*

Αποστολέας Θέμα: 2006 Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων  (Αναγνώστηκε 39669 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 02, 2006, 02:37:46 μμ »
Ομαδοπ.Ειδικότητα: ?

Με κάθε επιφύλαξη νομίζω είναι: 00

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:03:38 »

Αποσυνδεδεμένος despina694

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να'χεις το νου σου στο παιδί... ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Σουσάμι Άνοιξε
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 02, 2006, 02:40:49 μμ »
 :oΜισό ρε παιδιά γιατί μπερδεύτηκα λιγουλάκι!Η εγκύκλιος και κατά συνέπεια κι η προκύρηξη είναι και για μας τους νηπιαγωγούς,έτσι?Κι εμείς που δεν έχουμε ωρομίσθιους δεν τα συμπληρώνουμε???
Ακόμη, οι περιοχες της πρωτοβάθμιας πού βρίσκονται γιατί δεν είναι ίδιες με της δευτεροβάθμιας? ???
Δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος apinf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 02, 2006, 03:47:07 μμ »
Ερώτηση: οι εκσπιδευτικοί της Ειδικής Αγωγής δεν δικαιούνται να κάνουν αιτήσεις μαζί με τους υπόλοιπους. Γνωρίζει μήπως κανείς αν θα βγει κάποια ειδική προκήρυξη για αυτούς ή αν έχει βγει ήδη?Ευχαριστώ! :D

Αποσυνδεδεμένος homeboy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20 - μάθε παιδί μου γράμματα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 02, 2006, 03:58:06 μμ »
Αν δεν κάνω λάθος είναι στο 5ο φύλλο από το αρχείο που ανέβασε ο Dr_Michael πριν απο λίγο...

Επειδή είμαι και λίγο αργόστροφος,
Κλάδος : ΠΕ20
Ομαδοπ.Ειδικότητα: ?
Ειδικότητα: ΠΕ20
Λεκτικό ειδικότητας: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΕΙ
Στις περιοχές προτίμισεις θα βάλουμε και τους κωδικούς ή μόνο την περιοχή?



Φίλε Autara εαν δεν κανω λάθος θα πρέπει να είναι ως εξής (το παράδειγμα είναι για ΠΕ20):
Κλάδος: ΠΕ20
Ομαδοπ. Ειδικότητα: Πληροφορικής ΑΕΙ-ΤΕΙ
Ειδικότητα: Πληροφορικής
Λεκτικό Ειδικότητας: Πληροφορικής ΤΕΙ
Για τις περιοχές προτίμησης απ' ότι θυμάμαι μάλλον τους κωδικούς
Μην αμφιβάλεις ποτέ γι'αυτόν που σου λέει ότι φοβάται! Να φοβάσαι, όμως πάντα αυτόν που σου λέει ότι δεν αμφιβάλει!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:03:38 »

Αποσυνδεδεμένος homeboy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20 - μάθε παιδί μου γράμματα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 02, 2006, 04:07:39 μμ »
Ερωτήσεις:   :-[
1. Όσοι πραγματοποίησαν προϋπηρεσία το σχολικό έτος 2005-6, θα συμπληρώσουν μόνο την αίτηση και δεν χρειάζεται άλλο χαρτομάνι;
2. Εννοεί πως και οι ωρομίσθιοι θα πάρουν 1 μόριο για κάθε μήνα;!!!

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ

      Οι υποψήφιοι, αναπληρωτές και ωρομίσθιοι, κατατάσσονται κατά σειρά που εξαρτάται από το σύνολο των μορίων:

1. ένα μόριο για κάθε μήνα προϋπηρεσίας προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομισθίου εκπαιδευτικού,




Μια μικρή αλλαγή:
1. ΞΑΝΑ-Διαβάζοντας την εγκύκλιο κατάλαβα ότι όσοι για πρώτη φορά εργάστηκαν φέτος στην πρωτοβάθμια ή δευτεροβάθμια (δηλαδή πέρισυ ήταν στον πίνακα Γ), φέτος δεν θα χρειαστεί να υποβάλουν το ίδιο χαρτομάνι που υπέβαλαν και πέρυσι, δηλ. Αντίγραφο πτυχίου κτλ. Αρκεί και μόνο η Αίτηση-Δήλωση.
2. Αυτό που ίσχυε μέχρι πρώτινος ήταν για τους ωρομισθίους το σύνολο των ωρών διδασκαλίας δια του 100 και δεν νομίζω να έχει αλλάξει αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 03, 2006, 07:33:16 μμ από homeboy »
Μην αμφιβάλεις ποτέ γι'αυτόν που σου λέει ότι φοβάται! Να φοβάσαι, όμως πάντα αυτόν που σου λέει ότι δεν αμφιβάλει!

