*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 861591 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Είχα στείλει μαιλ στον εοπεπ για το γεγονός ότι είμαι ενταγμένη στο εισαγωγικό μητρώο και δεν με αφήνει να κάνω άιτηση. Πάει καιρός απο τότε που το έστειλα σχαδόν μήνας!!!!
Φαντάζεστε λοιπόν την εκπληξη μου όταν με πήραν τηλέφωνο απο τον εοπεπ στις 16 του μήνα!!!! Έπαθα πλάκα!!!!!
Δυστυχώς δεν συγκράτησα και το όνομα της κυρίας που με κάλεσε μήπως την ξαναχρειαστώ.Ευγενέστατη ήταν!

Για να μην σας κουράζω οι πληροφορίες μου λένε τα εξής.

1. Δεν με αφήνει να κάνω αίτηση γιατί όταν έκανα εγγραφή στο μητρώο (το 2007) δεν είχα τις 150 ώρες σε ενήλικες. Και συνεπώς δεν έχω δικαίωμα να υποβάλλω αίτηση είπε.
2. Τον Οκτώβρη όμως, θα ξαναβγέι ανακόινωση στο σαιτ και θα μπορούν και οι υπόλοιποι να κάνουν αίτηση.
3. Αν τότε, τον Οκτ προσκομίσω βεβαιώσεις για τις 150 ώρες διδασκαλία σε ενήλικες δεν θα κάνω το σεμινάριο μου είπε,
4. Αν δεν έχω 150 ώρες σε ενήλικες τότε κανονικά θα κάνω το σεμινάριο.

Αυτά έμαθα χτες! Τωρά για το κατα πόσο θα τηριθεί ως ημερομηνια ο Οκτωβρης....δεν ξέρω....εδώ για αυτό περιμένανμε απο Χριστούγεννα!!μήνα μήνα...!!!


Καλή Αυγουστιάτικη ξεκούραση


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
δλδ. menmas, αν καταλαβα καλα, τον Οκτωβρη θα μπορουν να κανουν αιτηση κ οσοι δεν ειναι στο εισαγωγικο μητρωο, να κανουν το σεμιναιρο και να ενταχθουν στο μητρωο?

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Έτσι κατάλαβα απο τα συμφραζόμενα!Δεν το ρώτησα και γω ξεκάθαρα γιατί είμαι στο εισαγωγικό και δεν το σκέφτηκα εκείνη την ώρα να ρωτήσω πιο γενικά. :(

Τον Οκτ θα δούμε!!Έτσι και αλλιώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι τώρα!Επίσης έχω ένα φόβο!!!λέμε τώρα κάτι και  άλλα θα μας πουν τον Οκτ και θα γελάμε!Τι να πω!Είδομεν!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
ok thank you και για αυτες τις πληροφοριες.  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
http://edu.klimaka.gr/dia-viou-mathhsh/anakoinwseis/2014-pistopoihsh-eparkeias-ekpaidevtes-enhlikwn.html
αυτο τι ειναι; δεν βλεπω και ημερομηνια στο κειμενο για να δω αν ειναι κατι καινουργιο ή παλαιοτερο...

Αποσυνδεδεμένος katerin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αρα εγω menmas που εχω κανει το σεμιναριο των 200 ωρων θα πρεπει να περιμενω να βγει το εισαγωγικο μητρωο να δωσω εξετασεις και παραβολο 60 ευρω?απλα δεν εχω καθολου διδακτικη εμπειρια σε ενηλικες..πειραζει αυτο??

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Αρα εγω menmas που εχω κανει το σεμιναριο των 200 ωρων θα πρεπει να περιμενω να βγει το εισαγωγικο μητρωο να δωσω εξετασεις και παραβολο 60 ευρω?απλα δεν εχω καθολου διδακτικη εμπειρια σε ενηλικες..πειραζει αυτο??

 Το σεμινάριο που λες των 200ωρών δεν ξέρω τι είναι ακριβώς. Ισως έχασα κάτι! Μου λες λίγο ποιος το έκανε ?τι ήταν?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια εγω που εχω εμπειρια απο διδασκαλιοα ΣΔΕ, ΟΑΕΔ, ΚΕΤΕΚ, ΚΕΕ, ΙΕΚ , εχω σεμιναρια για εκπαιδευση ενηλικων αλλα καμμια πιαστοποιηση τι κανω?'

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Παιδια, σχεδόν όλοι έχουμε δουλέψει σε όλα αυτά που αναφέρεις, και έχουμε κάποιου τύπου σεμινάρια στην εκπαίδευση ενηλίκων. και γω έχω και τι μ αυτό?Αυτό δεν σε κάνει πιστοποιημένο στον Εοππεπ. Για να είσαι πιστοποιημένος απο τον εοππεπ έχει μια διαδικάσία. ε!αυτό περιμένουμε υποτίθεται τον Οκτώβρη.... να πουν τι θέλουν!

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
η προκηρυξη βγηκε και δεν εχω καταλαβει αν μπορω να δωσω εξετασεις...ειχα στειλει γ να μπω στο μητρωο νομιζω καπου το 2008 αλλα αυτο ηταν πολυυυ παλια και δενθυμαμαι.εχω σεμιναριο και 150 ωρες διδασκαλιασε ενηλικες αλλα δεν ξερω ανμπορω να λαβω  μερος στις εξετασεις πιστοποιησης...επισης, δεν θελω να δωσω τα 60ευρω αδικα και να μην μπορω καν να δωσω εξετασεις...πού μπορω να παρω τηλ για να μου πουνε αν εχω το δικαιωμα εξετασεων??/επισης, ποιος μας λεει πως αυτες οι εξετασεις θα γινουν σιγουρα??στην ελλαδα ζουμε...εχει κανενας στειλει τα χρηματα για να ξερει κατι παραπανω???

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βγήκε τώρα προκήρυξη για τους υπόλοιπους;Εγώ γιατί δε βλέπω κάτι;; :'(

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
http://www.eoppep.gr/index.php/el/announcements/313-pilotiko_ekpedeftiki_eparkia
κοιτα εδω.θα παρω τηλ κι αν βγαλω ακρη θα σας πω...αν καποιος μαθει ωστοσο κατι ή ξερει κατι παραπανω ας στειλει  ειτε εδω ειτε σε προσωπικο μηνυμα!

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό ήταν που είχε βγει το καλοκαίρι!Αν δεν κάνω κάποιο λάθος

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Καλημέρα και από μένα!Αυτή δεν είναι καινούργια προκήρυξη..και αφορά αυτούς που είναι ήδη στο εισαγωγικό μητρώο. Δεν είναι για όλους τους άλλους.
Επίσης, μίλησα με τον ΕΟΠΠΕΠ και μου είπαν ότι αυτό που θα γίνεται στο εξής είναι να υπάρχει ένα μητρώο πιστοποιημένων με εξετάσεις, προφορικά κτλπ. δεν θα υπάρχει, δηλ. εισαγωγικό μητρώο όπως παλιά. Ή θα είσαι πιστοποιημένος ή δεν θα είσαι. Και κάθε μήνα που τηλεφωνώ μου λέει ότι θα βγεί :o
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159584
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 348
Σύνολο: 368

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.