*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 643741 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1316 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:07:06 πμ »
Να ρωτησω κατι και εγω Οι αποσπασεις απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ γινονται σε νομο και οχι Α Λακωνιας Β Μεσσηνιας οπως οι μεταθεσεις;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:49:38 »

Αποσυνδεδεμένος papagena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1317 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:07:12 πμ »
Θυμάται κανείς μετά από πόσο καιρό ανοιξε περυσι το σύστημα για β. φάση;

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1318 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:07:51 πμ »
Να ρωτησω κατι και εγω Οι αποσπασεις απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ γινονται σε νομο και οχι Α Λακωνιας Β Μεσσηνιας οπως οι μεταθεσεις;
ναι σε νομό

Αποσυνδεδεμένος miltosmpi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1319 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:08:10 πμ »
Την πήρα τελικά!!! Τέλος η αναμονή.

Σίγουρα υπάρχουν και άλλες αποσπάσεις, για παράδειγμα μουσικά, καλλιτεχνικά, ΣΜΑΕ κλπ.

Όσον αφορά τα ΙΕΚ: Φίλος που υπηρετούσε σε γραμμαετεία ΙΕΚ, πήρε απόσπαση στην Κεντρική Υπηρεσία της ΓΓΔΒΜ, από όπου μάλλον θα επιστρέψει στο ΙΕΚ που είναι χρόνια (έχει βγάλει ρίζες εκεί.... :) :) :))

Επίσης φίλη που είχε κάνει για Αττική και ΣΜΑΕ, ΔΕΝ πήρε για Αττική παρ' όλο που είχε τα μόρια. Πιθανολογούμε ότι θα έχει πάρει για ΣΜΑΕ, οπότε περιμένουμε. Πάντως για καλό και για κακό θα κάνει και την ένσταση-αίτηση θεραπείας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:49:38 »

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1320 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:08:33 πμ »
Παιδια, βοήθεια!!!!! Είμαι σύζυγος στρατιωτικου, άρα αποσπάσεις κατά προτεραιότητα, έκανα όμως την αίτηση εκπρόθεσμα και χειρόγραφα γιατί ο σύζυγος ήταν υπό μετακίνηση και βγήκαν οι μεταθέσεις τους αργά. Το θέμα είναι πως δεν είμαι μέσα στις αποσπάσεις! Τι έγινε; Τι θα κάνω; (Ζητούσα απόσπαση από Β Δωδ/σου σε Θεσσαλονικη, ΠΕ 07)

Δε θα γίνει τίποτα με την αίτηση θεραπείας.Θα ανοίξει ξανά το σύστημα για β φάση και θα πρέπει να περαστει στο σύστημα.Χειρόγραφα δεν γίνεται τίποτα!

Εννοείς πως δεν εξεταστηκε καν η αιτησή μου αφού ήταν χειρόγραφη; άρα ίσως πρέπει να την υποβάλλω ξανά; Και η τρέλλα συνεχίζεται!!!!

Το ίδιο έπαθα κι εγώ πέρυσι.Έκανα και αίτηση θεραπείας κ ενσταση (που είναι το ίδιο), αλλα δεν άλλαξε τίποτα! Μετά από λίγο ανοιξε το σύστημα για β φάση και την πέρασαν.Μάλιστα,επειδή άργησαν πέρυσι οι αποσπάσεις της β φάσης,μέχρι 19Οκτώβρη πήγα αλλού κ μετά ακολούθησα το σύζυγο!


« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2012, 11:10:47 πμ από gumus »
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1321 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:08:44 πμ »
Και μετα τοποθετουμαστε με βαση τα μορια μας τελευταιοι;

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1322 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:09:13 πμ »
Παιδια, βοήθεια!!!!! Είμαι σύζυγος στρατιωτικου, άρα αποσπάσεις κατά προτεραιότητα, έκανα όμως την αίτηση εκπρόθεσμα και χειρόγραφα γιατί ο σύζυγος ήταν υπό μετακίνηση και βγήκαν οι μεταθέσεις τους αργά. Το θέμα είναι πως δεν είμαι μέσα στις αποσπάσεις! Τι έγινε; Τι θα κάνω; (Ζητούσα απόσπαση από Β Δωδ/σου σε Θεσσαλονικη, ΠΕ 07)

Δε θα γίνει τίποτα με την αίτηση θεραπείας.Θα ανοίξει ξανά το σύστημα για β φάση και θα πρέπει να περαστει στο σύστημα.Χειρόγραφα δεν γίνεται τίποτα!


Εννοείς πως δεν εξεταστηκε καν η αιτησή μου αφού ήταν χειρόγραφη; άρα ίσως πρέπει να την υποβάλλω ξανά; Και η τρέλλα συνεχίζεται!!!!