Αποσυνδεδεμένος Gemini81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60*Ένα 5χρονο είναι πολύ ανώτερό μας στην ψυχή
    • Προφίλ
    • Μουσικοκινητική Page
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 02, 2006, 04:55:06 μμ »
lousalome84 στη χωρα που εισαι δε σκεφτεσαι να μεινεις και για δουλεια; Δεν πιστευω οτι θα θελε να γυρισει κανεις στην Ελλαδα οταν εχει γνωρισει τα κατατοπια σε μια πολιτισμενη χωρα..
And they say that a hero can save us.
Im not gonna stand here and wait.
I'll hold onto the wings of the eagles.
Watch as we all fly away.

Now that the world isn't ending, its love that I'm sending to you.
It isn't the love of a hero, and that's why I fear it won't do.

Αποσυνδεδεμένος Autaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 02, 2006, 05:52:36 μμ »
Αν δεν κάνω λάθος είναι στο 5ο φύλλο από το αρχείο που ανέβασε ο Dr_Michael πριν απο λίγο...

Επειδή είμαι και λίγο αργόστροφος,
Κλάδος : ΠΕ20
Ομαδοπ.Ειδικότητα: ?
Ειδικότητα: ΠΕ20
Λεκτικό ειδικότητας: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΕΙ
Στις περιοχές προτίμισεις θα βάλουμε και τους κωδικούς ή μόνο την περιοχή?



Φίλε Autara εαν δεν κανω λάθος θα πρέπει να είναι ως εξής (το παράδειγμα είναι για ΠΕ20):
Κλάδος: ΠΕ20
Ομαδοπ. Ειδικότητα: Πληροφορικής ΑΕΙ-ΤΕΙ
Ειδικότητα: Πληροφορικής
Λεκτικό Ειδικότητας: Πληροφορικής ΤΕΙ
Για τις περιοχές προτίμησης απ' ότι θυμάμαι μάλλον τους κωδικούς

thanks Dr_Michael και Homeboy, οι δουλειά που κάνετε στο φόρουμ είναι εξαιρετική(όπως επίσης και στα υπόλοιπα παιδιά).
Θα πρότεινα να μην αγχωθούμε, έχουμε όλο το χρόνο μπροστά μας.
keep going... :D :D :D :D :D
Just be patient.... ;)

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 02, 2006, 06:07:56 μμ »
Amelie, βασικά λέει ότι οι ήδη εγγεγραμμένοι στους ενιαίους πίνακες αναπληρωτών σχολ. έτους 2005-2006 θα υποβάλουν απλά μια αίτηση, αλλά και αυτοί από τον πίνακα Γ ήδη έχουν δώσει τα στοιχεία τους απο πέρυσι. Έτσι όπως το λεει δε διευκρινίζει, αλλά λογικά δε νομίζω να χρειάζεται.


Επίσης μια ερώτηση. Στην αίτηση - δήλωση λέει "Γνωρίζω ότι αν δεν αναλάβω για οποιονδήποτε λόγο υπηρεσία εντός της προθεσμίας που ορίζεται κατά την ανακοίνωση της πρόσληψής μου, διαγραφομαι από τον πίνακα για το τρέχον σχολικό έτος. Αν αρνηθώ για δεύτερη φορά, διαγράφομαι για το σχολικό έτος που διανύεται κατά την ανακοίνωση της προσληψής μου και για τα δύο επόμενα". Αυτό αφορά μόνο αν σε επιλέξουν ως αναπληρωτή ή και για τους ωρομίσθιους; Γιατί πέρισυ απ'όσο ξέρω για τους ωρομίσθιους δεν υπήρχε κάποια επιβάρυνση, μπορούσες να αρνηθείς και να σε ξαναεπιλέξουν ή και να μην πας καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 02, 2006, 06:26:19 μμ »
(...)
1. Διαβάζοντας την εγκύκλιο κατάλαβα ότι όσοι για πρώτη φορά εργάστηκαν φέτος στην πρωτοβάθμια ή δευτεροβάθμια (δηλαδή πέρισυ ήταν στον πίνακα Γ), φέτος θα πρέπει να υποβάλουν το ίδιο χαρτομάνι που υπέβαλαν και πέρυσι, δηλ. Αντίγραφο πτυχίου κτλ.  (...)

