*

Αποστολέας Θέμα: Δυσκολία μετακίνησης μεταξύ σχολείων  (Αναγνώστηκε 1294 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nicmar1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δυσκολία μετακίνησης μεταξύ σχολείων
« στις: Οκτώβριος 25, 2021, 10:13:05 πμ »
Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω το εξής. Έχω προσληφθεί από την α' φάση αλλά με έχουν σε τρία σχολεία. Οι αποστάσεις είναι αρκετά μεγάλες και είναι και μακριά από εκεί που μένω. Νομίζω πως δεν θα αντέξω άλλο. Τι μπορώ να κάνω; Σήμερα πήρα αναρρωτική.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δυσκολία μετακίνησης μεταξύ σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:01:31 »

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δυσκολία μετακίνησης μεταξύ σχολείων
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 25, 2021, 11:07:12 πμ »
Για αρχή, καλό κουράγιο. Με τι μέσο μετακινεισαι;
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος fivi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Δυσκολία μετακίνησης μεταξύ σχολείων
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 25, 2021, 12:59:27 μμ »
Αν δεν μπορείς να νοικιάσεις κάπου κοντά, εξάντλησε τις άδειες και άρχισε να επικοινωνείς το πρόβλημα μήπως βρεθεί κάποια λύση. Σε αντίθετη περίπτωση, δηλώνεις παραίτηση και δέχεσαι τις συνέπειες. Δε χάλασε κι ο κόσμος. Πρώτα η υγεία.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δυσκολία μετακίνησης μεταξύ σχολείων
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 25, 2021, 01:05:54 μμ »
Προσπάθησε να κάνεις υπομονή και να έχεις πάντα στο μυαλό σου ότι να, τώρα έρχεται η 28η Οκτωβρίου που είναι αργία, μετά η 17η Νοέμβρη κι έπειτα τα Χριστούγεννα κι έτσι η χρονιά θα περνάει. Βελτίωση θέσης δεν μπορείς να αιτηθείς; Είδα βέβαια κι εγώ που αιτήθηκα... Πάρε κι από άδειες ό,τι μπορείς. Σε ανάλογες περιπτώσεις σκεφτόμουν πως αφού δήλωσα την περιοχή, έπρεπε να πάω και προς γνώση και συμμόρφωση στο μέλλον.   :D Γενικά, όμως, σκέψου τα θετικά (π.χ. έχεις δουλειά, μισθό, πιο πολλά μόρια από όσους κλήθηκαν ή θα κληθούν πιο μετά, κλπ.). Αν δεις ότι δεν τα καταφέρνεις ή ότι πιέζεσαι πολύ έχεις τη λύση της παραίτησης και τις επιπτώσεις της αν και δε νομίζω να φτάσεις εκεί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δυσκολία μετακίνησης μεταξύ σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:01:31 »

Αποσυνδεδεμένος Giota

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δυσκολία μετακίνησης μεταξύ σχολείων
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 25, 2021, 01:34:04 μμ »
Να πιέσεις για βελτίωση θεσης!!
Συνάδελφος πήρε βελτίωση όταν έγινε η δεύτερη φάση απο μακρινό σχολείο σε σχολείο εντός πόλης.
Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω το εξής. Έχω προσληφθεί από την α' φάση αλλά με έχουν σε τρία σχολεία. Οι αποστάσεις είναι αρκετά μεγάλες και είναι και μακριά από εκεί που μένω. Νομίζω πως δεν θα αντέξω άλλο. Τι μπορώ να κάνω; Σήμερα πήρα αναρρωτική.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δυσκολία μετακίνησης μεταξύ σχολείων
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 25, 2021, 01:50:27 μμ »
Η παραίτηση είναι το τελευταίο που μπορεί να σκεφτεί κανείς. Και δεν θα έπρεπε να μας εξωθεί η υπηρεσία εκεί. Αίτηση για βελτίωση να κάνεις αν και φέτος δεν είμαι σίγουρη ότι θα γίνουν βελτιώσεις. Συμφωνώ με την English. Μικροί στόχοι μπροστά για ανάπαυλα, προσδοκία για webex και τις άδειες που δικαιούται κανείς χωρίς τύψεις. Στα θετικά να προσθέσω ότι δεν έχεις εφημερίες.
Κατά τα άλλα, πρακτικά απαίτησε αν είναι δυνατόν να είσαι σε ένα σχολείο κάθε μέρα. Άντε μια δυο μέρες να χρειαστεί να πας και σε δεύτερο. Το πιο σημαντικό είναι να συννενοηθείς με τον διευθυντή του σχολείου τοποθέτησης. Αν έχεις το περιθώριο εξήγησε του την κατάσταση. Το πρόγραμμα σου εξαρτάται κυρίως από αυτον. Το να νοικιάσεις σε μία από τις τρεις περιοχές είναι μέσα στις δυνατότητες σου ή θα βελτίωνε την κατάσταση;
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δυσκολία μετακίνησης μεταξύ σχολείων
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 25, 2021, 02:09:01 μμ »
Προσωπικά φέτος επειδή έχω θυμώσει πολύ με τη διαχείριση της όλης κατάστασης, θα πάρω όλες τις άδειες που μου αναλογούν και δε με ζημιώνουν οικονομικά. Και δεν είναι ότι δε σκέφτομαι τα παιδιά αλλά όταν η υπηρεσία δε μας υπολογίζει, καταλαβαίνεις ότι πρέπει να κοιτάξεις ΚΑΙ τον εαυτό σου.

Αποσυνδεδεμένος nicmar1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δυσκολία μετακίνησης μεταξύ σχολείων
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 25, 2021, 02:16:53 μμ »
Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές! Σας απαντώ λοιπόν ότι μετακινούμαι με αυτοκίνητο, το οποίο το έχω ψιλολιώσει (αναμενόμενο). Δυστυχώς δεν με παίρνει να δηλώσω παραίτηση λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων. Έκανα αίτηση αλλά δεν έγινε κάτι. Όσον αφορά στο να νοικιάσω κοντά, δυστυχώς δεν μπορώ να πληρώνω κι άλλο ενοίκιο. Μένω ήδη σε ενοίκιο. Για δε τις άδειες, δεν μπορώ να αιτηθώ πλην των αναπληρωτών. Γονικές δεν ξέρω γιατί τα παιδιά τα κράτησε η σύζυγός μου. Δυστυχώς δεν μου ήρθαν τα πράγματα όπως τα προγραμμάτιζα και γι' αυτό η όλη κατάσταση. Φέτος γενικώς με έχουν μουτζώσει. Οπότε βλέπω ότι η επιλογή κουράγιο φαντάζει "μονόδρομος"..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 28, 2021, 08:31:57 μμ από nicmar1983 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159544
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 313
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 281
Σύνολο: 289

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.