*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 243000 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1204 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 04:17:54 μμ »

[/quote] Markira για πες για τα βοριζια!Εχει μορια αλλα ειναι μακρια ε;;; Για πες για πες...


 Τα παιδια ειναι πάρα πολυ ζωηρα και οι ανθρωποι εκει με κακη φημη. εγω βεβαια ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τουσ γονεισ ως προσ την συμπεριφορα τους σε εμενα,( τουσ εκπαιδευτικουσ που ενδιαφερονται τουσ εχουν σε μεγαλη εκτιμηση γιατι συνηθωσ πηγαινουν και καθονται στην εδρα). αλλα θα δεις διαφορα, κλεβουν το σχολειο τα βραδια, πυροβολισμουσ στο σχολειο, κανουν ζημια στα αμαξια αν δεν σε συμπαθουν.. πρεπει να εχεισ πολυ υπομονη, να μπορεισ να επιβαλεισ και να δειχνεισ αγαπη και ενδιαφερον. εφαγα καρεκλα στο κεφαλι

Πόσο γνωστά μου φαίνονται όλα αυτά...  Τα ίδια πέρασα σε κοντινό χωριό. 
Συγχαρητήρια για το Ρέθυμνο Markira! :)
[/quote]
Συνηθισμένες καταστάσεις για Κρήτη, ιδιαίτερα νομοί Ηρακλείου, Ρεθύμνου.
Συνάδελφος που πρωτοδιορίστηκε εκεί, μού έλεγε ότι είχαν φτάσει στο σημείο να σηκώνουν τα παιδιά  από τα μαλλιά  :o  :o.Δεν άκουγαν και δεν καταλάβαιναν τίποτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2011, 04:19:27 μμ από alexel »
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:04:49 »

Αποσυνδεδεμένος georgeMath

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕΟ3
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1205 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 07:15:02 μμ »
Τοποθετήθηκε καμία σήμερα;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2011, 07:20:32 μμ από georgeMath »

Αποσυνδεδεμένος nickie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1206 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:09:31 μμ »
Ναι,στον Εβρο μας εδωσαν τα αθλια κενα χθες και σημερα το πρωι βγηκαν οι τοποθετησεις.....παντρεμενες με παιδια στα πομακοχωρια αγονης γραμμης....πηγαινουμε στο σχολειο αυριο

Αποσυνδεδεμένος arietta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΖΗΣΤΕ ΜΕ ΤΡΕΛΑ,Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1207 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 12:01:23 μμ »
ΟΠΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΗΤΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕ,ΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ,ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ ΠΑΛΙ...ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΠΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ. ΓΙΑ ΖΕΠ,ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ,ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ,Γ ΦΑΣΗ ΔΑΣΚΑΛΩΝ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ ,ΑΚΟΜΗ ΤΙΠΟΤΕ...ΜΠΡΑΤΗΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:04:49 »

Αποσυνδεδεμένος Αγγελικη80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Μονιμη Αναπληρωτρια
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1208 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 12:12:37 μμ »
Μαλλον χαθηκε το θεμα Γ φαση ΠΕ 60 και μας πεταξε στο περσινο το PDE!!!

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1209 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 12:44:13 μμ »
           Καλημέρα και από μένα!Είχαμε καιρό να γράψουμε κάτι στο topic μας και διαγράφηκε...το θέμα.Σήμερα είναι η συνάντησή μας στα γραφεία της ΔΟΕ.Κάντε ένα κόπο κι ελάτε να δούμε τί μπορούμε να κάνουμε.Μόλις έλαβα mail από τον πρόεδρο του συλλόγου Κ.Σωτηρίου της ανατ.Αττικής που αναφέρει ότι από το νέο σχολικό έτος μειώνονται οι αναπληρωτές κατά 85%.Θα πάρουν δηλαδή 2000 αναπληρωτές συ νο λι κά!!Τελειώσανε τα ψέματα και για μας.Την έχουμε πολύ άσχημα.Να σημειώσω ότι αυτά είναι στο άμεσο πρόγραμμα του υπουργείου και είναι θέμα χρόνου να "κλειδώσουν".

Αποσυνδεδεμένος mujerk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1210 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 01:37:00 μμ »
Καλημέρα σε όλους!

Σήμερα στις 7 είναι η συνάντηση του συντονιστικού νηπιαγωγών στα γραφεία της ΔΟΕ στο κέντρο. Όσοι είμαστε Αθήνα θα ήταν καλό να πάμε. Εκτός των όσων δραματικών ακούμε τελευταία για τα ολοήμερα, το ωράριό μας και τη μείωση του αριθμού αναπλήρωτών κατά 85% από την επόμενη χρονιά, πιστεύω ότι είναι καιρός εμείς του κλάδου μας να δούμε τα πράγματα πιο σοβαρά και να οργανωθούμε. Είμαστε ο λιγότερο οργανωμένος κλάδος ανάμεσα στους εκπαιδευτικούς και ο περισσότερο κατά τη γνώμη μου αδικημένος συγκρινόμενοι με δάσκαλους και βρεφονηπιοκόμους... Ίσως λοιπόν αν μαζευτούμε από κάπου να μπορέσουμε να ξεκινήσουμε...

