*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 862370 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IOANNIS131185

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να είναι άραγε πιστοποιημένο το συγκεκριμενο άραγε?
http://diaviou.auth.gr/eeedvm

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pavloseb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • ΠΕ 09 - ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλημέρα σας, η προϋπηρεσία 150 διδακτικών ωρών από ιδιωτικά Κέντρα Δια Βίου Μάθησης μετράει για να παραπεμφθείς στις εξετάσεις του ΕΟΠΠΕΠ ή μόνο προϋπηρεσίες από δημόσιο φορέα ;

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Μοναδικό Σεμινάριο Εκπαίδευσης Εκπαιδευτών Ενηλίκων αναγνωρισμένο από τον ΕΟΠΠΕΠ
Το ΚΕΚ Τεχνικές Σχολές του Επιμελητηρίου Ηρακλείου, αναγνωρισμένο από το Υπουργείο Παιδείας Έρευνας & Θρησκευμάτων και πιστοποιημένο από τον ΕΟΠΠΕΠ, σε συνεργασία με το Επιμελητήριο Ηρακλείου www.ebeh.gr και με την επιστημονική υποστήριξη της #Επιστημονικής #Ένωσης #Εκπαίδευσης #Ενηλίκων www.adulteduc.gr, διοργανώνει σε πανελλήνια κάλυψη:
«Σεμινάριο Εκπαίδευσης Εκπαιδευτών Ενηλίκων»
Εκμεταλλευτείτε τώρα τη μοναδική ευκαιρία που δίνει δικαίωμα απευθείας συμμέτοχης στις εξετάσεις αξιολόγησης εκπαιδευτικής επάρκειας υποψήφιων Εκπαιδευτών Ενηλίκων ακόμα και σε όσους δεν έχουν την προβλεπόμενη απαιτούμενη διδακτική εμπειρία (150 ώρες), (Ν.2844/2012, παρ17, δδ,). Με την απόλυτη εγκυρότητα που προσφέρουν οι κρατικοί φορείς και τη διασφάλιση που παρέχει η κορυφαία Επιστημονική Ένωση Εκπαίδευσης Ενηλίκων της χώρας.
Το ΚΕΚ Τεχνικές Σχολές του Επιμελητηρίου Ηρακλείου, έχοντας ολοκληρώσει ήδη με μεγάλη επιτυχία επτά κύκλους σεμιναρίων, με τεράστια επιτυχία των αποφοίτων του στις εξετάσεις του ΕΟΠΠΕΠ, διοργανώνει τον ένατο κύκλο σεμιναρίων Εκπαίδευσης Εκπαιδευτών Ενηλίκων.

Η επιβεβαίωση της αναγνώρισης σεμιναρίου από ΕΟΠΠΕΠ στο παρακατω link

https://s12.postimg.org/gnn64anrx/eoppep.jpg

Σεμινάρια θα υλοποιηθούν στις παρακάτω πόλεις...


Ηράκλειο:      16,17,18 Σεπτεμβρίου και 24,25 Σεπτεμβρίου
Αθήνα:       30 Σεπτεμβρίου, 1,2 Οκτωβρίου και 8,9 Οκτωβρίου
Θεσσαλονίκη:    30 Σεπτεμβρίου, 1,2 Οκτωβρίου και 8,9 Οκτωβρίου
Πάτρα:       30 Σεπτεμβρίου, 1,2 Οκτωβρίου και 8,9 Οκτωβρίου
Ιωάννινα:    14,15,16 Οκτωβρίου και 22,23 Οκτωβρίου
Λάρισα:       14,15,16 Οκτωβρίου και 22,23 Οκτωβρίου
Καβάλα:       14,15,16 Οκτωβρίου και 22,23 Οκτωβρίου
Αθήνα:       21,22,23 Οκτωβρίου και 29,30 Οκτωβρίου
Αγρίνιο:       21,22,23 Οκτωβρίου και 29,30 Οκτωβρίου
Καλαμάτα:    21,22,23 Οκτωβρίου και 29,30 Οκτωβρίου
Λαμία       4,5,6 Νοεμβρίου και 12,13 Νοεμβρίου
Κοζάνη:       4,5,6 Νοεμβρίου και 12,13 Νοεμβρίου
Αλεξανδρούπολη: 4,5,6 Νοεμβρίου και 12,13 Νοεμβρίου
Ρόδος:       4,5,6 Νοεμβρίου και 12,13 Νοεμβρίου
Ηράκλειο:      18,19,20 Νοεμβρίου, 26,27 Νοεμβρίου


