*

Αποστολέας Θέμα: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 63816 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #364 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 11:05:46 πμ »
Kαλημέρα και από μένα :) Εκτός από αυτό που λέει η planety δηλαδή να μην συμπληρώσεις ένσημα και να πάρεις περίσσευμα άλλης χρονιάς, οι μήνες που παίρνει ο καθένας επίδομα ανεβαίνουν αναλογικά με τις ημέρες που έχει εργαστεί. 125-149 μέρες εργασίας- 5 μήνες επιδότηση, 150-179-6 μήνες, 180-219-8 μήνες και πάει λέγοντας. Έχω μπροστά μου το χαρτί και σας το παραθέτω. Μπορείτε να το βρείτε και στο site του oaed.
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:04:50 »

Αποσυνδεδεμένος eleni agglikhs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #365 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 01:32:31 μμ »
γεια σας συναδελφοι...επιτελους καλεσαν καποιους..ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για να ειμαι ενημερωμενη:

1. περα απο το γεγονος οτι δεν εχουμε την επιλογη, πρωινο η ολοημερο...εσεισ τι πιστευετε οτι ειναι καλυτερο?εχω την αισθηση οτι οι περισσοτεροι θα προτιμουσαν ολοημερο, επειδη εισαι πιο χαλαρα..δεν εχει βαθμουσ κ διαγωνισματα αλλα τι γινεται με τοσα παιδια, που ανηκουν σε διαφορετικα επιπεδα σε μια ταξη?

2. τι γινεται οσον αφορα το παρουσιοντολογιο που πρεπει να συμπληρωνουν οι αναπληρωτες μειωμενου?

3. πιστοποιητικο υγειας ειχα βγαλει πριν απο 5 χρονια..λετε να ισχυει ακομα? μια κοπελα μου ειπε κατι για ενα βιβλιαρακι απο την υγειονομικη υπηρεσια...διαφωτηστε με, please!!

ευχαριστω κ ευχομαι γρηγορα να ερθει η επομενη φαση!!

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #366 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 02:12:07 μμ »
γεια σας συναδελφοι...επιτελους καλεσαν καποιους..ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για να ειμαι ενημερωμενη:

1. περα απο το γεγονος οτι δεν εχουμε την επιλογη, πρωινο η ολοημερο...εσεισ τι πιστευετε οτι ειναι καλυτερο?εχω την αισθηση οτι οι περισσοτεροι θα προτιμουσαν ολοημερο, επειδη εισαι πιο χαλαρα..δεν εχει βαθμουσ κ διαγωνισματα αλλα τι γινεται με τοσα παιδια, που ανηκουν σε διαφορετικα επιπεδα σε μια ταξη?

2. τι γινεται οσον αφορα το παρουσιοντολογιο που πρεπει να συμπληρωνουν οι αναπληρωτες μειωμενου?

3. πιστοποιητικο υγειας ειχα βγαλει πριν απο 5 χρονια..λετε να ισχυει ακομα? μια κοπελα μου ειπε κατι για ενα βιβλιαρακι απο την υγειονομικη υπηρεσια...διαφωτηστε με, please!!

ευχαριστω κ ευχομαι γρηγορα να ερθει η επομενη φαση!!

