*

Αποστολέας Θέμα: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων  (Αναγνώστηκε 25619 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #98 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 10:53:29 μμ »
Όπως φαίνεται θα έχουμε κράτος Tinakipe17, εφόσον η κυβέρνησή είναι πλήρως συνεργάσιμη με την Τρόικα.
Απλά θα είμαστε υπό την εποπτεία τους επειδή δεν ξέρουμε να συμμαζέψουμε τα οικονομικά μας τόσα χρόνια.
Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι θα μειωθεί το βιωτικό μας επίπεδο, αλλά δε γίνεται να μην πάρουν αναπληρωτές.
Εξάλλου με την προϋπηρεσία που έχεις, δεν είναι δύσκολο να βρεθείς στη Σύμη;  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:23:30 »

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #99 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 11:04:00 μμ »
Αχ Lasid  μου............ενα πατημα ενος κουμπιου του υπολογιστη στο Υπουργειο ειμαι οταν θα ερθει η σειρα μου να με παρει.Ειναι σαν το λοττο...οπου κατσει εκεινη την στιγμη που θα περναει το ονομα μου που θα εχει κενο.Θεμα τυχης ειναι και δεν ειναι καθολου δυσκολο να βρεθεις Συμη.Με τα περσινα χρηματα που επαιρνα(επισης παραμεθωριο)τα βγαζεις περα.....με τα φετινα δεν νομιζω.Μαλλον θελει δευτερη δουλεια.Την δουλεια δεν την φοβαμαι, ουτε ντρεπομαι να καθαριζω και σκαλες......το θεμα ειναι θα βρουμε δευτερη δουλεια?
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #100 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 11:09:25 μμ »
Αχ Lasid  μου............ενα πατημα ενος κουμπιου του υπολογιστη στο Υπουργειο ειμαι οταν θα ερθει η σειρα μου να με παρει.Ειναι σαν το λοττο...οπου κατσει εκεινη την στιγμη που θα περναει το ονομα μου που θα εχει κενο.Θεμα τυχης ειναι και δεν ειναι καθολου δυσκολο να βρεθεις Συμη.Με τα περσινα χρηματα που επαιρνα(επισης παραμεθωριο)τα βγαζεις περα.....με τα φετινα δεν νομιζω.Μαλλον θελει δευτερη δουλεια.Την δουλεια δεν την φοβαμαι, ουτε ντρεπομαι να καθαριζω και σκαλες......το θεμα ειναι θα βρουμε δευτερη δουλεια?
Προφανώς έχεις δηλώσει και το κουτάκι ΝΑΙ σε όλες τις περιοχές. Αλλά δεν έχεις τόσο καλή σειρά που να πας σε κάποια από τις 30 πρώτες δηλωμένες σου επιλογές, αντί να σε ρίξει όπου τύχεις σαν λόττο;

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #101 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 11:13:51 μμ »
Αναπληρωτές θα πάρει και πιθανώς θα πάρει και αρκετούς, αφού έχουν αργήσει τόσο που θα είναι σαν να βγεί α΄ και β' φάση μαζί. Αρχίζω όμως να κοιτάω πια μετά το 8μηνο τι θα έρθει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:23:30 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #102 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 11:26:11 μμ »
Αναπληρωτές θα πάρει και πιθανώς θα πάρει και αρκετούς, αφού έχουν αργήσει τόσο που θα είναι σαν να βγεί α΄ και β' φάση μαζί. Αρχίζω όμως να κοιτάω πια μετά το 8μηνο τι θα έρθει.
Οι προνοητικοί άνθρωποι κάνουν τον προγραμματισμό τους. Καλά κάνεις λοιπόν και σκέφτεσαι και αυτό που θα έρθει μετά το 8μηνο.

Βασικά αυτό το θέμα αναφέρεται στον αριθμό των αναπληρωτών που έλεγαν ότι θα πάρουν στην τεχνική εκπαίδευση, αλλά δεν ξέρουμε με την οικονομία που προσπαθούν να κάνουν αν θα τηρηθεί. Εδώ πριν λίγες μέρες ένα μέλος είπε ότι έχει πληροφορίες για μείωση των αναπληρωτών κατά τα 2/3 της αρχικής πρόβλεψης,
όμως ίσως αυτό να μην είναι αλήθεια ή να μην αναφέρεται στις τεχνικές ειδικότητες. Ελπίζω σύντομα να καλέσουν αναπληρωτές στην τεχνική εκπαίδευση και να λυθεί η απορία όλων.

Αποσυνδεδεμένος paralia1978

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #103 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 11:34:43 μμ »
Αναπληρωτές θα πάρει και πιθανώς θα πάρει και αρκετούς, αφού έχουν αργήσει τόσο που θα είναι σαν να βγεί α΄ και β' φάση μαζί. Αρχίζω όμως να κοιτάω πια μετά το 8μηνο τι θα έρθει.
Οι προνοητικοί άνθρωποι κάνουν τον προγραμματισμό τους. Καλά κάνεις λοιπόν και σκέφτεσαι και αυτό που θα έρθει μετά το 8μηνο.

