*

Αποστολέας Θέμα: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 209949 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #770 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 02:17:13 μμ »
αφου το ξερετε και οι ιδιοι οτι τωρα θα φανουν τα κενα και πως ειναι πολλα λογω των συνταξιοδοτησεων. εχουν μουρλαθει να το γραφουν οι εφημεριδες για χιλιαδες κενα εκπαιδευτικων. οτι και να κανει τα χει κανει σκ..α φετος. μην σκατε και μην λογαριαζετε τα παντα!!!!  θα ρθει η σειρα μας!!!
Ma gt na pei gia mikro arithmo afou akoma de gnwrizei gia suntakseis?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:19:05 »

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #771 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 02:22:17 μμ »
γιατι ειναι να μη πω τη λεξη!!!! εξυπνοι ειμαστε δεν ειμαστε χαζοι.δε περιμενουμε απο αυτον. τσαμπουνανε απο τον αυγουστο πως τα πολλα κενα θα ναι τον οκτωβρη και το πιστευω γιατι το βλεπουμε δε μπορει να αλλαξε αυτο. σε αλλο κρατος ηταν οταν τα λεγανε;  σου ειπα εγω πιστευω στις επομενες θα μαστε μεσα.. ας μας ενημερωσουν και για το ζεπ τι το κρατανε μυστικο;; δε θα το δουμε οταν βγει; ακομα δεν συγκεντρωσαν για τις συνταξεις καλα καλα.

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα1988

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #772 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 03:04:34 μμ »
Πάντως παιδιά, φημολογείται έντονα ότι πάμε για εκλογές. Αν γίνει κάτι τέτοιο όλα θα χτυπήσουν πάρα πολύ πίσω. Ας μας πουν τέλος πάντων τι θα γίνει, πόσους ακόμη θα πάρουν να ησυχάσει το κεφάλι μας. Είναι πολύ άσχημο όλο αυτό. Φτάνει πια!

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #773 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 03:11:05 μμ »
δεν θα γινουν εκλογες δεν αφηνει η Ευρωπαικη Ενωση. μας δινουν δανεια βγαινουν μετρα καινουργια δεν θελουν κι αλλες αναταραχες,.αλλα και αν γινουν και αλλες χρονιες που ειχε συμβει οι προσληψεις σε εμας δεν σταματησαν.ισα ισα που θα παρουν για να λενε τι εκαναν αυτοι!!! ολο αυτο ειναι ψυχοφθορο αλλα και τι να γινει.. υπομονη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:19:05 »

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #774 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 03:11:18 μμ »
Μακάρι να φανούν τα κενά...Άλλωστε είναι κάτι που μας το λένε απ το καλοκαίρι...Ό,τι δηλαδή οι συνταξιοδοτήσεις θα φανουν τον Οκτώβρη...Άντε να δούμε...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #775 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 03:12:57 μμ »
δεν θα γινουν εκλογες δεν αφηνει η Ευρωπαικη Ενωση. μας δινουν δανεια βγαινουν μετρα καινουργια δεν θελουν κι αλλες αναταραχες,.αλλα και αν γινουν και αλλες χρονιες που ειχε συμβει οι προσληψεις σε εμας δεν σταματησαν.ισα ισα που θα παρουν για να λενε τι εκαναν αυτοι!!! ολο αυτο ειναι ψυχοφθορο αλλα και τι να γινει.. υπομονη

Βίβιαν με προλαβες...Αυτά θα έγραφα κι εγώ...
Δεν θα αφήσει η τρόικα να γίνουν εκλογες...Μας δανειζουν και θελουν να υλοποιηθούν οι υποσχέσεις τις Κυβερνησης...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #776 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 03:42:41 μμ »
Αυτό με τις εκλογές, ξεχάστε το!Εννοείται ότι την Ευρωπαϊκή Ένωση δεν την συμφέρει, γιατί αν πάμε σε εκλογές θα πάμε και σε χρεωκοπία και μετά...πάνε τα λεφτάκια τους!!!Μην τα είδατε!!! Απλά κάποιοι προσπαθούν να στρέψουν αλλού τις συζητήσεις για να μην βλέπουμε την τραγική κατάσταση που επικρατεί, δηλαδή δεν πτωχεύσαμε (ακόμα τουλάχιστον) σαν κράτος, αλλά πτωχεύσαμε σαν Έλληνες!!! Τέλος πάντων ας μην ξεφύγω από το θέμα, απλά ήθελα να το αναφέρω!

