*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2977192 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Η φόρμα αίτησης την κατεβάζετε από το site του οαεδ,  την συμπληρώνετε την στέλνετε και με δικά σας έξοδα την στέλνουν πίσω σε εσάς και μετά οαεδ. Αφού έκανα πόσα τηλέφωνα και μίλησε η υπάλληλος του οαεδ με ινεδιβιμ βρήκαμε αυτή την λυση. Τώρα το μόνο που μένει ειναι μια βεβαίωση για τα ένσημα του Ιουλίου ασχέτως αν αυτά θα μπουν μετά από πολύ καιρο. Πάρτε και σεις πιέστε για αυτό το χαρτι. Η υπάλληλος στον οαεδ μόλις της είπα ότι περιμένω την σύμβαση απτό ινεδιβιμ. .. Ωχ μπλεξαμε πάλι ειπε... Τέλος παντων βρήκαμε μια άκρη παντως... αξίζει να σημειωθεί ότι με τους υπαλλήλους του ινεδιβιμ που επικοινωνησα ήταν πολύ ευγενικοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι υποψήφιοι θα καταταγούν σε δύο (2) αξιολογικούς
πίνακες κατάταξης (σε πιστοποιημένους και εγγεγραμ-
μένους εκπαιδευτές στα μητρώα εκπαιδευτών ενηλίκων
και σε μη πιστοποιημένους εκπαιδευτές ενηλίκων) ανά
ΣΔΕ και σε υποπίνακες ανάλογα με την ειδικότητά τους.

Κάποιος που είναι εγγεγραμμένος στον ΛΑΕΚ του ΟΑΕΔ (μόνο ΛΑΕΚ) σε ποια κατηγορία ανήκει ?

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν δεν εχεις την πιστοποιηση του εοππεπ ανηκεις στους μη πιστοποιημενους. Η πιστοποιηση του λαεκ οαεδ δε μετραει

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η φόρμα αίτησης την κατεβάζετε από το site του οαεδ,  την συμπληρώνετε την στέλνετε και με δικά σας έξοδα την στέλνουν πίσω σε εσάς και μετά οαεδ. Αφού έκανα πόσα τηλέφωνα και μίλησε η υπάλληλος του οαεδ με ινεδιβιμ βρήκαμε αυτή την λυση. Τώρα το μόνο που μένει ειναι μια βεβαίωση για τα ένσημα του Ιουλίου ασχέτως αν αυτά θα μπουν μετά από πολύ καιρο. Πάρτε και σεις πιέστε για αυτό το χαρτι. Η υπάλληλος στον οαεδ μόλις της είπα ότι περιμένω την σύμβαση απτό ινεδιβιμ. .. Ωχ μπλεξαμε πάλι ειπε... Τέλος παντων βρήκαμε μια άκρη παντως... αξίζει να σημειωθεί ότι με τους υπαλλήλους του ινεδιβιμ που επικοινωνησα ήταν πολύ ευγενικοι.
Όχι άλλαξε την συμπλήρωσαν κ λείπουν μόνο τα δικά μας στοιχεία επικοινωνήστε τηλεφωνικά να δώσετε το mail σας να σας τη στείλουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sossa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γιατί πήραν πίσω την ανακοίνωση με τα κριτήρια πρόσληψης στα σδε (η γενική γραμματεία)?

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Που το είδες αυτο;

Αποσυνδεδεμένος Nikoletta Karasmani

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Όχι άλλαξε την συμπλήρωσαν κ λείπουν μόνο τα δικά μας στοιχεία επικοινωνήστε τηλεφωνικά να δώσετε το mail σας να σας τη στείλουν.
Τι αίτηση συμπληρώνουμε και από ποιον φορέα: ΙΝΕΔΙΒΙΜ ή ΟΑΕΔ;

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Θα στείλεις ένα mail στο inedivim με θέμα : ΑΙΤΗΣΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΓΙΑ ΛΗΞΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΕΡΓΟΥ
Και θα γράψεις συμπληρωμένα τα εξης:
Αξιότιμοι κύριοι
Με το παρόν παρακαλώ να μου χορηγήσετε Βεβαίωση λήξης της σύμβασης έργου μου.
Τα στοιχεία μου είναι τα εξής:
Όνομα:
Επώνυμο:
Πατώνυμο:
ΑΜ ΙΚΑ:
ΑΦΜ:
Απασχολήθηκα στο ΣΔΕ………………από …..έως ………
Παρακαλώ η βεβαίωση να μου αποσταλεί στη διεύθυνση……….

