*

Αποστολέας Θέμα: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06  (Αναγνώστηκε 343737 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 30, 2012, 10:44:17 μμ »
το ξέρω αλλά αυτήν ήταν η αρχή του κακού....νομίζω οτι μετά απ'αυτην όλοι μου φαίνονται καλοί!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:32:24 »

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 30, 2012, 10:46:37 μμ »
Πείτε μου ότι τσατίζεστε κι εσείς όταν βλέπετε στα τελευταία νέα στην κορυφή της σελίδας αυτό το «Το υπουργείο δεν αναμένει προβλήματα στα σχολεία»!!! Δηλ. για πόσο μ.... μάς περνάνε όλους;

Και σωστα λεει. δεν αναμενει περαν αυτων που γνωριζει οτι υπαρχουν ηδη.

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 30, 2012, 10:49:30 μμ »
οι αποσπασεις γινονται σε λειτουργικα κενα. για τις μεταθεσεις χρειαζονται τα οργανικα.
τα κενα που βγαζουν οι διευθυνσεις αυτη τη στιγμη ειναι λειτουργικα και θα τα καλυψουν οι νεοδιοριστοι, οι αποσπασμενοι και τελος οι αναπληρωτες...μ'αυτη τη σειρα παντα. αυτη τη στιγμη αναμενεται η β'φαση των αποσπασεων, η οποια μαλλον θα βγει η σημερα το βραδυ η αυριο το πρωι απ'οτι εχω μαθει.

Εαν ειναι ο ιδιος υπαλληλος στο υπουργειο πρεπει να του δινεις και νυχτερινα :P :P

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 30, 2012, 10:53:25 μμ »
ααα ξεχασα και αυτους που ειναι στη διαθεση κι επισης θα καλυψουν λειτουργικα κενα.
μετα απ'αυτη θα δουμε τους κλωνους της στην καρεκλα του υπουργου. εγω τουλαχιστον κατι τετοιο περιμενω και δε βλεπω να καλυτερευει τιποτα. ομως εχω συνηθισει και γω τοοοοοσο πολυ να της τα χωνω που πεταω στα κρυφα και κανα "σαλτα γκρεμισου ρε Διαμαντω!" οποτε νευριασω.  ;D
εδω και χρονια τα σχολεια ξεκινανε "χωρις ιδιαιτερα προβληματα" και παντα αποδεικνυεται εκτος τοπου και χρονου αυτη η δηλωση. μη νευριαζεις Αφροδιτουλα μου...δε χρειαζεται να κανουμε ΚΑΙ ρυτιδες εξαιτιας της ηλιθιοτητας και ανοργανωσιας τους!
(τι ωραια που τα λεω σημερα!  8))
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:32:24 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 30, 2012, 11:18:20 μμ »
Μα καλά τα λένε. Τα σχολεία δε θα έχουν θέρμανση, δε θα έχουν βιβλία, δε θα έχουν εκπαιδευτικούς, άρα δε θα έχουν προβλήματα.
Είναι κατα το "no job, no girl, no problem".
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος katerinaa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 31, 2012, 01:42:07 πμ »
"Βέβαια, το θέμα που μονοπώλησε τη συζήτηση είναι η κάλυψη των λειτουργικών κενών λόγω των ελάχιστων (μόλις 225) διορισμών στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση φέτος. Τα κενά που θα προκύψουν θα αντιμετωπισθούν με τις προσλήψεις αναπληρωτών, οι οποίες, σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες της «Κ», θα γίνουν σε δύο κύκλους: ο πρώτος στις 4 και 5 Σεπτεμβρίου και ο δεύτερος στις 7 Σεπτεμβρίου. Συνολικά θα γίνουν 12.500 προσλήψεις αναπληρωτών επτάμηνης σύμβασης, ενώ ακόμη 4.000 προσλήψεις αναπληρωτών θα γίνουν μέσω των πιστώσεων του ΕΣΠΑ ."

Τι εννοει οταν λεει ΕΠΤΑΜΗΝΗΣ συμβασης??? 9 δεν ειναι οι μηνες?

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 31, 2012, 08:45:47 πμ »
Αρχικά, καλημέρα!  :)

Κατερίνα, το είχε πει και ο μπράτης ως διευκρίνιση ότι εννοούν το μέσο όρο των συμβάσεων που είναι περίπου επτά μήνες. Τουλάχιστον αυτό ελπίζουμε όλοι να εννοούν... μην ξεχνάς ότι αυτοί οι κομήτες υπουργοι δεν ξέρουν και πολλά για τη θέση τους, οπότε παπαγαλίζουν ό,τι τους λένε στο αυτί οι σύμβουλοι.