Μόνο για το πρώτο θα πω την άποψή μου γιατί δεν γνωρίζω για τα υπόλοιπα. Μια χρονιά ήμουν μόνο πρωινό, μια μόνο σε ολοήμερο και μια και στα δύο (λίγες ώρες στο ένα λίγες στο άλλο). Προτιμώ το μεικτό πρόγραμμα. Λιγότερες ώρες στο πρωινό για να ετοιμάζω καλά το υλικό μου (να έχω τον χρόνο) και ολοήμερο για να κάνω κάποιες δραστηριότητες που δεν μπορώ να κάνω στο πρωινό (π.χ. παρακολούθηση ταινίας, παιχνίδια που παίρνουν περισσότερη ώρα κτλ). Όσο για τα διαφορετικά επίπεδα ούτως η άλλως και στο πρωινο πρόγραμμα οι τάξεις μας είναι mixed-ability αφού ένας αριθμός παιδιών πηγαίνει και φροντιστήριο. Αν είχα να διαλέξω όμως ανάμεσα στα δύο θα διάλεγα το ολοήμερο γιατί είναι λιγότερα τα παιδιά και νομίζω οτι έτσι κάνω καλύτερη δουλειά όταν αυτά θέλουν να κάνουμε κάτι παραπάνω απο τις ασκήσεις τους για το σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος laura!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #367 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 02:35:07 μμ »
Eleni agglikis, σήμερα ρώτησα στη διεύθυνση για το πιστοποιητικό υγείας γιατί κ εγώ είχα βγάλει παλιότερα αλλά μου είπαν ότι το κάνεις κάθε 3 χρόνια υποχρεωτικά. Έχεις όμως περιθώριο 1 μήνα για να το καταθέσεις. Στο δίλημμα πρωινό ή ολοήμερο, θα διάλεγα σίγουρα το πρώτο, καθαρά λόγω ωραρίου, δεδομένου ότι θα έχεις βέβαια την πολυτέλεια να διαλέξεις, καθώς στη δική μου διεύθυνση όλα τα κενά είναι ολοημέρου. Σίγουρα τα πράγματα είναι πιο χαλαρά στο ολοήμερο, γιατί ουσιαστικά εκεί απασχολείς δημιουργικά τα παιδιά κ δεν πιέζεσαι από test, βαθμούς, ολοκλήρωση της ύλης κλπ. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:04:50 »

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #368 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 03:24:49 μμ »
γεια σας συναδελφοι...επιτελους καλεσαν καποιους..ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για να ειμαι ενημερωμενη:

1. περα απο το γεγονος οτι δεν εχουμε την επιλογη, πρωινο η ολοημερο...εσεισ τι πιστευετε οτι ειναι καλυτερο?εχω την αισθηση οτι οι περισσοτεροι θα προτιμουσαν ολοημερο, επειδη εισαι πιο χαλαρα..δεν εχει βαθμουσ κ διαγωνισματα αλλα τι γινεται με τοσα παιδια, που ανηκουν σε διαφορετικα επιπεδα σε μια ταξη?

2. τι γινεται οσον αφορα το παρουσιοντολογιο που πρεπει να συμπληρωνουν οι αναπληρωτες μειωμενου?

3. πιστοποιητικο υγειας ειχα βγαλει πριν απο 5 χρονια..λετε να ισχυει ακομα? μια κοπελα μου ειπε κατι για ενα βιβλιαρακι απο την υγειονομικη υπηρεσια...διαφωτηστε με, please!!

ευχαριστω κ ευχομαι γρηγορα να ερθει η επομενη φαση!!

Ελένη αναφορικά με το δεύτερο, το παρουσιοντολόγιο δεν είχε ουσιαστική ισχύ. Τυπικά έπρεπε να υπάρχει. Δηλαδή κάθε φορά που πηγαίναμε υπογράφαμε αλλά πάντα στο τέλος του μήνα τα χρήματα ήταν σταθερά, δεν προσμετρούνταν οι ώρες και πληρωνόσουν γι'αυτές. Ήταν πάντα 720 ευρώ.
Ελπίζω να βοήθησα ;)
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος dimitrafih1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #369 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 03:51:29 μμ »
να ρωτησω κατι?
τελειωσαν οι προσληψεις αναπληρωτων?
ξερετε απο αλλες χρονιες θα καλεσουν και αλλα ατομα?
κατι τελευταιο θα καλεσουν ωρομισθιους?.

