*

Ψηφοφορία

Ποιά περιοχή θα δηλώσετε πρώτη?

Θράκη
4 (12.9%)
Κεντρική Μακεδονία
6 (19.4%)
Δυτική Μακεδονία
0 (0%)
Νησιά Ιονίου
1 (3.2%)
Νησιά Β.Α. Αιγαίου
3 (9.7%)
Κυκλάδες
2 (6.5%)
Δωδεκάνησα
0 (0%)
Στερεά Ελλάδα
5 (16.1%)
Κρήτη
4 (12.9%)
Πελοπόνησος
6 (19.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 30

Αποστολέας Θέμα: Περιοχές διορισμού φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 26870 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rachel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • papachango
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #140 στις: Αύγουστος 21, 2007, 01:50:37 μμ »
Μόλις γύρισα από το Υπουργείο και μάλλον κατάλαβα πώς λειτουργεί το σύστημα: πρώτα μου είπαν ότι εξετάζουν τις επιλογές σου και εφόσον υπάρχει κενό τοποθετείσαι. Όσους περισσέψουν ο υπολογιστής τους τοποθετεί με βάση το κουτάκι 'ΝΑΙ σε όλα' και, τέλος, όσοι μείνουν τοποθετούνται στα δυπρόσιτα, εφόσον το έχουν δηλώσει. Εάν λοιπόν κάποιος θέλει να είναι σίγουρος 100% ότι θα διοριστεί φέτος οφείλει να τσεκάρει και το κουτάκι των δυσπρόσιτων- και οφείλει να λάβει υπόψη τη σειρά του. Ωστόσο εάν, ας πούμε, υπάρχει ένα δυσπρόσιτο στη Β΄ Λέσβου και κάποιος έχει δηλώσει την περιοχή και όχι το σχολείο και έχει σειρά Χ θα προηγηθεί εκείνου που έχει σειρά Χ+1 που έχει δηλώσει το συγκεκριμένο σχολείο. Αυτό κατάλαβα τουλάχιστον.

Επίσης μου είπαν ότι μελετούν την εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών προκειμένου να αποφασίσουν εάν θα διοριστούμε πριν τις εκλογές.   


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές διορισμού φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:18:40 »

Αποσυνδεδεμένος uga

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #141 στις: Αύγουστος 21, 2007, 03:52:07 μμ »
Rachel, σου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν αποφασίσει πότε θα διοριστούμε (δηλαδή το είχαν 50-50) ή ότι μάλλον μετά τις εκλογές, αλλά το ψάχνουν και για πριν; Πάντως πρέπει να βγάλουν μιά ακριβή ανακοίνωση για να ξέρουμε. Τι είμαστε, ζώα;
Καλό καλοκαίρι!

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #142 στις: Αύγουστος 21, 2007, 05:39:14 μμ »
Μόλις γύρισα από το Υπουργείο και μάλλον κατάλαβα πώς λειτουργεί το σύστημα: πρώτα μου είπαν ότι εξετάζουν τις επιλογές σου και εφόσον υπάρχει κενό τοποθετείσαι. Όσους περισσέψουν ο υπολογιστής τους τοποθετεί με βάση το κουτάκι 'ΝΑΙ σε όλα' και, τέλος, όσοι μείνουν τοποθετούνται στα δυπρόσιτα, εφόσον το έχουν δηλώσει. Εάν λοιπόν κάποιος θέλει να είναι σίγουρος 100% ότι θα διοριστεί φέτος οφείλει να τσεκάρει και το κουτάκι των δυσπρόσιτων- και οφείλει να λάβει υπόψη τη σειρά του. Ωστόσο εάν, ας πούμε, υπάρχει ένα δυσπρόσιτο στη Β΄ Λέσβου και κάποιος έχει δηλώσει την περιοχή και όχι το σχολείο και έχει σειρά Χ θα προηγηθεί εκείνου που έχει σειρά Χ+1 που έχει δηλώσει το συγκεκριμένο σχολείο. Αυτό κατάλαβα τουλάχιστον.

Επίσης μου είπαν ότι μελετούν την εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών προκειμένου να αποφασίσουν εάν θα διοριστούμε πριν τις εκλογές.   


Ευχαριστούμε για τις πολύτιμες πληροφορίες!

