*

Αποστολέας Θέμα: Κατατακτήριες παιδαγωγικό!!!  (Αναγνώστηκε 13347 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες παιδαγωγικό!!!
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 05, 2020, 09:19:08 μμ »

Χαίρομαι πάρα πολύ που το ακούω αυτό. Με έχουν αγχώσει για τα ζητήματα "σπρωξίματος" και με ρίχνει ψυχολογικά η σκέψη να προσπαθήσω και να μην τα καταφέρω για κάποιον τέτοιον λόγο. Σε ευχαριστώ πολύ.

Κοίτα αν υπάρχει σπρώξιμο αυτο γίνεται για σχολές με βαρύτητα πολυτεχνεια και νομικη αντε και οικονομικα σιγουρα οχι για τις καθηγητικές σχολες!
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες παιδαγωγικό!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:36:27 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες παιδαγωγικό!!!
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 05, 2020, 09:26:17 μμ »

Χαίρομαι πάρα πολύ που το ακούω αυτό. Με έχουν αγχώσει για τα ζητήματα "σπρωξίματος" και με ρίχνει ψυχολογικά η σκέψη να προσπαθήσω και να μην τα καταφέρω για κάποιον τέτοιον λόγο. Σε ευχαριστώ πολύ.

Όχι! Να μην φοβάσαι! Πιστεψέ το και προετοιμάσου αναλόγως και δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα .Και για να σε ενθαρρύνω λίγο ακόμα θα βγω ελαφρώς απο το θέμα (και ζητώ προκαταβολικά συγνώμη) για να σου πω ότι με τον ίδιο τρόπο ,με γραπτές εξετάσεις , πέρασα και σε δυο μεταπτυχιακά κάποτε .Το ένα ήταν σε άλλη σχολή (παιδαγωγικό δημοτικής) απο τη δική μου οπότε πάλι  στα τυφλά ήμουν και μάλιστα έδινε 7 θέσεις  , εκ των οποίων μόλις οι δυο ήταν για άτομα άλλων σχολών(όπως εγώ) . Στο άλλο , που ήταν της σχολής μου (αλλά το επιχείρησα 7 χρόνια αφότου είχα τελειώσει), έδινε 12 θέσεις.Έτυχε τη χρονιά εκείνη να διαγωνίζεται και η κόρη μιας καθηγήτριας της σχολής(δε λέω ότι είχε ντε και καλά μέσο βέβαια). Και εκείνη πέρασε και εγώ.
Άμα σκεφόμουν είναι δεν είναι αξιοκρατικά τίποτα δεν θα είχα κάνει...Οπότε just go for it!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες παιδαγωγικό!!!
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 05, 2020, 09:29:51 μμ »
Κοίτα αν υπάρχει σπρώξιμο αυτο γίνεται για σχολές με βαρύτητα πολυτεχνεια και νομικη αντε και οικονομικα σιγουρα οχι για τις καθηγητικές σχολες!
 

Καλό θα ήταν να σταματήσεις να υποτιμάς σχολές και κλαδους .Το είπες μια φορά.Γιατί το επαναλαμβάνεις? Λίγο σεβασμός.στους αλλους δε βλαπτει.

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες παιδαγωγικό!!!
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 05, 2020, 10:10:33 μμ »
 

Καλό θα ήταν να σταματήσεις να υποτιμάς σχολές και κλαδους .Το είπες μια φορά.Γιατί το επαναλαμβάνεις? Λίγο σεβασμός.στους αλλους δε βλαπτει.

