*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1775695 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1176 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:35:32 πμ »
Για μία ακόμη μέρα ζούμε στο απόλυτο σκοτάδι χωρίς καμία επίσημη ενημέρωση. Κανείς δεν ασχολείται μαζί μας. Έτσι, αναγκαζόμαστε να σκεφτόμαστε διάφορα πιθανά σενάρια είτε απαισιόδοξα είτε κάπως αισιόδοξα που ίσως μας επιτρέψουν να επιβιώσουμε αλλη μια χρονιά. Κατάντια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:25:57 »

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1177 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:10:53 μμ »
Για μία ακόμη μέρα ζούμε στο απόλυτο σκοτάδι χωρίς καμία επίσημη ενημέρωση. Κανείς δεν ασχολείται μαζί μας. Έτσι, αναγκαζόμαστε να σκεφτόμαστε διάφορα πιθανά σενάρια είτε απαισιόδοξα είτε κάπως αισιόδοξα που ίσως μας επιτρέψουν να επιβιώσουμε αλλη μια χρονιά. Κατάντια!

Πες ότι έπερνε από μας 200 ΑΚΩ από τις 10 του Σεπτέμβρη. Και πες ότι μας προσλαμβάνει αύριο (που δεν..) 200 άτομα Χ 400 ευρώ (στο περίπου ανά άτομο για τις 12 μέρες)  = 80.000 ευρώ!!!
Ουσιαστικά λοιπόν είναι μια μορφή περικοπών και αυτή...

fountouki

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1178 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:12:38 μμ »
Σήμερα η Πέλλα, οι Σέρρες και η Αν.Θεσ/νικη μου είπαν οτι ζήτησαν μερικούς ΑΚΩ.

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1179 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:16:55 μμ »
Παιδιά ας μην αγωνιούμε χωρίς λόγο. Πήρε σήμερα συνάδερφος στο υπουργείο και της είπε ξανά οτι δεν έχουν καμία εντολή και πως περιμένουν να ολοκληρωθεί η Β φάση αποσπάσεων. Επίσης είπε να περιμένουμε στο τέλος της άλλης βδομάδας. Να κάνω εγώ ένα πρόχειρο χρονοδιάγραμμα με τη λογική μου και να μου πείτε αν έχω δίκιο;;

-->Παρασκευή συνεδριάζει το ΠΥΣΔΕ και το βράδυ ανακοινώνει τα ονόματα και τις αποσπάσεις (στην καλύτερη περίπτωση)
-->Τους δίνουν 3 μέρες περιθώριο να παρουσιαστούν, άρα πάμε για Τετάρτη (ας επιβεβαιώσει κάποιον που ξέρει αν θα έχουν 3 μέρες περιθώριο)
-->Την Πέμπτη υπολογίζουν εκ νέου τα κενά και αν δοθεί και η εντολή καλούν στην καλύτερη περίπτωση Πέμπτη - Παρασκευή.

Πως το βλέπετε;

ΥΓ: Το μόνο που ίσως βοηθήσει την κατάσταση είναι πως λογικά η Β φάση αποσπάσεων δεν πρέπει να επηρεάσει κατά πολύ τα κενά. Θα ικανοποιηθούν ελάχιστες αιτήσεις το πιθανότερο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:25:57 »

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1180 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:19:42 μμ »
Παιδιά ας μην αγωνιούμε χωρίς λόγο. Πήρε σήμερα συνάδερφος στο υπουργείο και της είπε ξανά οτι δεν έχουν καμία εντολή και πως περιμένουν να ολοκληρωθεί η Β φάση αποσπάσεων. Επίσης είπε να περιμένουμε στο τέλος της άλλης βδομάδας. Να κάνω εγώ ένα πρόχειρο χρονοδιάγραμμα με τη λογική μου και να μου πείτε αν έχω δίκιο;;

-->Παρασκευή συνεδριάζει το ΠΥΣΔΕ και το βράδυ ανακοινώνει τα ονόματα και τις αποσπάσεις (στην καλύτερη περίπτωση)
-->Τους δίνουν 3 μέρες περιθώριο να παρουσιαστούν, άρα πάμε για Τετάρτη (ας επιβεβαιώσει κάποιον που ξέρει αν θα έχουν 3 μέρες περιθώριο)
-->Την Πέμπτη υπολογίζουν εκ νέου τα κενά και αν δοθεί και η εντολή καλούν στην καλύτερη περίπτωση Πέμπτη - Παρασκευή.