Έχεις δίκιο έτσι όπως το γράφουν πρέπει όσοι ήταν στον πίνακα Γ (γιατί ενιαίος πίνακας θεωρείται ο Β) να υποβάλλουν όλα τα δικαιολογητικά. Πιστεύω όμως ότι είναι γι'αυτούς που θα υποβάλλουν για πρώτη φορά τα χαρτιά τους και όχι αν έχουν προϋπηρεσία ή όχι. Δεν ξέρω... από τη μία "ενιαίος πίνακας" κι από την άλλη "πρώτη φορά"... πρέπει να το ρωτήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος Gemini81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60*Ένα 5χρονο είναι πολύ ανώτερό μας στην ψυχή
    • Προφίλ
    • Μουσικοκινητική Page
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 02, 2006, 11:09:28 μμ »
να ρωτησω κι εγω καποια πραγματα.
1...Αφου καναμε αιτηση περισι κι εχουν τα στοιχεια μας, πχ πτυχια, θα κανουμε μονο την αιτηση φετος; Τιποτε αλλο; Ας πουμε φωτοτυπια ταυτοτητας επικυρωμενη κλπ δε θα χρειαστει;
2...Επισης δεν λεει πουθενα στην αιτηση κατι για προσαυξηση απ τον ασεπ που δωσαμε. πχ ειμαι στους επιτυχοντες κι εχω 11 βαθμους πανω απο τη βαση. Αυτο δεν το δηλωνω πουθενα;
3...Και οι περιφερειακες διευθυνσεις με τις περιοχες που υπαγονται σ αυτες που ειναι;
4...Εχουν δικαιωμα οι αποτυχοντες του ασεπ να κανουν αιτηση για αναπληρωτες; Κατι για πινακα Γ ειδα. Και ποσους παιρνουν απ αυτους; Δηλαδη καποιος που ειναι απ τους πρωτους στον πινακα Γ θα διοριστει ενω ενας που ειναι απ  τους τελευταιους του πινακα Β εχει λιγοτερες πιθανοτητες; 
And they say that a hero can save us.
Im not gonna stand here and wait.
I'll hold onto the wings of the eagles.
Watch as we all fly away.

Now that the world isn't ending, its love that I'm sending to you.
It isn't the love of a hero, and that's why I fear it won't do.

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 03, 2006, 09:07:26 πμ »
να ρωτησω κι εγω καποια πραγματα
1...Αφου καναμε αιτηση περισι κι εχουν τα στοιχεια μας, πχ πτυχια, θα κανουμε μονο την αιτηση φετος; Τιποτε αλλο; Ας πουμε φωτοτυπια ταυτοτητας επικυρωμενη κλπ δε θα χρειαστει;

Στην προκύρηξη λέει ξεκάθαρα οτι όσοι έκαναν πέρισυ αίτηση,φέτος συμπληρώνουν μόνο τη νέα αίτηση(εκτός αν έχει αλλάξει κάτι στη μόνιμη κατοικία/τηλέφωνο,οπότε κάνεις υπεύθυνη δήλωση για την αλλαγή των στοιχείων).

2...Επισης δεν λεει πουθενα στην αιτηση κατι για προσαυξηση απ τον ασεπ που δωσαμε. πχ ειμαι στους επιτυχοντες κι εχω 11 βαθμους πανω απο τη βαση. Αυτο δεν το δηλωνω πουθενα;
Παράθεση

Η προσαύξηση δεν είχε μπει και πέρισυ?Την περνούν αυτόματα, αλλιώς θα είχες παραμείνει στον πίνακα Γ όπου και έκανες πέρισυ αίτηση γιατί δεν είχαν βγει τότε ακόμα τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ.