Για την ενημέρωση σας: http://www.katartisi.gr/seminars/seminars

Πληροφορίες: ΚΕΚ Τεχνικές Σχολές Επιμελητηρίου Ηρακλείου, Κορωναίου 9, 71202, Ηράκλειο Κρήτης, Τηλ.: 2810302730, 2810302735, e-mail: info@katartisi.gr, fb: www.facebook.com/KekTechnikesScholes, web: www.katartisi.gr
Τι λέτε ρε ψεύτες! Παλιολαμόγια!!  Όλα τα κεκ που λειτουργούν νόμιμα είναι πιστοποιημένα από τον εοππεπ. Ότι και καλα είστε εσείς το μοναδικό. Να τα αρπάξετε θέλετε
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

Αποσυνδεδεμένος IOANNIS131185

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μιλησα με ΕΟΠΠΕΠ και μου ειπαν δεν υπαρχει αναγνωρισμενο σεμιναριο προς το παρον και οτι οσοι πανε για εξετασεις το 2017 θα πανε μονο μεσω συμπληρωσης ωρων διδακτικης επαρκειας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά και γω περιμένω για τις εξετάσεις αλλά είχα καταθέσει το 2014 125 διδακτικές ωρες και οταν τους είπα να στείλω συμπληρωματικες μετά την αίτηση μου δεν το δέχτηκαν και έτσι από τότε περίμενα το σεμινάριο το οποίο δεν βγήκε ποτέ απο τον εοππεπ..μήπως ξέρετε τηλ.να τους πάρω για να δω τι γίνεται. .γιατί από τότε εχω μαζέψει άλλες 150 ώρες σε ενήλικες. .Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Μην ανησυχείς καθόλου, ο ΕΟΠΠΕΠ είναι ένας οργανισμός-πρότυπο που λειτουργεί άψογα, με συνέπεια και κυρίως ταχύτητα λήψης και υλοποίησης αποφάσεων... το 2036 που μπορεί να ξαναγίνουν εξετάσεις, θα πιστοποιηθούν και οι υπόλοιποι υποψήφιοι εκπαιδευτές ενηλίκων.....

Φαίη

  • Επισκέπτης
Παιδιά και γω περιμένω για τις εξετάσεις αλλά είχα καταθέσει το 2014 125 διδακτικές ωρες και οταν τους είπα να στείλω συμπληρωματικες μετά την αίτηση μου δεν το δέχτηκαν και έτσι από τότε περίμενα το σεμινάριο το οποίο δεν βγήκε ποτέ απο τον εοππεπ..μήπως ξέρετε τηλ.να τους πάρω για να δω τι γίνεται. .γιατί από τότε εχω μαζέψει άλλες 150 ώρες σε ενήλικες. .Ευχαριστώ.

Στείλε τροποποιητική αίτηση (χρειάζεται και κατάθεση 30 ευρώ νομίζω) μαζί με την καινούργια προϋπηρεσία που απέκτησες και όοοταν στην εγκρίνουν, θα μπορείς να δώσεις κατευθείαν εξετάσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2016, 02:35:35 μμ από Alhambra »

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..τροποποιητική πως κάνω;μπαίνω εκ νέου στην αίτηση μου; καλά τα 30 ευρώ δεν τα σχολιάζω..είναι τραγικοί..

Φαίη

  • Επισκέπτης
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..τροποποιητική πως κάνω;μπαίνω εκ νέου στην αίτηση μου; καλά τα 30 ευρώ δεν τα σχολιάζω..είναι τραγικοί..
Δες εδώ:
http://www.eoppep.gr/index.php/el/structure-and-program-certification/dmv-trainners/menu_pilotiko_ekpedef#%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%CF%82-%CF%80%CF%8C%CF%84%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B5-%CE%BD%CE%B1-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B2%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%B1%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%CF%82

"Εφ’ όσον σας έχει κοινοποιηθεί ηλεκτρονικά αποτέλεσμα ελέγχου της Αίτησης Πιστοποίησης, έχετε το δικαίωμα στη συνέχεια να υποβάλετε Αίτηση Αλλαγής. Με την Αίτηση Αλλαγής μπορείτε να αιτηθείτε να προστεθούν νέα/επιπλέον στοιχεία στο Ατομικό Χαρτοφυλάκιο Προσόντων σας. Οι ενδιαφερόμενοι, πριν υποβάλουν τη σχετική Αίτηση Αλλαγής, είναι απαραίτητο να ανατρέξουν στο σχετικό θεσμικό πλαίσιο και ειδικά στα άρθρα 5 και 3 της Υπουργικής Απόφασης.

