*

Αποστολέας Θέμα: Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ  (Αναγνώστηκε 9493 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ
« στις: Ιανουάριος 12, 2012, 11:59:26 μμ »
Συνάδερφοι ξέρει κάποιος από που μπορώ να καταβέσω -αν υπάρχει -το ακουστικό υλικό για την Ε και ΣΤ για τα Αγγλικά; Στο σχολείο που είμαι φέτος δεν υπάρχουν τα CD και φυσικά κανείς ούτε η σύμβουλος ούτε η διεύθυνση μπορούν να με βοηθήσουν.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:10:41 »

Αποσυνδεδεμένος ericPaker

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 01:15:08 πμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 04, 2012, 11:27:48 πμ από ericPaker »

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 01:23:52 πμ »
Συνάδερφοι ξέρει κάποιος από που μπορώ να καταβέσω -αν υπάρχει -το ακουστικό υλικό για την Ε και ΣΤ για τα Αγγλικά; Στο σχολείο που είμαι φέτος δεν υπάρχουν τα CD και φυσικά κανείς ούτε η σύμβουλος ούτε η διεύθυνση μπορούν να με βοηθήσουν.
Ευχαριστώ.


γιατί δεν μπορεί να βοηθήσει η σύμβουλος; Για πίεσε λίγο! Αυτή είναι η δουλειά της. Σε κάποιο σχολείο της περιοχής θα υπάρχει CD. Ας στείλει ένα email στα σχολεία και αν δεν απαντήσουν να πάρει μερικά τηλέφωνα για να ενημερωθεί που υπάρχουν τα CD και να πας εσύ π.χ. με το laptop σου να το αντιγράψεις σε CD ή να το αποθηκεύσεις στην μνήμη του υπολογιστή σου. Δεν γίνεται να κάνεις μάθημα χωρίς τα listening (Μπορεί να μην είναι και τέλεια αλλά κάτι είναι απο το τίποτα).

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 01:36:56 μμ »
Κι όμως το μόνο που μου είπε είναι. Ναι ναι μου τα έχουν ζητήσει κι άλλοι συνάδερφοι. Τι μπορούμε να κάνουμε; Έχεις εσύ καμία συνάδερφο που μπορεί να τα έχει; Μετά μου έδωσε ο τηλέφωνο μίας κοπέλας που ίσως τα είχε και είπε να κανονίσουμε μεταξύ μας αλλά την έπερνα και δεν απαντούσε ούτε αυτή. Τέλος πάντων. Θα τα κατεβάσω από το Link (1000 ευχαριστώ  ericPaker). Η περιοχή μου είναι πολύ μικρή και όλοι οι διευθυντές, σύμβουλοι, δάσκαλοι γνωρίζονται μεταξύ τους, δε  θέλω να δώσω το όνομα της συμβούλου στη δημοσιότητα γιατί κατά πάρα πολύ μεγάλη θα είμαι στην ίδια περιοχή και την επόμενη χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:10:41 »

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 02:39:57 μμ »
Κι όμως το μόνο που μου είπε είναι. Ναι ναι μου τα έχουν ζητήσει κι άλλοι συνάδερφοι. Τι μπορούμε να κάνουμε; Έχεις εσύ καμία συνάδερφο που μπορεί να τα έχει; Μετά μου έδωσε ο τηλέφωνο μίας κοπέλας που ίσως τα είχε και είπε να κανονίσουμε μεταξύ μας αλλά την έπερνα και δεν απαντούσε ούτε αυτή. Τέλος πάντων. Θα τα κατεβάσω από το Link (1000 ευχαριστώ  ericPaker). Η περιοχή μου είναι πολύ μικρή και όλοι οι διευθυντές, σύμβουλοι, δάσκαλοι γνωρίζονται μεταξύ τους, δε  θέλω να δώσω το όνομα της συμβούλου στη δημοσιότητα γιατί κατά πάρα πολύ μεγάλη θα είμαι στην ίδια περιοχή και την επόμενη χρονιά.

