*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2983685 φορές)

DIMIS3 και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
επαναλαμβανω η διακοπη στην εφορια πρεπει να γινει μεχρι 30/6 και καπακι για διακοπη στον ΟΑΕΕ στις 30/6 γιατι θα χρεαστει να πληρωσουμε τις εισφορες μηνος στον ΟΑΕΕ αν υπερβουμε αυτη την ημερομηνια.Φανταζομαι οτι δεν μπορεις να κοψεις αποδειξη μετα απο διακοπη στην εφορια ετσι;Ειναι κανενας περυσινος να μας βοηθησει να συμπληρωσουμε την αποδειξη ωστε να κανουμε και την διακοπη;Οι κυριοι του ΙΔΕΚΕ δεν νομιζω να μας καθοδηγησουν μεχρι 30/6 ετσι δεν ειναι;

Όχι δεν θα μας καθοδηγήσουν. Προτείνω να αρχίσουμε να τους παίρνουμε όλοι τηλέφωνο κάθε μέρα και να τους πιέζουμε για το θέμα της έγκαιρης έκδοσης απόδειξης (μέχρι 30/6).
Ας ασκήσουμε λίγη πίεση...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eleytheriakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
περασα απο εφορια και μου ειπαν οτι μπορω να γραψω στην αποδειξη  ολα τα στοιχεια εκτος του ποσου
και μετα να κανω τη διακοπη-μπορουμε να το προσθεσουμε και μετα λεει το ποσο-επισης απο Ιδεκε μου ειπαν οτι οι Διευθυντες θα μας ενημερωσουν αμεσα μεσα στην αλλη εβδομαδα και θα εχουμε χρονο να κανουμε το κλεισιμο-ιδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος anasta1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Καλησπέρα!
κι εμενα στο ΟΑΕΕ μου τονισαν οτι πρεπει να διακοψω άμεσα απο την εφορια και να παω κι σ'αυτους αμεσως!
αυτο που δεν διευκρινισα ειναι οτι 30/6 πέφτει Σάββατο.πρεπει να πάμε την προηγουμενη στις 29/6 ή απο Δευτερα (αλλάζει όμως ο μηνας λέτε να χουμε κανα πρόβλημα;;;;)

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
ρωτησα σημερα στη δικη μου εφορια και τεβε. η εφορια μου δινει περιθωριο 10 μερες να κλεισω μπλοκακια βιβλια. και απο το τεβε μου ειπαν οτι απο την ημερομηνια διακοπης της εφοριας εχω 6 μηνες περιθωριο να κλεισω και το τεβε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
ακριβως

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
παντως απο το σχολειο μου εχουν στειλει ολεσ τις ωρες στο ινεδιβιμ. πιστευω λοιπον μεσα σε αυτη την εβδομαδα να μας πουν να κοψουμε την αποδειξη.

ας τους παρουμε ομως κι εμεις κανενα τηλ

Αποσυνδεδεμένος vasg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ17-07
    • Προφίλ
Στα σχολεία έχει σταλεί διευκρινιστικό mail για το πως θα κοπεί η απόδειξη, τί ακριβώς θα γράφει. Έχουν ενημερωθεί οι διευθυντές.

Με την εφορία και το ΤΕΒΕ, έχουμε περιθώριο 10 μέρες για την διακοπή για να μην πληρώσουμε τον επόμενο μήνα.

Και κάτι τελευταίο προτείνω, όταν ολοκληρώσουμε την διαδικασία να δούμε τί μπορούμε να κάνουμε για του χρόνου από νομικής άποψης με προσφυγή στον Συνήγορο του Πολίτη, για να κόβουμε αντί για ΑΠΥ, ΑΕΔ (Απόδειξη Επαγγελματικής Δαπάνης), όπου δεν απαιτείται έναρξη στο ΤΕΒΕ. Έτσι γίνεται και αλλού, μόνο στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ γίνονται αυτά.

ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΖΙΚΑ και όχι κάποιοι να βγάλουν την ουρά τους απέξω, φοβούμενοι μήπως δεν τους πάρουν του χρόνου.
Learning by doing...

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Αυτό που δεν μας έχουν πει είναι με ποια ημερομηνία θα κόψουμε απόδειξη. 30 Ιουνίου; Παίζει ρόλο που δεν είναι εργάσιμη;

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
αυτο που καταλαβα με βαση το υποδειγμα που μας εστειλαν, ειναι οτι θα κοψουμε αποδειξη με ημερομηνια την τελευταια μερα του λειτουργιας του σχολειου.

σημερα ομως στο σχολειο μου μας ειπαν οτι θα τις στειλουν με αριθμο πρωτοκολλου τις 28/6.

οποτε λογικα και εμας οι αποδειξεις θα πρεπει να εχουν ημερομηνια 28/6

Αποσυνδεδεμένος eleytheriakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια το e-mail που μας ηρθε απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ δειχνει ποσο μας εχουνε γραμμενους για αλλη μια φορα-εγω παντως την αλλη βδομαδα(27-28) θα κανω διακοπη στην εφορια, απλα συμπληρωνοντας απο που ελαβα τα χρηματα στην αποδειξη,δεν θα την κοψω, και αργοτερα θα βαλω το ποσο και ημερομηνια-δεν μπορω να ρισκαρω τα 250 ευρω που μου ζηταει το ΤΕΒΕ αν κοψω την αποδειξη στην 1/7-το ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΛΟΚΑΚΙ

Αποσυνδεδεμένος Minnie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Και τι γίνεται με την ασφαλιστική ενημερότητα που ζητάνε αν το ποσό είναι πάνω από 3,000 και φορολογική ενημερότητα αν είναι κάτω; Εννοώ από που τα ζητάμε αυτά; Το έχει κάνει κάποιος ήδη;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2012, 03:20:40 μμ από Minnie »

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ρώτησα στον ΟΑΕΕ και μου είπαν ότι για να με διαγράψουν, εκτός απο την διακοπή απο την Εφορία  χρειάζονται και μια βεβαίωση που να αναφέρει  οτι: η σύμβαση με τα ΣΔΕ που λήγει στις 30/6 δεν πρόκειται να ανανεωθεί και ότι δεν έχω υπογράψει άλλη σύμβαση με τον ίδιο εργοδότη δηλαδή με το Ι.ΝΕ.ΔΙ.Β.Μ.
Σας ζήτησε ο ΟΑΕΕ τέτοια βεβαίωση;
Ξέρετε εαν σε κάποιο ΣΔΕ άρχισαν να κόβουν αποδείξεις ;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος eleytheriakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δεν μου ειπαν τετοιο πραγμα στο δικο μου ΟΑΕΕ

Αποσυνδεδεμένος eleytheriakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μηπως ξερει κανεις αν οι Συμβουλοι Σταδιοδομιας υποκεινται σε ΦΠΑ;;υπευθυνη ᾱναρτηση σας παρακαλω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159881
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 510

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.