*

Αποστολέας Θέμα: ΜΑ in TESOL/DELTA /CELTA για ευρεση εργασιας απο τους καθηγητες Αγγλικων  (Αναγνώστηκε 39923 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: ΜΑ in TESOL/DELTA /CELTA για ευρεση εργασιας απο τους καθηγητες Αγγλικων
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 05:17:49 μμ »
το celta 1800e. + τα fees για τις τελικες εξετασεις.
το delta ειναι λιγο πιο ευλικτο/πολυπλοκο. εχει 3 modules, συνολο πρεπει να βγαινει γυρω στα 3000ε. αλλα νομιζω μονο το module 2 ειναι υποχρεωτικο να παρακολουθησεις. ειναι κ το πιο ακριβο απο τα 3 βεβαια. για τα αλλα δυο μπορεις να διαβασεις κ μονος σου.

celta online με υποχρεωτικες παρουσιες μονο για 10 teaching practices θα κανατε; νομιζω οτι συνηθως δεν προτιμουν υποψηφιους-κατοχους online celta...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: ΜΑ in TESOL/DELTA /CELTA για ευρεση εργασιας απο τους καθηγητες Αγγλικων
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 16, 2014, 11:07:11 μμ »
να ρωτησω και κατι που δεν εχω καταλαβει, τα fees στο celta για τις τελικες "εξετασεις" δεν ειναι στανταρ ποσο καθορισμενο απο το Cambridge; και ποιο ειναι αυτο;

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΜΑ in TESOL/DELTA /CELTA για ευρεση εργασιας απο τους καθηγητες Αγγλικων
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουάριος 12, 2015, 11:41:32 πμ »
Nα κάνω μια ερώτηση προς όσους τυγχάνει να γνωρίζουν, για να πάρεις το delta είναι απαραίτητo να είσαι κάτοχος του celta ή μπορείς κατευθείαν να προετοιμαστείς και να δώσεις εξετάσεις για το delta;

Eπίσης, υπάρχει κάποιος από εσάς που έχει κάποιο από τα δύο και να δούλεψε σε σχολεία του εξωτερικού;

Αποσυνδεδεμένος penelopeg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα! να κάνω κι εγώ μια ερώτηση για το CELTA...αν ξέρει κάποιος ισχύει στην Ολλανδία?
Και κάποιος απο εσας που το έχει παρακολουθήσει θα μπορούσε να μου πει περίπου πως είναι? κι αν ειναι καλύτερα τα μαθήμα δια ζώσης ή τα on line?
ευχαριστώ  :) :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
MissPE06, οχι δεν ειναι απαραιτητο. θα σε περασουν απο συνεντευξη/τεστ και αν κρινουν οτι μπορεις να ανταπεξελθεις (γιατι ειναι σημαντικο και για το κεντρο να εχει επιτυχιες) μπορεις να το ξεκινησεις χωρις celta.
εκτος αν μιλαμε για καποιον χωρις εμπερια ή/και πτυχιο. οποτε το βρισκω λιγο δυσκολο.
ξερω αρκετους που δουλεψαν με celta (ακομα κ χωρις αυτο αλλα με μεταπτυχιακο απο Αγγλικο παν/μιο).

peneloreg, δεν ξερω για Ολλανδια αλλα γενικα προτιμουν το celta να εχει γινει δια ζωσης. καμια φορα το γραφουν και στις αγγελιες, οτι δεν θελουν celta online.

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ναι, επικοινώνησα και μου τα είπαν. Με τη μόνη διαφορά πως όταν ρώτησα για τα online courses μου είπαν πως ισχύουν το ίδιο με τα δια ζώσης εφόσον απονέμονται απο το πανεπιστήμιο του Cambridge. Mίλησα με εξεταστικό κέντρι της Αθήνας κι από ό,τι κατάλαβα υπάρχουν κάποια μη εξουσιοδοτημένα κέντρα που προσφέρουν δήθεν online celta, γι΄αυτό και ίσως αναφέρεται αυτό στις αγγελίες.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Κάποιος με εμπειρία από delta στο study space; Σκέφτομαι να το κάνω αλλά πολλά τα λεφτά - €4000!!! Αξίζει; Για τις γνώσεις μιλάω.

Αποσυνδεδεμένος KemparisKostas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΜΑ in TESOL/DELTA /CELTA για ευρεση εργασιας απο τους καθηγητες Αγγλικων
« Απάντηση #63 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 06:30:17 μμ »
Και το Cambridge CELTA και το Cambridge Delta καθώς και όλα τα προγράμματα επιμόρφωσης που παρέχονται από το Study Space στην Θεσσαλονίκη αξίζουν κάθε cent. Έχω κάνει το Cambridge CELTA και το Cambridge Delta -Module 2 και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και από τα δύο. Θα συνεχίσω και με τις υπόλοιπες ενότητες του Delta. Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που εμπιστεύτηκα στην κυρία Καράτσαλη αλλά και σε άλο το επιτελείο του Study Space την επιμόρφωσή μου. Θα τους είμαι πάντοτε ευγνώμων.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΜΑ in TESOL/DELTA /CELTA για ευρεση εργασιας απο τους καθηγητες Αγγλικων
« Απάντηση #64 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 10:54:05 μμ »
Ηδη το κάνω! ;) Πράγματι πολύ καλό! Αν και αρκετά πιο ακριβό από της Αθήνας...

Αποσυνδεδεμένος El2008

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Kαλησπερα

Πειτε μου την γνωμη σας ,κατά ποσο είναι ευκολο ενας κατοχος Michigan Proficiency να παρακολουθησει  και να περασει το Celta?Με ενδιαφερει να το παρακολουθησω για να φυγω για Αγγλια .Πιστευω ότι θα εχω περισσοτερες ευκαιριες.Ποια η γνωμη σας?

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
El2008 Κατ'αρχήν πρέπει να έχεις δουλέψει ως καθηγήτρια αγγλικών για να το ξεκινήσεις. Νομίζω 2-3 χρόνια. Έπειτα εξετάζουν και το επίπεδο των αγγλικών σου με συνέντευξη και μια έκθεση. Δυστυχώς, όμως, είδα κοπέλες που έκαναν celta ενώ δεν είχαν τις απαραίτητες γνώσεις αγγλικών. Καλή επιτυχία!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158561
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 560
Σύνολο: 577

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.