Βασικά αυτό το θέμα αναφέρεται στον αριθμό των αναπληρωτών που έλεγαν ότι θα πάρουν στην τεχνική εκπαίδευση, αλλά δεν ξέρουμε με την οικονομία που προσπαθούν να κάνουν αν θα τηρηθεί. Εδώ πριν λίγες μέρες ένα μέλος είπε ότι έχει πληροφορίες για μείωση των αναπληρωτών κατά τα 2/3 της αρχικής πρόβλεψης,
όμως ίσως αυτό να μην είναι αλήθεια ή να μην αναφέρεται στις τεχνικές ειδικότητες. Ελπίζω σύντομα να καλέσουν αναπληρωτές στην τεχνική εκπαίδευση και να λυθεί η απορία όλων.
ΠΡΙΝ απο μια μιλησα με κάποιον απο το υπουργείο  και μου ειπε πως τα νουμερα  των αναπληρωτων θα ειναι μειωμενα με περυσι , πιθανον για αυτη την εβδομαδα αν δωσει την εντολη η ηγεσία του υπουργειου  ( δεν δινει μονο υο οκ για τον αριθμο αλλα και για την αυξηση ή την μειωση του ) . Αρα περιμενουμε απλα ποτε θα της....  για να δουμε την πορεια μας για φετος... Παντως εγω παιδια άρχισα το σπορ που λεγεται ιδιετερα... δεν βγαινει αλλιως...

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2011, 11:38:19 μμ από paralia1978 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #104 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 11:41:25 μμ »
ΠΡΙΝ απο μια μιλησα με κάποιον απο το υπουργείο  και μου ειπε πως τα νουμερα  των αναπληρωτων θα ειναι μειωμενα με περυσι , πιθανον για αυτη την εβδομαδα αν δωσει την εντολη η ηγεσία του υπουργειου  ( δεν δινει μονο υο οκ για τον αριθμο αλλα και για την αυξηση ή την μειωση του ) . Αρα περιμενουμε απλα ποτε θα της....  για να δουμε την πορεια μας για φετος... Παντως εγω παιδια άρχισα το σπορ που λεγεται ιδιετερα... δεν βγαινει αλλιως...
Τουλάχιστον επιτέλους θα καλέσουν αναπληρωτές και στην τεχνική εκπαίδευση. Αν γίνει αυτή τη βδομάδα το πολύ μέχρι 1-11-2011 θα έχουν ήδη παρουσιαστεί όσοι κληθούν.

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #105 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 11:50:17 μμ »
Αχ Lasid  μου............ενα πατημα ενος κουμπιου του υπολογιστη στο Υπουργειο ειμαι οταν θα ερθει η σειρα μου να με παρει.Ειναι σαν το λοττο...οπου κατσει εκεινη την στιγμη που θα περναει το ονομα μου που θα εχει κενο.Θεμα τυχης ειναι και δεν ειναι καθολου δυσκολο να βρεθεις Συμη.Με τα περσινα χρηματα που επαιρνα(επισης παραμεθωριο)τα βγαζεις περα.....με τα φετινα δεν νομιζω.Μαλλον θελει δευτερη δουλεια.Την δουλεια δεν την φοβαμαι, ουτε ντρεπομαι να καθαριζω και σκαλες......το θεμα ειναι θα βρουμε δευτερη δουλεια?
Προφανώς έχεις δηλώσει και το κουτάκι ΝΑΙ σε όλες τις περιοχές. Αλλά δεν έχεις τόσο καλή σειρά που να πας σε κάποια από τις 30 πρώτες δηλωμένες σου επιλογές, αντί να σε ρίξει όπου τύχεις σαν λόττο;
Καλη σειρα εχω αλλα δεν ξερω με τους υπεραριθμους που στελνει απο εδω και απο κει.....καλυφθηκαν αρκετα κενα στην βορεια ελλαδα.Γιαυτο φοβαμαι το που θα με στειλει......
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: 483 αναπληρωτές τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #106 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 11:58:38 μμ »
Αχ Lasid  μου............ενα πατημα ενος κουμπιου του υπολογιστη στο Υπουργειο ειμαι οταν θα ερθει η σειρα μου να με παρει.Ειναι σαν το λοττο...οπου κατσει εκεινη την στιγμη που θα περναει το ονομα μου που θα εχει κενο.Θεμα τυχης ειναι και δεν ειναι καθολου δυσκολο να βρεθεις Συμη.Με τα περσινα χρηματα που επαιρνα(επισης παραμεθωριο)τα βγαζεις περα.....με τα φετινα δεν νομιζω.Μαλλον θελει δευτερη δουλεια.Την δουλεια δεν την φοβαμαι, ουτε ντρεπομαι να καθαριζω και σκαλες......το θεμα ειναι θα βρουμε δευτερη δουλεια?
Προφανώς έχεις δηλώσει και το κουτάκι ΝΑΙ σε όλες τις περιοχές. Αλλά δεν έχεις τόσο καλή σειρά που να πας σε κάποια από τις 30 πρώτες δηλωμένες σου επιλογές, αντί να σε ρίξει όπου τύχεις σαν λόττο;
Καλη σειρα εχω αλλα δεν ξερω με τους υπεραριθμους που στελνει απο εδω και απο κει.....καλυφθηκαν αρκετα κενα στην βορεια ελλαδα.Γιαυτο φοβαμαι το που θα με στειλει......
Εντάξει μην πανικοβάλεσαι... Δεν μπορεί να έχουν γεμίσει τόσα κενά που υπήρχαν στη βόρεια Ελλάδα τον καιρό των αιτήσεων σε ηλεκτρολόγους και μηχανολόγους! Αν καλέσουν μέσα σε αυτή την εβδομάδα θα ξέρουμε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160962
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 488

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.