*

Αποστολέας Θέμα: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)  (Αναγνώστηκε 35989 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #168 στις: Μάρτιος 07, 2012, 07:18:46 μμ »
Μπράβο planety! Δε θυμάμαι τι χαρτιά ζητάνε αλλά το θέμα είναι να κάνεις ανάληψη υπηρεσίας τα άλλα τα πας και μετά. Στην Αττική κάτι γίνεται πάντα, στη Βόρεια Ελλάδα φέτος είναι δράμα η κατάσταση. Επομένως, εμείς βυθιστήκαμε στη μελαγχολία κανονικότατα...Και πάλι μπράβο!

να σαι καλα! δεν περιμενα να με παρουν πλεον! κι ειχα απελπιστει γιατι δεν βρισκω πουθενα δουλεια κι αυτο τωρα ειναι μεγαλη οικονομικη ανασα, ειχα φτασει στα ορια.. ελπιζω να μαθω και το σχολειο κατευθειαν αυριο, γιατι ειμαι μονη.. καλη δυναμη σε ολους μας παιδια, γιατι μονιμη λυση δεν υπαρχει, ολα προσωρινα θα ειναι απο εδω και μπρος, αλλα τουλαχιστον να υπαρχουν κι αυτα τα προσωρινα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 08, 2012, 03:45:18 μμ από planety »
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:19:32 »

Αποσυνδεδεμένος Miss London

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #169 στις: Μάρτιος 08, 2012, 07:00:41 μμ »
Μετα τις ανακλησεις προσληψεων που ανακοινωθηκαν ενδεχεται να υπαρξουν προσληψεις που να καλυπτουν αυτα τα κενα???

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #170 στις: Μάρτιος 08, 2012, 08:22:53 μμ »
δεν ξερω βρε παιδια, γιατι και σημερα που ρωτησα στο σχολειο μου ειπαν οτι η κυρια που αντικαθιστω εχει φυγει απο τελη ιανουαριου.. αρα κενα υπαρχουν και μαλιστα πολλα... το θεμα ειναι οτι δεν καλουν.. εγω ας πουμε σε αυτη τη θεση θα μπορουσα να ειμαι εδω και ενα μηνα τωρα, γιατι η κοπελα εφυγε με αδεια εγκυμοσυνης, δεν ηταν οτι δεν ηξεραν αν θα επιστρεψει γρηγορα... κι απο οτι μου ειπαν οι συναδελφοι, δεν ειχαν στειλει κανεναν εδω και τοσο καιρο...

οποτε πραγματικα ειναι θεμα υπουργειου, δεν καλουν οσους λειπουν.. υπαρχουν αρκετα κενα, αλλα δεν ασχολουνται.. :(
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #171 στις: Μάρτιος 08, 2012, 09:27:49 μμ »
δεν ξερω βρε παιδια, γιατι και σημερα που ρωτησα στο σχολειο μου ειπαν οτι η κυρια που αντικαθιστω εχει φυγει απο τελη ιανουαριου.. αρα κενα υπαρχουν και μαλιστα πολλα... το θεμα ειναι οτι δεν καλουν.. εγω ας πουμε σε αυτη τη θεση θα μπορουσα να ειμαι εδω και ενα μηνα τωρα, γιατι η κοπελα εφυγε με αδεια εγκυμοσυνης, δεν ηταν οτι δεν ηξεραν αν θα επιστρεψει γρηγορα... κι απο οτι μου ειπαν οι συναδελφοι, δεν ειχαν στειλει κανεναν εδω και τοσο καιρο...

