*

Αποστολέας Θέμα: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;  (Αναγνώστηκε 11176 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 07:42:38 μμ »
Eva92
όταν, Τετάρτη 19 Οκτωβρίου και ώρα 6.23 μμ που ο κόσμος καίγεται και στην Αθήνα γίνεται το σώσε εσύ ποστάρεις αυτό:

Συνάδελφοι, θα ήθελα να ρωτήσω αν η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για μας ή υποχρεούμαστε να βρισκόμαστε στην παρέλαση και στον εκκλησιασμό; Ρωτάω γιατί ο διευθ. επιμένει να είμαστε όλοι εκεί. Έχει δίκιο; Μπορείτε να με παραπέμψετε στη σχετική νομοθεσία;

τότε μην περιμένεις κάποιος να σκεφτεί κάτι διαφορετικό από το ότι σκέφτεσαι πώς θα κάνεις τετραήμερο. Ως εκ τούτου η επιλογή του χρόνου της υποβολής του ερωτήματός σου ακυρώνει αυτόματα τις όποιες ειλικρινείς προθέσεις σου.  ;)
ε ,παιδια μην της τα ριχνουμε χοντρα...........μια ερωτηση εκανε!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 07:44:07 μμ »
σε λάθος χρόνο όμως!!  ;) ;)
καμιά φορά το timing είναι σημαντικό ...πώς να το κάνουμε....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 07:48:15 μμ »
σε λάθος χρόνο όμως!!  ;) ;)
καμιά φορά το timing είναι σημαντικό ...πώς να το κάνουμε....
και εσυ εχεις δικιο αλλα ας της αναγνωρισουμε το ελαφρυντικο του νεου και απειρου συναδελφου, ειναι πιο σημαντικο να της δωσουμε φωνη στο φορουμ, ποιος ξερει τι μπορει να φερει η γραπτη της παρουσια??????ολοι καποιοι φορες κανουμε ατοπηματα

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 07:50:53 μμ »
βεβαιότατα!!!

εννοείται δεν θα τη φάμε την κοπέλα....  υπάρχουν άλλοι 300 εκεί έξω που τους βλέπουμε όλοι σαν....ξερολούκουμο!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 07:51:12 μμ »
Eva92
όταν, Τετάρτη 19 Οκτωβρίου και ώρα 6.23 μμ που ο κόσμος καίγεται και στην Αθήνα γίνεται το σώσε εσύ ποστάρεις αυτό:

Συνάδελφοι, θα ήθελα να ρωτήσω αν η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για μας ή υποχρεούμαστε να βρισκόμαστε στην παρέλαση και στον εκκλησιασμό; Ρωτάω γιατί ο διευθ. επιμένει να είμαστε όλοι εκεί. Έχει δίκιο; Μπορείτε να με παραπέμψετε στη σχετική νομοθεσία;

τότε μην περιμένεις κάποιος να σκεφτεί κάτι διαφορετικό από το ότι σκέφτεσαι πώς θα κάνεις τετραήμερο. Ως εκ τούτου η επιλογή του χρόνου της υποβολής του ερωτήματός σου ακυρώνει αυτόματα τις όποιες ειλικρινείς προθέσεις σου.  ;)
δηλαδή, ποια ακριβώς συλλογιστική μέθοδος οδηγεί σε αυτό το συμπέρασμα που οδηγηθηκες κι εσύ; πεσ μου για να την ξέρω..είναι πολύ βολική, για να βγαίνεις από μια  δύσκολη θέση  ;)
2. Μάλλον εσύ αναρωτήθηκες  για το τετραήμερο, γι αυτό τώρα απολογείσαι  ;)
3.  ενα απλό συγγνώμη αρκεί  ;)
4. παρακαλώ τους διαχειριστές, την επόμενη φορά που θα έχουμε απεργία, να κλειδώνουν τα υπόλοιπα θέματα, για να μιλάμε μόνο γι αυτό  ;)
5. Απλά λυπάμαι.....

Αποσυνδεδεμένος Aritina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 07:51:56 μμ »
Υπάρχουν και άνθρωποι στην παραμεθόριο με οικογένειες πίσω που έχουν να τις δουν μήνες. Και στην τελική δε θα αφήσουμε τα κόκκαλά μας στην εκπαίδευση για  600 Ευρώ, απολογούμενοι για το τετραήμερο! Έλεος!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2011, 07:53:34 μμ από Aritina »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 07:52:29 μμ »
βεβαιότατα!!!