Για να δείτε την Υπουργική Απόφαση πατήστε εδω.

Για να υποβάλλετε Αίτηση Αλλαγής ακολουθείτε τα παρακάτω βήματα:

1. Υποβάλλετε Ηλεκτρονική αίτηση.

Για να μεταβείτε στην ηλεκτρονική Αίτηση Αλλαγής πατήστε εδώ.

2. Εκτυπώνετε και υπογράφετε την Ηλεκτρονική Αίτηση Αλλαγής

3. Καταθέτετε το προβλεπόμενο χρηματικό ποσό στην Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος.

Για το απαιτούμενο χρηματικό ποσό για Αίτηση Αλλαγής και τον αριθμό λογαριασμού κατάθεσης πατήστε εδώ.

4. Αποστέλλετε φάκελο με την υπογεγραμμένη ηλεκτρονική Αίτηση Αλλαγής και με όλα τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά και την Υπεύθυνη Δήλωση στη διεύθυνση του Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. (Εθνικής Αντιστάσεως 41, ΤΚ. 14234 Νέα Ιωνία), με την ένδειξη:

«Αίτηση Αλλαγής»

Για να δείτε τα απαιτούμενα δικαιολογητικά πατήστε εδω.

Για την Υπεύθυνη Δήλωση πατήστε εδώ.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Με την Αίτηση Αλλαγής δεν υποβάλλετε εκ νέου όλα τα στοιχεία του ατομικού σας χαρτοφυλακίου, παρά μόνο τα δικαιολογητικά τεκμηρίωσης των νέων/επιπλέον στοιχείων που αιτείστε."

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πάντως μπήκα στην αίτηση μου και δεν μου επιτρέπει να προσθέσω επιπλέον διδακτική πείρα στο πεδίο εγγραφές..
Πώς ζητάει εκ νέου εκτυπωμένη την αίτηση αλλαγής χωρίς να μπορώ να αλλάξω την διδακτική πείρα;;μόνο τα προσωπικά στοιχεία μου επιτρέπει να αλλάξω..

Φαίη

  • Επισκέπτης
Πάντως μπήκα στην αίτηση μου και δεν μου επιτρέπει να προσθέσω επιπλέον διδακτική πείρα στο πεδίο εγγραφές..
Πώς ζητάει εκ νέου εκτυπωμένη την αίτηση αλλαγής χωρίς να μπορώ να αλλάξω την διδακτική πείρα;;μόνο τα προσωπικά στοιχεία μου επιτρέπει να αλλάξω..
Δεν μπαίνεις στην παλιά σου αίτηση, συμπληρώνεις εκ νέου αίτηση άλλαγης.
Γίνεται από το σύνδεσμο που παρέθεσα. Εκτός κι αν δεν σου έχουν εγκρίνει την προηγούμενη αίτηση, δεν ξερω τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση.

Αποσυνδεδεμένος tomari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..τροποποιητική πως κάνω;μπαίνω εκ νέου στην αίτηση μου; καλά τα 30 ευρώ δεν τα σχολιάζω..είναι τραγικοί..

Κανε την τροποποιητική όσο πιο γρήγορα μπορείς πάντως, γιατι αν νομίζεις ότι αργούν να ελέγξουν τις αιτήσεις για πιστοποίηση που να δεις τις τροποποιητικές... Αιώνες...
Φυσικά το παράβολο 30 ευρώ το τσιμπάνε.
Δεν είναι μόνο τραγικοί, είναι απαράδεκτοι και μας κοροϊδεύουν χωρίς ντροπή

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!Έβγαλα άκρη τελικά..

Αποσυνδεδεμένος pavloseb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • ΠΕ 09 - ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
πως εβγαλες άκρη ;και εγω προσπαθω να την αλλαξω αλλα δεν μου επιτρεπει. ειχα συμπληρωσει παλια αιτηση αλλα δεν ειχα στειλει δικαιολογητικά και τώρα θελω να την τροποποιήσω. ουτε διαγραφη δε μου βγαζει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.