*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2012  (Αναγνώστηκε 49722 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Theoanagn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Όλα είναι θέμα παιδείας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #154 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 05:30:21 μμ »
Δε νομίζω να πάρουν τόσους αναπληρωτές στα μέρη που διοριστήκατε.Μην ανησυχείτε δε σας παίρνουν τις θέσεις.
Στο μέρος που διορίστηκα πάνε αύριο 54 αναπληρωτές. Δεν θα τοποθετηθούν νομίζεις;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:01:53 »

Αποσυνδεδεμένος Theoanagn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Όλα είναι θέμα παιδείας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #155 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 05:33:49 μμ »
Και γιατί οι διορισθέντες της Δευτεροβάθμιας μπορούν να παρακολουθήσουν ΠΕΚ και της Πρωτοβάθμιας όχι;;; Μπορεί να απαντήσει κανείς;;; Γιατί οι αρμόδιοι ούτε τηλέφωνο δεν σηκώνουν πια...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #156 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 05:44:22 μμ »
Δε νομίζω να πάρουν τόσους αναπληρωτές στα μέρη που διοριστήκατε.Μην ανησυχείτε δε σας παίρνουν τις θέσεις.
Στο μέρος που διορίστηκα πάνε αύριο 54 αναπληρωτές. Δεν θα τοποθετηθούν νομίζεις;;;

μπορείτε να συννενοηθείτε με τη διευθυνση στην οποία διοριστήκατε,να σας ανακοινώσουν τα εναπομείναντα κενά,να υποβάλετε τη σχετική αίτηση και το κενό που μπορείτε να πάρετε εσείς ως πρώτοι επιλέγοντες να μη δοθεί στους αναπληρωτές.  ;)

εννοείται βέβαια ότι όλο αυτό είναι άτυπο, δεν εδράζεται νομοθετικά κάπου ωστόσο είναι μια εύκολη αντιγραφειοκρατική διαδικασία που λύνει το πρόβλημα. Διαφορετικά υποβάλετε σχετικό ερώτημα στην αρμόδια υπηρεσία του υπουργείου.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2012, 05:51:15 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Theoanagn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Όλα είναι θέμα παιδείας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #157 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 06:02:03 μμ »
Δε νομίζω να πάρουν τόσους αναπληρωτές στα μέρη που διοριστήκατε.Μην ανησυχείτε δε σας παίρνουν τις θέσεις.
Στο μέρος που διορίστηκα πάνε αύριο 54 αναπληρωτές. Δεν θα τοποθετηθούν νομίζεις;;;

μπορείτε να συννενοηθείτε με τη διευθυνση στην οποία διοριστήκατε,να σας ανακοινώσουν τα εναπομείναντα κενά,να υποβάλετε τη σχετική αίτηση και το κενό που μπορείτε να πάρετε εσείς ως πρώτοι επιλέγοντες να μη δοθεί στους αναπληρωτές.  ;)

εννοείται βέβαια ότι όλο αυτό είναι άτυπο, δεν εδράζεται νομοθετικά κάπου ωστόσο είναι μια εύκολη αντιγραφειοκρατική διαδικασία που λύνει το πρόβλημα. Διαφορετικά υποβάλετε σχετικό ερώτημα στην αρμόδια υπηρεσία του υπουργείου.
Ελπίζω να είναι συνεργάσιμοι στην Διευθυνση και να με εξυπηρετήσουν...αλλά αν όχι... πως να υποβάλω το ερωτημα στο Υπουργείο; με μορφή αίτησης;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:01:53 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #158 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 06:14:26 μμ »
κατ΄αρχήν πρέπει να κατανοήσεις ότι στη διεύθυνσή σου δεν είναι υποχρεωμένοι να συμφωνήσουν με αυτό. Αν θέλουν οκ αλλά αν δεν το κανουν πάλι δίκαιο θα έχουν. Πχ έχουν υπάρξει ΦΕΚ διορισμού με ημερομηνία Ιανουαρίου αυτό δε σημαίνει πως πρέπει να μην τοποθετηθούν ως τότε οι αναπληρωτές. Επομενως είναι καθαρά θέμα της Διεύθυνσής σου πώς θα δει το θέμα.

αν τώρα θέλεις να υποβάλεις ερώτημα φυσικά το έγγραφο ειναι πάντα πιο επίσημο αλλά τέτοιου είδους απαντήσεις δεν έρχονται αμέσως και εσύ προφανώς επειγεσαι... επομένως, τηλεφωνικά στο τμήμα προσωπικού.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος sofia25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #159 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 06:33:30 μμ »
αυτό που γίνεται φέτος δεν έχει  καμία λογική!πρώτα θα έπρεπε να είχαν ετοιμάσει όλα τα διαδικαστικά και μετά να ανακοινώσουν διορισμούς! ακόμα δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτό που εμποδίζει την ανάληψη υπηρεσίας. Εγώ λόγω εγκυμοσύνης ( και με προβλήματα) έχω έρθει στον τόπο διορισμού μου από την Τρίτη επειδή δεν είναι εύκολη η μετάβαση απο την περιοχή που μένω και για να μην τρέχω στην κατάστασή μου τελευταία στιγμή( απερίσκεπτη κίνηση τελικά  αλλά δεν περίμενα με τίποτα ότι δεν θα παρουσιαστούμε αυτή τη βδομάδα). Σε επικοινωνία με το τμήμα διορισμών του υπουργείου το πρωί μου είπαν ότι θα μας ειδοποιήσουν από την περιοχή που διοριστήκαμε για το πότε θα πάμε δεν ήξερε πότε ίσως και σήμερα είπε κάτι που φυσικά δεν έγινε .