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1211 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 02:31:00 μμ »
συγχωνεύσεις-καταργήσεις σχολικών μονάδων alfavita.gr

Tί εννοεί το άρθρο;Με βοηθάτε λίγοοοοοο;Εννοεί ότι επικοινώνησαν με υπουργείο και δεν γνώριζε(το υπουργείο πάντα)αν θα γίνει γ' φάση;Τότε εμείς γιατί ποεριμένουμε σαν τους....μην πω τώρα;Αν δεν έχουν σκοπό να πάρουν ,ας το πουν ευθέως για να δει ο κάθενας τί θα κάνει από'δω και πέρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 22, 2012, 05:36:22 μμ από alexel »

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1212 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 02:42:27 μμ »
           Καλημέρα και από μένα!Είχαμε καιρό να γράψουμε κάτι στο topic μας και διαγράφηκε...το θέμα.Σήμερα είναι η συνάντησή μας στα γραφεία της ΔΟΕ.Κάντε ένα κόπο κι ελάτε να δούμε τί μπορούμε να κάνουμε.Μόλις έλαβα mail από τον πρόεδρο του συλλόγου Κ.Σωτηρίου της ανατ.Αττικής που αναφέρει ότι από το νέο σχολικό έτος μειώνονται οι αναπληρωτές κατά 85%.Θα πάρουν δηλαδή 2000 αναπληρωτές συ νο λι κά!!Τελειώσανε τα ψέματα και για μας.Την έχουμε πολύ άσχημα.Να σημειώσω ότι αυτά είναι στο άμεσο πρόγραμμα του υπουργείου και είναι θέμα χρόνου να "κλειδώσουν".

Εννοείς ότι μειώνονται τη χρόνια που ήδη διανύουμε?κ δεν θα πάρει άλλους καθόλου?η μόνο από νηπιαγωγούς?

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1213 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 03:55:22 μμ »
Tο συγκεκριμένο mail αναφέρεται στην επόμενη σχολική χρονιά.Όμως αν διαβάσεις το άρθρο που πόσταρα μετά,στο alfavita θα δεις ότι και φέτος τα πράγματα δεν πάνε πίσω.Δεν ξέρουν τι τους γίνεται.Κανείς δε μιλά για γ' φάση και δεν ξέρουμε κι αν θα γίνει.Αναφέρεται σε όλους τους κλάδους,όχι μόνο στους νηπιαγωγούς.

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1214 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 04:21:24 μμ »
Κάθε μέρα και χειρότερα!! Τι είναι όλα αυτά που λέγονται και γράφονται!!!! Πού είναι η παιδεία ρε γμτ!! Ημουν απελπισμένη πραγματικά... τώρα πλέον περισσοτερο δεν γινεται!!!

Αποσυνδεδεμένος nikitri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1215 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 12:26:07 μμ »
ευδοκία σε καταλαβαίνω απόλυτα...έτσι ένιωθα και εγώ πριν κάποιες μέρες....και εγώ το πιστεύω ότι ο κλάδος μας αρχίζει να σαπίζει και να κλείνει σιγά σιγά....δεν βλέπω μέλλον...και εγώ ψάχνομαι με τον άντρα μου να δούμε τι άσχετο μπορούμε να κάνουμε....
αλήθεια και μια ερώτηση μήπως κάποιος από εσάς γνωρίζει.....ποιός είναι ο μισθός μιας νηπιαγωγού στους δημοτικούς σταθμούς...????και το ωράριο?????

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1216 στις: Οκτώβριος 24, 2012, 03:49:00 μμ »
εξαρταται από την συμβαση που θα υπογράψεις... τους παλιους καλούς καιρούς, εγώ δούλευα 8μηνο, 8ωρο με 1250.

Αποσυνδεδεμένος son1as

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #1217 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 03:02:01 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,
ήθελα να μάθω πως θα βρω την εγκυκλιο για την αποχώρηση των νηπίων, δηλ. τι λέει ακριβως ο νόμος όταν οι γονείς δεν έρχονται να παραλάβουν τα παιδιά τους. Έχω γονιό (υπηρετώ σε χωριό) που κάνει και 1 1/2 ώρα μετά τη λήξη του μαθήματος να έρθει να πάρει το παιδί του, ήθελα να δω τι μπορώ να κάνω ώστε να φεύγω χωρίς να έχω ευθύνη. Δυστυχώς το να καλέσω την αστυνομία δεν έιναι στην προκειμένη περίπτωση option.
Ευχ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 664
Σύνολο: 666

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.