Πως το βλέπετε;

ΥΓ: Το μόνο που ίσως βοηθήσει την κατάσταση είναι πως λογικά η Β φάση αποσπάσεων δεν πρέπει να επηρεάσει κατά πολύ τα κενά. Θα ικανοποιηθούν ελάχιστες αιτήσεις το πιθανότερο.
Μάλλον έτσι είναι τα πράγματα. Και αισιόδοξο, μη σου πω, το χρονοδιάγραμμα!

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1181 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:25:20 μμ »
Παιδιά ας μην αγωνιούμε χωρίς λόγο. Πήρε σήμερα συνάδερφος στο υπουργείο και της είπε ξανά οτι δεν έχουν καμία εντολή και πως περιμένουν να ολοκληρωθεί η Β φάση αποσπάσεων. Επίσης είπε να περιμένουμε στο τέλος της άλλης βδομάδας. Να κάνω εγώ ένα πρόχειρο χρονοδιάγραμμα με τη λογική μου και να μου πείτε αν έχω δίκιο;;

-->Παρασκευή συνεδριάζει το ΠΥΣΔΕ και το βράδυ ανακοινώνει τα ονόματα και τις αποσπάσεις (στην καλύτερη περίπτωση)
-->Τους δίνουν 3 μέρες περιθώριο να παρουσιαστούν, άρα πάμε για Τετάρτη (ας επιβεβαιώσει κάποιον που ξέρει αν θα έχουν 3 μέρες περιθώριο)
-->Την Πέμπτη υπολογίζουν εκ νέου τα κενά και αν δοθεί και η εντολή καλούν στην καλύτερη περίπτωση Πέμπτη - Παρασκευή.

Πως το βλέπετε;

ΥΓ: Το μόνο που ίσως βοηθήσει την κατάσταση είναι πως λογικά η Β φάση αποσπάσεων δεν πρέπει να επηρεάσει κατά πολύ τα κενά. Θα ικανοποιηθούν ελάχιστες αιτήσεις το πιθανότερο.
Μάλλον έτσι είναι τα πράγματα. Και αισιόδοξο, μη σου πω, το χρονοδιάγραμμα!

Έλεος..Τα έχουνε διαλύσει όλα...
Από συνεδρίαση σε συνεδρίαση πάμε..Αν είναι ποτέ δυνατόν...Θυμήθηκα τώρα πριν από 2 χρόνια που ξεκίνησαν να μας καλούν ωρομίσθιους καλό Νοέμβρη!!!Σα δε ντρέπονται λέω 'γω...

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1182 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:30:50 μμ »
Χριστίνα εννοείς μάλλον ΚΥΣΔΕ.Και η συνεδρίασή του μεταφέρθηκε για τα μέσα της άλλης εβδομάδας νομίζω, άρα οι τοποθετήσεις των αποσπασθέντων της Β Φάσης θα γίνουν έως τις 5 Οκτώβρη μαζί με τις ενστάσεις, ενώ δεν έχουν τοποθετηθεί και οι πλεονάζοντες αποσπασθέντες της Α Φάσης και οι αναπληρωτές.Άρα, δεν είναι λογικό να ελπίζετε πριν τις 10 Οκτώβρη.Όμως, επειδή δεν ξέρω σε ποιο τμήμα τηλεφώνησε ο συνάδελφος και ποιας ειδικότητας ήταν, επαναλαμβάνω κι εδώ ότι ανεξαρτήτως της Β Φάσης αναπληρωτών είναι πιθανή μία φάση τεχνικών ειδικοτήτων και πληροφορικής εμβόλιμη.

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1183 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:32:27 μμ »
Χριστίνα, θεωρώ ότι όποιος ζήτησε απόσπαση για Α/θμια την πήρε ήδη στην Α φάση. Με τις επανεξετάσεις τώρα δεν νομίζω θα επηρεαστεί η Α/θμια και τα κύριο λόγο θα αφορά από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ...
Είναι ίσως απόφαση του Κουλαϊδή ή του Κοντογιάννη για το πότε θα καλέσουν...

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1184 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:33:51 μμ »
Παιδιά ας μην αγωνιούμε χωρίς λόγο. Πήρε σήμερα συνάδερφος στο υπουργείο και της είπε ξανά οτι δεν έχουν καμία εντολή και πως περιμένουν να ολοκληρωθεί η Β φάση αποσπάσεων. Επίσης είπε να περιμένουμε στο τέλος της άλλης βδομάδας. Να κάνω εγώ ένα πρόχειρο χρονοδιάγραμμα με τη λογική μου και να μου πείτε αν έχω δίκιο;;

-->Παρασκευή συνεδριάζει το ΠΥΣΔΕ και το βράδυ ανακοινώνει τα ονόματα και τις αποσπάσεις (στην καλύτερη περίπτωση)
-->Τους δίνουν 3 μέρες περιθώριο να παρουσιαστούν, άρα πάμε για Τετάρτη (ας επιβεβαιώσει κάποιον που ξέρει αν θα έχουν 3 μέρες περιθώριο)
-->Την Πέμπτη υπολογίζουν εκ νέου τα κενά και αν δοθεί και η εντολή καλούν στην καλύτερη περίπτωση Πέμπτη - Παρασκευή.

