*

Αποστολέας Θέμα: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση  (Αναγνώστηκε 49059 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος BlackAdder

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #182 στις: Οκτώβριος 07, 2007, 09:57:06 πμ »
@sv4eaa
Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες.
Ήμουν στην ΑΣΠΑΙΤΕ σε τμήμα με αναπληρωτές και ξέρω τι άγχος είχαμε όλοι μας αν τα συνδυάσουμε τις επαγγελματικές/εκπαιδευτικές υποχρεώσεις μας.
Δεν είμαι ισοπεδωτικός απλώς έχω μερικές απορίες/υποψίες.
Όσο περισσότερη διαφάνεια υπάρχει τόσο καλύτερο για όλους μας. :)
Όμως για παράδειγμα αν ένας/μία είναι στην ΑΣΠΑΙΤΕ Ιωαννίνων και είναι αναπληρωτής με πλήρες ωράριο σε κεντρική ή νότια Ελλάδα, κάτι δεν πάει καλά.  :-\
Δεν βγαίνουν οι ώρες όπως και να το κάνουμε, εκτός και εάν είχε ιδιωτικό ελικόπτερο για τις μετακινήσεις του/της. ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:22:42 »

Αποσυνδεδεμένος sss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #183 στις: Οκτώβριος 08, 2007, 03:49:28 μμ »
Παιδιά συγχαρητήρια για το site! πολύ διαφωτιστικό.

Διάβασα όλα τα μηνύματα για την ψευδή δήλωση παιδαγωγικής κατάρτισης, και θέλω να ρωτήσω το εξής: πως είναι δυνατόν άτομο με πτυχίο του 2006 να εμφανίζεται στον πίνακα με παιδαγωγική κατάρτιση? το κακό είναι ότι δε μπορώ να βρω ημερομηνία γέννησης για να δω αν μπορεί να έχει βγάλει και άλλη σχολή. το άτομο αυτό είναι πιο κάτω από μένα, αλλά είναι αδικία!!

για να μην αναφέρω ότι φέτος το τρίτο άτομο που κάλεσαν ως αναπληρώτρια στους Γεωπόνους είναι από τον πίνακα Γ (και έχει σειρά 10 σε αυτόν), τη στιγμή που υπάρχουν άτομα από τον πίνακα Β με τα ίδια και περισσότερα προσόντα από αυτήν.... καλό μας κουράγιο με τόσα λαμόγια που υπάρχουν στην πιάτσα...  :-\

Αποσυνδεδεμένος zafi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #184 στις: Οκτώβριος 19, 2007, 07:51:31 μμ »
εγώ μέχρι τώρα ήξερα ότι μετράει η προϋπηρεσία που έχεις. Δεν είχα ιδέα ότι μετράει η παιδαγωγική κατάρτιση. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι στον πίνακα των αναπληρωτών-ωρομισθίων προηγούνται εκείνοι που έχουν παιδαγωγική κατάρτιση και όχι εκείνοι που έχουν περισσότερα μόρια και από ότι είδα αυτούς επέλεξαν για αναπληρωτές. >:(

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #185 στις: Οκτώβριος 19, 2007, 08:31:19 μμ »
Αν ήταν να δουλέψεις σε κάτι άλλο ίσως να μην μετρούσε η παιδαγωγική επάρκεια αλλά στην εκπαιδευση σου φαίνεται τόσο χαζό;
Τι νομίζεις οτι είναι η υπαρξη παιδαγωγικής επάρκειας;
Lower στα αγγλικά άρα κάτι για το βιογραφικό;
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:22:42 »

Αποσυνδεδεμένος shark

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • the ocean is deep!
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #186 στις: Ιούλιος 15, 2008, 02:10:32 μμ »
ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ οι απόφοιτοι της ΑΣΠΑΙΤΕ ας είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί ως προς τα άτομα που εμφανίζονται στους πίνακες με "Παιδαγωγική Κατάρτιση".
Θα αποφευχθούν αδικίες και παρατυπίες, που το μόνο βέβαιο είναι πως θα είναι εις βάρος μας!!!
Οτιδήποτε υποπίπτει στην αντίληψή μας ως "ύποπτο" ας το θέτουμε εις γνώσιν των αρμοδίων.
Είναι το ελάχιστο που μπορούμε να κάνουμε.
Δε νομίζω ότι θα μπορούσε να μας κατηγορήσει κάποιος για "υπερβάλλοντα ζήλο".
Άτομα που δρουν "ανέντιμα" υπάρχουν σε όλους τους χώρους, γιατί -λοιπόν- θα ήταν περίεργο να τους συναντήσει κανείς και στην Εκπαίδευση!!!