Εμένα έτσι μου είπαν να τα στειλω... Καλή επιτυχία ....

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι κ σε μένα ήρθε το ίδιο το απόγευμα

Αποσυνδεδεμένος Nikoletta Karasmani

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Θα στείλεις ένα mail στο inedivim με θέμα : ΑΙΤΗΣΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΓΙΑ ΛΗΞΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΕΡΓΟΥ
Και θα γράψεις συμπληρωμένα τα εξης:
Αξιότιμοι κύριοι
Με το παρόν παρακαλώ να μου χορηγήσετε Βεβαίωση λήξης της σύμβασης έργου μου.
Τα στοιχεία μου είναι τα εξής:
Όνομα:
Επώνυμο:
Πατώνυμο:
ΑΜ ΙΚΑ:
ΑΦΜ:
Απασχολήθηκα στο ΣΔΕ………………από …..έως ………
Παρακαλώ η βεβαίωση να μου αποσταλεί στη διεύθυνση……….

Εμένα έτσι μου είπαν να τα στειλω... Καλή επιτυχία ....

Καταρχήν, ευχαριστώ για την απάντηση.
Με την παραπάνω διαδικασία μπορούμε να γραφτούμε ως άνεργοι στον ΟΑΕΔ αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τις απαραίτητες διαδικασίες ώστε να βγούμε στο ταμείο ή να πάρουμε το τρίμηνο βοήθημα γιατί χρειάζεται επιπλέον ένα χαρτί από τον εργοδότη όπου να φαίνονται τα ένσημα του τελευταίου διμήνου. Έτσι δεν είναι; Κατάφερε κάποιος να ξεπεράσει αυτό το εμπόδιο;
Από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ λένε ότι τη βεβαίωση με τα ένσημα δε θα μας τη δώσουν νωρίτερα από το Σεπτέμβρη. Βέβαια γνωρίζουμε όλοι πόσο έξω πέφτουν αυτά "χρονοδιαγράμματα".
Πέρα λοιπόν από τα δεδουλευμένα που καθυστερούν να μας δώσουν (κι έτσι κάποιοι καρπώνονται τους τόκους χιλιάδων ευρώ και βάλε), φέτος υπάρχει ο κίνδυνος να μην μπορέσουμε να βγούμε στο ταμείο ή ακόμα και να πάρουμε το τρίμηνο βοήθημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2017, 05:28:57 μμ από Nikoletta Karasmani »

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
 αν πάμε αυτο το χαρτί της σύμβασης  στον ΟΑΕΔ  και το Σεπτεβρη το άλλο μέ τα ένσημα , η υπαλληλος μου ειπε οτι θα πάρω όσα δικαιούμαι απο 1 Αυγούστου που γράφτηκα στον ΟΑΕΔ . Αλλα πιστεύω οτι θα βρουν μια λύσης στο ινεδιβιμ με τα ένδυμα αν τους πιέσουμε παραπάνω... ήδη εγω που τους πηρα τηλ 4,5 φορές βρήκαν λύση για την σύμβαση . Επίσης θέλω να πιστεύω οτι θα δείξει κατανόηση και ο ΟΑΕΔ...

Αποσυνδεδεμένος kvanto_thess

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Αριθμός Μητρώου Εκπαιδευτή Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.    ...................που τον βρισκουμε αυτον αριθμο??

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας,
να ρωτήσω κάτι θα ήθελα.Μόλις είδα προκήρυξη εκπαιδευτικών για τα ΣΔΕ και επειδή δεν είμαι και πολύ σχετική αναρωτιέμαι τι συμβαίνει γιατί για τα ΣΔΕ έκανα τα χαρτιά μου πριν το Πάσχα πάλι. Είχε ειπωθεί τότε ότι θα ξαναβγεί προκήρυξη?
Ευχαριστώ πολύ!
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος kvanto_thess

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Αριθμός Μητρώου Εκπαιδευτή Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.    ...................που τον βρισκουμε αυτον αριθμο??

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 287
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 214
Σύνολο: 222

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.