*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2980324 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ποτε θα βγουνε οι τελικοι πινακεσ?ρωτησε καποιος?και τα κενα μπορουμε καπου να τα δουμε?για να καταλαβουμε αν μας καλεσουν ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
οι πίνακες ψιλοαργούν, μπορεί και μήνα

φυσικά και δεν ξέρεις μέχρι τελευταία στογμή αν θα σε καλέσουν θα περιμένεις πρώτα να βγουν οι αποσπάσεις των μονίμων από το νέο σχολικό έτος
δεν βγαίνουν κενά, να υπολογίζεις περίπου τόσα άτομα όσα και τα σδε αφαιρώντας κανα δυο (επειδή θα έχουν μόνιμους)

αλλά επειδή είναι ψιλοαυθαίρετο αυτό που σου λέω

παίρνεις τηλ στα σδε που σε ενδιαφέρουν και  ρωτάς πχ πόσα τμήματα έχουν, όσα περισσότερα τόσο το καλύτερο

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
dδλδ υπαρχει περιπτωση να καλεσουν και φετος?

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προσωπική μου άποψη φέτος, για τη φετεινή χρονιά ψιλοδύσκολο. Μέχρι να οριστικοποιηθούν οι πίνακες θα πάρει έναν μήνα, τέλος Ιουνίου τελειώνει η χρονιά, για ένα μήνα να καλέσουν κάποιον;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος GLIKA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Μετά απο τηλεφώνημά μου στην ομάδα έργου ΣΔΕ μου είπαν οτι όποιος κατέθεσε παράνομα κάρτα ανεργίας θα του αφαιρεθεί η μοριοδότηση αλλά δεν θα αποκλειστεί απο τους πίνακες...πολύ επιεικείς τους βρίσκω...

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μετά απο τηλεφώνημά μου στην ομάδα έργου ΣΔΕ μου είπαν οτι όποιος κατέθεσε παράνομα κάρτα ανεργίας θα του αφαιρεθεί η μοριοδότηση αλλά δεν θα αποκλειστεί απο τους πίνακες...πολύ επιεικείς τους βρίσκω...
παιδια και εγω δεν ειμαι ανεργη, εργαζομαι 2 ωρες την εβδομαδα, ουτε και κατεθεσα βεβαιωση του ΟΑΕΔ οτι ειμαι ανεργη, ουτε ανανεωνω την καρτα μου. Ωστοσο στην ηλεκτρονικη αιτηση εβγαινε απο μονο του οτι ειμαι ανεργη . Και ρωτωντας λογιστη μου ειπε οτι επειδη εκει που εργαζομαι δεν εχω ασφαλεια , δεν φαινεται πουθενα οτι εργαζομαι, αρα θεωρουμαι ανεργη. Παντως δεν αδικω κανενα διοτι απο τον δευτερο υποψηφιο και με αφαιρεση των 10 μοριων παλι ειμαι πρωτη στον πινακα.

Αποσυνδεδεμένος GLIKA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
o ΟΑΕΔ είναι ξεκάθαρος..έστω και μια ώρα να δουλεύεις δεν θεωρείσαι άνεργος...ωστόσο κάποιοι έκμεταλλευόμενοι το θέμα της μη ασφάλισης κατέθεσαν κάρτα ανεργίας.Με την ίδια λογική όσοι δουλεύουν σε ΚΔΒΜ ή σε ΣΔΕ για 10 ή παραπάνω ώρεςι και παίρνουν 600 ευρώ το μήνα είναι άνεργοι?? Θα τρελαθούμε εντελώς?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
o ΟΑΕΔ είναι ξεκάθαρος..έστω και μια ώρα να δουλεύεις δεν θεωρείσαι άνεργος...ωστόσο κάποιοι έκμεταλλευόμενοι το θέμα της μη ασφάλισης κατέθεσαν κάρτα ανεργίας.Με την ίδια λογική όσοι δουλεύουν σε ΚΔΒΜ ή σε ΣΔΕ για 10 ή παραπάνω ώρεςι και παίρνουν 600 ευρώ το μήνα είναι άνεργοι?? Θα τρελαθούμε εντελώς?
παντως εγω δεν κατεθεσα καρτα ανεργας διοτι σταματησα να την ανανεωνω οταν αρχισα να εργαζομαι το 2ωρο που ανεφερα. Ωστοσο ο υπαλληλος του ΟΑΕΔ μου ειπε οτι πρεπει να καταθεσει ο ιδιος ο οργανισμος που σε εχει προσλαβει να δηλαωσει ηλεκτρονικα οτι στον ΟΑΕΔ εργαζεσαι. απο εκει και περα , δεν ξερω τι εχει γινει

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
παιδια και εγω δεν ειμαι ανεργη, εργαζομαι 2 ωρες την εβδομαδα, ουτε και κατεθεσα βεβαιωση του ΟΑΕΔ οτι ειμαι ανεργη, ουτε ανανεωνω την καρτα μου. Ωστοσο στην ηλεκτρονικη αιτηση εβγαινε απο μονο του οτι ειμαι ανεργη . Και ρωτωντας λογιστη μου ειπε οτι επειδη εκει που εργαζομαι δεν εχω ασφαλεια , δεν φαινεται πουθενα οτι εργαζομαι, αρα θεωρουμαι ανεργη. Παντως δεν αδικω κανενα διοτι απο τον δευτερο υποψηφιο και με αφαιρεση των 10 μοριων παλι ειμαι πρωτη στον πινακα.

δεν μπορει να εβγαινε μονο του, αφου στην πρωτη καρτελα με τα προσωπικα μας στοιχεια, πριν πας στην αιτηση,  εχει κουτακι που επιλεγεις και δηλωνεις αν εισαι ανεργος ή οχι κ ποσους μηνες. μηπως το ειχες δηλωσει σε παλαιοτερη αιτηση σου πχ.ιεκ ή κδβμ και ειχε μεινει απο τοτε; χωρις να το αλλαξεις τωρα;

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
evi 06
Μηπως ξερεις αν στα οριστικα αποτελεσματα θα βγει πολη-πολη?γιατι τωρα βγηκε η καταταξη συνολικα.πχ εγω ειναι 6η.Θα παρουν πρωτα τους πρωτους 5?Γιατι περυσι εχει βγει καθε πολη χωριστα.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ναι, όπως και παλαιότερα
ο πρώτος θα επιλέξει που θα πάει, μετά ο δεύτερος κοκ
 δεν παίζει ρόλο η σειρά κατάταξης στην πόλη, στην περιφέρεια μετράει

Αποσυνδεδεμένος kotoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
οκ ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος mastermind

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή με ποιό σκεπτικό θα καλούν κάποιον σε πόλη που δε δήλωσε στην ίδια περιφέρεια; Αυτό θα γίνει μόνο αν δεν καλυφθούν οι θέσεις οπότε και τότε θα καλέσουν από τις άλλες πόλεις στην ίδια περιφέρεια.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
επαναλαμβάνω ότι τις απαντήσεις τις έδωσε η ομάδα έργου, όχι εγώ

αλλά έτσι γινόταν και πριν το 2010 αν θυμάμαι καλά


εεε δεν σε καλούν και με το ζόρι!!! αν θέλεις πάς  8)

πάντως είναι πιο δίκαιο τώρα παρά πριν που δηλώναμε ένα και μόνο σδε, ερχόταν μόνιμος και μέναμε απέξω!

(όλοι το χουμε δει το έργο!)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 344
Σύνολο: 349

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.