εννοείται δεν θα τη φάμε την κοπέλα....  υπάρχουν άλλοι 300 εκεί έξω που τους βλέπουμε όλοι σαν....ξερολούκουμο!!!
εδω και εγω ειμαι μεσα.............αλλα πως να τους διωξουμε ολους αυτους αφου ειναι εμεις..................εμεις τους ψηφισαμε και τους μεν και τους δε , καλα να παθουμε

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 07:53:52 μμ »
Eva92
όταν, Τετάρτη 19 Οκτωβρίου και ώρα 6.23 μμ που ο κόσμος καίγεται και στην Αθήνα γίνεται το σώσε εσύ ποστάρεις αυτό:

Συνάδελφοι, θα ήθελα να ρωτήσω αν η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για μας ή υποχρεούμαστε να βρισκόμαστε στην παρέλαση και στον εκκλησιασμό; Ρωτάω γιατί ο διευθ. επιμένει να είμαστε όλοι εκεί. Έχει δίκιο; Μπορείτε να με παραπέμψετε στη σχετική νομοθεσία;

τότε μην περιμένεις κάποιος να σκεφτεί κάτι διαφορετικό από το ότι σκέφτεσαι πώς θα κάνεις τετραήμερο. Ως εκ τούτου η επιλογή του χρόνου της υποβολής του ερωτήματός σου ακυρώνει αυτόματα τις όποιες ειλικρινείς προθέσεις σου.  ;)
δηλαδή, ποια ακριβώς συλλογιστική μέθοδος οδηγεί σε αυτό το συμπέρασμα που οδηγηθηκες κι εσύ; πεσ μου για να την ξέρω..είναι πολύ βολική, για να βγαίνεις από μια  δύσκολη θέση  ;)
2. Μάλλον εσύ αναρωτήθηκες  για το τετραήμερο, γι αυτό τώρα απολογείσαι  ;)
3.  ενα απλό συγγνώμη αρκεί  ;)
4. παρακαλώ τους διαχειριστές, την επόμενη φορά που θα έχουμε απεργία, να κλειδώνουν τα υπόλοιπα θέματα, για να μιλάμε μόνο γι αυτό  ;)
5. Απλά λυπάμαι.....
καλα, μην εξαπτεσαι, ολοι στο φορουμ την γνωμη μας καταθετουμε................εδω αλλα μας καινε!!!!!!!!!!ανεργια, μειωση μισθων, αυξηση κοστους ζωης.................παντως εγω για να ευθυμησουμε λιγο, εαν ποτε διοριστω θελω να ειμαι στη διαθεση η αλλιως πλεοναζων...........εχει πολλα προνομια η συγκεκριμμενη κατηγορια ;) ;) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2011, 07:56:10 μμ από mpesg »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 07:59:36 μμ »
 θα σου πω Εύα
1. την πρώτη σου απάντηση την έλαβες μια ολόκληρη μέρα μετά....αυτό για να δεις τις προτεραιότητες των γραφοντων στο φόρουμ
2. εγώ στη διοίκηση δεν έχω την "πολυτέλεια" να έχω ημιαργία την 27η Οκτωβρίου ως εκ τούτου δεν παίζει για εμένα προσωπικά τετραήμερο.
3. έχοντας γράψει άπειρα μηνύματα επ΄αυτού του θέματος και έχοντας διαβάσει και άπειρα άλλα ( αν το κάνεις κι εσύ θα δεις πως έτσι είναι ) καθε χρόνο λιγο πριν τις παρελάσεις αυτά τα θέματα ανακύπτουν  στο φόρουμ και υπάρχουν πολλοί που σκέφτονται πού να πατήσουν για να την "κάνουν" .
4. Η δική μου διαφωνία έγκειται μόνο ως προς τον χρονο που επέλεξες να διατυπώσεις το ερώτημά σου. Αν ξαναδιαβάσεις θα δεις ότι έγραψα:

Είναι προκλητικό σε τέτοιες μέρες να σκέφτονται κάποιοι πώς θα κάνουν τετραήμερο. Οι εργαζόμενοι δε θέλουμε να δώσουμε δικαιώματα στην παρούσα κατάσταση...

5. μην αρπάζεσαι λοιπόν, και κυρίως μη λυπάσαι. Όπως εσύ ζητάς την κατανόησή μας, έτσι κι εσύ πρέπει να κατανοήσεις πως η ερώτησή σου ήταν άκυρη γιατί διατυπώθηκε σε λάθος χρόνο.