Δεν ξέρω από την άλλη τι λέει ο κάθε αιρετός, αλλά δεν θα αρχίζω να παίρνω ηρεμιστικά με κάθε τι που ακούω και μπορεί να είναι και ράδιο αρβύλα μπορεί βέβαια και όχι. Περιμένουμε την επόμενη φάση με προσδοκίες και ό,τι γίνει!Στην τελική και να μην δουλέψω φέτος, θα το αποδεχτώ, εφόσον δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο, και τέρμα!Συγνώμη,αλλά δεν φταίνε σε τίποτα τα παιδάκια μου να καταλήξουν με τρελή και καταθλιπτική μάνα!Όλα καλά θα πάνε είτε μείνω άνεργη είτε βρεθεί μια θεσούλα σε μια έδρα σε ένα σχολείο εκεί έξω. Κρατήστε γερά την ελπίδα και την αισιοδοξία σας και πέρα από τις φάσεις των δασκάλων.
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #777 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 04:13:13 μμ »
Ακριβως!! εμεις θα περιμενουμε τις φασεις που θα ερχονται και βλεπουμε!! καπου θα ειμαστε!!! δε θα αρρωστησουμε σας το ξαναπα. ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του. δε θα κρατιομαστε στο οτιδηποτε.  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος ml11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #778 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 04:26:24 μμ »
Πάντως εγώ από βδομάδα λέω να κάνω μερικά τηλεφωνάκια στους αιρετούς της περιοχής μου και στο υπουργείο για να μη μενουμε μόνο στα λεγόμενα των μπράτη και καψαλάκη. Πιθανόν να φάω άκυρο αλλά ποτέ δεν ξέρεις :)

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #779 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 07:48:42 μμ »
Πάντως εγώ από βδομάδα λέω να κάνω μερικά τηλεφωνάκια στους αιρετούς της περιοχής μου και στο υπουργείο για να μη μενουμε μόνο στα λεγόμενα των μπράτη και καψαλάκη. Πιθανόν να φάω άκυρο αλλά ποτέ δεν ξέρεις :)

Πολύ καλά θα κάνεις!!!Μπορεί κάτι να σου πουν, ποτέ δεν ξέρεις...
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος vivi89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #780 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 09:10:50 μμ »
γεια σας και απο εμενα...σας παρακολουθω εδω και μερες....μην απογοητευεστε τοσο πολυ πια..τι να πουμε και εμεις που τελειωσαμε φετος και δεν υπαρχει καμια απολυτως ελπιδα..με σας κατι θα γινει..

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #781 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 09:36:50 μμ »
γεια σας και απο εμενα...σας παρακολουθω εδω και μερες....μην απογοητευεστε τοσο πολυ πια..τι να πουμε και εμεις που τελειωσαμε φετος και δεν υπαρχει καμια απολυτως ελπιδα..με σας κατι θα γινει..

Καλή σταδιοδρομία σου εύχομαι!Νομίζω ότι ίσως η απογοήτευση,που έχει κάποιος, να έχει να κάνει και με άλλους παράγοντες, όπως του ότι δεν είμαστε όλοι στα 23-25, αλλά κοντά 30 και δεν βλέπουμε φως...Τέλος πάντων, όπως έχει πολυγραφτεί εδώ: Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!!

Αναμένουμε τις νέες φάσεις!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος vivi89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #782 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 09:48:48 μμ »
Σ'ευχαριστω πολυ..παντως απ΄οτι εχω καταλάβει εισαι αρκετα πανω στο πινακα, οποτε πιστευω ειναι σιγουρο πως θα σε παρουν.μεχρι ποσους λες να παρει απ΄τον πινακα της μηδενικης;

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #783 στις: Οκτώβριος 09, 2011, 10:07:35 μμ »
Σ'ευχαριστω πολυ..παντως απ΄οτι εχω καταλάβει εισαι αρκετα πανω στο πινακα, οποτε πιστευω ειναι σιγουρο πως θα σε παρουν.μεχρι ποσους λες να παρει απ΄τον πινακα της μηδενικης;

Πραγματικά θα ήθελα πολύ να έχω μια απάντηση σε αυτό...Πιστεύω ότι έκαναν πολύ καλά όσοι έβαλαν παράλληλη, γιατί θα πάρει ακόμα αρκετούς και μάλιστα από τον μηδενικής επί το πλείστον.Όσο για όσους δεν την έχουν δηλώσει, δεν θέλω να κάνω προβλέψεις και απλά περιμένω να δω.

Είμαι κάπου στο 270 στον μηδενικής, μπορεί να είμαι στη δ φάση μπορεί και όχι.Όπως ανέφερα έχω σταματήσει να κάνω προβλέψεις.Απλά ελπίζω...
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 509
Σύνολο: 526

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.