*

Αποστολέας Θέμα: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06  (Αναγνώστηκε 347463 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1974 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 10:39:17 μμ »
συμφωνουμε σε πολλα τελικα Τανια μου. εμενα και ν'ανοιξουν το ιδιο μου κανει αφου δουλεψα ολα τα χρονια, απλα ειναι αυτο που λες. τοσος κοσμος κανονισε τη ζωη του με βαση καποια δεδομενα και δεν μπορει τα δεδομενα αυτα ν'αλλαζουν οποτε του καπνισει του καθε υπουργου που στρογγυλοκαθεται στην καρεκλα αυτου του ρημαδουπουργειου. δεν μπορουμε να φωναζουμε για τις αδικιες που γινονται οταν οι ιδιοι ζηταμε να αδικησουμε καποιους αλλους. ειναι τουλαχιστον υποκριτικο.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:27:16 »

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1975 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 10:42:22 μμ »
Εαν θυμαμαι καλα ο λυκος στην αναμπουμπουλα χαιρεται. Οποτε και στη σκοτεινη τριετια (απο αποψη ελεγχου των πινακων) θα χαρουν παρα πολλοι όταν αυτοι ανοιξουν. ;)

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1976 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 10:42:35 μμ »
Εννοείται ότι σκοπός μου δεν είναι να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν!Καταλαβαίνω ότι κάποιους τους συμφέρει αυτό και δεν σου κρύβω ότι και εγώ θα χαιρόμουν αν ήμουν στη θέση τους!Απλά είναι άδικο να κάνεις τις επιλογές σου 3 χρόνια τώρα με βάση το κλείδωμα των πινάκων και ξαφνικά να τους ανοίγουν και να σου λένε ότι θα έχει και αναδρομική ισχύ για τα 3 αυτά χρόνια που έχουν κλείσει!Anyway, αυτό είναι άλλο θέμα και καλύτερα να λήξει εδώ!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1977 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 10:45:24 μμ »
Συγνώμη που το συνεχίζω..τι εννοούν αναδρομική ισχύ?
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:27:16 »

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1978 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 10:49:21 μμ »
Συγνώμη που το συνεχίζω..τι εννοούν αναδρομική ισχύ?
Ότι θα μετρήσει η προϋπηρεσία που αποκτήθηκε τα τρία αυτά χρόνια που ήταν κλειστοί οι πίνακες! Αυτό εννοώ!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1979 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 10:51:52 μμ »
Μα καλά δεν καταλαβαίνω κάτι???Αυτό δεν είναι αυτονόητο?Αυτό δεν σημαίνει άνοιγμα πινάκων? Η μήπως υπήρχε περίπτωση ποτέ να δουλέψεις και αυτό να μην εμφανίζεται πουθενά, να χαθεί ως δια μαγείας και τώρα το παίρνω είδηση?
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1980 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 10:58:09 μμ »
Όχι έχεις δίκιο σ'αυτό που λες!Φυσικά και μετράνε τα χρόνια αυτά αλλά γιατί να ξεκλειδώσουν οι πίνακες?Αφού δεν πρόκειται να διορίζουν τους 24μηνίτες ούτε τους 30μηνίτες!Το άνοιγμα των πινάκων νομίζω ότι είναι καθαρά  κίνηση εντυπωσιασμού!Μας δίνουν αυτό αφού ξέρουν ότι του χρόνου δεν θα μας πάρουν αναπληρωτές!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1981 στις: Νοέμβριος 06, 2012, 11:01:10 μμ »
Αααααααααααα βέβαια Τάνια εντάξει λέω κι εγώ τι δεν καταλαβαίνω ::) Φυσικά γι' αυτό το κάνουν να πουν ότι λύσαμε σημαντικά θέματα της παιδείας εμείς!
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1982 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 12:51:33 πμ »
Μα καλά δεν καταλαβαίνω κάτι???Αυτό δεν είναι αυτονόητο?Αυτό δεν σημαίνει άνοιγμα πινάκων? Η μήπως υπήρχε περίπτωση ποτέ να δουλέψεις και αυτό να μην εμφανίζεται πουθενά, να χαθεί ως δια μαγείας και τώρα το παίρνω είδηση?
Ναι, αυτό σημαίνει άνοιγμα πινάκων. Το πρόβλημα όμως βρίσκεται στο πόσο θα μετράει αυτή η προϋπηρεσία. Πολλοί δήλωσαν περιοχές και το όχι στο περίφημο κουτάκι (διακινδυνεύοντας το να δουλέψουν αργότερα ή και καθόλου) γνωρίζοντας ότι, μετά τη μεταβατική περίοδο όταν θα ξεκλείδωναν οι πίνακες, ένας μήνας θα μετράει ελάχιστα (από 0,1 ++). Σε άλλο τόπικ όμως του pde, αν κατάλαβα καλά, αναφέρουν ότι θα ισχύσει η παλιά μοριοδότηση δηλ. μήνας και μόριο. Επίσης, τα δυσπρόσιτα δεν δίνουν πλέον διπλά μόρια. Θα έρθουν τώρα όμως και για μια ακόμη φορά θα αλλάξουν τους κανόνες αναδρομικά; Θα πάψουν να ισχύουν οι περιορισμοί για την ένταξη των ιδιωτικών εκπαιδευτικών στους πίνακες; Όλα αυτά που ακούγονται πραγματικά με θλίβουν και αγανακτώ με τη σκέψη ότι η ασυνέπεια και η έλλειψη σοβαρότητας, εντιμότητας και σωστού προγραμματισμού μπορεί να συνεχίζει να είναι για μια ακόμη φορά ο κανόνας σ´αυτή τη χώρα. Και, δυστυχώς, η πολιτική του διαίρει και βασίλευε θα πετύχει το σκοπό της αφού όλοι/ές θα μαλώνουμε για το ποιος αδικείται λιγότερο ή περισσότερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2012, 01:02:52 πμ από sofiam »

