είμαι γύρω στο 200) αλλά το ΠΟΥ άγνωστο.
Ξαφνικά κάνουν τόσες αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ και φέρνουν πολλούς στα μεγάλα αστικά κέντρα και στο τέλος αν μείνουν κενά αυτά θα είναι στον Έβρο και στα Δωδεκάνησα.

Μετά τις περικοπές που έχουν κάνει, δε νομίζω πως θα ήταν η καλύτερη επιλογή να ξενιτευτώ στα 30 μου. Προτιμώ λοιπόν να γλιτώσω όλα τα έξοδα που συνεπάγεται μία τέτοια μετακόμιση και να είμαι ΑΜΩ (αν βέβαια πάρουν) στην περιοχή μου.

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #695 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:07:02 μμ »
Εγώ πάντως δεν το τσέκαρα και είμαι χαρούμενη για αυτό. Αν το είχα τσεκάρει μπορεί να με έπαιρνων (είμαι γύρω στο 200) αλλά το ΠΟΥ άγνωστο.
Ξαφνικά κάνουν τόσες αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ και φέρνουν πολλούς στα μεγάλα αστικά κέντρα και στο τέλος αν μείνουν κενά αυτά θα είναι στον Έβρο και στα Δωδεκάνησα.

Μετά τις περικοπές που έχουν κάνει, δε νομίζω πως θα ήταν η καλύτερη επιλογή να ξενιτευτώ στα 30 μου. Προτιμώ λοιπόν να γλιτώσω όλα τα έξοδα που συνεπάγεται μία τέτοια μετακόμιση και να είμαι ΑΜΩ (αν βέβαια πάρουν) στην περιοχή μου.

+1

κι εγώ το ίδιο μόνο που ήμουν τόσο σίγουρη για Αθήνα που δεν έβαλα ΑΜΩ :D

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #696 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:07:09 μμ »
Εγώ πάντως δεν το τσέκαρα και είμαι χαρούμενη για αυτό. Αν το είχα τσεκάρει μπορεί να με έπαιρνων (είμαι γύρω στο 200) αλλά το ΠΟΥ άγνωστο.
Ξαφνικά κάνουν τόσες αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ και φέρνουν πολλούς στα μεγάλα αστικά κέντρα και στο τέλος αν μείνουν κενά αυτά θα είναι στον Έβρο και στα Δωδεκάνησα.

Μετά τις περικοπές που έχουν κάνει, δε νομίζω πως θα ήταν η καλύτερη επιλογή να ξενιτευτώ στα 30 μου. Προτιμώ λοιπόν να γλιτώσω όλα τα έξοδα που συνεπάγεται μία τέτοια μετακόμιση και να είμαι ΑΜΩ (αν βέβαια πάρουν) στην περιοχή μου.

Εγώ πάλι δε δήλωσα καθόλου ΑΜΩ!!!!Απλά τσέκαρα το κουτί με τη λογική ότι καλύτερα στα Δωδεκάνησα ΑΚΩ παρά να είμαι ο ΑΜΩ της γειτονιάς......Κουράστηκα να μαζεύω ώρες με το κουτάλι.........Και οι 2 απόψεις κατ' εμέ είναι σωστές.......Αναλόγως τις προτεραιότητες του καθενός..........

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #697 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:07:16 μμ »
Εγώ πάντως δεν το τσέκαρα και είμαι χαρούμενη για αυτό. Αν το είχα τσεκάρει μπορεί να με έπαιρνων (είμαι γύρω στο 200) αλλά το ΠΟΥ άγνωστο.
Ξαφνικά κάνουν τόσες αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ και φέρνουν πολλούς στα μεγάλα αστικά κέντρα και στο τέλος αν μείνουν κενά αυτά θα είναι στον Έβρο και στα Δωδεκάνησα.

Μετά τις περικοπές που έχουν κάνει, δε νομίζω πως θα ήταν η καλύτερη επιλογή να ξενιτευτώ στα 30 μου. Προτιμώ λοιπόν να γλιτώσω όλα τα έξοδα που συνεπάγεται μία τέτοια μετακόμιση και να είμαι ΑΜΩ (αν βέβαια πάρουν) στην περιοχή μου.
Σωστά, άλλωστε ουσιαστικά τα μόρια δεν μετράνε. Τώρα για τα χρήματα, αξίζει κάποιος να πάει στου διαόλου τη μάνα και να πληρώνει τα μισά σε ενοίκια; Εγώ θεωρώ όχι και γι'αυτό δεν το τίκαρα και εγώ, και ούτε θα το τικάρω ξανά (εκτός κι αν αργότερα μετρήσουν τα μόρια  :o)
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος dimi_nt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #698 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:07:50 μμ »
Καλησπέρα!Με αφορμή την ανακοίνωση των πινάκων των ωρομισθίων ανά περιφέρεια, ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος ποια είναι η διαδικασία κάλυψης θέσεων με ωρομίσθιους καθηγητές.Δηλαδή σε ποια θέση περίπου πρέπει να είναι κάποιος για να έχει ελπίδες ότι θα τον καλέσουν.
Συγνώμη που θέτω το θέμα εδώ, αλλά δεν βρήκα κάποιο άλλο περισσότερο σχετικό.Όποιος γνωρίζει κάτι ας με ενημερώσει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Το ξέρω πως καθένας μοναχός πορεύεται στην έρωτα, μοναχός στη δόξα και στο θάνατο.Το ξέρω.Το δοκίμασα.Δεν οφελεί.Άφησέ με να 'ρθω μαζί σου.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #699 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:11:54 μμ »
Εγώ πάντως δεν το τσέκαρα και είμαι χαρούμενη για αυτό. Αν το είχα τσεκάρει μπορεί να με έπαιρνων (είμαι γύρω στο 200) αλλά το ΠΟΥ άγνωστο.
Ξαφνικά κάνουν τόσες αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ και φέρνουν πολλούς στα μεγάλα αστικά κέντρα και στο τέλος αν μείνουν κενά αυτά θα είναι στον Έβρο και στα Δωδεκάνησα.

Μετά τις περικοπές που έχουν κάνει, δε νομίζω πως θα ήταν η καλύτερη επιλογή να ξενιτευτώ στα 30 μου. Προτιμώ λοιπόν να γλιτώσω όλα τα έξοδα που συνεπάγεται μία τέτοια μετακόμιση και να είμαι ΑΜΩ (αν βέβαια πάρουν) στην περιοχή μου.
Σωστά, άλλωστε ουσιαστικά τα μόρια δεν μετράνε. Τώρα για τα χρήματα, αξίζει κάποιος να πάει στου διαόλου τη μάνα και να πληρώνει τα μισά σε ενοίκια; Εγώ θεωρώ όχι και γι'αυτό δεν το τίκαρα και εγώ, και ούτε θα το τικάρω ξανά (εκτός κι αν αργότερα μετρήσουν τα μόρια  :o)

Τα μόρια δε μετράνε τώρα...Ξέρεις αν αύριο βγάλουνε νέο ΦΕΚ που αποφασίζουν να τα προσμετρήσουν τελικά???Ο Σπηλιοτόπουλος προχθές έθιξε το θέμα......Τεσπα...........Όποιος έχει και άλλες επιλογές στην πόλη του καλά το σκέφτεσαι σαν ΑΜΩ της γειτονιάς......Αν πάλι δεν έχεις άλλες εναλλακτικές απλά κάνεις θυσίες και πας παντού!!!!!!Άλλωστε πλέον τα λεφτά δε μας φτάνουν όπου και να είμαστε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159551
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 320
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 262
Σύνολο: 275

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.