*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 953008 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3528 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 12:00:59 μμ »
Όταν υπογράφουμε την αίτηση, υποτίθεται ότι την έχουμε ελέγξει και κανένα λάθος δεν αναγνωρίζεται εκ των υστέρων, παρά μόνο για το διάστημα που "τρέχουν" οι αιτήσεις και μπορεί να κάνει κάποιος τροποποίηση της αίτησης. Αυτό έχει συμβεί σε φίλη μου.
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:24:09 »

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3529 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 12:04:05 μμ »
Επίσης ξέρω συνάδελφο μόνιμη φιλόλογο που δεν έλεγξε την αίτηση μετάθεσης και από λάθος του καταχωρητή βρέθηκε με μετάθεση σε περιοχή άλλη από αυτή που είχε ζητήσει! Δεν μπόρεσε να βρει το δίκιο της όσο κι αν έτρεξε γιατί είχε υπογράψει και ήταν δική της ευθύνη ο έλεγχος της αίτησης πριν υπογράψει!
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος elefp19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3530 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 12:07:24 μμ »
telika re paidia...me mas tous plhroforikarious ti 8a ginei???
mas exoun skasei toses meres????
8a ta vgaloun shmera...h tzampa perimenoume pali...
einai sigouro ayto pou eipe kapoios oti epikoinwnhse k tou eipan akuro gia shmera????

Αποσυνδεδεμένος katerinal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3531 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 12:19:14 μμ »
Τοnic ξέρεις την διαδικάσία για να κινηθούμε νομικά; Εννοείται όποιος άλλος ενδιαφέρεται μπορεί να συμμετέχει. Όποιος γνωρίζει αν έχει συμβεί κάτι ανάλογο στο παρελθόν, παρακαλώ να δώσει τα φώτα του, γιατί κι εγώ νέα είμαι κ δεν ξέρω πως κινούνται αυτά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:24:09 »

Αποσυνδεδεμένος Αγγελική_ΠΕ19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Καθηγήτρια Πληροφορικής Γενικής και Ειδικής Αγωγής
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3532 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 12:21:42 μμ »
Μόλις πήρα στο 190. "Σίγουρα όχι οι Πληροφορικοί σήμερα. Από αύριο βλέπουμε, έχει ο Θεός"!!!!
Τα συμπεράσματα δικά σας !
Κάνε θετικές σκέψεις!

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3533 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 12:28:57 μμ »
katerinal, επικοινώνησα με πμ με τη Βίκυ.
Αν θέλεις στείλε πμ στη Βίκυ ή σε μένα.
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος elefp19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3534 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 12:32:20 μμ »
to exoun parakshlwsei to zhthma... :'(
ti na pw....varethikame na perimenoume k na eimaste kathe mera me thn agwnia!
einai aparadektoi....h sxolikh xroniaaaa exei arxisei gia ta kala k emeis akomh perimenoume!!!!!

Αποσυνδεδεμένος katerinal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3535 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 12:36:16 μμ »
katerinal, επικοινώνησα με πμ με τη Βίκυ.
Αν θέλεις στείλε πμ στη Βίκυ ή σε μένα.
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Μόλις επικοινώνησα με τη Βίκυ. Αύριο το πρωί θα γίνει καταγγελία και από μέρους μου.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3536 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 12:51:37 μμ »
Παρακαλώ! Καλύτερα να μπαίνουμε στον κόπο άδικα αν είναι όλα νομότυπα, παρά να υπάρχει πιθανότητα έστω και 1/1000 να υπάρχει παρατυπία και να περάσει έτσι! Γιατί από "λάθη" που διορθώνονται μόνο μετά από ενστάσεις-καταγγελίες έχουμε χορτάσει... και από αλεξίπτωτα επίσης!  ;)
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος ekpaideytikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3537 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 12:53:56 μμ »
Αντιλαμβάνομαι την αγωνία όλων γιατί και εγώ το ίδιο λούκι περνάω...

Ας ελπίσουμε ότι το "αύριο" του υπουργείου θα αποτελέσει κυριολεκτικά προσδιορισμό της ημέρας που ακολουθεί την σημερινή και όχι το "αύριο" που απροσδιόριστα ορίζει κάποια μελλοντική χρονική στιγμή.

Ευτυχώς που επικοινωνούμε από δω, και τουλάχιστον εκφράζουμε κατά κάποιο τρόπο όλοι μας τις κοινές μας αγωνίες.
"Let's get together and feel all right" ΠΕ86.ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3538 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 01:01:42 μμ »
Μόλις τηλ στο 210 3442190 και η απάντηση που πήρα για την πρώτη κοπέλα είναι ότι ο καταχωρητής έκανε λάθος και δεν της τίκαρε το κουτάκι με το μτπχ ενώ το είχε από το 2009 και επέμεναν ότι είναι παλιά η κοπέλα (έχει κ προυπηρεσία). Στη δεύτερη περίπτωση δεν της αναγνωρίστηκε αρχικά ως συναφές το μτπχ από το υπουργείο, αλλά προσκόμμισε κι άλλα στοιχεία (όπως αναλυτική μαθημάτων) και τελικά της το αναγνώρισαν. Εκεί εγώ πίεσα αν μπορούν να μου πουν πότε πήρε το μτπχ της και μου είπαν 22 Δεκ 2011. Δυστυχώςδεν πρόλαβα να ρωτήσω τον τίτλο του μτπχ της... Τι συμπέρασμα βγάζετε;;; Και επίσης για την πρώτη κοπέλα αν πήρε αντίγραφο της αίτησής της και δεν κοίταξε αν της έχουν βάλει το μτπχ, μπορεί να κάνει ένσταση; Υποτίθεται υπογράφεις ότι όλα τα παραπάνω είναι αληθή, σωστά;;