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #370 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 07:35:44 μμ »
Όχι Dimitra δεν τελείωσαν...η ελπίδα τουλάχιστον πεθαίνει πάντοτε τελευταία :-\.  Σκέψου ότι΄πέρσι η β'βάθμια καλούσε μέχρι τον Μάρτιο. Όσο για τους ωρομισθίους, δεν άναρτούνται στο διαδίκτυο όπως οι ΑΜΩ και ΑΚΩ, σε παίρνουν τηλέφωνο.
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος angiePE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #371 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 08:01:08 μμ »
Μέχρι πέρσυ τους ωρομίσθιους τους καλούσαν τηλεφωνικώς, αλλά όπως παρατήρησα από άλλους κλάδους που έγιναν προσλήψεις ωρομισθίων π.χ. μουσικούς, αυτές φέτος ανακοινώθηκαν όπως και των αναπληρωτών. Το μόνο που μπορεί να κάνει κανείς είναι να τηλ. στις διευθύνσεις που έχει δηλώσει και να ρωτήσει αν υπάρχουν κενά κι αν θα καλέσουν ωρομίσθιους. Πάντως, ίσως είναι καλύτερα να μη ελπίζει κανείς γιατί απογοητεύεται περισσότερο όταν δεν τον καλούν, ενώ όταν δεν περιμένεις κάτι κι αυτό συμβεί είναι καλύτερα. Μια απορία - όταν σταματήσουν οι φάσεις, αν προκύψουν έκτακτα κενά π.χ. από εγκυμοσύνη κτλ οι αναπληρωτές καλούνται τηλεφωνικώς ή ανακοινώνεται η πρόσληψη κανονικά?

Αποσυνδεδεμένος Poet of silence

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #372 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 08:43:35 μμ »
θλιβομαι πραγματικα....γιατι και εγω ειμαι ενας απο εσας...ατομα που παρακαλανε να δουλεψουν 5,4,3 μήνες, ταμειο ανεργίας(αν) και του χρόνου μια απ τα ίδια.Οργή και θλίψη μαζι...

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #373 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 09:22:12 μμ »
τελικα δεν ξερει κανενας για το δωρο χριστουγεννων απο τον οαεδ ε;; ειναι μια βδομαδα μεχρι τις 21 και με εχει φαει η περιεργεια... μιας και αλλη φαση δεν νομιζω οτι θα γινει πριν απο τις γιορτες, ας παρουμε κανα φραγκο απο τον οαεδ οσο υπαρχει κι αυτος...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #374 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 08:18:06 πμ »
παντως φετος οταν πηγα να παρω τη τελευταιο ταμειο ανεργιας , η υπαλληλος δεν μου ειπε για δωρο ενω περυσι μου ειχε πει θα παρετε 300 τοσα ως δωρο. θα δουμε... :-\

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #375 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 08:28:30 πμ »
παντως φετος οταν πηγα να παρω τη τελευταιο ταμειο ανεργιας , η υπαλληλος δεν μου ειπε για δωρο ενω περυσι μου ειχε πει θα παρετε 300 τοσα ως δωρο. θα δουμε... :-\

μη μου λες τετοια κι αργει η 21η του μηνος! εχω και δουλιτσες να τακτοποιησω... :D :D
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #376 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:06:40 πμ »
παντως φετος οταν πηγα να παρω τη τελευταιο ταμειο ανεργιας , η υπαλληλος δεν μου ειπε για δωρο ενω περυσι μου ειχε πει θα παρετε 300 τοσα ως δωρο. θα δουμε... :-\

μη μου λες τετοια κι αργει η 21η του μηνος! εχω και δουλιτσες να τακτοποιησω... :D :D
Θα πάρουμε δώρο κανονικά!!! Μετά τις 15 του μήνα θα αρχίσει να μπαίνει στο λογαριασμό!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος stavroula06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #377 στις: Δεκέμβριος 17, 2011, 12:32:32 μμ »

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος ΑΚΩ/ΑΜΩ που έχει πληρωθεί να μας πόσος είναι ο μισθός τελικά?? Ευχαριστώ πολύ!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 487
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.