Αποσυνδεδεμένος rachel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • papachango
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #143 στις: Αύγουστος 21, 2007, 09:35:06 μμ »
Rachel, σου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν αποφασίσει πότε θα διοριστούμε (δηλαδή το είχαν 50-50) ή ότι μάλλον μετά τις εκλογές, αλλά το ψάχνουν και για πριν; Πάντως πρέπει να βγάλουν μιά ακριβή ανακοίνωση για να ξέρουμε. Τι είμαστε, ζώα;


Αρχικά μου είπαν ότι δεν ξέρουν και όταν ανέφερα τη χθεσινή εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών μου είπαν ότι την μελετούν. Προσωπικά θέλω να πιστεύω ότι θα ας διορίσουν πριν τις εκλογές αφού τα σχολεία λένε ότι θα ανοίξουν κανονικά και συνάμα η εγκύκλιος αναφέρει ότι οι διορισμοί που σχετίζονται με την εύρυθμη λειτουργεία των σχολείων θα γίνουν κανόνικα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Περιοχές διορισμού φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:18:40 »

Αποσυνδεδεμένος daffyduck

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 540
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #144 στις: Αύγουστος 21, 2007, 09:50:58 μμ »
Rachel, σου είπαν ότι ακόμα δεν έχουν αποφασίσει πότε θα διοριστούμε (δηλαδή το είχαν 50-50) ή ότι μάλλον μετά τις εκλογές, αλλά το ψάχνουν και για πριν; Πάντως πρέπει να βγάλουν μιά ακριβή ανακοίνωση για να ξέρουμε. Τι είμαστε, ζώα;


Αρχικά μου είπαν ότι δεν ξέρουν και όταν ανέφερα τη χθεσινή εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών μου είπαν ότι την μελετούν. Προσωπικά θέλω να πιστεύω ότι θα ας διορίσουν πριν τις εκλογές αφού τα σχολεία λένε ότι θα ανοίξουν κανονικά και συνάμα η εγκύκλιος αναφέρει ότι οι διορισμοί που σχετίζονται με την εύρυθμη λειτουργεία των σχολείων θα γίνουν κανόνικα.

Rachel σε ποιο ακριβώς σημείο της εγκυκλίου αναφέρεται ότι "οι διορισμοί που σχετίζονται με την εύρυθμη λειτουργία των σχολείων θα γίνουν κανονικά";
Μην περιμένεις να δεις, για να πιστέψεις...Πίστεψε, και θα δεις!

Αποσυνδεδεμένος rachel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • papachango
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #145 στις: Αύγουστος 22, 2007, 12:31:46 πμ »

Rachel σε ποιο ακριβώς σημείο της εγκυκλίου αναφέρεται ότι "οι διορισμοί που σχετίζονται με την εύρυθμη λειτουργία των σχολείων θα γίνουν κανονικά";
Η εγκύκλιος αναφέρει: 'πλην των περιπτώσεων κατά τις οποίες άμεσες υπηρεσιακές ανάγκες επιβάλλουν την εκτέλεσή τους (π.χ. εκτέλεση αποφάσεων απόσπασης εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης για κάλυψη αναγκών των σχολείων).'. Και εμείς δεν καλύπτουμε ανάγες των σχολείων; Κάπως έτσι το αντιλαμβάνομαι...

Αποσυνδεδεμένος arianara

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι όμορφα σου λέω όταν χαράζει στο Αιγαίο!
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #146 στις: Αύγουστος 22, 2007, 10:49:38 πμ »

Rachel σε ποιο ακριβώς σημείο της εγκυκλίου αναφέρεται ότι "οι διορισμοί που σχετίζονται με την εύρυθμη λειτουργία των σχολείων θα γίνουν κανονικά";
Η εγκύκλιος αναφέρει: 'πλην των περιπτώσεων κατά τις οποίες άμεσες υπηρεσιακές ανάγκες επιβάλλουν την εκτέλεσή τους (π.χ. εκτέλεση αποφάσεων απόσπασης εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης για κάλυψη αναγκών των σχολείων).'. Και εμείς δεν καλύπτουμε ανάγες των σχολείων; Κάπως έτσι το αντιλαμβάνομαι...

Για αποσπάσεις μιλάει, όχι για διορισμούς. Διορισμοί μετά τις εκλογές δυστυχώς παιδιά

Αποσυνδεδεμένος Kublai Han

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
  • Let's do it like they do on the discovery channel
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές διορισμού φιλολόγων
« Απάντηση #147 στις: Αύγουστος 22, 2007, 02:35:45 μμ »
Οι διορισμοί θα γίνουν μετά τις εκλογές,οκ.Τουλάχιστον το πού θα πάμε θα το μάθουμε πριν τις εκλογές;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159873
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 324
Σύνολο: 333

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.