Ναι μπορει να κανει ενσταση καθως και σε μενα στην αιτηση ωρομισθιου δεν μου ειχαν τικαρει το μεταπτυχιακο ενω στην αιτηση αναπληρωτη ηταν ολα οκ.. και το ειδα πριν φυγω απο τη δευτεροβαθμια και το αλλαξαν εκεινη τη στιγμη, αλλα μου ειπαν επι λεξει οτι αν συμβει κατι αλλο αφου βγουν οι προσωρινοι να παω να κανω ενσταση (κατι επαιζε με το συστημα εκεινη τη μερα απο οτι καταλαβα γιατι ενω το τικαρε δεν το εβγαζε στο τελος).

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3539 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 01:13:40 μμ »
F, περιγράφεις κάτι διαφορετικό. Εσύ διόρθωσες το λάθος άμεσα... είπα ότι μπορείς να διορθώσεις κάποιο λάθος όσο "τρέχουν" οι αιτήσεις, όπως μπορείς να κάνεις και τροποποίηση της αίτησης. Στο δεύτερο, που κάνει κανείς ένσταση όταν βγαίνουν οι πίνακες ισχύει αλλά για λάθος που φαίνεται στους πίνακες σύμφωνα με το αντίγραφο της αίτησης που έχει στα χέρια του και όχι για να αλλάξει κάποιο στοιχείο της αίτησης. Μόνο πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης, στρατού, παιδαγωγικής κατάρτισης προσθέτονται εκ των υστέρων.
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος panosonap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3540 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 01:16:27 μμ »
Μόλις τηλ στο 210 3442190 και η απάντηση που πήρα για την πρώτη κοπέλα είναι ότι ο καταχωρητής έκανε λάθος και δεν της τίκαρε το κουτάκι με το μτπχ ενώ το είχε από το 2009 και επέμεναν ότι είναι παλιά η κοπέλα (έχει κ προυπηρεσία). Στη δεύτερη περίπτωση δεν της αναγνωρίστηκε αρχικά ως συναφές το μτπχ από το υπουργείο, αλλά προσκόμμισε κι άλλα στοιχεία (όπως αναλυτική μαθημάτων) και τελικά της το αναγνώρισαν. Εκεί εγώ πίεσα αν μπορούν να μου πουν πότε πήρε το μτπχ της και μου είπαν 22 Δεκ 2011. Δυστυχώςδεν πρόλαβα να ρωτήσω τον τίτλο του μτπχ της... Τι συμπέρασμα βγάζετε;;; Και επίσης για την πρώτη κοπέλα αν πήρε αντίγραφο της αίτησής της και δεν κοίταξε αν της έχουν βάλει το μτπχ, μπορεί να κάνει ένσταση; Υποτίθεται υπογράφεις ότι όλα τα παραπάνω είναι αληθή, σωστά;;

Πώς γίνεται να είχε το μεταπτυχιακό από το 2009 ενώ το πήρε στις 22 Δεκ 2011?




Αποσυνδεδεμένος panosonap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3541 στις: Οκτώβριος 02, 2012, 01:19:26 μμ »
Μόλις τηλ στο 210 3442190 και η απάντηση που πήρα για την πρώτη κοπέλα είναι ότι ο καταχωρητής έκανε λάθος και δεν της τίκαρε το κουτάκι με το μτπχ ενώ το είχε από το 2009 και επέμεναν ότι είναι παλιά η κοπέλα (έχει κ προυπηρεσία). Στη δεύτερη περίπτωση δεν της αναγνωρίστηκε αρχικά ως συναφές το μτπχ από το υπουργείο, αλλά προσκόμμισε κι άλλα στοιχεία (όπως αναλυτική μαθημάτων) και τελικά της το αναγνώρισαν. Εκεί εγώ πίεσα αν μπορούν να μου πουν πότε πήρε το μτπχ της και μου είπαν 22 Δεκ 2011. Δυστυχώςδεν πρόλαβα να ρωτήσω τον τίτλο του μτπχ της... Τι συμπέρασμα βγάζετε;;; Και επίσης για την πρώτη κοπέλα αν πήρε αντίγραφο της αίτησής της και δεν κοίταξε αν της έχουν βάλει το μτπχ, μπορεί να κάνει ένσταση; Υποτίθεται υπογράφεις ότι όλα τα παραπάνω είναι αληθή, σωστά;;

Πώς γίνεται να είχε το μεταπτυχιακό από το 2009 ενώ το πήρε στις 22 Δεκ 2011?

Ουπς! δικό μου λάθος!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161191
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 665
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 690
Σύνολο: 707

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.