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1983 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 08:54:49 πμ »
Καλημέρα παιδιά!Σοφία κι εγώ το διάβασα αυτό για το μήνα και μόριο και έπεσα από τα σύννεφα αν και δεν ξέρω αν είναι έγκυρη πληροφορία :o δεν είναι σαν να ξυπνάνε το πρωί και να κάνουν ότι τους καπνίσει χωρίς να λογαριάζουν τίποτα??? Κάθονται και αλλάζουν συνεχώς πράγματα, επιφανειακά πάντα και όχι ουσιαστικά για την παιδεία και τα κάνουν μπάχαλο. Στην Κύπρο, απ'όπου είναι η φίλη μου δεν ακούστηκε ποτέ τίποτα. Έχουνε τον κατάλογο...είναι έτσι!Δεν υφίστανται αλλαγές κάθε χρόνο για το ποιος δικαιούται να εγγραφεί, για το ποιος δεν δικαιούται κτλπ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2012, 09:06:06 πμ από Κλεοπάτρα.Μ »
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1984 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 11:38:00 πμ »
Kαλημερα παιδια..εχετε σκεφτει τι θα κανετε οταν μεινουμε εκτος δημοσιου σχολειου δηλαδη πολυ συντομα? Ολη νυχτα σκεφτομουν τι δουλεια θα κανω στο εξης, που θα την βρω, αν πρεπει να συνεχισω τις σπουδες μετα απο τοσα χρονια κλπ..Ειναι τελευταια χρονια που αφηνω την τυχη μου να αγεται και να φερεται ετσι στο ελεος της αναπληρωσης. Αν δουλεψω τελικα φετος με το που ερθει ο Ιουνιος αλλαζω πλευση και ψαχνομαι για νεο αντικειμενο..Στα ιδιαιτερα δε μπορεις να στηριξεις μια ολοκληρη ζωη,καπου αλλου θα στραφω ακομα κι αν χρειαστει να ειναι χειρωνακτικη εργασια..  :-\

Αποσυνδεδεμένος sardelitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1985 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 11:50:22 πμ »
Καλημέρα σε όλους κι  από μένα! Αναμφισβήτητα, οι απροειδοποίητες αλλαγές και οι πληροφορίες με τις οποίες βομβαρδιζόμαστε μας αποθαρρύνουν ολοένα και περισσότερο κάθε μέρα, με αποτέλεσμα να στενοχωριόμαστε και να αναζητούμε την επαγγελματική μας τύχη κάπου αλλού, τουλάχιστον αυτό σκεφτόμαστε. Δεν τελείωσε όμως ακόμη η χρονιά! Ταπεινή μου άποψη είναι ότι ακόμα είναι σχετικά νωρίς να κάνουμε αυτές τις σκέψεις όλοι μας τη στιγμή που δεν έχει ολοκληρωθεί ο κύκλος προσλήψεων στον κλάδο μας. Ακόμη δεν ανακοινώθηκε φάση Β/θμιας και Α/θμιας (κλασσικού τύπου) και δε μπορούμε να έχουμε απτά συμπεράσματα για το μέλλον μας.Ας περιμένουμε λίγο ακόμη, κανείς δεν ξέρει πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα και κανείς δε μπορεί να είναι απόλυτος για κάτι, αυτό έχει πολλές φορές αποδειχθεί μέχρι τώρα.Φυσικά και υπάρχουν οικονομικές ανάγκες, υποχρεώσεις, οικογένεια για κάποιους και κατανοώ απόλυτα πόσο επείγει να υπάρχει δουλειά! Το ίδιο επείγουσα βέβαια είναι και η απασχόληση ως αίσθηση ότι κάποιος προσφέρει, ότι με κάτι ασχολείται, αλλά ας προσπαθήσουμε να βλέπουμε τη θετική όψη των πραγμάτων και όχι αμέσως να καταβαλλόμαστε.
Αυτή είναι η γνώμη μου, δε θέλω να φανώ γραφική, αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, κάτι που ελπίζω για όλους! 

Αποσυνδεδεμένος evdmen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1986 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 11:51:35 πμ »
Καλημέρα και από μένα, παιδιά! Εγώ ήδη ξεκίνησα και σουλουπώνω το βιογραφικό μου, το οποίο είχα να χρησιμοποιήσω τουλάχιστον 4 χρόνια και άρχισα να ψάχνω αγγελίες... Στην αρχή θα ψάξω για κάτι-ας το πούμε- "καλό", δηλαδή καμιά δουλειά γραφείου, και μετά αν δεν καταφέρω κάτι(το οποίο είναι πολύ πιθανό), θα ψάξω ο,τιδήποτε για να έχω κάποιο εισόδημα!

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1987 στις: Νοέμβριος 07, 2012, 12:18:42 μμ »
θα ψάξω ο,τιδήποτε για να έχω κάποιο εισόδημα!

To θεμα ειναι οτι και 1,5 εκ ανεργοι το ιδιο κανουν...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162154
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 573
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 493
Σύνολο: 506

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.