*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων  (Αναγνώστηκε 116261 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ρενια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #224 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 05:10:31 μμ »
παραπανω απο 100 φιλολογους του χρονου δεν θα παρει ετσι μου ελεγε γνωστη μου απο το υπουργειο.τελευταια χρονια δουλευουμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:30:04 »

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #225 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 06:21:52 μμ »
 Και εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου.. Του χρόνου θα είναι μία δύσκολη χρονιά.. ίσως να είμαστε άνεργοι.. όμως τα ερωτήματά μου είναι... μήπως θα είναι άνεργοι και αυτοί που αποφασίζουν για εμάς... ; Θα μας κάνουν παρέα... Η κατάσταση αρχίζει και φτάνει στο απροχώρητο.. για όλους....

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #226 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 06:42:42 μμ »
 :)Καλησπερα παιδια και καλη εθνικη επετειο να εχουμε!Σιγουρα η κατασταση εχει φτασει στο απροχωρητο!Ομως χρειαζεται να εχουμε και λιγη αισιοδοξια!Τις κυριες ειδικότητες δεν θα τις πειραξουν.Ποιος θα διδαξει ελληνικη γλωσσα στα παιδια!Εκτος αν μεινουν ολοι χωρις δουλεια,γινει πολεμος και η συντελεια του κοσμου!Ας μην κινδυνολογουμε βρε παιδια!Δωστε και λιγο θαρρος και σε μας τους ανεργους συναδελφους σας!

Αποσυνδεδεμένος dorothea7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #227 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 06:46:30 μμ »
:)Καλησπερα παιδια και καλη εθνικη επετειο να εχουμε!Σιγουρα η κατασταση εχει φτασει στο απροχωρητο!Ομως χρειαζεται να εχουμε και λιγη αισιοδοξια!Τις κυριες ειδικότητες δεν θα τις πειραξουν.Ποιος θα διδαξει ελληνικη γλωσσα στα παιδια!Εκτος αν μεινουν ολοι χωρις δουλεια,γινει πολεμος και η συντελεια του κοσμου!Ας μην κινδυνολογουμε βρε παιδια!Δωστε και λιγο θαρρος και σε μας τους ανεργους συναδελφους σας!

Παιδια πιστευετε οτι θα ισχυσει ενα τετοιο νουμερο? 2000.Εγω πιστευω οτι τωρα το λενε για να παρουν τη δοση και του χρονου θα ζητανε παραπανω πιστωσεις.Ειναι δυνατον?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:30:04 »

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #228 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 06:53:21 μμ »
 >:(Βρε παιδια δεν γινεται τα σχολεια να λειτουργησουν χωρις φιλολογους,μαθηματικους και  ΦΥΣΙΚΟΧΗΜΙΚΟΥς!Ποιος θα κανει μαθημα!Και φετος τα κενα ειναι πολλα και του χρονου θα προκυψουν λογω πολλων συνταξιοδοτησεων.Το μνημονιο δε γινεται να εφαρμοστει απαρεγκλιτα στα σχολεια!Δε γινεται να κλεισουν τα ελληνικα δημοσια σχολεια!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #229 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 06:55:21 μμ »
Ας στείλουμε πρώτα στην ανεργία αυτούς που μας κυβερνούν και τις απαράδεκτες μεθόδους τους, αλλιώς δε λέει τίποτα το να καθόμαστε και να υπολογίζουμε νούμερα και να μαδάμε τη μαργαρίτα: θα δουλεύω του χρόνου ή δε θα δουλεύω. Η ευκαιρία να μας ακούσουν είναι μεθαύριο, στην επέτειο του ΟΧΙ, να πούμε το δικό μας Ο Χ Ι , Ο Λ Ο Ι   Ε Ν Ω Μ Ε Ν Ο Ι.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος dorothea7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #230 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 06:59:28 μμ »
Ας στείλουμε πρώτα στην ανεργία αυτούς που μας κυβερνούν και τις απαράδεκτες μεθόδους τους, αλλιώς δε λέει τίποτα το να καθόμαστε και να υπολογίζουμε νούμερα και να μαδάμε τη μαργαρίτα: θα δουλεύω του χρόνου ή δε θα δουλεύω. Η ευκαιρία να μας ακούσουν είναι μεθαύριο, στην επέτειο του ΟΧΙ, να πούμε το δικό μας Ο Χ Ι , Ο Λ Ο Ι   Ε Ν Ω Μ Ε Ν Ο Ι.

Συμφωνω. Φετος πρρεπει να μαζευτουμε ολοι απο διαφορα μερη και να ειμαστε καθημερινα εξω απο το υπουργειο παιδειας.Πρεπει επιτελους να κανουμε κατι.ΟΛΟΙ. Μεσω των αδιοριστων εκπαιδευτικων

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #231 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 07:07:28 μμ »
λογια...λογια... παχια μεγαλα.......μονο θεωρια .....μπλα μπλα μπλα στο φορουμ......κι εγω μεσα ειμαι αφηνω τους αλλους να βγαλουν το φιδι απο την τρυπα............