οποτε πραγματικα ειναι θεμα υπουργειου, δεν καλουν οσους λειπουν.. υπαρχουν αρκετα κενα, αλλα δεν ασχολουνται.. :(
Μα γι'αυτό είναι επιτυχημένη η πρώην υπουργός. Απλά μαθήματα οικιακής οικονομίας. Μάλλον στο οικονομικών παρέα με το χοντρό έπρεπε να είναι. Πώς θα εξοικονομήσουμε χρήματα για το υπουργείο μας........ και τα παιδιά ας μείνουν χωρίς δασκάλους.... Τα χρήματα να μη φύγουν από εμάς. Κι έτσι με 1 σμπάρο 2 τρυγόνια: και τα χρήματα μένουν, και μορφωμένους νέους δεν 'παράγουμε' :'( :'( >:( >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 08, 2012, 10:53:16 μμ από daffodils »
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:19:32 »

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #172 στις: Μάρτιος 08, 2012, 10:25:02 μμ »
δεν ξερω βρε παιδια, γιατι και σημερα που ρωτησα στο σχολειο μου ειπαν οτι η κυρια που αντικαθιστω εχει φυγει απο τελη ιανουαριου.. αρα κενα υπαρχουν και μαλιστα πολλα... το θεμα ειναι οτι δεν καλουν.. εγω ας πουμε σε αυτη τη θεση θα μπορουσα να ειμαι εδω και ενα μηνα τωρα, γιατι η κοπελα εφυγε με αδεια εγκυμοσυνης, δεν ηταν οτι δεν ηξεραν αν θα επιστρεψει γρηγορα... κι απο οτι μου ειπαν οι συναδελφοι, δεν ειχαν στειλει κανεναν εδω και τοσο καιρο...

οποτε πραγματικα ειναι θεμα υπουργειου, δεν καλουν οσους λειπουν.. υπαρχουν αρκετα κενα, αλλα δεν ασχολουνται.. :(
Μα γι'αυτό είναι επιτυχημένη η πρώην υπουργός. Απλά μαθήματα οικιακής οικονομίας. Μάλλον στο οικονομικών παρέα με το χοντρό έπρεπε να είναι. Πώς θα εξοικονομήσουμε χρήματα για το υπουργείο μας........ και τα παιδιά ας μείνουν χωρίς δασκάλους.... Τα χρήματα να μη φύγουν από εμάς. Κι έτσι με 1 σμπάρο 2 τρυγόνια: και τα χρληματα μένουν, και μορφωμένους νέους δεν 'παράγουμε' :'( :'( >:( >:(

κριμα που εφυγε παντως πριν την παρελαση, θα περνουσαμε καλα, θα γελαγαμε λιγο! ;D περα απο την πλακα ομως, ειναι τραγικα αυτα τα πραγματα, εγω απο το πρωι προσπαθω να συλλαβω οτι τοσα τμηματα στο σχολειο αυτο, οπως και σε πολλα άλλα φανταζομαι, κανουν κενό δυο φορες την εβδομάδα στα αγγλικά εδώ και ενάμιση μήνα περίπου...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Miss London

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #173 στις: Μάρτιος 09, 2012, 12:51:08 μμ »
Ευχαριστα νεα μαλλον.....εμαθα οτι οι προσληψεις στην πρωτοβαθμια ολων των ειδικοτητων περιμενουν εγκριση....αν οχι σημερα μπορει απο βδομαδα να καλεσουν!!!!

Αποσυνδεδεμένος angiePE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #174 στις: Μάρτιος 09, 2012, 01:51:33 μμ »
Και να καλέσουν μετρημένες θα είναι οι προσλήψεις και πάλι στα ίδια μέρη...σήμερα δεν είναι να περιμένει κανείς τίποτα από το δημόσιο σχολείο, εδώ και μήνες φάνηκε πως πάει το πράγμα.Με σειρά λίγο κάτω από το 1100 κι ακόμα δε με καλέσανε, αν με πάρουν θα νομίζω ότι μου κάνουν πλάκα! Συγνώμη για τη μιζέρια, αλλά με έχει πάρει από κάτω