όσο για κάτι άλλο που γράφηκε, αν κάποιος θέλει άδεια για να δει την οικογένειά του που έχει να την δει καιρό - και πράγμα το οποίο είναι σεβαστό - ρωτάει " παιδιά πώς θα γινει να πάρω άδεια αυτές τις μέρες;" - όχι " είναι νόμιμο αυτό που λέει ο δ/ντής ή όχι;...."

τεσπά....φεύγω για την μικρή....τα λέμε αργότερα....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 08:06:09 μμ »
θα σου πω Εύα
1. την πρώτη σου απάντηση την έλαβες μια ολόκληρη μέρα μετά....αυτό για να δεις τις προτεραιότητες των γραφοντων στο φόρουμ
2. εγώ στη διοίκηση δεν έχω την "πολυτέλεια" να έχω ημιαργία την 27η Οκτωβρίου ως εκ τούτου δεν παίζει για εμένα προσωπικά τετραήμερο.
3. έχοντας γράψει άπειρα μηνύματα επ΄αυτού του θέματος και έχοντας διαβάσει και άπειρα άλλα ( αν το κάνεις κι εσύ θα δεις πως έτσι είναι ) καθε χρόνο λιγο πριν τις παρελάσεις αυτά τα θέματα ανακύπτουν  στο φόρουμ και υπάρχουν πολλοί που σκέφτονται πού να πατήσουν για να την "κάνουν" .
4. Η δική μου διαφωνία έγκειται μόνο ως προς τον χρονο που επέλεξες να διατυπώσεις το ερώτημά σου. Αν ξαναδιαβάσεις θα δεις ότι έγραψα:

Είναι προκλητικό σε τέτοιες μέρες να σκέφτονται κάποιοι πώς θα κάνουν τετραήμερο. Οι εργαζόμενοι δε θέλουμε να δώσουμε δικαιώματα στην παρούσα κατάσταση...

5. μην αρπάζεσαι λοιπόν, και κυρίως μη λυπάσαι. Όπως εσύ ζητάς την κατανόησή μας, έτσι κι εσύ πρέπει να κατανοήσεις πως η ερώτησή σου ήταν άκυρη γιατί διατυπώθηκε σε λάθος χρόνο.


όσο για κάτι άλλο που γράφηκε, αν κάποιος θέλει άδεια για να δει την οικογένειά του που έχει να την δει καιρό - και πράγμα το οποίο είναι σεβαστό - ρωτάει " παιδιά πώς θα γινει να πάρω άδεια αυτές τις μέρες;" - όχι " είναι νόμιμο αυτό που λέει ο δ/ντής ή όχι;...."

τεσπά....φεύγω για την μικρή....τα λέμε αργότερα....
παιδια μην το τραβατε τοσο???????ειπαμε εχουμε αλλα, σοβαρα προβληματα

Αποσυνδεδεμένος Aritina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 08:07:55 μμ »
όσο για κάτι άλλο που γράφηκε, αν κάποιος θέλει άδεια για να δει την οικογένειά του που έχει να την δει καιρό - και πράγμα το οποίο είναι σεβαστό - ρωτάει " παιδιά πώς θα γινει να πάρω άδεια αυτές τις μέρες;" - όχι " είναι νόμιμο αυτό που λέει ο δ/ντής ή όχι;...."