Ποια υποτίμηση; Επαγγελματική διέξοδος λέγεται! Όταν διορίζουν και ζητάνε παντού μηχανικούς, η όταν διορίζουν σε κάθε προκήρυξη δικηγόρους λογικό είναι αυτές να έχουν ζητήσει και στις κατατακτήριες! Όταν διόριζαν αβερτα κουβερτα δασκάλους οι κατακτηριες στις παιδαγωγικές σχολές ήταν μαραθώνιος και είχε τρελό ανταγωνισμό! Από την άλλη όπως βλέπεις λέω καθηγητικές σχολές βάζω δλδ και την δικιά μου σχολή μέσα! Οπότε για ποια υποτίμηση μιλάς;
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες παιδαγωγικό!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:36:27 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες παιδαγωγικό!!!
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 05, 2020, 10:25:48 μμ »
Ποια υποτίμηση; Επαγγελματική διέξοδος λέγεται! Όταν διορίζουν και ζητάνε παντού μηχανικούς, η όταν διορίζουν σε κάθε προκήρυξη δικηγόρους λογικό είναι αυτές να έχουν ζητήσει και στις κατατακτήριες! Όταν διόριζαν αβερτα κουβερτα δασκάλους οι κατακτηριες στις παιδαγωγικές σχολές ήταν μαραθώνιος και είχε τρελό ανταγωνισμό! Από την άλλη όπως βλέπεις λέω καθηγητικές σχολές βάζω δλδ και την δικιά μου σχολή μέσα! Οπότε για ποια υποτίμηση μιλάς;

Ο όρος "σχολές με βαρύτητα" που χρησιμοποίησες ακούστηκε (στα αυτιά μου.τουλάχιστον) ως υποτιμητικός για τις υπόλοιπες σχολές "μη βαρύτητας " προφανώς.Αλλά αφού μου εξηγήσες το σκεπτικό σου και το τι εννοούσες ανακαλώ.
Πάντως , οι παιδαγωγικές σχολές έχουν ακόμα πολύ ανταγωνισμό στις κατατακτήριες λόγω της καλής επαγγελματικής αποκατάστασης . Προχτές μιλούσα με γνωστό απόφοιτο νομικής ο οποίος μολις τελείωσε παιδαγωγικό.Επίσης, οι  μηχανικοί είναι κ αυτοι τόσοι πολλοί που χρειάζεται διδακτορικό για να πιάσεις διορισμό σε δήμο.  πριν μερικά χρόνια που διδασκα σε ΙΕΚ είχα μια κοπελα στο τμημα που ειχε τελειώσει πολυτεχνειο , ένα παιδι άλλο ηταβν οικονομολογος κ.μια αλλη κοπέλα νηπιαγωγος.Οπότε δεν θεωρώ ότι και οι σχολές που αναφέρεις έχουν καμια.φοβερή απορρόφηση, δυστυχώς για όλους δλδ
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2020, 10:27:54 μμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες παιδαγωγικό!!!
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 05, 2020, 10:41:53 μμ »

Ο όρος "σχολές με βαρύτητα" που χρησιμοποίησες ακούστηκε (στα αυτιά μου.τουλάχιστον) ως υποτιμητικός για τις υπόλοιπες σχολές "μη βαρύτητας " προφανώς.Αλλά αφού μου εξηγήσες το σκεπτικό σου και το τι εννοούσες ανακαλώ.
Πάντως , οι παιδαγωγικές σχολές έχουν ακόμα πολύ ανταγωνισμό στις κατατακτήριες λόγω της καλής επαγγελματικής αποκατάστασης . Προχτές μιλούσα με γνωστό απόφοιτο νομικής ο οποίος μολις τελείωσε παιδαγωγικό.Επίσης, οι  μηχανικοί είναι κ αυτοι τόσοι πολλοί που χρειάζεται διδακτορικό για να πιάσεις διορισμό σε δήμο.  πριν μερικά χρόνια που διδασκα σε ΙΕΚ είχα μια κοπελα στο τμημα που ειχε τελειώσει πολυτεχνειο , ένα παιδι άλλο ηταβν οικονομολογος κ.μια αλλη κοπέλα νηπιαγωγος.Οπότε δεν θεωρώ ότι και οι σχολές που αναφέρεις έχουν καμια.φοβερή απορρόφηση, δυστυχώς για όλους δλδ

Μιλάω για σύνδεση σχολής με αγορά εργασίας! Απλά! Αν αύριο διορίζουν ιχθυολογους θα πάω να δώσω κατατακτήριες για να μελετάω τις τσιπούρες! Απλά το δεύτερο σχόλιο μου συμπλήρωνε το πρωτο! Ξέρεις παλιά λέγανε μην αγοράζεις δύο σπίτια στην ίδια πολυκατοικία οπότε με αυτό στο μυαλό μου είπα την γνώμη μου κ πρότεινα εναλλακτικές, έτσι κι αλλιώς όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158569
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 577
Σύνολο: 595

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.