Γιάννη, έτσι ακριβώς θα είναι μάλλον, αφού δεν θα έχουν τίποτα τα σχολεία, δεν θα έχουν προβλήματα!!  ;D ;D ;D

πάντως αυτή τη σιγουριά του υπουργού ότι δεν θα υπάρχουν ειδικά από του χρόνου προβλήματα και κενά, διότι θα εφαρμοστεί αύξηση ωραρίου και αξιολόγηση δεν την καταλαβαίνω.. πού ξερεις, άνθρωπέ  μου, αν θα είσαι στην καρέκλα σου του χρόνου; επειδή δεν σε βλέπω και για πολύ, κρύβε λόγια, κρύβε λόγια...

αληθεια, οι μονιμοι δεν θα συγκινηθούν καθόλου με την αύξηση ωραρίου να κάνουν τίποτα;  ::) ::)

Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 31, 2012, 11:44:42 πμ »
Καλημέρα και απο μένα!
Είδα φως και μπήκα, όχι οτι έχω καμία ελπίδα για πρώτη φάση...πέρυσι τρίτη φάση με πήραν και φέτος ούτε και ξέρω...Ήθελα όμως να κάνω μια ερώτηση:
Εκτός από αυτούς που συνταξιοδοτούνται και δημιουργούν κενά, δεν υπάρχει και κόσμος που επιστρέφει (π.χ. από αποσπάσεις, γραφεία που έκλεισαν κλπ); Αυτούς τους έχουμε λάβει υπόψη;
Καλό κουράγιο και καλή αναμονή! Όλοι εδώ θα είμαστε! ;)

Αποσυνδεδεμένος kostis78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • χχχχ
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #50 στις: Αύγουστος 31, 2012, 11:52:18 πμ »
καλημέρα συνάδελφοι
εμείς δεν θα είμαστε στην φάση της 4-7/9 την επομένη εβδομάδα, καθώς το τμήμα διορισμών έχει ζητήσει τα κενα μόνο των πε70/πε60....
ας συνεχίσουμε λοιπόν τις διακοπές μας χωρίς άγχος

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #51 στις: Αύγουστος 31, 2012, 12:02:19 μμ »
εντελως μεταξυ μας και μιας και δεν μας ακουει κανεις αλλος κωστη, ολοι μας ξερουμε οτι ειναι αστροφυσικη η πιθανοτητα να  μας καλεσουν 4-7 σεπτεμβρη!!!απλα ελπιζω να μας καλεσουν την α φαση τουλαχιστον μεχρι τελη σεπτεμβρη! η περυσινη κοροιδια ηταν οτι χειροτερο!μας ειχαν απο μερα σε μερα οι υπαλληλοι του υπουργειου!δεν ξερω αν και τις αλλες χρονιες ηταν ετσι, παντως φετος σκεφτομαι αν παρω ποτε τηλ να τους λεω το ονομα μου και να απαιτω να μουν λενε το δικο τους, να δω αν τοτε θα τους παιρνει να συνεχισουν να μας λενε μπουρδες!μιας και τα υουργεια ψαχνουν τροπο να απολυσουν κοσμο ισως μια καταγγελια οτι δεν κανουν καλα τη δουλεια τους να ειναι αρκετη για να ειναι τουλαχιστον ειλικρινεις μαζι μας!ακουστηκε πολυ κακο αυτο?? συγνωμη αλλα ειμαι αγανακτισμενη- πικραμενη απο την περυσινη συμπεριφορα μερικων υπαλληλων!

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #52 στις: Αύγουστος 31, 2012, 01:03:16 μμ »
παιδια να ρωτησω ...το - στον πινακα του Μπρατη δηλωνει κενα ή υπεραριθμια?

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #53 στις: Αύγουστος 31, 2012, 01:14:28 μμ »
Το - δηλώνει κενά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2012, 01:18:59 μμ από sofiam »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #54 στις: Αύγουστος 31, 2012, 01:25:40 μμ »
τοτε βρε παιδια κατι δεν παει καλα ή με τον πινακα του Μπρατη ή με το ΥΠΕΠΘ.
ειναι δυνατον περυσι στο μερος που μενω να υπαρχουν υπεραριθμοι αγγλικοι και τωρα να δηλωνει ο Μπρατης 13 κενα? που πηγαν οι υπεραριθμοι. φυγαν 2 ειδα με αποσπαση αλλα και παλι οι αριθμοι δεν συμφωνουν....δεν καταλαβαινω... :-\

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Α΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #55 στις: Αύγουστος 31, 2012, 01:50:01 μμ »
Τι να πω, δεν ξέρω. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ εκτός από τις δύο αποσπάσεις που αναφέρεις είναι συταξιοδοτήσεις, μεταθέσεις, άδειες,  νέα σχολεία με διευρυμένο ωράριο και συγχωνεύσεις μικρών σχολείων που δημιουργούν ώρες για εμάς των αγγλικών. Αλλά και πάλι το να δημιουργούνται 13 κενά είναι άξιο απορίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2012, 01:55:45 μμ από sofiam »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159824
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.