Αποσυνδεδεμένος user user

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #187 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 06:18:41 μμ »
Παιδιά πρέπει να σας πληροφορήσω πως  ένα από τα ονόματα που αναφέρονται είναι και το δικό μου και εγώ προσωπικά δεν έχω καμία σχέση με τα ψευδή στοιχεία, δεν ήταν εσκεμμένο. Άλλωστε η πόλη μου είναι πολύ μακριά από την πόλη στην οποία ζω και κατέθεσα τα χαρτιά μου σε κάποιους ανθρώπους άγνωστους προς εμένα.

 Επίσης είναι πολύ άσχημο και προσβλητικό αυτό που κάνατε και δώσατε τα στοιχεία μας, μας κατηγορείτε και βγάζεται τα συμπεράσματά σας χωρίς να έχετε σωστή εικόνα της κατάστασης. Δεν είμαι κατά αυτής της διαδικασίας και είναι πολύ σωστή!!!!Δυστυχώς όλο αυτό το ανακάλυψα τυχαία και πολύ αργά από αυτό τον «όμορφο» διάλογο που κάνετε, γιατί κανείς δεν με ενημέρωσε(μάλλον διαπιστώθηκε πως δεν ήταν δικό μου το λάθος και απλά μετακινήθηκα στη θέση που έπρεπε).


Τέλος ένιωσα πολύ άσχημα για τον τρόπο που μιλάτε όλοι εσείς για μένα και τον τρόπο που έγιναν αυτά τα λάθη γιατί αν κρίνω από την δική μου περίπτωση είναι ΛΑΘΗ.



Αλλά πιο άσχημα ένιωσα για τον τρόπο που σκέφτονται οι μελλοντικοί εκπαιδευτικοί, αυτοί που ίσως μια μέρα διδάξουν και τα δικά μου παιδιά!!! Αυτοί που θα προετοιμάσουν τα παιδιά μας και θα τους δείξουν το σωστό τρόπο σκέψης και συμπεριφοράς.



Συγχαρητήρια σε όλους σας


Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #188 στις: Ιανουάριος 29, 2010, 12:23:25 πμ »
Παιδιά πρέπει να σας πληροφορήσω πως  ένα από τα ονόματα που αναφέρονται είναι και το δικό μου και εγώ προσωπικά δεν έχω καμία σχέση με τα ψευδή στοιχεία, δεν ήταν εσκεμμένο. Άλλωστε η πόλη μου είναι πολύ μακριά από την πόλη στην οποία ζω και κατέθεσα τα χαρτιά μου σε κάποιους ανθρώπους άγνωστους προς εμένα.

 Επίσης είναι πολύ άσχημο και προσβλητικό αυτό που κάνατε και δώσατε τα στοιχεία μας, μας κατηγορείτε και βγάζεται τα συμπεράσματά σας χωρίς να έχετε σωστή εικόνα της κατάστασης. Δεν είμαι κατά αυτής της διαδικασίας και είναι πολύ σωστή!!!!Δυστυχώς όλο αυτό το ανακάλυψα τυχαία και πολύ αργά από αυτό τον «όμορφο» διάλογο που κάνετε, γιατί κανείς δεν με ενημέρωσε(μάλλον διαπιστώθηκε πως δεν ήταν δικό μου το λάθος και απλά μετακινήθηκα στη θέση που έπρεπε).


Τέλος ένιωσα πολύ άσχημα για τον τρόπο που μιλάτε όλοι εσείς για μένα και τον τρόπο που έγιναν αυτά τα λάθη γιατί αν κρίνω από την δική μου περίπτωση είναι ΛΑΘΗ.



Αλλά πιο άσχημα ένιωσα για τον τρόπο που σκέφτονται οι μελλοντικοί εκπαιδευτικοί, αυτοί που ίσως μια μέρα διδάξουν και τα δικά μου παιδιά!!! Αυτοί που θα προετοιμάσουν τα παιδιά μας και θα τους δείξουν το σωστό τρόπο σκέψης και συμπεριφοράς.



Συγχαρητήρια σε όλους σας



Δεν ξέρω ποιος/ποια είσαι αλλά αν διαπίστωσες ότι σε καταχωρήθηκε εσφαλμένα πιαδαγωγική κατάρτιση, πήγες να το αναφέρεις ώστε να την άρουν? Αν ναι, μπράβο σου. Αν όχι, δεν δικαιούσαι να ομιλείς...

Επίσης δεν πρέπει να κατηγορείς τους συναδέλφους που διαπίστωσαν κάτι παράτυπο και το ανέφεραν αλλά να τους επικροτείς. Γιατί αποκλείεται όλες οι περιπτώσεις να ήταν από λάθος.... Ενδεχομένως κοντά στα ξερά να κάηκαν και τα χλωρά...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161406
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 485
Σύνολο: 497

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.