Όταν σου είπε 'τι μπορούμε να κάνουμε' γιατι δεν της είπες τι ακριβώς θα έπρεπε να κάνει; Δηλ. Τι κινήσεις θα ήθελες εσύ απο αυτήν να κανει.  Επίσης ισως θα επρεπε να ξέρει ότι η συνάδελφος της οποίας το τηλέφωνο σου έδωσε δεν απαντάει και ότι το πρόβλημα δεν λύθηκε. Ακόμα θα μπορούσες να της πεις ότι αφού τα ζητάνε πολλοί συνάδελφοι αυτή ως σύμβουλος θα έπρεπε να τα προμηθευτεί για να μπορείτε να τα παίρνετε από αυτήν γιατι δε μπορείτε να πηγαίνετε σε αλλά σχολεία να τα ζητάτε ενώ αυτή έχει αυτό το δικαίωμα (νομίζω). Τώρα βέβαια βρήκες εδώ το λινκ. Αν θες μπορείς να το δώσεις στη σύμβουλο για να το στείλει και στους άλλους συναδέλφους που έχουν πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 08:38:59 μμ »
Λίγο σχετικό και λίγο άσχετο. Το ακουστικό υλικό για τα βιβλία του γυμνασίου μήπως το έχει συναντήσει κανείς? 'Η πρέπει να μπει σε alert μια και η Νικολούλη το σταμάτησε το τούνελ?
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος bloom

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 14, 2012, 11:10:37 μμ »
http://primary-school-english.blogspot.com/p/blog-page_4376.html
http://primary-school-english.blogspot.com/p/blog-page_7121.html

Ακολούθησε τα links για audio, είναι σε .wav οπότε είναι έτοιμα να γραφτούν σε cd, πρέπει όμως να ανοίξεις λογαριασμό και να κάνεις log in στο media fire (δυστυχώς), αν κολλήσεις κάπου ξαναενόχλησε μας ή στείλε pm, τα ονόματα των συμβούλων στη δημοσιότητα παρακαλώ

Όσο κι αν έχω προσπαθήσει, δεν έχω καταφέρει να τα κατεβάσω, μήπως έχει αλλάξει κάτι? Τα έχουν αφαιρέσει?

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 02:12:17 πμ »
Λίγο σχετικό και λίγο άσχετο. Το ακουστικό υλικό για τα βιβλία του γυμνασίου μήπως το έχει συναντήσει κανείς? 'Η πρέπει να μπει σε alert μια και η Νικολούλη το σταμάτησε το τούνελ?

εμένα μου είχαν πει οτι ενώ είχαν σκοπό να τα ηχογραφήσουν τελικά δεν τους έφτασαν τα λεφτά και έτσι δεν τα ηχογράφησαν. Καλό ε;

Αποσυνδεδεμένος ericPaker

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 15, 2012, 02:27:19 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 04, 2012, 11:27:18 πμ από ericPaker »

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 16, 2012, 03:49:39 μμ »
Λίγο σχετικό και λίγο άσχετο. Το ακουστικό υλικό για τα βιβλία του γυμνασίου μήπως το έχει συναντήσει κανείς? 'Η πρέπει να μπει σε alert μια και η Νικολούλη το σταμάτησε το τούνελ?

εμένα μου είχαν πει οτι ενώ είχαν σκοπό να τα ηχογραφήσουν τελικά δεν τους έφτασαν τα λεφτά και έτσι δεν τα ηχογράφησαν. Καλό ε;
Ρωτάω φέτος όποιον βρω επειδή είδα τα teacher's που έχουν κανονικά transcript. Μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση. Κάναν όλη τη δουλειά και κόλλησαν στην ουρά.........  ??? ???
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Audio CD για τα Αγγλικά της Ε και ΣΤ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 23, 2012, 03:48:56 μμ »
http://primary-school-english.blogspot.com/p/blog-page_4376.html
http://primary-school-english.blogspot.com/p/blog-page_7121.html

Ακολούθησε τα links για audio, είναι σε .wav οπότε είναι έτοιμα να γραφτούν σε cd, πρέπει όμως να ανοίξεις λογαριασμό και να κάνεις log in στο media fire (δυστυχώς), αν κολλήσεις κάπου ξαναενόχλησε μας ή στείλε pm, τα ονόματα των συμβούλων στη δημοσιότητα παρακαλώ

Όσο κι αν έχω προσπαθήσει, δεν έχω καταφέρει να τα κατεβάσω, μήπως έχει αλλάξει κάτι? Τα έχουν αφαιρέσει?
Το ίδιο κι εγώ. Προσπάθησα αρκετές φορές να δω το υλικό του blog αλλά πάντα κολλάει. Χρειάζομαι τα CDs της Δ' αλλά τίποτα. Μα γιατί το υπουργείο δεν τα ανεβάζει κάπου ώστε να μπορούμε να τα κατεβάσουμε εύκολα; Μάλλον θεωρούν το listening κατώτερης σημασίας skill...

Eν πάσει περιπτώσει, γνωρίζει κανείς αν μπορώ να τα κατεβάσω ή ακόμη και να τα προμηθευτώ από κάπου;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2012, 03:51:57 μμ από MissPE06 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 518
Σύνολο: 519

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.