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #232 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 09:25:03 μμ »
>:(Βρε παιδια δεν γινεται τα σχολεια να λειτουργησουν χωρις φιλολογους,μαθηματικους και  ΦΥΣΙΚΟΧΗΜΙΚΟΥς!Ποιος θα κανει μαθημα!Και φετος τα κενα ειναι πολλα και του χρονου θα προκυψουν λογω πολλων συνταξιοδοτησεων.Το μνημονιο δε γινεται να εφαρμοστει απαρεγκλιτα στα σχολεια!Δε γινεται να κλεισουν τα ελληνικα δημοσια σχολεια!

Ποιος σας λεει οτι τους νοιαζει; Στο φετινο μου σχολειο στην Ανατολικη Αττικη δεν υπαρχουν πλεον λεωφορεια να ερχονται τα παιδια με αποτελεσμα να χανουμε πρωτη, εκτη και εβδομη ωρα και ακομα μας λειπουν καθηγητες. Με το ζορι κανουμε τις κατευθυνσεις. Επισης μας εχουν κοψει ολα τα λειτουργικα εξοδα δηλ κιμωλιες, χαρτια, μελανια, πετρελαιο, καθαριοτητα ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2012, 09:45:18 μμ από moustard »

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #233 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 09:55:33 μμ »
>:(Βρε παιδια δεν γινεται τα σχολεια να λειτουργησουν χωρις φιλολογους,μαθηματικους και  ΦΥΣΙΚΟΧΗΜΙΚΟΥς!Ποιος θα κανει μαθημα!Και φετος τα κενα ειναι πολλα και του χρονου θα προκυψουν λογω πολλων συνταξιοδοτησεων.Το μνημονιο δε γινεται να εφαρμοστει απαρεγκλιτα στα σχολεια!Δε γινεται να κλεισουν τα ελληνικα δημοσια σχολεια!

Ποιος σας λεει οτι τους νοιαζει; Στο φετινο μου σχολειο στην Ανατολικη Αττικη δεν υπαρχουν πλεον λεωφορεια να ερχονται τα παιδια με αποτελεσμα να χανουμε πρωτη, εκτη και εβδομη ωρα και ακομα μας λειπουν καθηγητες. Με το ζορι κανουμε τις κατευθυνσεις. Επισης μας εχουν κοψει ολα τα λειτουργικα εξοδα δηλ κιμωλιες, χαρτια, μελανια, πετρελαιο, καθαριοτητα ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ
εγω παλι το 3ωρο των αρχαιων το κανω 2ωρο για να κανω και μια ωρα ιστορια...επισης οταν πηγα σχολειο τα παιδια ηταν στο τελος της 1ης ενοτητας στα αρχαια  ! μεχρι εκεινη τη στιγμη συναδερφος εκοβε δικα της μαθηματα για να κανει επαναληψη γραμματικης στα δικα μου μεχρι να παω εγω...χαμος στο ισωμα !!!!!!!!!και κωλοτουμπες να κανουν του χρονου φιλολογους δεν γινεται να μην παρουν...

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #234 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 10:21:45 μμ »
Καλά και πως γίνεται μάθημα υπό τέτοιες συνθήκες; Ο Διευθυντής τι λέει;

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #235 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 10:54:10 μμ »
Καλά και πως γίνεται μάθημα υπό τέτοιες συνθήκες; Ο Διευθυντής τι λέει;

Τι εννοεις; Τι να κανουν οι διευθυντες; Πιεζουν τη διευτεροβαθμια η οποια αφου δεν εχει καθηγητες πως να στειλει; Και σε εμας ενα απο τα ιδια. Κοβαμε ωρες για να μπαλωσουμε οπως οπως τα κενα των κατευθυνσεων οι οποιες εχουν μεινει πολυ πισω... Εγω παντως τους εχω εμπιστοσυνη, θα βρουν τροπο να μην προσλαβουν.. Οτι μας υποσχονται δυστυχως το κανουν...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2012, 11:06:32 μμ από moustard »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #236 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 10:55:25 μμ »
Να κάνουν κατάληψη και να βγουν στα κανάλια! Μόνο τότε θα φοβηθεί το υπουργείο αφού θα δει ότι το μαθαίνουν όλοι!!

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών φιλολόγων
« Απάντηση #237 στις: Οκτώβριος 25, 2012, 11:07:38 μμ »
Να κάνουν κατάληψη και να βγουν στα κανάλια! Μόνο τότε θα φοβηθεί το υπουργείο αφού θα δει ότι το μαθαίνουν όλοι!!

Ναι φοβηθηκαν τωρα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 635
Σύνολο: 655

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.