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #175 στις: Μάρτιος 09, 2012, 06:28:47 μμ »
Και να καλέσουν μετρημένες θα είναι οι προσλήψεις και πάλι στα ίδια μέρη...σήμερα δεν είναι να περιμένει κανείς τίποτα από το δημόσιο σχολείο, εδώ και μήνες φάνηκε πως πάει το πράγμα.Με σειρά λίγο κάτω από το 1100 κι ακόμα δε με καλέσανε, αν με πάρουν θα νομίζω ότι μου κάνουν πλάκα! Συγνώμη για τη μιζέρια, αλλά με έχει πάρει από κάτω

σε καταλαβαινω, κι εγω ετσι ενιωθα μεχρι προχθες. το ειχα ξεγραμμενο το δημοσιο εγω, δεν πιστευα οτι θα με παρουν καθολου, αφου αργησαν τοσο, αλλα εμενα περισσοτερο με στεναχωρουσε και με στεναχωρει ακομα που δεν εβρισκα οποιαδηποτε αλλη δουλεια... και λεω με στεναχωρει, γιατι απο ιουνιο παλι θα ψαχνω απο την αρχη.. αυτο ειναι το κακο... υπομονη να εχουμε ολοι μας ρε παιδιά και υγεια, γιατι πραγματικα τιποτα δεν ειναι σημαντικοτερο.. η αδελφη μου παραλιγο να παει στο νοσοκομειο σημερα απο αναπνευστικο, με αυτες τις παλιοαλλεργιες και φοβηθηκα γιατι ηταν ασχημα.. ευτυχως ειναι καλυτερα τωρα... γι αυτο, υγεια πανω απο ολα!
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος angiePE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #176 στις: Μάρτιος 09, 2012, 07:19:30 μμ »
Planety εννοείται πως η θλίψη δεν προέρχεται μόνο από το ότι δεν απασχολούμαι στο δημόσιο, αλλά από το ότι δε βρίσκω δουλειά πουθενά ούτε σε ιδιωτικό ούτε σε δημόσιο τομέα. Απλά (δυστυχώς) ακόμα κοιτάω τις προσλήψεις μη τυχόν και γίνει κάτι. Αν έβρισκα αλλού δουλειά δε θα ασχολούμουν καν με το δημόσιο κι ακόμα, η υγεία εννοείται πως είναι πάνω από όλα, αλλά χωρίς δουλειά και η υγεία επηρεάζεται, δε γίνεται να είσαι καλά σωματικά αν δεν είσαι ψυχικά.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #177 στις: Μάρτιος 09, 2012, 07:21:30 μμ »
Planety εννοείται πως η θλίψη δεν προέρχεται μόνο από το ότι δεν απασχολούμαι στο δημόσιο, αλλά από το ότι δε βρίσκω δουλειά πουθενά ούτε σε ιδιωτικό ούτε σε δημόσιο τομέα. Απλά (δυστυχώς) ακόμα κοιτάω τις προσλήψεις μη τυχόν και γίνει κάτι. Αν έβρισκα αλλού δουλειά δε θα ασχολούμουν καν με το δημόσιο κι ακόμα, η υγεία εννοείται πως είναι πάνω από όλα, αλλά χωρίς δουλειά και η υγεία επηρεάζεται, δε γίνεται να είσαι καλά σωματικά αν δεν είσαι ψυχικά.

συμφωνω απολυτα, δεν θα αλλαζα καμια σου λεξη, δεν θα προσπαθησω να σου χρυσωσω το χαπι, εχεις απολυτο δικιο.. ακριβως τα ιδια σκεφτομαι.. στην ιδια φαση ημουν κι εκει θα ειμαι παλι απο ιουνιο..
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Poet of silence

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #178 στις: Μάρτιος 11, 2012, 01:53:10 μμ »
Ευχαριστα νεα! Αναμένονται μαζικες προσλήψεις αναπληρωτών το Μάιο...........

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #179 στις: Μάρτιος 11, 2012, 06:50:34 μμ »
????????????????????????????????????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159861
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 495
Σύνολο: 513

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.