Δηλαδή δεν έχω δικαίωμα να ρωτήσω ώστε να γνωρίζω τη νομοθεσία; Τι εννοείς ''πώς θα πάρω άδεια αυτές τις μέρες''? Αν την δικαιούμαι και η νομοθεσία το επιτρέπει ποιος ο λόγος να υποβάλω τη συγκεκριμένη ερώτηση;Εκτός από τις υποχρεώσεις, καλό είναι να γνωρίζουμε και τα δικαιώματά μας και όχι να κάνουμε πάντα τα θελήματα του εκάστοτε Διευθυντή.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2011, 08:18:39 μμ από Aritina »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 08:08:35 μμ »
Υπάρχουν και άνθρωποι στην παραμεθόριο με οικογένειες πίσω που έχουν να τις δουν μήνες. Και στην τελική δε θα αφήσουμε τα κόκκαλά μας στην εκπαίδευση για  600 Ευρώ, απολογούμενοι για το τετραήμερο! Έλεος!
πραγματικα , εχω συναδελφους που πηγαν αναπληρωτες και για πρωτη φορα λογω οικονομικης κρισης θα κανουν καιρο να δουν τις οικογενειες τους...........στεναχωρο!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 08:17:25 μμ »
bitch,
τις πρώτες απαντήσεις τις πήρα το πρωί της Πέμπτης, ενώ ήταν σε εξέλιξη ακόμη μια μέρα απεργίας και ακόμη ένα συλλαλητήριο. άρα, αυτό που γράφεις για τις προτεραιότητες των γραφόντων εδώ μέσα, μάλλον είναι ασχετο. Τη συγκεκριμένη μέρα ήμουν στο φόρουμ όλο το απόγευμα προσπαθώντας να μάθω τι γίνεται στην Αθήνα, γιατί ούτε τηλεόραση δεν μπορώ να δω με δύο παιδιά στο ίδιο δωμάτιο...Τις εξελίξεις τις παρακολούθησα λοιπόν μέσω του φόρουμ μόνο..
Στη δουλειά μου είμαι ΤΟΣΟΟΟ τυπική που δεν ανέχομαι την παραμικρή νύξη σχετικά με αυτό και ιδίως από άτομα που δε με γνωρίζουν. εάν ήθελα 4ήμερη άδεια, θα έκανα αυτό που προτείνεις χωρίς 2η σκέψη, καθώς κηφήνας δεν υπήρξα ποτέ και έχω ικανή αξιοπρέπεια, για να με προφυλλάσει από τέτοιου είδους ατοπήματα.
καλό βράδυ

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Η 28η Οκτωβρίου είναι αργία για τους εκπαιδευτικούς;
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 08:26:09 μμ »
@ Aritina
στο αρχικό σου ποστ ανέφερες πως υπάρχουν και άνθρωποι στην παραμεθόριο που έχουν καιρό να δουν τις οικογένειές τους.
Εφόσον το ζητούμενό σου είναι να δεις την οικογένειά σου, τότε ρωτάς πώς θα γίνει να την δεις όχι αν επιβάλλεται ή όχι απο κάποια διάταξη να εισαι παρούσα στην παρέλαση.

Βεβαίως και είναι καλό να γνωρίζετε τα δικαιώματά σας, ( και όσο γι αυτό πρώτη εγώ θα σας πω ότι έτσι είναι )  αρκεί να μη γνωρίζετε μόνο αυτά και "πολύ βολικά" να ξεχνάτε τις υποχρεώσεις σας. Γιατί ας πούμε ο νόμος προβλέπει άδειες αλλά επίσης προβλέπει και τη δυνατότητα στη διοίκηση να τις απορρίψει αν ζητούνται κατά τρόπο καταχρηστικό ή σε περιόδους αιχμής.

Και εξηγώ: υπάρχουν πάντα δύο όψεις σε ένα νόμισμα. Απο τη μια εσύ ας πούμε που - δικαίως - θέλεις να δεις την οικογένειά σου μετά απο πολύ καιρό. Αν όμως κάθε φορά που έχουμε γιορτή, παρέλαση, επέτειο ή ο,τιδήποτε εσύ ζητάς να απαλλάσσεσαι τότε αυτό είναι αντισυναδελφικό για τους ντόπιους εκπ/κούς που μπορεί να μη χρειαστεί να μετακινηθούν για να δουν τους δικούς τους αλλά δικαιούνται κι αυτοί να πάνε κάπου παραπέρα με τα παιδιά τους ας πούμε ή να πάνε να δούνε τους γονείς τους που ίσως μένουν κάπου μακρύτερα. Άρα, δεν είναι πάντα η δική μας οικογένεια η πιο σημαντική και αυτές τις παραμέτρους οφείλουμε να τις βλέπουμε αν θέλουμε να μας φέρονται και οι απέναντι με Σεβασμό.

Παρόλα αυτά θα συμφωνήσω με mpesg - υπάρχουν  τώρα άλλα πράγματα "ων έστι χρεία"....  και επίσης θα ξανασυμφωνήσω στο ότι " σκ$##$%$α στα μούτρα μας που ψηφίζαμε αυτά τα όργια τόσα χρόνια τώρα...." ( αλλά τουλάχιστον κάποιοι βάλαμε μυαλό - θέλω να πιστεύω... Εγώ πάντως....κόμμα ελλήνων κυνηγών δαγκωτό απο δω και πέρα....)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161425
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 430
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 356
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.