Πως το βλέπετε;

ΥΓ: Το μόνο που ίσως βοηθήσει την κατάσταση είναι πως λογικά η Β φάση αποσπάσεων δεν πρέπει να επηρεάσει κατά πολύ τα κενά. Θα ικανοποιηθούν ελάχιστες αιτήσεις το πιθανότερο.

Θεωρώ ότι οι αποσπάσεις είναι μια πρόφαση που στόχο έχει να διατεθούν στο μεταξύ όσο γίνεται περισσότεροι υπεράριθμοι από τη Δευτεροβάθμια ώστε να καλέσουν στη συνέχεια λιγότερους αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος adioristos_pe19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, αλλά αυτή με πληγώνει!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1185 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:34:53 μμ »
Σήμερα η Πέλλα, οι Σέρρες και η Αν.Θεσ/νικη μου είπαν οτι ζήτησαν μερικούς ΑΚΩ.

Ποιος ακριβώς στο είπε αυτό???

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1186 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:37:13 μμ »
Χριστίνα εννοείς μάλλον ΚΥΣΔΕ.Και η συνεδρίασή του μεταφέρθηκε για τα μέσα της άλλης εβδομάδας νομίζω, άρα οι τοποθετήσεις των αποσπασθέντων της Β Φάσης θα γίνουν έως τις 5 Οκτώβρη μαζί με τις ενστάσεις, ενώ δεν έχουν τοποθετηθεί και οι πλεονάζοντες αποσπασθέντες της Α Φάσης και οι αναπληρωτές.Άρα, δεν είναι λογικό να ελπίζετε πριν τις 10 Οκτώβρη.Όμως, επειδή δεν ξέρω σε ποιο τμήμα τηλεφώνησε ο συνάδελφος και ποιας ειδικότητας ήταν, επαναλαμβάνω κι εδώ ότι ανεξαρτήτως της Β Φάσης αναπληρωτών είναι πιθανή μία φάση τεχνικών ειδικοτήτων και πληροφορικής εμβόλιμη.

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο αυτό εννοούσα. Δεν ήξερα όμως οτι μεταφέρθηκε για τα μέσα της άλλης εβδομάδας..Η συνάδερφος που τηλεφώνησε είναι ΠΕ19 και πήρε στο 210344333 που ειναι της Αθμιας για την ειδικότητα μας. Καλά τοποθετήσεις δεν θα έπρεπε να περιμένουμε με τίποτα. Αν περιμένουμε και τοποθετήσεις θα πάει σίγουρα όσο λες. Αλλά δεν νομίζω οτι είναι απαραίτητο γιατί τα κενά "και καλά" τους καίνε και γι αυτό δεν καλούν αναπληρωτές. Όχι σε ποιό σχολέιο θα πάει ο καθένας.

Τέλος μακάρι να έχεις δίκιο και να βγεί φάση ανεξάρτητα απο  αυτά.

fountouki

  • Επισκέπτης
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1187 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:41:51 μμ »
Πήρα τηλ στα αντίστοιχα πυσπε. Επίσης είδα από τις τοποθετήσεις ότι το Κιλκίς έχει 2 κενά στα πρωϊνά ΕΑΠ

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1188 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:59:33 μμ »
δεν βαρεθηκατε?

Αφου δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.Μονο το βολεμα μας νοιαζει σαν κλαδος

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #1189 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 01:03:09 μμ »
δεν βαρεθηκατε?

Αφου δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα.Μονο το βολεμα μας νοιαζει σαν κλαδος

Αν βαρεθήκαμε να περιμένουμε...φυσικά ναι. Αλλά αυτό που λες δεν είναι η σωστή λογική. Και αν ισχύει πρέπει να το αλλάξουμε και πιστεύω πως με τα τωρινά δεδομένα ίσως γίνεται και μια αρχή προς αυτή την κατεύθυνση. Εδω όμως δεν είναι ο κατάλληλος χώρος για να το συζητήσουμε αυτό.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 558
Σύνολο: 576

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.