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #160 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 06:41:20 μμ »
για να έχετε δικαίωμα πράξης ανάληψης θα πρέπει να έχουμε ΦΕΚ διορισμού. Απο τη στιγμή που αυτό δεν υπάρχει δε γίνεται να υπάρξει και πράξη ανάληψης. Ωστόσο όταν ανακοινώθηκαν οι διορισμοί υπηρχε στο δελτίο τύπου το " με νέο δελτίο τύπου θα ανακοινωθεί η ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας των νεοδιόριστων εκπ/κών"
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Theoanagn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Όλα είναι θέμα παιδείας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #161 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 07:41:05 μμ »
Σωστά...όμως αυτό που συμβαίνει φέτος δεν έχει προηγούμενο!!! Πάντα με την ανακοίνωση των ονομάτων έβγαινε και η ημερομηνία που θα έπρεπε να εμφανιστούν οι νεοδοριζόμενοι και ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν ανέλαβαν υπηρεσία πρωτα οι αναπληρωτες!!! Όταν ειμασταν αναπληρωτες προηγούνταν οι διορισμένοι και τωρα που διοριζόμαστε προηγούνται οι αναπληρωτες...πως λες να αισθανόμαστε;;; Το αδικημένοι και παραπεταμένοι το θεωρώ λίγο!!!

Αποσυνδεδεμένος sofia25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #162 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 08:01:51 μμ »
ΡΩΤΗΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΙΜΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΓΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ.ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΟΙ ΔΝΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ! απο Μπρατη

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #163 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 08:03:28 μμ »
μακάρι να ειναι έτσι πάντως εμείς ως σήμερα αργά που εφυγα απ΄το γραφείο ουδεμια ενημέρωση ειχαμε.

Πάντως, και πάλι, ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΤΕ!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Theoanagn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Όλα είναι θέμα παιδείας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #164 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 08:47:54 μμ »
Μακάρι!!! : ) :) :) Να γελάσει και λίγο το χειλάκι μας!!! Δεν χαλαρωσαμε λίγο να χαρούμε για τον διορισμό...και δυστυχώς...σας έχουμε πρήξει "λίγο" με τα παραπονα το καταλαβαίνω. Είμαι σίγουρη όμως πως καταλαβαίνετε την αγωνία μας γιατί οι περισσότεροι τα έχετε περάσει. sofia25 ευχαριστώ για τα καλά νέα. Ελπίζω αύριο η αγωνία να λάβει τέλος... :D

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #165 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 01:04:48 πμ »
Παράθεση
Πάντως οι νεοδιόριστοι προηγούνται στις τοποθετήσεις των αναπληρωτών.

Τι μου θύμισες τώρα!! Πριν από τρία χρόνια, που πήγαμε νεοδιόριστοι σε δυσπρόσιτο μετά τον αγιασμό, λόγω των ΠΕΚ, βρήκαμε την αναπληρώτρια φιλόλογο να έχει την θεσούλα της από αρχές Σεπτέμβρη, να έχει πάρει τα μαθήματά της κι εμείς να ψαχνόμαστε.... Βέβαια, τότε ήμασταν  "ψάρια" και δεν το κάναμε θέμα. Αν όμως γινόταν τώρα, θα έκανα τον χαμό!!!!!

Συνάδελφε, να σου θυμίσω ότι, πριν διοριστείς, και συ αναπληρώτρια ήσουν.  ;)
Επίσης, καλό θα ήταν να υπενθυμίσω ότι ορισμένοι εξ ημών πριν από 1 εβδομάδα παρακαλούσαμε να είμαστε έστω αναπληρωτές. Συνεπώς, ας έχουμε όλοι μας και λίγο σεβασμό απέναντι στους συναδέλφους με τους οποίους μοιραζόμασταν τον ίδιο πίνακα πριν από λίγες μέρες.  ;)

Ως προς τα υπόλοιπα, ΠΕΚ, ΦΕΚ κωλυσιεργίες κλπ, δε θα σχολιάσω αυτό το ρημαδοϋπουργείο που έχουμε μπλέξει, γιατί θα παρεκτραπώ. >:(

Αποσυνδεδεμένος Andr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #166 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 09:04:20 πμ »
ΡΩΤΗΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΙΜΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΓΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ.ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΟΙ ΔΝΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ! απο Μπρατη
Δεν ξέρω τι είπανε στον Μπράτη, αλλά από Διευθυνση Δβθμιας  είπανε ότι αν τους στείλουν αναπληρωτές πριν την εμφάνιση νεοδιόριστων θα τοποθετήσουν στα κενά κανονικά τους αναπληρωτές!!!  :o

Αποσυνδεδεμένος Theoanagn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Όλα είναι θέμα παιδείας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #167 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 09:08:45 πμ »
ΡΩΤΗΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΙΜΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΓΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ.ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΟΙ ΔΝΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ! απο Μπρατη
Καλημέρα συνάδελφοι. Μόλις μίλησα με το υπουργείο και...περιμένουν έγκριση από το Γενικό λογιστήριο για να βγει το δελτίο τύπου για τους νεοδιοριζόμενους.... Τα συμπεράσματα δικά σας... >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 633
Σύνολο: 645

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.