3...Και οι περιφερειακες διευθυνσεις με τις περιοχες που υπαγονται σ αυτες που ειναι;
Παράθεση


Απαντώ και στο άλλο μήνυμά σου.Οι περιοχές για εμάς τους πρωτοβάθμιους είναι διαφορετικές απ'ό,τι στους δευτεροβάθιους.Οι νομοί σ'εμάς είναι δυστυχώς ενιαίοι κι όχοι χωρισμένοι σε περιοχές,εκτός από το νομό Αττικής και την περιφέρεια του Πειραιά(δε θυμάμαι να είναι κανένας άλλος "σπασμένος").

4...Εχουν δικαιωμα οι αποτυχοντες του ασεπ να κανουν αιτηση για αναπληρωτες; Κατι για πινακα Γ ειδα. Και ποσους παιρνουν απ αυτους; Δηλαδη καποιος που ειναι απ τους πρωτους στον πινακα Γ θα διοριστει ενω ενας που ειναι απ τους τελευταιους του πινακα Β εχει λιγοτερες πιθανοτητες;
Παράθεση

Δε νομίζω οτι έχουν πάρει ποτέ, από εμάς, κάποιον από τον πίνακα Γ.Κι ήταν κι εμένα απορία μου ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτού του πίνακα...ίσα για να δίνουν ελπίδες στον κόσμο...ίσως εξυπηρετεί άλλους κλάδους που έχουν μεγάλη ζήτηση(ΠΕ70-ΠΕ15?...)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Pepe Le Kout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Άντρας
  • καθηγητής πε19
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 03, 2006, 10:19:07 πμ »
4...Εχουν δικαιωμα οι αποτυχοντες του ασεπ να κανουν αιτηση για αναπληρωτες; Κατι για πινακα Γ ειδα. Και ποσους παιρνουν απ αυτους; Δηλαδη καποιος που ειναι απ τους πρωτους στον πινακα Γ θα διοριστει ενω ενας που ειναι απ  τους τελευταιους του πινακα Β εχει λιγοτερες πιθανοτητες; 

Οποιος έχει πτυχείο μπορεί να κάνει αίτηση για αναπληρωτής, ανεξάρτητα από ΑΣΕΠ.
Οταν διορίζουν αναπληρωτές διορίζουν από τον πίνακα Β. Οταν τελειώσει τότε αρχίζουν να παίρνουν από το Γ.

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 03, 2006, 11:27:03 πμ »
2 ερωτήσεις και απο εμένα για να έχουμε καλύτερη εικόνα όλοι μας:

1. έστω ότι δηλώνω μια περιοχή για διορισμό ως αναπληρωτής, με διορίζουν στην περιοχή αυτή άλλα για κάποιο λόγο δεν δέχομαι την τοποθέτηση.
Τότε χάνω το δικαίωμα πρόσληψης σαν αναπληρωτής μόνο για την τρέχουσα σχολική χρονιά ή και παραπάνω???


2. στην δήλωση για ωρομίσθιος δηλώνεις μόνο μια διεύθυνση Β'θμιας Εκπαίδευσης πχ Α' Ημαθίας μόνο?

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • Global Moderator
  • Προχωρημένο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 138
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 03, 2006, 01:00:50 μμ »
2 ερωτήσεις και απο εμένα για να έχουμε καλύτερη εικόνα όλοι μας:

1. έστω ότι δηλώνω μια περιοχή για διορισμό ως αναπληρωτής, με διορίζουν στην περιοχή αυτή άλλα για κάποιο λόγο δεν δέχομαι την τοποθέτηση.
Τότε χάνω το δικαίωμα πρόσληψης σαν αναπληρωτής μόνο για την τρέχουσα σχολική χρονιά ή και παραπάνω???


2. στην δήλωση για ωρομίσθιος δηλώνεις μόνο μια διεύθυνση Β'θμιας Εκπαίδευσης πχ Α' Ημαθίας μόνο?

Στο πρώτο απαντάει αναλυτικά η προκήρυξη που έδωσε ο Dr. Michael......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 671
Σύνολο: 672

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.