Μείνετε ψύχραιμη, υπάρχει και β' φάση. Υπηρετώ σε νησιωτική περιοχή που διαθέτει και βάση στρατιωτική, πέρυσι γύρω στις 15 Σεπτέμβρη έγιναν τοποθετήσεις παρόμοιες με την δική σας περίπτωση.
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1323 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:11:06 πμ »
Να ρωτησω κατι και εγω Οι αποσπασεις απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ γινονται σε νομο και οχι Α Λακωνιας Β Μεσσηνιας οπως οι μεταθεσεις;

Σε κάποιες περιπτώσεις, ναι. Πχ η Αθήνα έχει και στις αποσπάσεις και στις μεταθέσεις Α,Β,Γ,Δ διεύθυνση, ενώ ο Πειραιάς στις μεταθέσεις έχει 3 περιοχές, στις αποσπάσεις όχι.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1324 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:13:35 πμ »
Να ρωτησω κατι και εγω Οι αποσπασεις απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ γινονται σε νομο και οχι Α Λακωνιας Β Μεσσηνιας οπως οι μεταθεσεις;

Σε κάποιες περιπτώσεις, ναι. Πχ η Αθήνα έχει και στις αποσπάσεις και στις μεταθέσεις Α,Β,Γ,Δ διεύθυνση, ενώ ο Πειραιάς στις μεταθέσεις έχει 3 περιοχές, στις αποσπάσεις όχι.


Στις αποσπάσεις "μπαίνετε" στον Νομό. Από εκεί και πέρα θα διεκδικήσετε περιοχή κάνοντας αίτηση εντός ΠΥΣΔΕ απόσπασης.
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1325 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:14:41 πμ »
ρε παιδια στις ανευ προτερεοτητας αποσπασεις μετρανε μονο τα μορια? γιατιεγω ειδα οτι πηρε καποιος στην περιοχη που ζητουσα  με πολυ λιγοτερα μορια απο μενα και εγω δεν πηρα. υπαρχει περιπτωση να εχω παρει σε μουσικα σχολεια που ειχα ζητησει και γι αυτο δεν πηρα?
Το ιδιο συνέβη και σε μένα.
δηλαδη? περιμενεις σε καλιτεχνικα και μουσικα και πηραν καποιον με λιγοτερα μορια σε πυσδε?
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος kirea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1326 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:16:54 πμ »
ρε παιδια στις ανευ προτερεοτητας αποσπασεις μετρανε μονο τα μορια? γιατιεγω ειδα οτι πηρε καποιος στην περιοχη που ζητουσα  με πολυ λιγοτερα μορια απο μενα και εγω δεν πηρα. υπαρχει περιπτωση να εχω παρει σε μουσικα σχολεια που ειχα ζητησει και γι αυτο δεν πηρα?

Νομίζω ότι πρέπει να θεωρείς σίγουρη την απόσπασή σου στα μουσικά σχολεία.
Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Αποσυνδεδεμένος miltosmpi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1327 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:19:08 πμ »
ρε παιδια στις ανευ προτερεοτητας αποσπασεις μετρανε μονο τα μορια? γιατιεγω ειδα οτι πηρε καποιος στην περιοχη που ζητουσα  με πολυ λιγοτερα μορια απο μενα και εγω δεν πηρα. υπαρχει περιπτωση να εχω παρει σε μουσικα σχολεια που ειχα ζητησει και γι αυτο δεν πηρα?

Νομίζω ότι πρέπει να θεωρείς σίγουρη την απόσπασή σου στα μουσικά σχολεία.
Κι εγώ έτσι νομίζω!!!

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1328 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:20:36 πμ »
Κλάδος ΠΕ19-20 εχει γ.......
Η Πιερία αν και πηρε πολλά ατομα με μετάθεση εξακολουθει να προκαλεί...καλέι αλλους 3 με απόσπαση....οργια γινονται και εμεις τιποτα....
ελεοςςςςςςςςςς

Μας κοβουν τις μεταθεσεις, τις αποσπάσεις στη Α/θμια, τις μετατάξεις και τωρα δεν δίνουν αποσπάσεις ουτε στη Β/θμια.....τι άλλο θελουν επιτέλους..........εχω βγει απο τα ρούχα μου........ξεφτίλες.........

Όχι μόνο δεν έφυγε κανένας ΠΕ19-20 από την Πιερία, αλλά από τις συνολικά 11+6=17 αποσπάσεις των ΠΕ19-20, οι 7 είναι ΠΡΟΣ την Πιερία!

Αποσυνδεδεμένος puella

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Lilacs out of the dead land
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1329 στις: Αύγουστος 04, 2012, 11:22:01 πμ »
Κι εγώ την πήρα, παιδιά.... Α βαθμια στην πόλη μου. Δεν το περίμενα με τίποτε....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159772
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 510

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.